Roemenië arresteert Italiaan voor miljoenenfraude met EU-geld
BOEKAREST (ANP) - De Roemeense politie heeft een Italiaan opgepakt die ervan wordt verdacht een criminele organisatie te leiden die de Europese Unie voor ruim 100 miljoen euro heeft opgelicht. De man werd vorige week op het vliegveld van Boekarest aangehouden, meldt het Europees Openbaar Ministerie (EPPO), dat onderzoek deed naar de organisatie. Twee andere verdachten zijn onder gerechtelijk toezicht geplaatst.
De organisatie nam met twee Italiaanse bedrijven en Roemeense partners deel aan overheidsaanbestedingen om met Europees geld in Roemenië waterleidingen en rioleringen aan te leggen of te verbeteren. De Italianen vervalsten financiële documenten en contracten. In totaal schreven ze in op achttien aanbestedingen, met een waarde van 240 miljoen euro, waarvan ze er acht binnenhaalden. De Roemeense bedrijven voerden vervolgens alleen het werk uit, aldus EPPO.
Een van de Italiaanse bedrijven was eerder in Italië uitgesloten van deelname aan overheidsaanbestedingen vanwege banden met de maffia.
Meer uit Buitenland
PARIJS (ANP/AFP) - De Franse politie heeft tijdens de demonstraties van zaterdag 1314 mensen aangehouden, meldt het ministerie van Binnenlandse Zaken. Daarnaast raakten 53 agenten gewond bij confrontaties en werden 24 winkels geplunderd.
6 minuten geledenTRAPPES (ANP/AFP) - De hechtenis van de verdachte van een schietpartij bij Parijs is om psychiatrische redenen opgeheven, meldt de antiterrorismeafdeling van het Franse OM. Er vindt nu psychiatrisch onderzoek plaats. Door het geweld van vrijdag viel een dode en raakten vijf mensen gewond.
48 minuten geledenBERCHTESGADEN (ANP/DPA) - De brand in het voormalige theehuis van Adolf Hitler, bekend als het Adelaarsnest, is in de nachtelijke uren opgelaaid. Het heeft "opnieuw kamerhoog gebrand", aldus de Duitse politie. De brandweer rukte uit en bluste de brand.
2 uur geledenBARCELONA (ANP) - In het centrum van Barcelona hebben jongeren zaterdagmiddag en -avond winkels geplunderd en containers en auto's in brand gestoken. Dat melden verschillende Spaanse media, waaronder El Confidencial.
4 uur geledenTEL AVIV (ANP/DPA) - De Westelijke Jordaanoever wordt afgesloten tijdens de parlementaire verkiezingen in Israël dinsdag. Dat kondigde het Israëlische leger in de nacht van zaterdag op zondag aan.
4 uur geledenLISSABON (ANP/RTR) - De politie in de Portugese hoofdstad Lissabon heeft in de nacht van zaterdag op zondag in het centrum van de stad een tentenkamp van een woonprotest ontruimd.
4 uur geledenRIYAAD (ANP/AFP) - Op het vliegveld van de Saudische hoofdstad Riyaad waren zondag explosies te horen, juist toen het weer open zou gaan na aanvallen van de Jemenitische Houthi's.
4 uur geleden