Roemenië richt zich in opperbeste stemming op duel met Oranje
WÜRZBURG (ANP) - De voetballers van Roemenië bereiden zich in opperbeste stemming voor op de achtste finale van komende dinsdag op het EK tegen het Nederlands elftal. Bondscoach Edi Iordanescu stond vrijdag met een fitte spelersgroep op het veld in Würzburg. Alleen oud-Ajacied Razvan Marin nam niet aan alle oefeningen deel. Hij kreeg rust omdat hij lichte spierklachten heeft. Volgens Roemeense media is zijn inzetbaarheid voor het duel met Oranje niet in gevaar.
De spelers van de winnaar van groep E van de Europese eindronde gingen vlak voor de training op de foto met Roemeense journalisten. Zo'n 400 kilometer verderop gaven Virgil van Dijk en Nathan Aké ongeveer tegelijkertijd uitleg over de wanprestatie van Oranje in het verloren laatste groepsduel met Oostenrijk (2-3).
Het EK lijkt al bijna geslaagd voor de nummer 47 van de wereldranglijst, die zich als winnaar van een poule met Zwitserland voor de Europese eindronde kwalificeerde. Vlak voor de training benadrukte Bogdan Racovitan dat hij niet verrast is over de goede prestaties van zijn ploeg.
Kippenvel
"Ik had wel verwacht dat wij positief zouden verrassen op het EK", zei de wisselspeler van Roemenië. "Ik weet namelijk hoe hard we voor dit EK hebben getraind. We zijn hier niet als toeristen naartoe gekomen. We vertegenwoordigen ons land, dat besef is groot bij ons. We krijgen kippenvel als ons volkslied klinkt en als we onze fans ons horen aanmoedigen. We blijven hier strijden. Het zal voor niemand makkelijk zijn om van ons te winnen."
Voor verdediger Racovițan gloort er mogelijk een basisplaats voor het duel met Oranje. Linksback Nicusor Bancu is namelijk geschorst voor de achtste finale. Hij kreeg tijdens de ontmoeting met Slowakije zijn tweede gele kaart van het toernooi.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Feyenoord is na zeven wedstrijden nog altijd ongeslagen. Het elftal van trainer Giovanni van Bronckhorst behaalde zondag in De Kuip met een 5-0-zege tegen FC Utrecht de vijfde overwinning van het seizoen. Feyenoord heeft 17 punten. FC Utrecht staat na zeven duels op 5 punten.
9 minuten geledenPARIJS (ANP) - Het Franse Openbaar Ministerie is een onderzoek begonnen naar PSG-voorzitter Nasser Al-Khelaïfi wegens belangenverstrengeling. Dat meldt het Franse persbureau AFP. Het onderzoek naar de Qatarees houdt verband met zijn dubbelrol als voorzitter van de Parijse voetbalclub en de beIN Media Group tijdens besprekingen over uitzendrechten van de Franse voetbalbond.
1 uur geledenLUZERN (ANP/DPA) - Het Openbaar Ministerie van Luzern is een onderzoek gestart tegen voetballer Granit Xhaka, de aanvoerder van Sunderland en het Zwitserse nationale elftal, op verdenking van het verkrijgen van valse coronavaccinatiebewijzen. Dit bevestigde de politie van Luzern aan persbureau DPA.
5 uur geledenSEVILLA (ANP) - Aanvoerder Raphinha heeft koploper FC Barcelona aan een 3-1-zege bij Sevilla geholpen. De Braziliaanse international tekende voor de complete productie van de Catalanen.
14 uur geledenTILBURG (ANP) - Fortuna Sittard is naar de zesde plaats op de ranglijst geklommen na een nipte zege bij Willem II. De formatie van trainer Danny Buijs won met 1-0 in Tilburg.
14 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft voor de derde keer dit seizoen puntenverlies geleden. De formatie van trainer Míchel Sánchez kwam voor eigen publiek ondanks een groot aantal kansen niet verder dan een 2-2-gelijkspel tegen Excelsior.
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Sc Heerenveen heeft zijn tweede overwinning van het seizoen geboekt. De formatie uit Friesland won op Het Kasteel met 4-0 van Sparta Rotterdam.
17 uur geleden