Roemenië ziet recordaantal nieuwe coronabesmettingen
BOEKAREST (ANP/RTR) - Het aantal coronavirusbesmettingen in Roemenië steeg de afgelopen 24 uur met een recordaantal van 1030, aldus de regering woensdag. De cijfers komen vrijwel op hetzelfde moment dat de Wereldgezondheidsorganisatie (WHO) alarm slaat over de nieuwe coronapieken in Zuid-Europa en de Balkan.
Roemenië heeft 40.163 bevestigde coronagevallen, waaronder 2101 doden sinds de pandemie eind februari uitbrak. De regering heeft de alarmtoestand, die sinds 15 mei van kracht is, verlengd met nog eens dertig dagen tot half augustus.
De piek in Roemenië deze maand is gedeeltelijk te wijten aan duizenden besmette mensen die de ziekenhuizen konden verlaten of helemaal niet werden behandeld.
Goedgekeurde wet
Begin juli oordeelde het Grondwettelijk Hof dat de regering mensen niet op basis van een kabinetsdecreet in het ziekenhuis mocht laten opnemen of isoleren, maar alleen via een door het parlement goedgekeurde wet. Die is dinsdag in werking getreden.
Eerder deze week waarschuwde minister van Volksgezondheid Nelu Tataru dat als de situatie escaleert, de regering specifieke uitbraakgebieden in quarantaine kan plaatsen.
"Hoewel de ziekte zeker in West-Europa onder controle is, hebben we nog steeds een aantal verontrustende trends in Zuid-Europa en de Balkan", waarschuwt het hoofd van het WHO-noodprogramma, Mike Ryan.
Meer uit Buitenland
NICOSIA (ANP) - Een informele bijeenkomst van EU-ministers op Cyprus is uitgesteld vanwege de droneaanval op een Britse basis op het eiland. Omdat die aanval gevolgen heeft voor het vliegverkeer naar Cyprus, heeft de tijdelijke EU-voorzitter besloten de bijeenkomst te verplaatsen, laat de regering weten.
16 minuten geledenWENEN (ANP) - Het Internationaal Atoomagentschap (IAEA) heeft geen aanwijzingen dat de nucleaire installaties in Iran zijn getroffen door Amerikaanse en Israëlische aanvallen op dat land. Dat zei topman Rafael Grossi maandag tegen het bestuur van het agentschap.
24 minuten geledenPARIJS (ANP/RTR) - De Frans-Emiraatse leger- en marinebasis Camp de la Paix is geraakt bij luchtaanvallen. Dat bevestigt de Franse minister van Buitenlandse Zaken Jean-Noël Barrot in een persconferentie. Zondag meldde het Emiraatse ministerie van Defensie al in actie te zijn gekomen tegen inkomende Iraanse drones. Zowel Frankrijk als de Verenigde Arabische Emiraten spreekt van slechts kleinschalige, materiële schade.
25 minuten geledenTEHERAN (ANP) - Iran kampt al 48 uur met een totale internetblackout. Dat meldt NetBlocks, een ngo die wereldwijd het internet, digitale rechten en cyberveiligheid monitort, op X.
53 minuten geledenNOVOROSSISK (ANP/RTR) - Bij een grote nachtelijke Oekraïense aanval op Novorossisk zijn zeker vijf mensen gewondgeraakt en twintig panden beschadigd. Dat meldt de burgemeester.
1 uur geledenKOEWEIT (ANP/AFP/DPA) - Boven Koeweit zijn meerdere Amerikaanse gevechtstoestellen neergestort. Dat meldt het ministerie van Defensie in dat land. De bemanning zou het volgens de woordvoerder hebben overleefd.
1 uur geledenLONDEN (ANP/RTR/AFP) - De VS hebben het VK niet gevraagd om de Britse militaire basis op Cyprus te gebruiken die werd getroffen door een droneaanval. Dat zei de Britse minister van Buitenlandse Zaken Yvette Cooper maandag.
1 uur geleden