Roemeense toptennisster Halep geschorst vanwege doping op US Open
LONDEN (ANP) - De Roemeense toptennisster Simona Halep is voorlopig geschorst vanwege het gebruik van doping. Volgens de International Tennis Integrity Agency (ITIA) is het verboden middel Roxadustat in augustus tijdens de US Open gevonden bij de voormalige nummer 1 van de wereld.
Roxadustat verhoogt de endogene productie van erytropoëtine (epo) en stimuleert de productie van hemoglobine en rode bloedcellen. Zowel haar A- als B-staal bevestigde de aanwezigheid van het verboden middel. De 31-jarige Halep is voorlopig geschorst en mag niet meedoen aan wedstrijden.
Volgens Halep is er een hele kleine hoeveelheid van het middel in haar lichaam gevonden. Op 7 oktober werd ze ingelicht over de positieve test. "Dit is de grootste schok van mijn leven", schrijft ze op Twitter.
Statement Halep
"Vandaag begint mijn zwaarste wedstrijd: het gevecht om de waarheid. Gedurende mijn hele carrière is het nooit in me opgekomen om vals te spelen. Het is volkomen in strijd met alle waarden waarmee ik ben opgegroeid. Door deze oneerlijke situatie ben ik in de war en voel ik me verraden", aldus Halep. "Ik zal tot het einde vechten om aan te tonen dat ik nooit bewust verboden middelen heb gebruikt. Ik heb er vertrouwen in dat de waarheid vroeg of laat naar boven komt. Het gaat niet om titels of geld. Het gaat om eer en om de liefde voor tennis die ik in de afgelopen 25 jaar heb ontwikkeld", schrijft ze.
Het seizoen van Halep was al ten einde. De huidige nummer 9 van de wereld maakte vorige maand bekend dat ze een operatie aan haar neus had ondergaan, mede omdat ze moeite had met ademen. Halep verloor dit jaar al in de eerste ronde van de US Open van de Oekraïense Daria Snigur, de nummer 116 van de wereld. De Roemeense gold als een outsider voor de titel in New York. Twee weken voor die uitschakeling had ze het grote WTA-toernooi van Toronto op haar naam geschreven.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Staffan Olsson vertrekt na bijna vier jaar als bondscoach van de Nederlandse handballers. De 62-jarige Zweed en de Nederlandse handbalbond hebben "in goed overleg" besloten het aflopende contract niet te verlengen, meldt de bond in een persbericht.
3 uur geledenWENEN (ANP) - Dione Housheer en Kelly Dulfer zijn gekozen in het team met de beste handbalsters van Europa. De Europese handbalfederatie presenteerde het sterrenteam als uitkomst van de verkiezing die werd gehouden na afloop van het Europese clubseizoen. Housheer en Dulfer zijn allebei internationals van Oranje en spelen bij de Hongaarse club Győri, die afgelopen seizoen de finale van de Champions League verloor van de Franse club Metz.
4 uur geledenZANDVOORT (ANP) - De elektrische raceklasse Formule E bezoekt in 2027 voor het eerst circuit Zandvoort. Er staan twee races gepland, op 18 en 19 juni. Dat meldt de organisatie achter de Formule E, die volgend seizoen uitbreidt naar 21 races, zogeheten E-Prix.
5 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Zwemmer Nyls Korstanje komt voorlopig niet in actie door aanhoudende rugproblemen. De nummer 6 op de 100 meter vlinderslag van de afgelopen Olympische Spelen in Parijs slaat het EK van augustus over en werkt voorlopig ook geen trainingen af. "Ik wil mijn lichaam de tijd geven om volledig te herstellen, zodat ik op de lange termijn weer op mijn best kan zijn", reageert de vlinderslagspecialist via de zwembond.
6 uur geledenASSEN/BOLOGNA (ANP) - Regerend wereldkampioen Marc Márquez rijdt ook de komende twee jaar voor het fabrieksteam van Ducati in de MotoGP. De 33-jarige Spaanse motorracer heeft bijgetekend tot en met 2028, meldde Ducati Lenovo. Márquez reed vorig jaar op een Ducati met overmacht naar de wereldtitel. Dit seizoen kwam hij mede door een voetbreuk wat moeizaam op gang, maar hij won wel de laatste twee grands prix (Hongarije en Tsjechië) en geldt nu als grote favoriet voor de zege in de TT van Assen komende zondag.
6 uur geledenMIAMI (ANP/RTR/DPA) - Basketbalvedette Giannis Antetokounmpo staat voor een grote transfer in de NBA. Volgens Amerikaanse media als Associated Press en ESPN verruilt de 31-jarige Griek Milwaukee Bucks voor Miami Heat. In de ruil vergezelt Bobby Portis hem naar Miami. Daar krijgen de Bucks vier spelers en de nodige voordelen bij het kiezen van nieuwe spelers in de draft voor terug.
8 uur geledenPARIJS (ANP/AFP) - De Franse presentatrice France Pierron is de komende weken niet meer te zien in het sportprogramma L'Équipe de Choc. Volgens de Franse krant Le Parisien moet ze ook op gesprek komen bij personeelszaken na haar opmerkingen over de Belgische voetballer Jérémy Doku in een tv-uitzending eerder deze maand.
14 uur geleden