Roemenië wint op EK overtuigend van Oekraïne
MÜNCHEN (ANP) - Roemenië heeft op het EK in Duitsland de eerste groepswedstrijd overtuigend gewonnen van Oekraïne. De Roemenen van bondscoach Edi Iordanescu waren in München met 3-0 te sterk.
Roemenië had zich in de kwalificatiegroep voor het EK geplaatst voor Zwitserland. Oekraïne kwalificeerde zich via de play-offs, nadat het land als derde was geëindigd in een lastige groep met Engeland en Italië.
Waar Oekraïne onder aanvoering van Mykhaylo Mudryk en op rechts met Yukhym Konoplia druk zette op de Roemeense defensie, kwamen de Roemenen er af en toe gevaarlijk uit. Door slecht uitverdedigen van Mykola Matviyenko die zijn keeper Andriy Lunin in de problemen bracht, viel de bal in de 29e minuut voor de voeten van Nicolae Stanciu. Hij schoot hard via de onderkant van de lat binnen.
Dominantie
Vanaf het doelpunt hadden de Roemenen de wedstrijd in handen. Ook in de tweede helft waren ze gevaarlijker. Nadat een schot van Dennis Man net naast was gegaan, schoot voormalig Ajacied Razvan Marin de afvallende bal laag links langs Lunin. Enkele minuten later maakte Denis Dragus er 3-0 van. Hij stapte slim terug bij de voorzet van Man om vervolgens de bal binnen te tikken.
Oekraïne probeerde wat terug te doen, maar doelman Florin Nita van Roemenië redde goed op een schot van Heorhiy Sudakov en even later bij een vrije trap.
België en Slowakije
Roemenië speelt de tweede groepswedstrijd op 22 juni in Keulen tegen België. Oekraïne neemt het een dag eerder in Düsseldorf op tegen Slowakije.
Meer uit Voetbal
ZWOLLE (ANP) - Samir Lagsir neemt afscheid als profvoetballer. De 22-jarige aanvaller van PEC Zwolle voelt dat hij niet volledig meer is hersteld van twee zware knieblessures.
1 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Trainer Maurice Verberne keert niet meer terug bij FC Eindhoven. De huidige nummer 14 van de eerste divisie maakt het seizoen af met Jan Poortvliet. Het is nog niet bekend hoe de technische staf voor het komende seizoen eruitziet.
3 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Oranje-international Jeremie Frimpong nadert zijn rentree bij Liverpool. De rechtervleugelverdediger liep eind vorige maand een spierblessure op in de Champions League-wedstrijd tegen FK Qarabag, waarna werd verwacht dat hij enkele weken zou moeten missen. "We hopen dat hij volgende week (tegen West Ham United) weer kan spelen. Dan moet wel alles gaan zoals gepland", zei trainer Arne Slot tijdens zijn persconferentie voor het competitieduel met Nottingham Forest van zondag.
4 uur geledenJEREVAN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld is blij dat hij donderdag voor het uitduel met het Armeense FC Noah in de tussenronde van de Conference League weer een beroep kan doen op Kees Smit, Sven Mijnans en Mexx Meerdink. "Dat is natuurlijk fantastisch voor ons. Het zijn natuurlijk de sterkhouders", zei de coach woensdag.
18 uur geledenBAKOE (ANP) - Newcastle United heeft een zeer ruime zege geboekt in de eerste wedstrijd van de tussenronde van de Champions League bij FK Qarabag. De nummer 10 van Engeland won met 6-1 in Bakoe, de hoofdstad van Azerbeidzjan. Anthony Gordon was nog voor rust goed voor vier doelpunten.
18 uur geledenZÜRICH (ANP) - Gianni Infantino is "geschokt" en "bedroefd" door het vermeende racisme tegen Vinícius Júnior dinsdagavond in het Champions League-duel tussen Benfica en Real Madrid. Dat heeft de voorzitter van de FIFA in een verklaring aan het ANP laten weten. "Er is absoluut geen plaats voor racisme in onze sport en in de samenleving. Alle relevante belanghebbenden moeten actie ondernemen en de verantwoordelijken ter verantwoording roepen", aldus Infantino in een verklaring.
22 uur geledenVELSEN (ANP) - Telstar heeft het schikkingsvoorstel van de KNVB geaccepteerd voor het afsteken van vuurwerk tijdens de thuiswedstrijd tegen Excelsior in de Eredivisie op 1 november 2025. Het voorstel betreft een boete van 10.000 euro, waarvan 2500 euro voorwaardelijk. Dat heeft de club woensdag bekendgemaakt.
1 dag geleden