Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roemenië richt zich in opperbeste stemming op duel met Oranje

Roemenië richt zich in opperbeste stemming op duel met Oranje

WÜRZBURG (ANP) - De voetballers van Roemenië bereiden zich in opperbeste stemming voor op de achtste finale van komende dinsdag op het EK tegen het Nederlands elftal. Bondscoach Edi Iordanescu stond vrijdag met een fitte spelersgroep op het veld in Würzburg. Alleen oud-Ajacied Razvan Marin nam niet aan alle oefeningen deel. Hij kreeg rust omdat hij lichte spierklachten heeft. Volgens Roemeense media is zijn inzetbaarheid voor het duel met Oranje niet in gevaar.

De spelers van de winnaar van groep E van de Europese eindronde gingen vlak voor de training op de foto met Roemeense journalisten. Zo'n 400 kilometer verderop gaven Virgil van Dijk en Nathan Aké ongeveer tegelijkertijd uitleg over de wanprestatie van Oranje in het verloren laatste groepsduel met Oostenrijk (2-3).

Het EK lijkt al bijna geslaagd voor de nummer 47 van de wereldranglijst, die zich als winnaar van een poule met Zwitserland voor de Europese eindronde kwalificeerde. Vlak voor de training benadrukte Bogdan Racovitan dat hij niet verrast is over de goede prestaties van zijn ploeg.

Kippenvel

"Ik had wel verwacht dat wij positief zouden verrassen op het EK", zei de wisselspeler van Roemenië. "Ik weet namelijk hoe hard we voor dit EK hebben getraind. We zijn hier niet als toeristen naartoe gekomen. We vertegenwoordigen ons land, dat besef is groot bij ons. We krijgen kippenvel als ons volkslied klinkt en als we onze fans ons horen aanmoedigen. We blijven hier strijden. Het zal voor niemand makkelijk zijn om van ons te winnen."

Voor verdediger Racovițan gloort er mogelijk een basisplaats voor het duel met Oranje. Linksback Nicusor Bancu is namelijk geschorst voor de achtste finale. Hij kreeg tijdens de ontmoeting met Slowakije zijn tweede gele kaart van het toernooi.

Meer uit Voetbal

PSG verstevigt koppositie na winst tegen Le Havre

LE HAVRE (ANP) - PSG heeft de koppositie in de Franse Ligue 1 verstevigd door Le Havre met 1-0 te verslaan. De ploeg uit Parijs heeft nu 4 punten voorsprong op nummer 2 Lens, dat vrijdag met 1-1 gelijkspeelde tegen Strasbourg.

3 uur geleden
Koploper Inter herstelt zich tegen Genoa van uitschakeling in CL

MILAAN (ANP) - Internazionale heeft zich in het thuisduel met Genoa (2-0) hersteld van de verrassende uitschakeling in de Champions League. De verliezend finalist van vorig seizoen verloor dinsdag in de tussenronde op eigen veld met 2-1 van het Noorse Bodø/Glimt, na ook het uitduel al te hebben verloren (3-1). Tegen Genoa boekte de Italiaanse koploper juist de achtste achtereenvolgende overwinning in de competitie.

3 uur geleden
Manchester City wint zonder Haaland nipt bij Leeds

LEEDS (ANP) - Manchester City heeft het uitduel met Leeds United met 1-0 gewonnen. City verkleinde daardoor het gat met koploper Arsenal tot 2 punten. De Londenaren komen zondag nog in actie tegen Chelsea.

5 uur geleden
PSV op halve kracht ruim langs hekkensluiter Heracles

ALMELO (ANP) - PSV heeft het uitduel met hekkensluiter Heracles Almelo zonder veel moeite gewonnen: 1-3. Zo vergrootte de koploper uit Eindhoven de degradatiezorgen van de ploeg van trainer Ernest Faber, die in de elf competitieduels sinds zijn aanstelling alleen van Fortuna Sittard won. De achterstand op FC Volendam, dat de veilige vijftiende plek inneemt, is 7 punten.

5 uur geleden
Barcelona wint dankzij hattrick Lamine Yamal ruim van Villarreal

BARCELONA (ANP) - Koploper FC Barcelona heeft dankzij een hattrick van Lamine Yamal op eigen veld met 4-1 gewonnen van Villarreal.

8 uur geleden
Van Dijk en Gakpo dragen bij aan doelpuntrijke zege Liverpool

LIVERPOOL (ANP) - Liverpool heeft het thuisduel met West Ham United zonder grote problemen gewonnen: 5-2. De ploeg van trainer Arne Slot boekte, mede dankzij treffers van Virgil van Dijk en Cody Gakpo, de vierde overwinning op rij. Bij rust stond het al 3-0 op Anfield.

8 uur geleden
VAR mag voortaan ook ingrijpen bij onterecht gegeven corners

HENSOL (ANP/DPA) - De videoscheidsrechter krijgt in het voetbal veel meer mogelijkheden om in te grijpen. Zo gaat de VAR ook beoordelen of hoekschoppen en tweede gele kaarten terecht zijn gegeven. Dat heeft de internationale spelregelorganisatie IFAB besloten tijdens de jaarlijkse vergadering in Wales. Het controleren van gegeven hoekschoppen mag niet tot vertraging van het spel leiden.

11 uur geleden