Roep om aftreden Britse premier om tuinfeest tijdens lockdown
LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Leden van de Britse oppositie willen dat premier Boris Johnson aftreedt na nieuwe berichten dat de regering een feest zou hebben gehouden terwijl het land in lockdown zat. Een uitnodiging voor een tuinfeest in mei 2020 lekte maandagavond uit in Britse media. Het feest zou hebben plaatsgevonden in de tuin van regeringskantoor en ambtswoning 10 Downing Street.
Ruim honderd ambtenaren zouden de uitnodiging hebben gehad. Uiteindelijk kwamen volgens Britse media zo'n veertig mensen opdagen, onder wie ook Johnson en zijn vrouw. Op het moment van het feest was het Verenigd Koninkrijk in een strenge lockdown. Scholen en horeca waren dicht. Buiten mochten maximaal twee mensen van verschillende huishoudens samenkomen, mits ze genoeg afstand hielden.
Leden van de Labour-partij denken dat het Britse volk geen vertrouwen meer heeft in Johnson. De vicevoorzitter van de partij, Angela Rayner, denkt dat Britten klaar zijn met Johnsons "leugens, bedrog en het breken van zijn eigen regels".
Intern onderzoek
Labour-leider Keir Starmer trok vorige maand Johnsons leiderschap al in twijfel. Dit deed hij na berichten dat de Britse regering in december 2020 een kerstfeest zou hebben gehouden. Ten tijde van dat feest golden ook strenge maatregelen in het VK.
De woordvoerder van Johnson weigerde dinsdag te reageren op de berichten over het tuinfeest. Hij wil eerst wachten op een intern onderzoek naar minstens vijf eerdere coronafeestjes in ambtelijke en regeringskringen. Als daaruit blijkt dat regels zijn overtreden, moeten de betrokkenen volgens de zegsman worden gestraft. De politie van Londen zegt in contact te staan met de regering over de beschuldigingen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump noemt het Iraanse voorstel aan de Verenigde Staten "volkomen onacceptabel". "Ik heb zojuist de reactie gelezen van de zogenaamde 'vertegenwoordigers' van Iran. Ik vind het niets - volkomen onacceptabel!" schrijft hij deels in hoofdletters op Truth Social. De president lichtte zijn oordeel niet toe.
27 minuten geledenTEHERAN (ANP/RTR) - Een Iraans voorstel, dat via bemiddelaar Pakistan naar de Verenigde Staten is gestuurd, benadrukt de noodzaak van een einde aan de oorlog op alle fronten en de opheffing van de sancties tegen Teheran. Dat meldde het semi-officiële Iraanse persbureau Tasnim, onder verwijzing naar een ingewijde bron.
29 minuten geledenTEL AVIV (ANP/AFP) - De Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is pas voorbij als de Iraanse voorraad verrijkt uranium is "verwijderd". Dat zegt de Israëlische premier Benjamin Netanyahu in een fragment van het Amerikaanse programma 60 Minutes van CBS. "Het is nog niet voorbij, want er is nog steeds nucleair materiaal", benadrukt Netanyahu.
4 uur geledenTEHERAN (ANP) - Iran heeft een reactie op het Amerikaanse voorstel om de oorlog te beëindigen naar bemiddelaar Pakistan gestuurd. Dat meldt het Iraanse persbureau IRNA. Volgens het plan zou de huidige fase van de onderhandelingen uitsluitend gericht zijn op het "beëindigen van de vijandelijkheden in de regio", aldus het persbureau.
8 uur geledenDOHA (ANP/AFP) - Qatar meldt dat zondagochtend een vrachtschip voor zijn kust is aangevallen door een drone. Er ontstond een kleine brand, die inmiddels is geblust. Er zijn geen slachtoffers gevallen.
9 uur geledenBERLIJN (ANP/DPA) - De Duitse regering is sceptisch over de suggestie van de Russische president Vladimir Poetin dat de voormalige Duitse bondskanselier Gerhard Schröder gesprekken met de Europese Unie zou kunnen bemiddelen. Regeringsbronnen noemen het "niet geloofwaardig".
10 uur geledenMOSKOU/KYIV (ANP/RTR) - Rusland en Oekraïne hebben elkaar beschuldigd van schendingen van het tijdelijke staakt-het-vuren. De landen gingen eerder op Amerikaans verzoek akkoord met een bestand op 9, 10 en 11 mei.
11 uur geleden