Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roep om aftreden Britse premier om tuinfeest tijdens lockdown

Roep om aftreden Britse premier om tuinfeest tijdens lockdown

LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Leden van de Britse oppositie willen dat premier Boris Johnson aftreedt na nieuwe berichten dat de regering een feest zou hebben gehouden terwijl het land in lockdown zat. Een uitnodiging voor een tuinfeest in mei 2020 lekte maandagavond uit in Britse media. Het feest zou hebben plaatsgevonden in de tuin van regeringskantoor en ambtswoning 10 Downing Street.

Ruim honderd ambtenaren zouden de uitnodiging hebben gehad. Uiteindelijk kwamen volgens Britse media zo'n veertig mensen opdagen, onder wie ook Johnson en zijn vrouw. Op het moment van het feest was het Verenigd Koninkrijk in een strenge lockdown. Scholen en horeca waren dicht. Buiten mochten maximaal twee mensen van verschillende huishoudens samenkomen, mits ze genoeg afstand hielden.

Leden van de Labour-partij denken dat het Britse volk geen vertrouwen meer heeft in Johnson. De vicevoorzitter van de partij, Angela Rayner, denkt dat Britten klaar zijn met Johnsons "leugens, bedrog en het breken van zijn eigen regels".

Intern onderzoek

Labour-leider Keir Starmer trok vorige maand Johnsons leiderschap al in twijfel. Dit deed hij na berichten dat de Britse regering in december 2020 een kerstfeest zou hebben gehouden. Ten tijde van dat feest golden ook strenge maatregelen in het VK.

De woordvoerder van Johnson weigerde dinsdag te reageren op de berichten over het tuinfeest. Hij wil eerst wachten op een intern onderzoek naar minstens vijf eerdere coronafeestjes in ambtelijke en regeringskringen. Als daaruit blijkt dat regels zijn overtreden, moeten de betrokkenen volgens de zegsman worden gestraft. De politie van Londen zegt in contact te staan met de regering over de beschuldigingen.

Meer uit Buitenland

Doden en gewonden bij neerhalen raket in Abu Dhabi

ABU DHABI (ANP/AFP/RTR) - Twee mensen zijn omgekomen en drie gewond geraakt toen wrakstukken neerkwamen op een weg in Abu Dhabi. De wrakstukken kwamen van een ballistische raket die was neergehaald door de luchtafweer. Verscheidene auto's raakten beschadigd.

37 minuten geleden
Pakistan vroeg VS en Israël om Araghchi en Qalibaf niet te doden

ISLAMABAD (ANP/RTR) - Israël heeft na een verzoek van Pakistan de Iraanse kopstukken Abbas Araghchi en Mohammad ⁠Baqer Qalibaf van de dodenlijst gehaald, claimt een Pakistaanse functionaris. Volgens diegene had Israël de coördinaten voor een gerichte aanval op die twee al klaarliggen, maar werd toch besloten om ze niet uit te schakelen.

53 minuten geleden
Tientallen doden door bus die in rivier stort in Bangladesh

DHAKA (ANP/RTR) - In Bangladesh zijn zeker 24 mensen om het leven gekomen nadat een passagiersbus met ongeveer veertig inzittenden in de rivier de Padma was gestort. Het incident gebeurde toen de bus probeerde aan boord van een veerboot te gaan, aldus de hulpdiensten.

2 uur geleden
WHO: gezondheidssituatie in Cuba is diep verontrustend

GENÈVE (ANP/AFP) - De gezondheidssituatie in Cuba is "diep verontrustend", schreef directeur-generaal Tedros Adhanom Ghebreyesus van de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) woensdag op X.

5 uur geleden
Brazilië toont eerste in eigen land geassembleerde straaljager

GAVIÃO PEIXOTO (ANP/RTR) - Brazilië is het eerste Latijns-Amerikaanse land geworden dat een supersonische straaljager bouwt. Woensdag onthulde Brasília namelijk de eerste Gripen die in eigen land is geassembleerd. De Gripen is een door het Zweedse Saab ontworpen toestel. "Dit is de eerste keer sinds de oprichting van Saab dat een straaljager buiten Zweden wordt geproduceerd", aldus Saab-CEO Micael Johansson.

6 uur geleden
Tariq Ramadan krijgt in Parijs 18 jaar cel voor verkrachtingen

PARIJS (ANP/AFP) - De Zwitserse islamgeleerde Tariq Ramadan is in Frankrijk veroordeeld tot achttien jaar gevangenisstraf voor verkrachting van drie vrouwen. Hij was niet in de rechtbank aanwezig. Als hij zijn straf heeft uitgezeten, mag hij bovendien Frankrijk niet meer in.

11 uur geleden
Iraanse buitenlandminister: niet van plan met VS te onderhandelen

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - Iran is volgens minister van Buitenlandse Zaken Abbas Araghchi niet van plan om te onderhandelen en wel om door te vechten. "Op dit moment is het beleid om het verzet voort te zetten", zei hij op de staatstelevisie. De Amerikaanse regering zegt een voorstel gedaan te hebben om de oorlog te beëindigen.

11 uur geleden