Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roep om intrekken AI-nieuwsfunctie Apple na fout 'BBC-bericht'

Roep om intrekken AI-nieuwsfunctie Apple na fout 'BBC-bericht'

LONDEN (ANP) - De kritiek zwelt aan op een dienst van Apple die met hulp van kunstmatige intelligentie nieuwsflashes van nieuwsmedia samenvat. Meerdere keren zorgde de functie voor notificaties op iPhones met onjuist nieuws dat werd toegeschreven aan de Britse omroep BBC. De voormalige hoofdredacteur van The Guardian, Alan Rusbridger, roept het Amerikaanse techconcern nu op om de AI-dienst volledig te schrappen.

"Met het vertrouwen in nieuws is het al slecht genoeg gesteld zonder tussenkomst van Amerikaanse concerns die het als een soort testproduct behandelen", zei Rusbridger tegen BBC Radio Four. De journalist, die ook in een toezichtsraad van socialemediabedrijf Meta zit, noemde de technologie van Apple "onbeheersbaar". Eerder riep de internationale journalistenorganisatie RSF op tot het schrappen van de dienst, omdat die het vertrouwen in nieuwsmedia zou ondermijnen.

De BBC zelf diende in december een klacht in bij Apple. Dat deed de omroep nadat de AI-dienst van Apple een pushbericht had verstuurd waarin de BBC zou beweren dat de Amerikaan Luigi Mangione, die wordt verdacht van de moord op UnitedHealthcare-topman Brian Thompson, zichzelf had doodgeschoten. In werkelijkheid had de BBC dat nooit gemeld en is Mangione in leven. Onlangs verschenen ook foutieve pushberichten over het wereldkampioenschap darts en de geaardheid van tennisser Rafael Nadal die werden toegeschreven aan de BBC.

Apple kondigde aanpassingen aan aan de AI-nieuwsdienst, waardoor het zichtbaar wordt welke samenvattingen van pushberichten met kunstmatige intelligentie zijn gegenereerd. Maar de critici vinden dit onvoldoende.

Meer uit Financieel

Exor wijst bod af voor overname Juventus

AMSTERDAM (ANP/BLOOMBERG) - De van oorsprong Italiaanse investeerder Exor heeft een bod afgewezen op zijn meerderheidsbelang in Juventus. Het in El Salvador gevestigde cryptobedrijf Tether Holdings wilde de Italiaanse voetbalclub overnemen van het investeringsbedrijf van de zakenfamilie Agnelli.

5 uur geleden
Levering vliegtuig voor Amerikaanse president verder uitgesteld

WASHINGTON (ANP/BLOOMBERG/RTR) - De Amerikaanse luchtmacht heeft de geschatte leveringsdatum voor de eerste van twee nieuwe Air Force One-vliegtuigen met een jaar uitgesteld tot medio 2028. Daarmee wordt het voor vliegtuigbouwer Boeing nog lastiger om te voldoen aan de eis van president Donald Trump, die voor het aflopen van zijn termijn in het nieuwe toestel wil vliegen.

10 uur geleden
EU-ministers zijn het eens over visquota voor komend jaar

BRUSSEL (ANP) - De EU-ministers die verantwoordelijk zijn voor visserij hebben een akkoord gesloten over de visquota voor volgend jaar. In de deal is afgesproken hoeveel vissers in EU-lidstaten mogen vangen in Europese zeeën, zoals de Noordzee, de Atlantische Oceaan en de Zwarte Zee.

12 uur geleden
WSJ: Trump zegt te neigen naar Warsh of Hassett als Fed-baas

WASHINGTON (ANP) - Donald Trump zegt dat hij neigt naar voormalig Fed-bestuurder Kevin Warsh of economisch adviseur van het Witte Huis Kevin Hassett als volgende voorzitter van de Federal Reserve. Dat schrijft zakenkrant The Wall Street Journal na een interview met de Amerikaanse president. Trump zei ook dat de volgende baas van de Amerikaanse centrale bank met hem zou moeten overleggen over de rentetarieven.

13 uur geleden
Wall Street sluit met verlies, chipbedrijf Broadcom flink lager

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met verliezen gesloten. Chipproducent Broadcom ging flink onderuit na kwartaalcijfers die slecht werden ontvangen door beleggers op Wall Street. Softwareconcern Oracle stond eveneens bij de verliezers na de koersval een dag eerder door tegenvallende resultaten.

23 uur geleden
Zakenman John Fentener van Vlissingen (86) overleden

DEN HAAG (ANP) - De bekende zakenman John Fentener van Vlissingen is donderdag op 86-jarige leeftijd overleden. Dat meldt zijn investeringsmaatschappij BORON, die een condoleancepagina heeft geopend.

1 dag geleden
Amsterdamse AEX-index sluit beursweek met verlies af

AMSTERDAM (ANP) - De AEX-index op de aandelenbeurs in Amsterdam is vrijdag met rode cijfers het weekend ingegaan. De chipfondsen stonden bij de grootste dalers in de hoofdindex op het Damrak na tegenvallende cijfers van het Amerikaanse softwareconcern Oracle en chipproducent Broadcom.

1 dag geleden