Roemenië wint op EK overtuigend van Oekraïne
MÜNCHEN (ANP) - Roemenië heeft op het EK in Duitsland de eerste groepswedstrijd overtuigend gewonnen van Oekraïne. De Roemenen van bondscoach Edi Iordanescu waren in München met 3-0 te sterk.
Roemenië had zich in de kwalificatiegroep voor het EK geplaatst voor Zwitserland. Oekraïne kwalificeerde zich via de play-offs, nadat het land als derde was geëindigd in een lastige groep met Engeland en Italië.
Waar Oekraïne onder aanvoering van Mykhaylo Mudryk en op rechts met Yukhym Konoplia druk zette op de Roemeense defensie, kwamen de Roemenen er af en toe gevaarlijk uit. Door slecht uitverdedigen van Mykola Matviyenko die zijn keeper Andriy Lunin in de problemen bracht, viel de bal in de 29e minuut voor de voeten van Nicolae Stanciu. Hij schoot hard via de onderkant van de lat binnen.
Dominantie
Vanaf het doelpunt hadden de Roemenen de wedstrijd in handen. Ook in de tweede helft waren ze gevaarlijker. Nadat een schot van Dennis Man net naast was gegaan, schoot voormalig Ajacied Razvan Marin de afvallende bal laag links langs Lunin. Enkele minuten later maakte Denis Dragus er 3-0 van. Hij stapte slim terug bij de voorzet van Man om vervolgens de bal binnen te tikken.
Oekraïne probeerde wat terug te doen, maar doelman Florin Nita van Roemenië redde goed op een schot van Heorhiy Sudakov en even later bij een vrije trap.
België en Slowakije
Roemenië speelt de tweede groepswedstrijd op 22 juni in Keulen tegen België. Oekraïne neemt het een dag eerder in Düsseldorf op tegen Slowakije.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft zijn 293e wedstrijd voor FC Barcelona op zijn naam staan. Dat blijkt uit de statistieken van de club. Daarmee is de 28-jarige middenvelder recordhouder van alle Nederlanders die bij de Catalaanse voetbalgrootmacht speelden. De Jong viel woensdag in de 73e minuut van het thuisduel met Celta de Vigo in.
2 uur geledenBURNLEY (ANP) - Manchester City heeft de koppositie in de Premier League overgenomen van Arsenal. De formatie van trainer Pep Guardiola won op Turf Moor met 1-0 van Burnley. De thuisploeg is gedegradeerd na de nederlaag.
2 uur geledenLEVERKUSEN (ANP) - Bayern München blijft in de race voor drie hoofdprijzen aan het einde van dit seizoen. De ploeg van Vincent Kompany, die afgelopen zondag kampioen werd in de Bundesliga, bereikte de finale van het Duitse bekertoernooi. Bayern schakelde in de halve finale Bayer Leverkusen uit door een 2-0-zege. De Duitse club staat ook nog in de halve finale van de Champions League tegen PSG.
3 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft een belangrijke overwinning geboekt in de strijd tegen degradatie. De ploeg van trainer Anthony Correia versloeg voor eigen publiek middenmoter Sparta met 4-1.
4 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Feyenoord-trainer Robin van Persie heeft Jordan Bos terug voor de thuiswedstrijd tegen FC Groningen van zaterdag. De coach van de Rotterdammers zei in een interview op de clubwebsite dat de Australische verdediger weer inzetbaar is, nadat hij het laatste competitieduel met NEC had gemist.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de voorsprong op concurrent RC Lens in de Franse Ligue 1 weer vergroot. De koploper in Frankrijk won met 3-0 thuis tegen FC Nantes en heeft 66 punten. Dat zijn 4 punten meer dan de nummer 2 uit Lens.
4 uur geledenMÜNCHEN (ANP/DPA) - De Duitse international Serge Gnabry ontbreekt komende zomer op het WK voetbal. De aanvaller van Bayern München kampt met een liesblessure en is niet op tijd fit. Dat maakte hij bekend via sociale media. "Net als de rest van het land zal ik de jongens vanuit huis aanmoedigen", schreef Gnabry op Instagram.
6 uur geleden