Roest doet op EK afstanden mee aan ploegachtervolging
HEERENVEEN (ANP) - Patrick Roest maakt komend weekend op de EK afstanden zijn opwachting op de ploegachtervolging. De 26-jarige Roest, die het niet eens is met de verdeling van de olympische startbewijzen, liet eerder deze week blijken dat hij nog niet zeker wist of hij zou deelnemen aan dat onderdeel.
"Het mag duidelijk zijn dat ik dit niet doe omdat de bond dit van mij vraagt. Al zouden ze het graag anders zien, is mijn onbegrip over de selectiekeuzes onveranderd. Ik doe dit om mijn teamgenoten en sponsors niet in de steek te laten en omdat er een titel te verdedigen is", aldus Roest in een verklaring.
Roest vormt op de ploegachtervolging een trio met Sven Kramer en Marcel Bosker.
Onvrede
Schaatsbond KNSB sprak eerder deze week met Roest, drievoudig allroundwereldkampioen, in een poging de bij de schaatser ontstane onvrede weg te nemen. Roest zou op de Olympische Spelen van Beijing ook graag op de 1500 meter in actie zijn gekomen, maar de KNSB gaf op die afstand de voorkeur aan Bosker.
"Het was een goed gesprek, waarin we elkaars standpunten uitgewisseld hebben. Het is wel duidelijk dat Patrick het niet eens is met de beslissingen van de selectiecommissie en dat gevoel heb ik niet kunnen wegnemen", erkende technisch directeur Remy de Wit.
Roest werd bijna vier jaar geleden tweede op de 1500 meter op de Spelen van Pyeongchang.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP) - De hockeyers van Kampong hebben de Euro Hockey League gewonnen. De club uit Utrecht was in de finale ook te sterk voor titelverdediger Gantoise uit Belgiƫ: 3-2.
3 uur geledenBILBAO (ANP) - Paul Seixas heeft de eerste etappe van de Ronde van Baskenland gewonnen. Het Franse wielertalent was de snelste in een tijdrit over 13,8 kilometer met start en aankomst in Bilbao.
4 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De hockeysters van SCHC (De Stichtsche) hebben in Den Bosch voor het eerst in het bestaan van de club de Euro Hockey League gewonnen. De ploeg uit Bilthoven verraste in de finale titelverdediger Den Bosch: 1-0.
6 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - De volleybalsters van Sliedrecht Sport hebben voor de achtste keer in de clubgeschiedenis de nationale beker veroverd. De ploeg versloeg in de sfeervolle Maaspoort van Den Bosch in de finale Apollo 8 in vijf sets: 3-2 (20-25 25-17 20-25 25-20 15-12).
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Belgische wielrenner Remco Evenepoel ziet alsnog af van deelname aan Parijs-Roubaix komende zondag. De olympisch kampioen hield die mogelijkheid open na zijn sterke debuut in de Ronde van Vlaanderen, maar zijn ploeg Red Bull-Bora-hansgrohe bevestigde aan de Belgische sportzender Sporza dat hij zijn eerste optreden in de kasseienklassieker uitstelt.
7 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is tien plaatsen gestegen op de wereldranglijst. Hij klom op de laatste ranking van de ATP van de 62e naar de 52e plaats. Dat is nog wel ver verwijderd van zijn hoogste positie ooit; de 22e in augustus 2022.
12 uur geledenOUDENAARDE (ANP) - Parijs-Roubaix komt nog te vroeg voor Demi Vollering, zei de winnares van de Ronde van Vlaanderen zondag na afloop van die wedstrijd. "We hebben voor nu ons plan gemaakt en we houden Roubaix in ons achterhoofd voor een ander jaar."
1 dag geleden