Roemenië start na dag genieten voorbereiding op duel met Oranje
MÜNCHEN (ANP) - Edward Iordanescu wil nog even niet aan de achtste finale van dinsdag op het EK tegen Oranje in München denken. "Laten we eerst een dag trots zijn op wat we gepresteerd hebben", zei de bondscoach van Roemenië. "Laten we beseffen hoe mooi het is dat we Roemenen zijn. Ik maak een diepe buiging voor mijn spelers, maar ook voor onze fans. Ze hebben ons hier zo hartstochtelijk gesteund. Zoveel warmte heb ik nog nooit gevoeld."
Roemenië heeft zich als groepswinnaar voor de achtste finales van het EK gekwalificeerd, na een zege op Oekraïne (3-0), een nederlaag tegen België (0-2) en een gelijkspel tegen Slowakije (1-1). Dat had zelfs bondscoach Iordanescu niet verwacht na twee mislukte oefenduels met Bulgarije (0-0) en Liechtenstein (0-0) in aanloop naar de Europese eindronde in Duitsland. Maar onder zijn leiding vormt Roemenië voorlopig een hechte ploeg op het EK. De nummer 47 van de wereldranglijst knokt voor elke meter en wil vanuit een goed georganiseerde defensie met snelle counters toeslaan.
Met een ploeg zonder vedetten kwalificeerde Roemenië zich als poulewinnaar voor het EK, in een groep met Zwitserland, Israël, Belarus, Kosovo en Andorra. Radu Dragusin, wisselspeler van Tottenham Hotspur, leidt de defensie. Razvan Marin zet samen met Nicolae Stanciu de lijnen uit op het middenveld. De oud-speler van Ajax, inmiddels actief voor Empoli, is met twee doelpunten voorlopig de topscorer van Roemenië op het EK.
Tweede zege ooit
Centrumspits Denis Dragus speelt voor Trabzonspor. Ianis Hagi heeft een wereldberoemde achternaam, maar is nog lang niet zo goed als zijn vader Gheorghe. Andrei Rațiu, de rechtsback met een opvallende blauwe haardos, speelde nog een seizoen voor ADO Den Haag.
Roemenië haalde eenmaal de kwartfinale van een EK en boekte anderhalve week geleden tegen Oekraïne pas de tweede zege ooit op een Europese eindronde. De 46-jarige bondscoach Iordanescu is de zoon van Anghel Iordanescu, die de nationale ploeg van Roemenië met sterren als Hagi, Gheorghe Popescu en Dan Petrescu naar de kwartfinale van het WK van 1994 leidde.
Roemenië bewaart weinig goede herinneringen aan eerdere ontmoetingen met Oranje. De Roemenen verloren tien van de veertien duels met het Nederlands elftal en wonnen er slechts één.
Meer uit Voetbal
SÃO PAULO (ANP) - Memphis Depay heeft in aanloop naar de oefenwedstrijden van het Nederlands elftal tegen Noorwegen en Ecuador een blessure opgelopen. De topscorer aller tijden van Oranje viel in de nacht van zondag op maandag uit tijdens het gelijkspel van zijn Braziliaanse club Corinthians tegen Flamengo (1-1).
1 uur geledenFLORENCE (ANP) - Internazionale heeft bij Fiorentina genoegen moeten nemen met een gelijkspel. De koploper in de Serie A kwam in Florence niet verder dan 1-1.
11 uur geledenKEULEN (ANP) - 1. FC Köln heeft afscheid genomen van trainer Lukas Kwasniok. De clubleiding nam dat besluit na het 3-3-gelijkspel tegen concurrent Borussia Mönchengladbach. René Wagner, een van de assistenten van Kwasniok, neemt op interimbasis de taken over.
11 uur geledenTORUN (ANP) - Sofie Dokter is de zesde Nederlandse atlete met een individuele wereldtitel indoor. Ze won goud op de vijfkamp bij de WK in het Poolse Torun.
12 uur geledenLONDEN (ANP) - Manchester City heeft voor de negende keer de League Cup veroverd. De ploeg van coach Pep Guardiola won op Wembley de finale met 2-0 van Arsenal door twee treffers van Nico O'Reilly.
14 uur geledenVELSEN (ANP) - PSV heeft voor de tweede keer dit seizoen verloren van Telstar. Na de thuisnederlaag van eind augustus (0-2) was de gepromoveerde club uit Velsen zondag voor eigen publiek met 3-1 te sterk voor de koploper. Het betekende voor PSV het tweede achtereenvolgende verlies in de Eredivisie. Vorig weekend won NEC met 3-2 in Eindhoven.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De wedstrijd tussen Feyenoord en Ajax heeft geen winnaar opgeleverd. Beide ploegen hielden elkaar op een gelijkspel in De Kuip (1-1).
17 uur geleden