Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roemenië ziet recordaantal nieuwe coronabesmettingen

Roemenië ziet recordaantal nieuwe coronabesmettingen

BOEKAREST (ANP/RTR) - Het aantal coronavirusbesmettingen in Roemenië steeg de afgelopen 24 uur met een recordaantal van 1030, aldus de regering woensdag. De cijfers komen vrijwel op hetzelfde moment dat de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) alarm slaat over de nieuwe coronapieken in Zuid-Europa en de Balkan.

Roemenië heeft 40.163 bevestigde coronagevallen, waaronder 2101 doden sinds de pandemie eind februari uitbrak. De regering heeft de alarmtoestand, die sinds 15 mei van kracht is, verlengd met nog eens dertig dagen tot half augustus.

De piek in Roemenië deze maand is gedeeltelijk te wijten aan duizenden besmette mensen die de ziekenhuizen konden verlaten of helemaal niet werden behandeld.

Goedgekeurde wet

Begin juli oordeelde het Grondwettelijk Hof dat de regering mensen niet op basis van een kabinetsdecreet in het ziekenhuis mocht laten opnemen of isoleren, maar alleen via een door het parlement goedgekeurde wet. Die is dinsdag in werking getreden.

Eerder deze week waarschuwde minister van Volksgezondheid Nelu Tataru dat als de situatie escaleert, de regering specifieke uitbraakgebieden in quarantaine kan plaatsen.

"Hoewel de ziekte zeker in West-Europa onder controle is, hebben we nog steeds een aantal verontrustende trends in Zuid-Europa en de Balkan", waarschuwt het hoofd van het WHO-noodprogramma, Mike Ryan.

Meer uit Buitenland

Denemarken steekt miljarden in extra defensie Groenland

KOPENHAGEN (ANP) - Denemarken steekt 88 miljard Deense kronen (bijna 12 miljard euro) in het versterken van de defensie van Groenland, zegt minister van Defensie Troels Lund Poulsen. Volgens hem is dat nodig voor de veiligheid van het Noordpoolgebied.

1 uur geleden
Mensenrechtenorganisatie meldt 3428 doden door protesten in Iran

OSLO (ANP) - Het dodental door de protesten in Iran is opgelopen tot zeker 3428. Dat meldt mensenrechtenorganisatie Iran Human Rights, die ook spreekt over minstens 10.000 arrestaties sinds het begin van de onrust.

1 uur geleden
VS kondigen tweede fase aan van bestandsakkoord Gazastrook

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse gezant Steve Witkoff heeft de tweede fase aangekondigd van het bestandsakkoord voor de Gazastrook. Hij spreekt op X van een "overgang van een staakt-het-vuren naar demilitarisering, technocratisch bestuur en wederopbouw".

1 uur geleden
Egypte meldt akkoord over leden interim-bestuur voor Gaza

CAÏRO (ANP/AFP) - Egypte meldt dat overeenstemming is bereikt over de leden van het vijftienkoppige Palestijnse technocratische comité dat de Gazastrook moet besturen. Dat moet dienen als overgangsautoriteit in het Palestijnse gebied, dat nu nog onder controle staat van Hamas.

1 uur geleden
Zweedse militairen gearriveerd in Groenland

STOCKHOLM (ANP/RTR) - Enkele officieren van het Zweedse leger zijn woensdag aangekomen in Groenland, meldt de Zweedse premier Ulf Kristersson op X. Zij zullen samen met Denemarken en een aantal andere bondgenoten de militaire aanwezigheid in en rond het eiland vergroten, na dreigementen van de Amerikanen om het eiland in te nemen.

1 uur geleden
Denemarken versterkt militaire aanwezigheid Groenland per direct

NUUK (ANP) - Denemarken gaat "vanaf vandaag" de militaire aanwezigheid in Groenland versterken, meldt de Groenlandse regering. De aankondiging kwam vlak voor een cruciaal overleg over Groenland woensdag in Washington.

3 uur geleden
Oekraïne zoekt 2 miljoen ontduikers van militaire dienst

KYIV (ANP) - De nieuwe Oekraïense defensieminister Mychajlo Fedorov heeft gezegd dat 2 miljoen landgenoten worden gezocht voor het ontduiken van de mobilisatie. Ook zijn volgens hem 200.000 militairen ongeoorloofd afwezig.

3 uur geleden