Roep om strenger migratiebeleid na steekpartij Duits park
BERLIJN (ANP/RTR) - In de Duitse politiek gaan na de steekpartij in Aschaffenburg stemmen op voor een strenger migratiebeleid. Oppositieleider Friedrich Merz van de christendemocratische CDU pleit onder meer voor permanente grenscontroles.
Merz, wiens conservatieve blok van CDU/CSU de peilingen aanvoert, noemde de huidige EU-regels disfunctioneel. Hij zei dat voorkomen moet worden dat mensen zonder geldige papieren Duitsland binnen kunnen komen.
Duitsland is de afgelopen maanden herhaaldelijk opgeschrikt door dodelijke incidenten waar migranten een rol bij speelden. Afgelopen december vond een aanslag met een auto plaats op een kerstmarkt. De autoriteiten arresteerden toen een Saudische arts.
Na de steekpartij in de Beierse gemeente Aschaffenburg werd een Afghaanse verdachte aangehouden. Het incident vestigde opnieuw de aandacht op het migratiebeleid op een moment waarop partijen al volop campagne voeren voor de bondsdagverkiezingen van 23 februari.
In de Duitse politiek wordt ook voorgesteld de banden met de Taliban in Afghanistan aan te halen. Daar pleiten onder meer de anti-immigratiepartij AfD en de liberale FDP voor. Dat zou het eenvoudiger moeten maken om uitgeprocedeerde Afghanen terug te sturen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP/RTR) - De Amerikaanse speciale gezant Steve Witkoff en Jared Kushner, de schoonzoon van president Donald Trump, ontmoeten donderdag in Florida een Oekraïense delegatie die wordt geleid door Roestem Oemjerov, de chef van de veiligheidsraad van Oekraïne. In de gesprekken staat vrede in Oekraïne centraal. De ontmoeting vindt volgens een Amerikaanse functionaris in de omgeving van Miami plaats.
18 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - President Donald Trump heeft een urenlange ontmoeting van zijn gezant Steve Witkoff en schoonzoon Jared Kushner met zijn Russische ambtgenoot Vladimir Poetin "een redelijk goede ontmoeting" genoemd en zei dat "Poetin de oorlog wil beëindigen". Maar Trump zei geen idee te hebben wat er nu gaat gebeuren. Hij zei niet te weten wat hieruit voortkomt: "We gaan het zien".
4 uur geledenGAZA-STAD (ANP/DPA) - Nadat volgens het Israëlische leger meerdere soldaten gewond waren geraakt tijdens een gevecht in de Gazastrook, heeft het Israëlische leger luchtaanvallen uitgevoerd op doelen in het kustgebied. Vijf Palestijnen, onder wie twee minderjarigen, zijn omgekomen, meldt de burgerbescherming in het Palestijnse gebied.
4 uur geledenNAQURA (ANP/AFP) - Afgevaardigden van Israël en Libanon hebben in het VN-hoofdkwartier in Naqura, aan de grens van Libanon met Israël, met elkaar gesproken. Volgens Israël was de sfeer "positief". De Libanese premier Nawaf Salam heeft beklemtoond dat het onderhoud onderdeel was van gesprekken over een afgelopen jaar overeengekomen staakt-het-vuren. "We zijn nog niet aan vredesgesprekken toe", zei Salam. Hij erkent dat economische banden met Israël voor Libanon goed kunnen zijn, maar daar zijn we volgens hem nog ver van.
6 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Ook niet-NAVO-landen Australië en Nieuw-Zeeland springen bij om Oekraïne aan noodzakelijke Amerikaanse wapens te helpen. De twee landen hebben toegezegd bij te dragen aan het zogeheten PURL-inkoopprogramma, zegt NAVO-topman Mark Rutte.
11 uur geledenNEW ORLEANS (ANP) - Het Amerikaanse Homeland Security is begonnen met een grote operatie in New Orleans om migranten op te pakken. Tientallen en mogelijk honderden agenten worden de komende weken naar de stad in de zuidelijke staat Louisiana gestuurd.
12 uur geledenKYIV (ANP/RTR) - Oekraïne heeft de Russische Droezjba-oliepijplijn aangevallen, meldt onder meer The Kyiv Independent op basis van ingewijden. De aanval zou hebben plaatsgevonden in de regio Tambov, enkele honderden kilometers ten zuidoosten van Moskou.
12 uur geleden