Roep om intrekken AI-nieuwsfunctie Apple na fout 'BBC-bericht'
LONDEN (ANP) - De kritiek zwelt aan op een dienst van Apple die met hulp van kunstmatige intelligentie nieuwsflashes van nieuwsmedia samenvat. Meerdere keren zorgde de functie voor notificaties op iPhones met onjuist nieuws dat werd toegeschreven aan de Britse omroep BBC. De voormalige hoofdredacteur van The Guardian, Alan Rusbridger, roept het Amerikaanse techconcern nu op om de AI-dienst volledig te schrappen.
"Met het vertrouwen in nieuws is het al slecht genoeg gesteld zonder tussenkomst van Amerikaanse concerns die het als een soort testproduct behandelen", zei Rusbridger tegen BBC Radio Four. De journalist, die ook in een toezichtsraad van socialemediabedrijf Meta zit, noemde de technologie van Apple "onbeheersbaar". Eerder riep de internationale journalistenorganisatie RSF op tot het schrappen van de dienst, omdat die het vertrouwen in nieuwsmedia zou ondermijnen.
De BBC zelf diende in december een klacht in bij Apple. Dat deed de omroep nadat de AI-dienst van Apple een pushbericht had verstuurd waarin de BBC zou beweren dat de Amerikaan Luigi Mangione, die wordt verdacht van de moord op UnitedHealthcare-topman Brian Thompson, zichzelf had doodgeschoten. In werkelijkheid had de BBC dat nooit gemeld en is Mangione in leven. Onlangs verschenen ook foutieve pushberichten over het wereldkampioenschap darts en de geaardheid van tennisser Rafael Nadal die werden toegeschreven aan de BBC.
Apple kondigde aanpassingen aan aan de AI-nieuwsdienst, waardoor het zichtbaar wordt welke samenvattingen van pushberichten met kunstmatige intelligentie zijn gegenereerd. Maar de critici vinden dit onvoldoende.
Meer uit Financieel
AMSTERDAM (ANP) - Advies- en ingenieursbureau Arcadis heeft een nieuwe topbestuurder aangekondigd. De Amerikaanse Heather Polinsky wordt vanaf 1 maart de nieuwe bestuursvoorzitter van het Nederlandse bedrijf. De huidige topman Alan Brookes vertrekt na drie jaar leiding te hebben gegeven aan Arcadis.
2 uur geledenBRUSSEL (ANP) - De Griekse minister Kyriakos Pierrakakis is gekozen tot nieuwe voorzitter van de Eurogroep. De ministers van Financiën van de eurolanden verkozen hem boven de andere kandidaat, de Belgische minister Vincent Van Peteghem (Begroting).
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De aandelenbeurs in Amsterdam is donderdag met winst geëindigd. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve in de Verenigde Staten om voor de derde keer op rij de rente te verlagen, wat eerder al voor opluchting zorgde op Wall Street. Tegelijkertijd drukte een tegenvallend kwartaalbericht van het Amerikaanse softwarebedrijf Oracle op techaandelen op het Damrak.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Er komt geen volledig verbod op de verbrandingsmotor in auto's, zegt de voorzitter van de grootste partij in het Europees Parlement EVP, Manfred Weber, tegen de Duitse krant Bild. Eerder is afgesproken dat per 2035 nieuw gemaakte auto's in de EU geen CO2 meer mogen uitstoten. Weber zegt dat dat nu is teruggebracht naar 90 procent. Die aanpassing zou volgende week bekendgemaakt worden door de Europese Commissie.
3 uur geledenBRUSSEL (ANP) - Dat de Europese Unie akkoord gaat met het vrijhandelsverdrag met de Mercosur-landen Argentinië, Brazilië, Paraguay en Uruguay lijkt nog niet zeker. Hiervoor is een ruime meerderheid van de EU-lidstaten nodig, en het is nog niet zeker dat die er is, laat een hooggeplaatste EU-bron weten.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - De ondernemingskamer van het gerechtshof in Amsterdam heeft vastgesteld dat Gerard Sanderink wanbeleid voerde bij zijn ict-bedrijf Centric. Hij was ook verantwoordelijk voor wanbeleid bij Strukton-moederbedrijf Oranjewoud, stellen de rechters vast.
4 uur geledenLELYSTAD (ANP) - Consumenten kunnen binnenkort mogelijk profiteren van lagere prijzen van zuivel, zoals melk, boter en room, in de supermarkt. Volgens marktbureau DCA Market Intelligence komt dit doordat de melkprijs in korte tijd is teruggevallen tot het laagste niveau in tien jaar. "De prijsval op de Europese zuivelmarkt is in korte tijd uitzonderlijk scherp", stelt het bureau dat regelmatig onderzoek doet naar de prijsontwikkelingen.
4 uur geleden