Roes debuteert in EK-selectie van shorttrackers
HEERENVEEN (ANP) - Sven Roes is opgenomen in de selectie van bondscoach Jeroen Otter voor de EK shorttrack, die later deze maand op het programma staat in het Hongaarse Debrecen (24-26 januari).
De 20-jarige Roes, die afgelopen weekeinde verrassend nationaal kampioen werd, maakt deel uit van de relayploeg. Daarin is geen plaats voor Sjinkie Knegt, die afgelopen zondag nog solliciteerde naar een uitverkiezing. "Als de bondscoach mij nodig heeft voor de relayploeg, dan zeg ik geen nee", stelde de Fries die vorig jaar met brandwonden in een ziekenhuis belandde.
Knegt wordt mogelijk nog wel opgenomen in de Nederlandse selectie voor de wereldbekerwedstrijden in Dresden (7-9 februari) en Dordrecht (14-16 februari).
Itzhak de Laat en Daan Breeuwsma vertegenwoordigen Nederland op het EK tijdens individuele wedstrijden, net als Suzanne Schulting, Yara van Kerkhof en Lara van Ruijven bij de vrouwen. Dylan Hoogerwerf en Dennis Visser hebben net als Roest alleen een uitverkiezing voor de relayploeg gekregen. Bij de vrouwen komen Rianne de Vries en Xandra Velzeboer tijdens de Europese eindronde nog uit op relay.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF zal geen bestuurlijke afvaardiging naar de komende Jeugd Olympische Spelen van Dakar in Senegal sturen. Dat maakte de sportkoepel woensdag bekend op de eigen website. NOC*NSF noemt als redenen het feit dat Rusland onder eigen vlag deelneemt, de Senegalese wetgeving op het gebied van lhbtiq+-rechten en de hoge kosten.
1 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Wielrenner Dylan van Baarle heeft woensdag bij een trainingsongeluk een breuk in zijn pols opgelopen. Het seizoen van de 34-jarige Nederlander is daarmee voorbij. Dat meldt zijn ploeg Soudal Quick-Step op de eigen website.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse baanwielrenners zijn nog niet onder de indruk van de olympische piste van de Spelen van Los Angeles in 2028. "Afgelopen zomer zijn we een week naar LA geweest om de baan te verkennen, maar die voelt heel klein en compact. Het is niks vergeleken hier met Omnisport", zei vijfvoudig olympisch kampioen Harrie Lavreysen tijdens een persmoment langs de wielerbaan in Apeldoorn.
5 uur geledenŠENČUR (ANP) - De Sloveense wielrenner Primož Roglič is in eigen land voor het eerst Europees kampioen tijdrijden geworden. De 36-jarige routinier was in Šenčur op het parcours van 22,1 kilometer sneller dan de Fransen Bruno Armirail en Maxime Decomble. De Nederlander Sjoerd Bax eindigde op de 23e plaats.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er na zijn zeldzame nederlagen op de sprint dit jaar extra op gebrand er tijdens de WK volgende week in Shanghai weer te staan. De vijfvoudig olympisch kampioen slaat de kilometer tijdrit over om zo vol voor prolongatie van zijn sprinttitel te gaan. Op dat onderdeel was de 29-jarige Brabander sinds 2019 ongeslagen, maar dit jaar verloor hij zowel op de EK als in de wereldbeker.
5 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft de Nederlandse ploeg niet aan de eerste medaille kunnen helpen op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan). De Europese kampioene verloor in de klasse tot 63 kilogram de strijd om het brons van Enkhriilen Lkhagvatogoo uit Mongolië.
6 uur geledenŠENČUR (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser is voor de vijfde keer in haar carrière Europees kampioen tijdrijden geworden. De Zwitserse wereldkampioene tijdrijden was in Slovenië 23 seconden sneller dan Demi Vollering, de wereldkampioene op de weg. Juliette Berthet uit Frankrijk, ploeggenote van Vollering bij FDJ United-Suez, werd derde op 1.09 minuut. De andere Nederlandse deelnemer, Lieke Nooijen, werd tiende op 2.40 minuten van de winnares.
7 uur geleden