Roep om veldverwarming in Engels vrouwenvoetbal na gestaakt duel
LONDEN (ANP) - Onder anderen Vivianne Miedema en trainer Emma Hayes van Chelsea hebben de Engelse voetbalbond FA opgeroepen om veldverwarming verplicht te stellen voor clubs uit de hoogste vrouwencompetitie. Het duel tussen Chelsea en Liverpool werd zondag al na 5 minuten gestaakt, omdat speelsters onderuit gleden op bevroren delen van het veld.
"De veiligheid van de spelers moet altijd op de eerste plaats komen", schrijft Miedema, de geblesseerde spits van Oranje en Arsenal, op Twitter. "Gelukkig is niemand vandaag geblesseerd geraakt. De enige manier om dit op te lossen, is om veldverwarming verplicht te stellen of om onze wedstrijden in de stadions van de mannen te spelen. FA en clubs, zorg ervoor dat jullie dit beter doen."
De scheidsrechter had zondagochtend het veld van het Kingsmeadow-stadion waar de vrouwen van Chelsea hun thuiswedstrijden spelen goedgekeurd. Sommige delen van de grasmat bleken echter bevroren toen het duel begon. Nadat enkele voetbalsters onderuit waren gegleden en daar zichtbaar last van hadden, besloot de scheidsrechter de wedstrijd te staken. De hele situatie leidde tot nogal wat verongelijkte reacties. "Dit is beschamend voor de competitie, de speelsters en alle betrokkenen", zei de voormalige Engelse bondscoach Hope Powell.
"Deze wedstrijd had nooit van start moeten gaan", aldus trainer Hayes van Chelsea, de kampioen van de afgelopen drie jaar in de Women's Super League. "Je zag na de aftrap al gelijk dat het aan de zijkanten van het veld net een ijsbaan was. Het is niet aan de trainers om hierover te beslissen, de scheidsrechters moeten bepalen of een wedstrijd gespeeld kan worden of niet. We moeten nu tegen elkaar zeggen dat het echt tijd is voor veldverwarming. We moeten onze sport serieus nemen. Ja, we kunnen met blowers en tenten of zeilen over het veld werken. Maar dat is niet genoeg."
Meer uit Voetbal
VALENCIA (ANP) - Real Madrid heeft zaterdagavond in de Spaanse competitie met 3-0 gewonnen op bezoek bij Valencia. Daarmee komt Real op 30 punten, evenveel als koploper FC Barcelona, dat zondag een uitwedstrijd speelt tegen Atlético Madrid.
12 minuten geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft zaterdagavond de zevende wedstrijd op rij gewonnen in de Franse competitie. In het eigen Parc des Princes werd ES Troyes met 1-0 verslagen door de regerend landskampioen. Illja Zabarny maakte in de 39e minuut het enige doelpunt van de wedstrijd.
21 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Go Ahead Eagles heeft zaterdagavond in Rotterdam met 1-0 gewonnen van Excelsior. Het enige doelpunt in de wedstrijd, die weinig hoogtepunten kende, kwam van de voet van Eredivisietopscorer Søren Tengstedt. Door de overwinning komt Go Ahead op 17 punten en staat het voorlopig achtste. Excelsior blijft vijftiende met 11 punten.
28 minuten geledenROME (ANP) - AS Roma heeft zaterdagavond in het Stadio Olimpico met 3-0 gewonnen van Sassuolo in de Serie A. Daarmee komt de club van Donyell Malen, Marten de Roon en Devyne Rensch op 27 punten, 1 punt minder dan koploper en stadsgenoot Lazio, dat zondag op bezoek gaat bij Napoli.
43 minuten geledenCAÏRO (ANP) - De Egyptische voetbalbond (EFA) heeft bondscoach Hossam Hassan (60) ontslagen. Dat heeft de EFA zaterdag bekendgemaakt in een verklaring op de eigen site. Hassan leidde het Egyptische nationale voetbalelftal afgelopen zomer op het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico naar een plek bij de laatste zestien. Daar verloor het land na een tumultueuze slotfase van de latere verliezend finalist Argentinië.
53 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - ADO Den Haag heeft vijf dagen na het ontslag van trainer Robin Peter de tweede overwinning van dit Eredivisieseizoen geboekt. In eigen huis won de ploeg zaterdag, onder leiding van interim-trainer Levi Schwiebbe, met 3-1 van Sparta Rotterdam. Door de overwinning komt ADO op 9 punten en staat de club nog altijd zeventiende. Sparta blijft met 12 punten op de elfde plaats.
1 uur geledenWEST BRIDGFORD (ANP) - Manchester City heeft in de Premier League op bezoek bij Nottingham Forest met 3-1 verloren en ziet koploper Arsenal daarmee uitlopen naar een voorsprong van 6 punten. Het was de derde competitienederlaag op rij voor City, dat de eerste zeven wedstrijden van het seizoen allemaal won.
1 uur geleden