
Roermonds ziekenhuis stelt operaties uit om corona
ROERMOND (ANP) - Het Laurentius Ziekenhuis in Roermond stelt een deel van geplande operaties uit en gaat meer bedden vrijmaken voor de opvang van patiënten met corona. Bovendien staat het ziekenhuis vanaf woensdag dagelijks nog slechts één bezoeker per coronapatiënt toe voor maximaal 30 minuten. Dat maakte het ziekenhuis dinsdag bekend.
De maatregelen hebben te maken met het toenemend aantal coronapatiënten, aldus het Laurentius. Het aantal bezoekers wordt ingeperkt om de drukte op de verpleegafdeling beter te kunnen beheersen en in het belang van de veiligheid van patiënten, bezoekers en medewerkers. Het ziekenhuis vraagt mensen die te vroeg voor een afspraak zijn, in de auto te wachten. Dit om te voorkomen dat in het ziekenhuis te veel mensen bij elkaar komen.
In de verpleegafdeling van het ziekenhuis liggen momenteel elf patiënten met corona, op de ic liggen er nog eens drie.
Meer uit Binnenland
BILTHOVEN (ANP) - In Noord-Holland, Flevoland, Friesland, Groningen en Drenthe is het Nationaal Hitteplan vanaf donderdagavond 18.00 uur niet meer nodig, meldt het RIVM. De temperatuur daalt dan.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Een studententeam van de TU Eindhoven heeft voor het eerst meegedaan aan een groot voetbaltoernooi voor robots die eruitzien als mensen. Het team Tech United werd in de groepsfase uitgeschakeld. De nieuwe competitie is een stap hogerop, want de Eindhovenaren deden vroeger mee aan een klasse voor rijdende voetbalrobots. Daarin werden ze jarenlang wereldkampioen.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Het Openbaar Ministerie heeft donderdag tbs met voorwaarden geëist tegen Adriana P. (42) omdat zij in november haar 5-jarige zoontje in Zutphen van het balkon zou hebben gegooid. Volgens de officier van justitie handelde P. volledig onder invloed van een stoornis. Dat zou betekenen dat ze het feit wel heeft begaan, maar daarvoor niet strafbaar is.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - Rijkswaterstaat waarschuwt weggebruikers voor toenemende drukte op de weg vanaf maandag. De schoolvakanties eindigen in de komende weken en het dagelijkse woon-werkverkeer komt weer op gang. Bovendien wordt op diverse plekken aan de weg gewerkt.
1 uur geledenARNHEM (ANP) - Adriana P. (42), die ervan wordt verdacht in november haar 5-jarige zoontje in Zutphen van het balkon te hebben gegooid, kreeg daartoe opdracht van stemmen die ze hoorde, verklaarde ze donderdag in de rechtbank in Arnhem. De jongen viel van de vijfde etage van de flat waar ze woonden, een val van ongeveer 15 meter. Hij overleefde, maar liep onder meer een klaplong op.
1 uur geledenDE HOEVE (ANP) - Het dodelijke slachtoffer van het ongeluk met een luchtballon in Friesland is een 66-jarige vrouw uit de gemeente Opsterland. De politie meldt donderdag dat nog is geprobeerd de vrouw te reanimeren, maar dat ze op de plek van het ongeluk overleed.
2 uur geledenARNHEM (ANP) - Voor hun inzet voor vrede en vrijheid ontvangen alle 13.000 Gelderse veteranen een erepenning. Commissaris van de Koning Daniël Wigboldus reikt de eerste honderd penningen 17 oktober uit in het Koninklijk Tehuis voor Oud-Militairen en Museum Bronbeek.
2 uur geleden