Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roemenië richt zich in opperbeste stemming op duel met Oranje

Roemenië richt zich in opperbeste stemming op duel met Oranje

WÜRZBURG (ANP) - De voetballers van Roemenië bereiden zich in opperbeste stemming voor op de achtste finale van komende dinsdag op het EK tegen het Nederlands elftal. Bondscoach Edi Iordanescu stond vrijdag met een fitte spelersgroep op het veld in Würzburg. Alleen oud-Ajacied Razvan Marin nam niet aan alle oefeningen deel. Hij kreeg rust omdat hij lichte spierklachten heeft. Volgens Roemeense media is zijn inzetbaarheid voor het duel met Oranje niet in gevaar.

De spelers van de winnaar van groep E van de Europese eindronde gingen vlak voor de training op de foto met Roemeense journalisten. Zo'n 400 kilometer verderop gaven Virgil van Dijk en Nathan Aké ongeveer tegelijkertijd uitleg over de wanprestatie van Oranje in het verloren laatste groepsduel met Oostenrijk (2-3).

Het EK lijkt al bijna geslaagd voor de nummer 47 van de wereldranglijst, die zich als winnaar van een poule met Zwitserland voor de Europese eindronde kwalificeerde. Vlak voor de training benadrukte Bogdan Racovitan dat hij niet verrast is over de goede prestaties van zijn ploeg.

Kippenvel

"Ik had wel verwacht dat wij positief zouden verrassen op het EK", zei de wisselspeler van Roemenië. "Ik weet namelijk hoe hard we voor dit EK hebben getraind. We zijn hier niet als toeristen naartoe gekomen. We vertegenwoordigen ons land, dat besef is groot bij ons. We krijgen kippenvel als ons volkslied klinkt en als we onze fans ons horen aanmoedigen. We blijven hier strijden. Het zal voor niemand makkelijk zijn om van ons te winnen."

Voor verdediger Racovițan gloort er mogelijk een basisplaats voor het duel met Oranje. Linksback Nicusor Bancu is namelijk geschorst voor de achtste finale. Hij kreeg tijdens de ontmoeting met Slowakije zijn tweede gele kaart van het toernooi.

Meer uit Voetbal

Voetbalsters Ajax veel te sterk voor FC Utrecht: 8-0

AMSTERDAM (ANP) - De voetbalsters van Ajax hebben zich hersteld van de ruime nederlaag (7-1) die de ploeg twee weken geleden leed bij PEC Zwolle. Het team van coach Anouk Bruil won ditmaal zelf met grote cijfers van FC Utrecht: 8-0.

46 minuten geleden
Sparta stijgt na winst tegen NAC naar negende plaats

ROTTERDAM (ANP) - Sparta Rotterdam is door een thuisoverwinning tegen NAC Breda naar de negende plaats van de Eredivisie geklommen. De Rotterdammers wonnen op Het Kasteel met 1-0 door een doelpunt van Shunsuke Mito. Sparta heeft na vijftien wedstrijden 20 punten. NAC staat zeventiende met 12 punten.

51 minuten geleden
Trainer Kruys verlengt contract bij FC Volendam tot medio 2028

VOLENDAM (ANP) - Trainer Rick Kruys (40) heeft zijn aflopende contract bij FC Volendam verlengd tot medio 2028. Dat heeft de club zondag bekendgemaakt. Eerder op de dag verloor het elftal van Kruys thuis met 3-2 van NEC. FC Volendam staat op de vijftiende plaats.

1 uur geleden
NEC na winst bij FC Volendam op derde plaats Eredivisie

VOLENDAM (ANP) - NEC staat na vijftien speelronden op de derde plaats van de Eredivisie. Het elftal van coach Dick Schreuder won zondag bij FC Volendam: 2-3. NEC heeft na vijftien wedstrijden 27 punten en houdt Ajax 1 punt en AZ 2 punten achter zich. FC Volendam is vijftiende met 14 punten.

2 uur geleden
AZ verspeelt in Eredivisie ook punten tegen Go Ahead Eagles

ALKMAAR (ANP) - AZ heeft in de Eredivisie opnieuw punten laten liggen. Na achtereenvolgende nederlagen tegen PSV (1-5), sc Heerenveen (3-1) en FC Twente (1-0), wist het elftal van trainer Maarten Martens voor eigen publiek ook niet te winnen van Go Ahead Eagles: 2-2. AZ won woensdag in de tweede ronde van de KNVB-beker wel van PEC Zwolle: 1-3.

3 uur geleden
Rots bezorgt FC Twente in slotfase punt bij FC Utrecht

UTRECHT (ANP) - De wedstrijd tussen subtoppers FC Utrecht en FC Twente heeft in de Eredivisie geen winnaar opgeleverd. In de Galgenwaard speelden de nummers 7 en 8 van de ranglijst met 1-1 gelijk. Mats Rots maakte in de slotfase gelijk voor FC Twente, dat nog kansen kreeg op een winnende treffer.

5 uur geleden
Makkelie leidt in Champions League Monaco tegen Galatasaray

ZEIST (ANP) - Danny Makkelie is door de UEFA aangewezen om dinsdag de Champions League-wedstrijd tussen AS Monaco en Galatasaray te leiden. De Nederlandse scheidsrechter krijgt langs de lijn assistentie van zijn landgenoten Hessel Steegstra en Jan de Vries. Allard Lindhout is vierde official.

9 uur geleden