Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roemenië wint op EK overtuigend van Oekraïne

Roemenië wint op EK overtuigend van Oekraïne

MÜNCHEN (ANP) - Roemenië heeft op het EK in Duitsland de eerste groepswedstrijd overtuigend gewonnen van Oekraïne. De Roemenen van bondscoach Edi Iordanescu waren in München met 3-0 te sterk.

Roemenië had zich in de kwalificatiegroep voor het EK geplaatst voor Zwitserland. Oekraïne kwalificeerde zich via de play-offs, nadat het land als derde was geëindigd in een lastige groep met Engeland en Italië.

Waar Oekraïne onder aanvoering van Mykhaylo Mudryk en op rechts met Yukhym Konoplia druk zette op de Roemeense defensie, kwamen de Roemenen er af en toe gevaarlijk uit. Door slecht uitverdedigen van Mykola Matviyenko die zijn keeper Andriy Lunin in de problemen bracht, viel de bal in de 29e minuut voor de voeten van Nicolae Stanciu. Hij schoot hard via de onderkant van de lat binnen.

Dominantie

Vanaf het doelpunt hadden de Roemenen de wedstrijd in handen. Ook in de tweede helft waren ze gevaarlijker. Nadat een schot van Dennis Man net naast was gegaan, schoot voormalig Ajacied Razvan Marin de afvallende bal laag links langs Lunin. Enkele minuten later maakte Denis Dragus er 3-0 van. Hij stapte slim terug bij de voorzet van Man om vervolgens de bal binnen te tikken.

Oekraïne probeerde wat terug te doen, maar doelman Florin Nita van Roemenië redde goed op een schot van Heorhiy Sudakov en even later bij een vrije trap.

België en Slowakije

Roemenië speelt de tweede groepswedstrijd op 22 juni in Keulen tegen België. Oekraïne neemt het een dag eerder in Düsseldorf op tegen Slowakije.

Meer uit Voetbal

City zet titel op het spel met puntenverlies tegen Everton

LIVERPOOL (ANP) - Manchester City heeft een lelijke misstap gemaakt in de titelrace in de Premier League. De club speelde gelijk tegen Everton (3-3) en heeft nu een achterstand van 5 punten op koploper Arsenal, dat wel een duel meer heeft gespeeld.

3 uur geleden
Aanvaller Noslin helpt Lazio aan zege op Cremonese

CREMONESE (ANP) - Tijjani Noslin heeft Lazio aan een uitzege op Cremonese geholpen. De aanvaller uit Amsterdam mocht na rust invallen en bereidde de gelijkmaker van Gustav Isaksen voor. In blessuretijd maakte Noslin het winnende doelpunt (1-2).

7 uur geleden
Atlético Madrid rekent op spits Álvarez voor uitduel met Arsenal

LONDEN (ANP) - Trainer Diego Simeone rekent dinsdagavond op Julián Álvarez in de uitwedstrijd van Atlético Madrid tegen Arsenal in de halve finale van de Champions League. "Hij is heel belangrijk voor ons, ook omdat hij het Engelse voetbal kent", zei hij over de spits die eerder voor Manchester City uitkwam.

7 uur geleden
Chelsea verliest ook kansloos van Nottingham Forest

LONDEN (ANP) - Chelsea blijft ook onder interim-trainer Calum McFarlane teleurstellend presteren in de Premier League. De regerend wereldkampioen verloor ook de thuiswedstrijd tegen Nottingham Forest (1-3).

9 uur geleden
Fortuna Sittard niet akkoord met schorsing voor Gladon

SITTARD (ANP) - Fortuna Sittard legt zich niet neer bij de schorsing van drie duels, waarvan één voorwaardelijk, voor Paul Gladon. De club heeft een schikkingsvoorstel naast zich neergelegd en wacht nu af hoe de tuchtcommissie oordeelt.

11 uur geleden
NAC-middenvelder Nassoh 2 wedstrijden geschorst

BREDA (ANP) - Mohamed Nassoh mist de laatste twee Eredivisieduels van zijn ploeg NAC Breda. De 24-jarige middenvelder is voor twee wedstrijden geschorst na zijn rode kaart tegen FC Utrecht afgelopen zaterdag. De club uit Breda heeft de schorsing van drie wedstrijden, waarvan een voorwaardelijk, geaccepteerd. NAC heeft dit seizoen nog een minieme kans om aan degradatie te ontsnappen.

12 uur geleden
Marcelino vertrekt na dit seizoen als trainer bij Villarreal

VILLARREAL (ANP/RTR) - Marcelino García Toral ​stopt aan het einde van het seizoen als trainer van Villarreal. Dat meldt de Spaanse voetbalclub op haar website.

13 uur geleden