Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roemenië ziet recordaantal nieuwe coronabesmettingen

Roemenië ziet recordaantal nieuwe coronabesmettingen

BOEKAREST (ANP/RTR) - Het aantal coronavirusbesmettingen in Roemenië steeg de afgelopen 24 uur met een recordaantal van 1030, aldus de regering woensdag. De cijfers komen vrijwel op hetzelfde moment dat de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) alarm slaat over de nieuwe coronapieken in Zuid-Europa en de Balkan.

Roemenië heeft 40.163 bevestigde coronagevallen, waaronder 2101 doden sinds de pandemie eind februari uitbrak. De regering heeft de alarmtoestand, die sinds 15 mei van kracht is, verlengd met nog eens dertig dagen tot half augustus.

De piek in Roemenië deze maand is gedeeltelijk te wijten aan duizenden besmette mensen die de ziekenhuizen konden verlaten of helemaal niet werden behandeld.

Goedgekeurde wet

Begin juli oordeelde het Grondwettelijk Hof dat de regering mensen niet op basis van een kabinetsdecreet in het ziekenhuis mocht laten opnemen of isoleren, maar alleen via een door het parlement goedgekeurde wet. Die is dinsdag in werking getreden.

Eerder deze week waarschuwde minister van Volksgezondheid Nelu Tataru dat als de situatie escaleert, de regering specifieke uitbraakgebieden in quarantaine kan plaatsen.

"Hoewel de ziekte zeker in West-Europa onder controle is, hebben we nog steeds een aantal verontrustende trends in Zuid-Europa en de Balkan", waarschuwt het hoofd van het WHO-noodprogramma, Mike Ryan.

Meer uit Buitenland

Israël deporteert twee activisten van Global Sumud Flotilla

TEL AVIV (ANP/AFP) - Israël heeft zondag twee activisten van de Global Sumud Flotilla het land uitgezet. Het had de mannen ruim een week geleden opgepakt in internationale wateren bij Griekenland, omdat zij met andere activisten op schepen hulpgoederen naar de Gazastrook wilden brengen.

2 uur geleden
Duitsland en Canada verdiepen samenwerking

TORONTO (ANP/DPA) - Duitsland en Canada hebben zaterdag besproken hoe ze de samenwerking kunnen verdiepen. Dat zei de Duitse minister van Financiën Lars Klingbeil tijdens een conferentie in de Canadese stad Toronto.

8 uur geleden
VS spreken bemiddelaar Qatar in Miami over Iran

WASHINGTON (ANP/AFP) - De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio en gezant Steve Witkoff hebben de Qatarese premier Mohammed bin Abdulrahman bin Jassim Al Thani zaterdag in Miami gesproken over Iran. Dat meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken, nadat eerder de nieuwssite Axios al over de ontmoeting had bericht.

8 uur geleden
Doden na nieuwe Israëlische aanvallen in Libanon

BEIROET (ANP) - De Israëlische krijgsmacht heeft zaterdag meerdere aanvallen uitgevoerd in Libanon waarbij doden zijn gevallen. Volgens nieuwszender Al Jazeera kwamen minstens achttien mensen om het leven. Bij een luchtaanval in de stad Saksakiyeh vielen zeven doden, onder wie een kind, meldt het Libanese ministerie van Volksgezondheid.

16 uur geleden
Péter Magyar begint als premier van Hongarije

BOEDAPEST (ANP/RTR) - De pro-Europese conservatieveling Péter Magyar is geïnstalleerd als de nieuwe premier van Hongarije. Zijn partij Tisza bemachtigde bij de verkiezingen in april een ruime tweederdemeerderheid in het parlement.

19 uur geleden
Advocaten Global Sumud Flotilla: Israël laat activisten vrij

TEL AVIV (ANP/AFP/DPA) - De twee activisten van de Global Sumud Flotilla die Israël ruim een week geleden had opgepakt, komen weer vrij. Het advocatenteam van de vloot meldt dat gehoord te hebben van de Israëlische autoriteiten.

20 uur geleden
Poetin belooft bezoekende Fico voldoende energie voor Slowakije

MOSKOU (ANP/RTR) - De Russische president Vladimir Poetin heeft de Slowaakse premier Robert Fico beloofd dat Rusland er alles aan zal doen om te voldoen aan de energievraag van Slowakije. Dat deed hij zaterdag tijdens een bezoek van Fico aan Moskou.

20 uur geleden