Roemenië richt zich in opperbeste stemming op duel met Oranje
WÜRZBURG (ANP) - De voetballers van Roemenië bereiden zich in opperbeste stemming voor op de achtste finale van komende dinsdag op het EK tegen het Nederlands elftal. Bondscoach Edi Iordanescu stond vrijdag met een fitte spelersgroep op het veld in Würzburg. Alleen oud-Ajacied Razvan Marin nam niet aan alle oefeningen deel. Hij kreeg rust omdat hij lichte spierklachten heeft. Volgens Roemeense media is zijn inzetbaarheid voor het duel met Oranje niet in gevaar.
De spelers van de winnaar van groep E van de Europese eindronde gingen vlak voor de training op de foto met Roemeense journalisten. Zo'n 400 kilometer verderop gaven Virgil van Dijk en Nathan Aké ongeveer tegelijkertijd uitleg over de wanprestatie van Oranje in het verloren laatste groepsduel met Oostenrijk (2-3).
Het EK lijkt al bijna geslaagd voor de nummer 47 van de wereldranglijst, die zich als winnaar van een poule met Zwitserland voor de Europese eindronde kwalificeerde. Vlak voor de training benadrukte Bogdan Racovitan dat hij niet verrast is over de goede prestaties van zijn ploeg.
Kippenvel
"Ik had wel verwacht dat wij positief zouden verrassen op het EK", zei de wisselspeler van Roemenië. "Ik weet namelijk hoe hard we voor dit EK hebben getraind. We zijn hier niet als toeristen naartoe gekomen. We vertegenwoordigen ons land, dat besef is groot bij ons. We krijgen kippenvel als ons volkslied klinkt en als we onze fans ons horen aanmoedigen. We blijven hier strijden. Het zal voor niemand makkelijk zijn om van ons te winnen."
Voor verdediger Racovițan gloort er mogelijk een basisplaats voor het duel met Oranje. Linksback Nicusor Bancu is namelijk geschorst voor de achtste finale. Hij kreeg tijdens de ontmoeting met Slowakije zijn tweede gele kaart van het toernooi.
Meer uit Voetbal
UTRECHT (ANP) - FC Utrecht heeft de finales van de play-offs om Europees voetbal bereikt en het pensioen van vertrekkend trainer Ron Jans nog met een wedstrijd uitgesteld. FC Utrecht won in de Galgenwaard met 3-2 van sc Heerenveen en neemt het zondag op tegen Ajax. De Amsterdammers wonnen eerder op de avond met 2-0 van FC Groningen.
3 uur geledenGENT/MECHELEN (ANP/Belga) - Club Brugge is voor de twintigste keer kampioen van België geworden. De ploeg van trainer Ivan Leko en de Nederlanders Dani van den Heuvel en Bjorn Meijer speelde met 2-2 gelijk bij KV Mechelen. Door het gelijkspel van Union bij AA Gent (0-0) kan de ploeg de koploper uit Brugge niet meer inhalen in de laatste speelronde.
3 uur geledenRIYAD (ANP) - Cristiano Ronaldo is met zijn club Al-Nassr kampioen geworden in de Saudi Pro League. De club uit hoofdstad Riyad won de laatste competitiewedstrijd met 4-1 van Damac en bleef daarmee Al-Hilal voor op de ranglijst.
3 uur geledenOSLO (ANP) - Noorwegen gaat met oud-Feyenoorders Fredrik Aursnes en Marcus Holmgren Pedersen naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Samen met topspelers Erling Haaland (Manchester City) en Martin Ødegaard (Arsenal) maken zij deel uit van de 26-koppige selectie van de Noorse bondscoach Stale Solbakken. Het land maakt zich op voor het eerste wereldkampioenschap voetbal sinds 1998.
4 uur geledenVOLENDAM (ANP) - Ajax mag na een 2-0-overwinning tegen FC Groningen nog steeds hopen op Europees voetbal. De nummer 5 van de Eredivisie staat zondag in de finale van de play-offs om de voorrondes van de Conference League. Dan kunnen de Amsterdammers tegen de winnaar van FC Utrecht - sc Heerenveen voorkomen dat de club zich voor het eerst sinds 1965 niet kwalificeert voor Europees voetbal.
5 uur geledenLONDEN (ANP) - Verdediger Harry Maguire gaat niet met Engeland mee naar het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. De 66-voudig international is door bondscoach Thomas Tuchel buiten de selectie gelaten, meldt Maguire (33) zelf via Instagram. Tuchel presenteert vrijdag zijn selectie.
7 uur geledenDAKAR (ANP/AFP) - Senegal gaat met vedettes Sadio Mané en Kalidou Koulibaly naar het WK voetbal. Het is voor Senegal de derde deelname op rij aan het WK. Aanvoerder Koulibaly is nog herstellende van een dijbeenblessure.
8 uur geleden