Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roep om vertrek Britse parlementsvoorzitter om Gazadebat

Roep om vertrek Britse parlementsvoorzitter om Gazadebat

LONDEN (ANP) - De positie van de Britse Lagerhuisvoorzitter Lindsay Hoyle staat onder druk na een chaotisch verlopen debat over een wapenstilstand in de Gazastrook. Tientallen parlementariërs hebben al het vertrouwen in de voorzitter opgezegd. Het voormalige Labourlid zag zich genoodzaakt om excuses aan te bieden.

De ophef ontstond toen oppositiepartij SNP woensdag aan de beurt was om moties in te dienen. De Schotse partij wilde een stemming over een oproep voor een "onmiddellijke wapenstilstand" in Gaza. Hoyle brak volgens de BBC met de traditie door het parlement eerst te laten stemmen over een amendement van Labour over het SNP-voorstel. Critici vonden dat de 'speaker' zijn voormalige partij voortrok. Politici van de regerende Conservatieve Partij en de SNP verlieten woedend de zaal.

Zeker 59 parlementariërs zegden vervolgens het vertrouwen in Hoyle op. Dat aantal kan nog verder oplopen. De SNP zegt dat Hoyle heeft "samengespannen" met Labourleider Keir Starmer. De kritiek vanuit de Conservatieve Partij van premier Rishi Sunak luidt dat de voorzitter "onder druk is gezet" door zijn voormalige partij. De voorzitter wordt geacht volledig onpartijdig te zijn.

Labourleider Starmer ontkende dat hij zich ongepast heeft gedragen. "Ik heb de voorzitter op geen enkele manier bedreigd", beklemtoonde hij volgens Sky News. "Ik heb hem simpelweg opgeroepen te zorgen dat we een zo breed mogelijke discussie hebben."

Meer uit Buitenland

EU keert 3,3 miljard euro uit aan Oekraïne voor defensie

BRUSSEL (ANP) - De EU keert 3,3 miljard euro uit aan Oekraïne, meldt de Europese Commissie vrijdag. Het geld is bedoeld voor drones en raketten en de bescherming van het luchtruim tegen Russische luchtaanvallen.

21 minuten geleden
Zwemmer overleden door haaienbeet voor westkust Australië

PERTH (ANP/AFP) - Voor de westkust van Australië is vrijdag een man om het leven gekomen door een haaienbeet, meldt de politie. De man werd aangevallen terwijl hij bij een populair strand in de buurt van de stad Perth zwom.

25 minuten geleden
Chinees en Filipijns schip botsen op betwiste Zuid-Chinese Zee

MANILA (ANP/AFP) - Een schip van de Chinese kustwacht heeft vrijdag een aanvaring gehad met een schip van de Filipijnse visserijdienst in de Zuid-Chinese Zee, melden de Filipijnen. De Chinese kustwacht gaf het Filipijnse vaartuig de schuld van het incident.

1 uur geleden
Politie Ceuta brengt migranten over naar nieuwe opvangplek

CEUTA (ANP) - De Spaanse politie in de exclave Ceuta is begonnen met de overplaatsing van honderden migranten naar een nieuwe opvanglocatie in de haven van Ceuta, schrijven Spaanse media als RTVE en El País. Zij sliepen nog steeds op het strand, anderhalve maand nadat ze Ceuta waren binnengekomen.

1 uur geleden
Moskou claimt neerhalen honderden drones op eerste verkiezingsdag

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische luchtverdediging heeft voor het openen van de stembussen in Moskou honderden Oekraïense drones onderschept, zegt de burgemeester van de Russische hoofdstad. Volgens hem werden er in de nacht van donderdag op vrijdag 350 drones gezien die in de richting van de regio Moskou vlogen. De meerderheid zou zijn neergehaald.

3 uur geleden
Nieuw-Zeeland: geen gesprekken met EU over vorm van lidmaatschap

WELLINGTON (ANP/RTR) - Nieuw-Zeeland heeft geen besprekingen gevoerd met de Europese Unie over het worden van een "geassocieerd lid". Dat heeft een woordvoerder van de Nieuw-Zeelandse minister van Buitenlandse Zaken Winston Peters vrijdag laten weten.

6 uur geleden
Zestig jaar cel in de VS voor Syrische oud-gevangenisdirecteur

LOS ANGELES (ANP/RTR) - Een voormalig Syrische overheidsfunctionaris, die onder de afgezette president Bashar al-Assad leiding gaf aan de centrale gevangenis van Damascus, is door een Amerikaanse rechter veroordeeld tot 60 jaar gevangenisstraf. Hij werd schuldig bevonden aan foltering.

6 uur geleden