Roep om strenger migratiebeleid na steekpartij Duits park
BERLIJN (ANP/RTR) - In de Duitse politiek gaan na de steekpartij in Aschaffenburg stemmen op voor een strenger migratiebeleid. Oppositieleider Friedrich Merz van de christendemocratische CDU pleit onder meer voor permanente grenscontroles.
Merz, wiens conservatieve blok van CDU/CSU de peilingen aanvoert, noemde de huidige EU-regels disfunctioneel. Hij zei dat voorkomen moet worden dat mensen zonder geldige papieren Duitsland binnen kunnen komen.
Duitsland is de afgelopen maanden herhaaldelijk opgeschrikt door dodelijke incidenten waar migranten een rol bij speelden. Afgelopen december vond een aanslag met een auto plaats op een kerstmarkt. De autoriteiten arresteerden toen een Saudische arts.
Na de steekpartij in de Beierse gemeente Aschaffenburg werd een Afghaanse verdachte aangehouden. Het incident vestigde opnieuw de aandacht op het migratiebeleid op een moment waarop partijen al volop campagne voeren voor de bondsdagverkiezingen van 23 februari.
In de Duitse politiek wordt ook voorgesteld de banden met de Taliban in Afghanistan aan te halen. Daar pleiten onder meer de anti-immigratiepartij AfD en de liberale FDP voor. Dat zou het eenvoudiger moeten maken om uitgeprocedeerde Afghanen terug te sturen.
Meer uit Buitenland
CARACAS (ANP/RTR) - Venezuela en Colombia hebben op hoog niveau overleg gehouden in Caracas. Ministers en andere functionarissen spraken in de Venezolaanse hoofdstad over samenwerking op gebieden als handel, toerisme, energie en veiligheid, meldt de regering van Venezuela.
6 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft bekendgemaakt dat het hoofd van het beroemde Kennedy Center in Washington wordt vervangen. Op zijn eigen platform Truth Social meldde Trump dat Richard Grenell stopt en dat Matt Floca hem opvolgt.
7 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Verenigde Staten voorgesteld het verrijkte uranium van Iran naar zijn land over te brengen. Dat had deel kunnen uitmaken van een deal om de oorlog in het Midden-Oosten te beëindigen, schrijft nieuwssite Axios. De Amerikaanse president Donald Trump zou het aanbod hebben afgeslagen.
7 uur geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Oekraïense president Volodymyr Zelensky heeft in Parijs een ontmoeting gehad met Reza Pahlavi, de zoon van de laatste sjah van Iran. "De kroonprins en zijn team hebben me bijgepraat over de signalen die ze vanuit het land ontvangen", schreef de Oekraïense leider naderhand op X.
8 uur geledenBEIROET (ANP) - Het Internationale Comité van het Rode Kruis (ICRC) heeft alarm geslagen over de verslechterende situatie in Libanon. Daar slaan burgers massaal op de vlucht voor opgelaaid geweld tussen Israël en Hezbollah.
8 uur geledenBEIROET (ANP/AFP/RTR) - Hezbollah is klaar voor een lang conflict met Israël. Dat verklaarde leider Naim Qassem in een toespraak.
9 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De VS loven tot 10 miljoen dollar (8,7 miljoen euro) uit voor tips rond de Iraanse opperste leider Mojtaba Khamenei en enkele belangrijke figuren in zijn kring. Dat meldt Rewards for Justice, een Amerikaanse overheidswebsite met signaleringen. Op X voegt het beloningsprogramma eraan toe dat tipgevers ook een veilig onderkomen kan worden geboden.
10 uur geleden