Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roep om intrekken AI-nieuwsfunctie Apple na fout 'BBC-bericht'

Roep om intrekken AI-nieuwsfunctie Apple na fout 'BBC-bericht'

LONDEN (ANP) - De kritiek zwelt aan op een dienst van Apple die met hulp van kunstmatige intelligentie nieuwsflashes van nieuwsmedia samenvat. Meerdere keren zorgde de functie voor notificaties op iPhones met onjuist nieuws dat werd toegeschreven aan de Britse omroep BBC. De voormalige hoofdredacteur van The Guardian, Alan Rusbridger, roept het Amerikaanse techconcern nu op om de AI-dienst volledig te schrappen.

"Met het vertrouwen in nieuws is het al slecht genoeg gesteld zonder tussenkomst van Amerikaanse concerns die het als een soort testproduct behandelen", zei Rusbridger tegen BBC Radio Four. De journalist, die ook in een toezichtsraad van socialemediabedrijf Meta zit, noemde de technologie van Apple "onbeheersbaar". Eerder riep de internationale journalistenorganisatie RSF op tot het schrappen van de dienst, omdat die het vertrouwen in nieuwsmedia zou ondermijnen.

De BBC zelf diende in december een klacht in bij Apple. Dat deed de omroep nadat de AI-dienst van Apple een pushbericht had verstuurd waarin de BBC zou beweren dat de Amerikaan Luigi Mangione, die wordt verdacht van de moord op UnitedHealthcare-topman Brian Thompson, zichzelf had doodgeschoten. In werkelijkheid had de BBC dat nooit gemeld en is Mangione in leven. Onlangs verschenen ook foutieve pushberichten over het wereldkampioenschap darts en de geaardheid van tennisser Rafael Nadal die werden toegeschreven aan de BBC.

Apple kondigde aanpassingen aan aan de AI-nieuwsdienst, waardoor het zichtbaar wordt welke samenvattingen van pushberichten met kunstmatige intelligentie zijn gegenereerd. Maar de critici vinden dit onvoldoende.

Meer uit Financieel

AI-chipbedrijf Nvidia overtreft verwachtingen met omzet en winst

SANTA CLARA (ANP) - Nvidia heeft in het afgelopen kwartaal een 62 procent hogere omzet geboekt dan een jaar eerder. 's Werelds belangrijkste verkoper van AI-chips presteerde daarmee beter dan verwacht. De winst steeg in dezelfde periode met 65 procent.

2 uur geleden
Beurzen New York sluiten hoger in afwachting van cijfers Nvidia

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn woensdag met winsten gesloten. Beleggers keken vooral uit naar de kwartaalcijfers van Nvidia, 's werelds belangrijkste ontwikkelaar en verkoper van AI-chips. De resultaten van het bedrijf zeggen daarmee ook veel over het tempo waarin bedrijven investeren in nieuwe datacenters voor de ontwikkeling van kunstmatige intelligentie.

2 uur geleden
'Veel' Fed-beleidsmakers pleitten tegen nieuwe renteverlaging

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG) - Een aanzienlijk aantal beleidsmakers bij de Federal Reserve heeft bij de recentste rentevergadering gepleit tegen een nieuwe verlaging van de leenkosten in december. Dat staat in de notulen van die vergadering eind oktober, toen de Fed de rente voor de tweede keer op rij verlaagde.

3 uur geleden
Muziekconcern achter Charli XCX sluit deal met AI-startup Udio

NEW YORK (ANP) - Warner Music Group (WMG) heeft een overeenkomst gesloten met de AI-startup Udio over het gebruik van liedjes van artiesten die het muziekconcern vertegenwoordigt. Via Udio kunnen gebruikers met kunstmatige intelligentie zelf gemakkelijk liedjes maken. Vanaf volgend jaar mogen ze daarbij muziek gebruiken van Warner Music-artiesten die daar toestemming voor hebben gegeven.

4 uur geleden
Prada-erfgenaam krijgt leiding over Versace

MILAAN (ANP/BLOOMBERG) - De erfgenaam van de familie achter Prada wordt de nieuwe topman van rivaal Versace. Het modehuis maakte eerder dit jaar bekend Versace over te nemen. Na de afronding van die deal krijgt Lorenzo Bertelli de leiding over dat merk. Hij is de zoon van ontwerpster Miuccia Prada en Prada-bestuursvoorzitter Patrizio Bertelli.

4 uur geleden
Genoeg steun voor overname Atheense beurs door Euronext

AMSTERDAM (ANP) - Beursuitbater Euronext is erin geslaagd voldoende steun te krijgen voor zijn overnamebod op ATHEX, het bedrijf achter de beurs in Athene. De eigenaar van de beurzen in Amsterdam, Parijs, Milaan en Brussel heeft bij de deal in aandelen ongeveer 413 miljoen euro over voor zijn Griekse branchegenoot.

6 uur geleden
Beurs Amsterdam sluit hoger in aanloop naar cijfers Nvidia

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is met winst gesloten. Beleggers wereldwijd zijn in afwachting van de kwartaalresultaten van chipontwikkelaar Nvidia, die worden gezien als barometer voor de groei van de AI-sector. Eerder maakten zorgen over mogelijk te hoge waarderingen voor techbedrijven en forse investeringen in datacenters beleggers nerveus.

6 uur geleden