Roep om aftreden Britse premier om tuinfeest tijdens lockdown
LONDEN (ANP/BLOOMBERG/RTR) - Leden van de Britse oppositie willen dat premier Boris Johnson aftreedt na nieuwe berichten dat de regering een feest zou hebben gehouden terwijl het land in lockdown zat. Een uitnodiging voor een tuinfeest in mei 2020 lekte maandagavond uit in Britse media. Het feest zou hebben plaatsgevonden in de tuin van regeringskantoor en ambtswoning 10 Downing Street.
Ruim honderd ambtenaren zouden de uitnodiging hebben gehad. Uiteindelijk kwamen volgens Britse media zo'n veertig mensen opdagen, onder wie ook Johnson en zijn vrouw. Op het moment van het feest was het Verenigd Koninkrijk in een strenge lockdown. Scholen en horeca waren dicht. Buiten mochten maximaal twee mensen van verschillende huishoudens samenkomen, mits ze genoeg afstand hielden.
Leden van de Labour-partij denken dat het Britse volk geen vertrouwen meer heeft in Johnson. De vicevoorzitter van de partij, Angela Rayner, denkt dat Britten klaar zijn met Johnsons "leugens, bedrog en het breken van zijn eigen regels".
Intern onderzoek
Labour-leider Keir Starmer trok vorige maand Johnsons leiderschap al in twijfel. Dit deed hij na berichten dat de Britse regering in december 2020 een kerstfeest zou hebben gehouden. Ten tijde van dat feest golden ook strenge maatregelen in het VK.
De woordvoerder van Johnson weigerde dinsdag te reageren op de berichten over het tuinfeest. Hij wil eerst wachten op een intern onderzoek naar minstens vijf eerdere coronafeestjes in ambtelijke en regeringskringen. Als daaruit blijkt dat regels zijn overtreden, moeten de betrokkenen volgens de zegsman worden gestraft. De politie van Londen zegt in contact te staan met de regering over de beschuldigingen.
Meer uit Buitenland
WASHINGTON (ANP/AFP) - De beeltenis van president Donald Trump zal binnenkort op sommige Amerikaanse paspoorten verschijnen, zo lieten regeringsfunctionarissen dinsdag weten aan Fox News en The Bulwark.
16 minuten geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De door Republikeinen geleide Amerikaanse Senaat heeft een door Democraten ingediende resolutie geblokkeerd. Deze resolutie zou president Donald Trump hebben verboden om zonder goedkeuring van het Congres militair op te treden tegen Cuba.
17 minuten geledenPRISTINA (ANP/AFP/BLOOMBERG) - De diep verdeelde parlementsleden van Kosovo zijn er dinsdag niet in geslaagd een president te kiezen. Daardoor stevent het land af op een derde verkiezing in iets meer dan een jaar tijd.
1 uur geledenWASHINGTON (ANP) - De Britse koning Charles III heeft de Verenigde Staten erop aangedrongen om standvastig te blijven met hun westerse bondgenoten, nu de spanningen rond Iran en Oekraïne de trans-Atlantische betrekkingen dreigen te ondermijnen. "De uitdagingen waar we voor staan zijn te groot voor één enkel land om alleen te dragen", zei hij onder meer in een zeldzame toespraak tot het Amerikaanse Congres.
2 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - De voormalige FBI-directeur James Comey is aangeklaagd voor het bedreigen van de Amerikaanse president. Eerder meldden internationale media al dat Comey opnieuw werd vervolgd, maar de precieze aanklacht was toen nog onduidelijk. Tegen Comey is ook een arrestatiebevel uitgevaardigd, meldt CNN.
3 uur geledenWASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft uitgehaald naar de Duitse bondskanselier Friedrich Merz. Merz zei maandag dat de VS de oorlog tegen Iran zonder strategie zijn begonnen en dat het land nu vernederd wordt door het Iraanse leiderschap. "Hij weet niet waar hij het over heeft!", schrijft Trump als reactie op zijn Truth Social.
4 uur geledenWISMAR (ANP) - Bultrug Timmy, die weken vastlag voor de kust van Duitsland, is onderweg naar de Noordzee. Hij ligt in de waterbak van een schip en wordt naar diepe wateren gebracht, meldt de krant Bild. Eerder op de dag wist het reddingsteam de walvis in de waterbak te krijgen.
5 uur geleden