Roep om strenger migratiebeleid na steekpartij Duits park
BERLIJN (ANP/RTR) - In de Duitse politiek gaan na de steekpartij in Aschaffenburg stemmen op voor een strenger migratiebeleid. Oppositieleider Friedrich Merz van de christendemocratische CDU pleit onder meer voor permanente grenscontroles.
Merz, wiens conservatieve blok van CDU/CSU de peilingen aanvoert, noemde de huidige EU-regels disfunctioneel. Hij zei dat voorkomen moet worden dat mensen zonder geldige papieren Duitsland binnen kunnen komen.
Duitsland is de afgelopen maanden herhaaldelijk opgeschrikt door dodelijke incidenten waar migranten een rol bij speelden. Afgelopen december vond een aanslag met een auto plaats op een kerstmarkt. De autoriteiten arresteerden toen een Saudische arts.
Na de steekpartij in de Beierse gemeente Aschaffenburg werd een Afghaanse verdachte aangehouden. Het incident vestigde opnieuw de aandacht op het migratiebeleid op een moment waarop partijen al volop campagne voeren voor de bondsdagverkiezingen van 23 februari.
In de Duitse politiek wordt ook voorgesteld de banden met de Taliban in Afghanistan aan te halen. Daar pleiten onder meer de anti-immigratiepartij AfD en de liberale FDP voor. Dat zou het eenvoudiger moeten maken om uitgeprocedeerde Afghanen terug te sturen.
Meer uit Buitenland
BEIROET (ANP/AFP) - Israël heeft een luchtaanval uitgevoerd op de Libanese hoofdstad Beiroet. Het is de eerste keer dat die stad weer wordt bestookt sinds het ingaan van het staakt-het-vuren halverwege april.
3 uur geledenLAS PALMAS (ANP/AFP) - Het evacuatievliegtuig dat bezig is met het vervoer van opvarenden van het cruiseschip Hondius, moest uitwijken omdat het geweigerd werd in Marokko. Het toestel zou eigenlijk bijtanken in Marrakesh, maar kreeg daarvoor geen toestemming, zeggen bronnen bij de autoriteiten van de Canarische Eilanden tegen het Spaanse persbureau EFE en tegen AFP. Volgens AFP moest ook iets gerepareerd worden aan de veiligheidsmaatregelen rond een patiënt.
4 uur geledenASHKELON (ANP) - De Spaanse Flotilla-activist die vastzit in een Israëlische cel heeft volgens zijn actiegroep zijn hongerstaking omgezet in een zogenoemde 'droge hongerstaking'. Dat betekent dat Saif Abukeshek niet alleen niet meer eet, maar ook gestopt is met drinken. Dat houdt een mens normaal gesproken een week uit.
5 uur geledenGRAN CANARIA (ANP) - Een van de twee vliegtuigen die onderweg waren met opvarenden van het cruiseschip Hondius, is uitgeweken naar Gran Canaria, blijkt uit trackinggegevens. De reden is onduidelijk.
5 uur geledenATLANTA (ANP) - Ted Turner, de oprichter van de Amerikaanse nieuwszender CNN, is overleden, meldt CNN. Hij werd 87 jaar.
7 uur geledenKYIV (ANP) - Hongarije heeft geld en andere bezittingen van de Oschadbank teruggegeven aan Oekraïne, meldt president Volodymyr Zelensky op X. Begin maart werden twee geldauto's in beslag genomen met 40 miljoen dollar, 35 miljoen euro en 9 kilo goud aan boord. Zeven bankmedewerkers werden tijdelijk vastgezet. Volgens de Hongaarse autoriteiten was het een onderzoek naar witwassen.
7 uur geledenPARIJS (ANP) - Een Frans vliegdekschip en ondersteunende oorlogsschepen maken zich op voor hulp bij het vrijmaken van de Straat van Hormuz. De Charles de Gaulle vaart alvast richting de zeestraat om meteen te kunnen beginnen als de Verenigde Staten en Iran stoppen met vechten, laat het Franse ministerie van Defensie weten.
8 uur geleden