Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roep om intrekken AI-nieuwsfunctie Apple na fout 'BBC-bericht'

Roep om intrekken AI-nieuwsfunctie Apple na fout 'BBC-bericht'

LONDEN (ANP) - De kritiek zwelt aan op een dienst van Apple die met hulp van kunstmatige intelligentie nieuwsflashes van nieuwsmedia samenvat. Meerdere keren zorgde de functie voor notificaties op iPhones met onjuist nieuws dat werd toegeschreven aan de Britse omroep BBC. De voormalige hoofdredacteur van The Guardian, Alan Rusbridger, roept het Amerikaanse techconcern nu op om de AI-dienst volledig te schrappen.

"Met het vertrouwen in nieuws is het al slecht genoeg gesteld zonder tussenkomst van Amerikaanse concerns die het als een soort testproduct behandelen", zei Rusbridger tegen BBC Radio Four. De journalist, die ook in een toezichtsraad van socialemediabedrijf Meta zit, noemde de technologie van Apple "onbeheersbaar". Eerder riep de internationale journalistenorganisatie RSF op tot het schrappen van de dienst, omdat die het vertrouwen in nieuwsmedia zou ondermijnen.

De BBC zelf diende in december een klacht in bij Apple. Dat deed de omroep nadat de AI-dienst van Apple een pushbericht had verstuurd waarin de BBC zou beweren dat de Amerikaan Luigi Mangione, die wordt verdacht van de moord op UnitedHealthcare-topman Brian Thompson, zichzelf had doodgeschoten. In werkelijkheid had de BBC dat nooit gemeld en is Mangione in leven. Onlangs verschenen ook foutieve pushberichten over het wereldkampioenschap darts en de geaardheid van tennisser Rafael Nadal die werden toegeschreven aan de BBC.

Apple kondigde aanpassingen aan aan de AI-nieuwsdienst, waardoor het zichtbaar wordt welke samenvattingen van pushberichten met kunstmatige intelligentie zijn gegenereerd. Maar de critici vinden dit onvoldoende.

Meer uit Financieel

Zorgen over hoge techkoersen drukken Wall Street weer in het rood

NEW YORK (ANP) - Wall Street is de nieuwe handelsweek negatief begonnen, opnieuw door zorgen onder beleggers over de hoge koersen van bedrijven in de techsector. Op de beurzen wordt dan ook met spanning uitgekeken naar de resultaten van chipconcern Nvidia die woensdag na de beurssluiting worden verwacht. De cijfers van de grootste verkoper van AI-chips ter wereld bepalen mogelijk de stemming in de laatste weken van het jaar. Maandag verloor het aandeel 1,8 procent.

1 uur geleden
India: bijna rond met eerste fase van handelsdeal met VS

NEW DELHI (ANP/BLOOMBERG) - Na maandenlange onderhandelingen zegt India dat het dicht bij het afronden is van een handelsovereenkomst met de Verenigde Staten. Het gaat om de eerste fase van een deal om de Amerikaanse importheffingen van 50 procent te verlagen, zei de Indiase handelssecretaris Rajesh Agrawal maandag.

1 uur geleden
Aandelenkoersen Damrak opnieuw over breed front omlaag

AMSTERDAM (ANP) - De aandelenkoersen op het Damrak gingen maandag over een breed front omlaag, na de stevige verliezen vorige week. Een negatieve start van Wall Street droeg niet bij aan een verbetering van de stemming in Amsterdam.

6 uur geleden
Vakbondsleden stemmen in met cao voor sjorders haven Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Een ruime meerderheid van FNV-leden bij sjorbedrijven ILS en Matrans heeft ingestemd met het cao-resultaat voor de sjorders. Een staking van de medewerkers die containers in de haven van Rotterdam losmaken en vastzetten, had vorige maand grote impact, omdat containerschepen niet konden laden en lossen door de acties.

6 uur geleden
Chinese prijzenoorlog zet autoverkoop XPeng onder druk

BEIJING (ANP/RTR) - XPeng, een grote Chinese producent van elektrische auto's, ziet het somber in voor het laatste kwartaal van dit jaar. Volgens het concern staan de verkopen onder druk door een prijzenoorlog op de thuismarkt en groeiende concurrentie.

7 uur geleden
Google-eigenaar Alphabet stijgt op Wall Street na belang Buffett

NEW YORK (ANP) - Alphabet (plus 4,5 procent) behoorde maandag tot de winnaars op Wall Street. Beleggers reageerden verheugd op het nieuws dat Berkshire Hathaway, de investeringsmaatschappij van superbelegger Warren Buffett, in het afgelopen kwartaal bijna 18 miljoen aandelen van het moederbedrijf van Google en YouTube heeft gekocht. Dat belang was eind september meer dan 4 miljard dollar waard.

8 uur geleden
Oud-LTO-voorman Van der Tak hoofd van nieuwe groentenvakgroep

DEN HAAG (ANP) - Sjaak van der Tak, voormalig voorman van LTO Nederland, wordt de nieuwe voorzitter van de vakgroep Vollegrondsgroenten bij de land- en tuinbouworganisatie. Deze nieuwe vakgroep is opgericht om de belangenbehartiging voor plantaardige sectoren verder te versterken, maakte LTO maandag bekend.

8 uur geleden