Roemenië wint op EK overtuigend van Oekraïne
MÜNCHEN (ANP) - Roemenië heeft op het EK in Duitsland de eerste groepswedstrijd overtuigend gewonnen van Oekraïne. De Roemenen van bondscoach Edi Iordanescu waren in München met 3-0 te sterk.
Roemenië had zich in de kwalificatiegroep voor het EK geplaatst voor Zwitserland. Oekraïne kwalificeerde zich via de play-offs, nadat het land als derde was geëindigd in een lastige groep met Engeland en Italië.
Waar Oekraïne onder aanvoering van Mykhaylo Mudryk en op rechts met Yukhym Konoplia druk zette op de Roemeense defensie, kwamen de Roemenen er af en toe gevaarlijk uit. Door slecht uitverdedigen van Mykola Matviyenko die zijn keeper Andriy Lunin in de problemen bracht, viel de bal in de 29e minuut voor de voeten van Nicolae Stanciu. Hij schoot hard via de onderkant van de lat binnen.
Dominantie
Vanaf het doelpunt hadden de Roemenen de wedstrijd in handen. Ook in de tweede helft waren ze gevaarlijker. Nadat een schot van Dennis Man net naast was gegaan, schoot voormalig Ajacied Razvan Marin de afvallende bal laag links langs Lunin. Enkele minuten later maakte Denis Dragus er 3-0 van. Hij stapte slim terug bij de voorzet van Man om vervolgens de bal binnen te tikken.
Oekraïne probeerde wat terug te doen, maar doelman Florin Nita van Roemenië redde goed op een schot van Heorhiy Sudakov en even later bij een vrije trap.
België en Slowakije
Roemenië speelt de tweede groepswedstrijd op 22 juni in Keulen tegen België. Oekraïne neemt het een dag eerder in Düsseldorf op tegen Slowakije.
Meer uit Voetbal
FLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
1 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
1 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
5 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
6 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
8 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht is opgeklommen naar de zevende plaats van de Eredivisie. Het elftal van Ron Jans won in de Galgenwaard met 2-0 van Go Ahead Eagles. FC Utrecht heeft 41 punten uit 28 wedstrijden.
8 uur geleden