Roemenië richt zich in opperbeste stemming op duel met Oranje
WÜRZBURG (ANP) - De voetballers van Roemenië bereiden zich in opperbeste stemming voor op de achtste finale van komende dinsdag op het EK tegen het Nederlands elftal. Bondscoach Edi Iordanescu stond vrijdag met een fitte spelersgroep op het veld in Würzburg. Alleen oud-Ajacied Razvan Marin nam niet aan alle oefeningen deel. Hij kreeg rust omdat hij lichte spierklachten heeft. Volgens Roemeense media is zijn inzetbaarheid voor het duel met Oranje niet in gevaar.
De spelers van de winnaar van groep E van de Europese eindronde gingen vlak voor de training op de foto met Roemeense journalisten. Zo'n 400 kilometer verderop gaven Virgil van Dijk en Nathan Aké ongeveer tegelijkertijd uitleg over de wanprestatie van Oranje in het verloren laatste groepsduel met Oostenrijk (2-3).
Het EK lijkt al bijna geslaagd voor de nummer 47 van de wereldranglijst, die zich als winnaar van een poule met Zwitserland voor de Europese eindronde kwalificeerde. Vlak voor de training benadrukte Bogdan Racovitan dat hij niet verrast is over de goede prestaties van zijn ploeg.
Kippenvel
"Ik had wel verwacht dat wij positief zouden verrassen op het EK", zei de wisselspeler van Roemenië. "Ik weet namelijk hoe hard we voor dit EK hebben getraind. We zijn hier niet als toeristen naartoe gekomen. We vertegenwoordigen ons land, dat besef is groot bij ons. We krijgen kippenvel als ons volkslied klinkt en als we onze fans ons horen aanmoedigen. We blijven hier strijden. Het zal voor niemand makkelijk zijn om van ons te winnen."
Voor verdediger Racovițan gloort er mogelijk een basisplaats voor het duel met Oranje. Linksback Nicusor Bancu is namelijk geschorst voor de achtste finale. Hij kreeg tijdens de ontmoeting met Slowakije zijn tweede gele kaart van het toernooi.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong heeft volgens Spaanse media een hamstringblessure opgelopen op de training. De middenvelder van FC Barcelona zou weken uitgeschakeld zijn.
10 minuten geledenTURIJN (ANP) - Galatasaray heeft met heel veel moeite de achtste finale van de Champions League bereikt. De kampioen van Turkije verspeelde in reguliere speeltijd van het uitduel met Juventus een voorsprong van 5-2 uit het eerste duel (3-0). Victor Osimhen en Barış Alper Yılmaz schoten de club uit Istanbul in de verlenging alsnog naar de laatste zestien (3-2).
15 uur geledenMADRID (ANP) - Real Madrid staat in de achtste finale van de Champions League. De club won voor eigen publiek van Benfica (2-1), na de zege van vorige week in Lissabon (0-1).
16 uur geledenCOMO (ANP) - Jayden Addai komt dit seizoen waarschijnlijk niet meer in actie voor Como. De Nederlandse buitenspeler heeft een achillespeesblessure op de training opgelopen. Hij wordt volgens zijn Italiaanse club snel geopereerd.
17 uur geledenMADRID (ANP) - Kylian Mbappé mist de komende wedstrijden van Real Madrid. De aanvaller heeft last van zijn linkerknie. "Ik weet niet hoelang hij nodig zal hebben, maar ik denk dat het geen kwestie van dagen zal zijn. Het zal wat langer duren, hopelijk zo kort mogelijk", zei trainer Álvaro Arbeloa vlak voor het thuisduel met Benfica in de tussenronde van de Champions League.
17 uur geledenBERGAMO (ANP) - Atalanta is ten koste van Borussia Dortmund doorgedrongen tot de achtste finales van de Champions League. De ploeg van aanvoerder Marten de Roon werkte thuis in de returnwedstrijd van de tussenronde de opgelopen achterstand uit het eerste duel (2-0) weg met een 4-1-zege. Lazar Samardzic maakte diep in de blessuretijd vanaf de strafschopstip de belangrijke 4-1 van de Italianen.
18 uur geledenMADRID (ANP) - Gianluca Prestianni ontbreekt definitief in de uitwedstrijd van Benfica tegen Real Madrid in de tussenronde van de Champions League. De club uit Portugal is vergeefs in beroep gegaan tegen de schorsing van de Argentijn, zo meldt de UEFA.
21 uur geleden