Roemenië wint op EK overtuigend van Oekraïne
MÜNCHEN (ANP) - Roemenië heeft op het EK in Duitsland de eerste groepswedstrijd overtuigend gewonnen van Oekraïne. De Roemenen van bondscoach Edi Iordanescu waren in München met 3-0 te sterk.
Roemenië had zich in de kwalificatiegroep voor het EK geplaatst voor Zwitserland. Oekraïne kwalificeerde zich via de play-offs, nadat het land als derde was geëindigd in een lastige groep met Engeland en Italië.
Waar Oekraïne onder aanvoering van Mykhaylo Mudryk en op rechts met Yukhym Konoplia druk zette op de Roemeense defensie, kwamen de Roemenen er af en toe gevaarlijk uit. Door slecht uitverdedigen van Mykola Matviyenko die zijn keeper Andriy Lunin in de problemen bracht, viel de bal in de 29e minuut voor de voeten van Nicolae Stanciu. Hij schoot hard via de onderkant van de lat binnen.
Dominantie
Vanaf het doelpunt hadden de Roemenen de wedstrijd in handen. Ook in de tweede helft waren ze gevaarlijker. Nadat een schot van Dennis Man net naast was gegaan, schoot voormalig Ajacied Razvan Marin de afvallende bal laag links langs Lunin. Enkele minuten later maakte Denis Dragus er 3-0 van. Hij stapte slim terug bij de voorzet van Man om vervolgens de bal binnen te tikken.
Oekraïne probeerde wat terug te doen, maar doelman Florin Nita van Roemenië redde goed op een schot van Heorhiy Sudakov en even later bij een vrije trap.
België en Slowakije
Roemenië speelt de tweede groepswedstrijd op 22 juni in Keulen tegen België. Oekraïne neemt het een dag eerder in Düsseldorf op tegen Slowakije.
Meer uit Voetbal
TORUN (ANP) - Sofie Dokter heeft de leiding genomen na het tweede onderdeel op de vijfkamp bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De Groningse meerkampster klom naar de eerste plek in de tussenstand door het hoogspringen te winnen met 1,87 meter. Dokter gaf daarmee haar flitsende start een vervolg, want ze opende de wedstrijd met een dik persoonlijk record van 8,19 seconden op de 60 meter horden.
57 minuten geledenDOETINCHEM (ANP) - Guus Hiddink is benoemd tot erelid van De Graafschap. De 79-jarige oud-voetballer en -trainer kreeg ook een standbeeld met een afbeelding van zichzelf erop, begeleid door de tekst 'Achterhoeks fundament'.
1 uur geledenNICE (ANP) - Paris Saint-Germain heeft de koppositie in Frankrijk weer in handen. De meest recente winnaar van de Champions League won het uitduel met OGC Nice met 4-0 dankzij treffers van Nuno Mendes, Désiré Doué, Dro Fernández en Warren Zaïre-Emery. Nummer 2 RC Lens, dat een wedstrijd meer speelde, kijkt daardoor weer tegen een achterstand aan van 1 punt.
15 uur geledenZWOLLE (ANP) - De degradatiezorgen van NAC Breda zijn verder gegroeid na de nederlaag in het uitduel met PEC Zwolle: 2-1. In de tweede helft herstelde de ploeg van trainer Carl Hoefkens zich wat van het zwakke spel voor rust, maar verder dan de aansluitingstreffer kwamen de Brabanders niet.
15 uur geledenMILAAN (ANP) - AC Milan houdt druk op koploper Internazionale dankzij een thuiszege op Torino. De ploeg van trainer Massimiliano Allegri maakte het verschil met twee doelpunten in drie minuten vroeg in de tweede helft: 3-2.
17 uur geledenSITTARD (ANP) - FC Twente heeft het uitduel met Fortuna Sittard gewonnen na een matige eerste helft: 1-2. Na rust maakte de ploeg van trainer John van den Brom een 1-0-achterstand ongedaan en voorkwam zo een tweede nederlaag op rij. Daardoor blijft FC Twente volop meestrijden om de derde plek in de Eredivisie.
18 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Bayern München heeft in de Bundesliga overtuigend gewonnen van Union Berlin. In de Allianz Arena won de koploper van coach Vincent Kompany met 4-0. Bayern heeft een voorsprong van 9 punten op Borussia Dortmund, dat later zaterdag met 3-2 won van Hamburger SV.
18 uur geleden