Roemeense toptennisster Halep geschorst vanwege doping op US Open
LONDEN (ANP) - De Roemeense toptennisster Simona Halep is voorlopig geschorst vanwege het gebruik van doping. Volgens de International Tennis Integrity Agency (ITIA) is het verboden middel Roxadustat in augustus tijdens de US Open gevonden bij de voormalige nummer 1 van de wereld.
Roxadustat verhoogt de endogene productie van erytropoëtine (epo) en stimuleert de productie van hemoglobine en rode bloedcellen. Zowel haar A- als B-staal bevestigde de aanwezigheid van het verboden middel. De 31-jarige Halep is voorlopig geschorst en mag niet meedoen aan wedstrijden.
Volgens Halep is er een hele kleine hoeveelheid van het middel in haar lichaam gevonden. Op 7 oktober werd ze ingelicht over de positieve test. "Dit is de grootste schok van mijn leven", schrijft ze op Twitter.
Statement Halep
"Vandaag begint mijn zwaarste wedstrijd: het gevecht om de waarheid. Gedurende mijn hele carrière is het nooit in me opgekomen om vals te spelen. Het is volkomen in strijd met alle waarden waarmee ik ben opgegroeid. Door deze oneerlijke situatie ben ik in de war en voel ik me verraden", aldus Halep. "Ik zal tot het einde vechten om aan te tonen dat ik nooit bewust verboden middelen heb gebruikt. Ik heb er vertrouwen in dat de waarheid vroeg of laat naar boven komt. Het gaat niet om titels of geld. Het gaat om eer en om de liefde voor tennis die ik in de afgelopen 25 jaar heb ontwikkeld", schrijft ze.
Het seizoen van Halep was al ten einde. De huidige nummer 9 van de wereld maakte vorige maand bekend dat ze een operatie aan haar neus had ondergaan, mede omdat ze moeite had met ademen. Halep verloor dit jaar al in de eerste ronde van de US Open van de Oekraïense Daria Snigur, de nummer 116 van de wereld. De Roemeense gold als een outsider voor de titel in New York. Twee weken voor die uitschakeling had ze het grote WTA-toernooi van Toronto op haar naam geschreven.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - NOC*NSF zal geen bestuurlijke afvaardiging naar de komende Jeugd Olympische Spelen van Dakar in Senegal sturen. Dat maakte de sportkoepel woensdag bekend op de eigen website. NOC*NSF noemt als redenen het feit dat Rusland onder eigen vlag deelneemt, de Senegalese wetgeving op het gebied van lhbtiq+-rechten en de hoge kosten.
1 uur geledenWEVELGEM (ANP) - Wielrenner Dylan van Baarle heeft woensdag bij een trainingsongeluk een breuk in zijn pols opgelopen. Het seizoen van de 34-jarige Nederlander is daarmee voorbij. Dat meldt zijn ploeg Soudal Quick-Step op de eigen website.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - De Nederlandse baanwielrenners zijn nog niet onder de indruk van de olympische piste van de Spelen van Los Angeles in 2028. "Afgelopen zomer zijn we een week naar LA geweest om de baan te verkennen, maar die voelt heel klein en compact. Het is niks vergeleken hier met Omnisport", zei vijfvoudig olympisch kampioen Harrie Lavreysen tijdens een persmoment langs de wielerbaan in Apeldoorn.
5 uur geledenŠENČUR (ANP) - De Sloveense wielrenner Primož Roglič is in eigen land voor het eerst Europees kampioen tijdrijden geworden. De 36-jarige routinier was in Šenčur op het parcours van 22,1 kilometer sneller dan de Fransen Bruno Armirail en Maxime Decomble. De Nederlander Sjoerd Bax eindigde op de 23e plaats.
5 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er na zijn zeldzame nederlagen op de sprint dit jaar extra op gebrand er tijdens de WK volgende week in Shanghai weer te staan. De vijfvoudig olympisch kampioen slaat de kilometer tijdrit over om zo vol voor prolongatie van zijn sprinttitel te gaan. Op dat onderdeel was de 29-jarige Brabander sinds 2019 ongeslagen, maar dit jaar verloor hij zowel op de EK als in de wereldbeker.
5 uur geledenBAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft de Nederlandse ploeg niet aan de eerste medaille kunnen helpen op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan). De Europese kampioene verloor in de klasse tot 63 kilogram de strijd om het brons van Enkhriilen Lkhagvatogoo uit Mongolië.
6 uur geledenŠENČUR (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser is voor de vijfde keer in haar carrière Europees kampioen tijdrijden geworden. De Zwitserse wereldkampioene tijdrijden was in Slovenië 23 seconden sneller dan Demi Vollering, de wereldkampioene op de weg. Juliette Berthet uit Frankrijk, ploeggenote van Vollering bij FDJ United-Suez, werd derde op 1.09 minuut. De andere Nederlandse deelnemer, Lieke Nooijen, werd tiende op 2.40 minuten van de winnares.
7 uur geleden