Roemeense strafschopheld Duckadam (65) overleden
BOEKAREST (ANP) - Voormalig topkeeper Helmuth Duckadam is op 65-jarige leeftijd overleden. De Roemeen verwierf in 1986 de heldenstatus bij het Roemeense Steaua Boekarest door in de finale van de Europa Cup 1, de voorloper van de Champions League, tegen Barcelona in de benodigde strafschoppenserie liefst vier penalty's te stoppen. De 'held van Sevilla', waar de finale plaatsvond, was daarmee voor een groot deel verantwoordelijk voor het winnen van de belangrijkste prijs in het Europese clubvoetbal.
Steaua had het favoriete Barcelona in de reguliere speeltijd en na verlenging op 0-0 gehouden. De Roemenen misten hun eerste twee strafschoppen, maar dankzij de vier reddingen van Duckadam won Steaua als eerste club uit het toenmalige Oostblok de Europa Cup 1.
Opmerkelijk genoeg was de finale op 27-jarige leeftijd zijn laatste wedstrijd op het hoogste niveau. Duckadam werd niet veel later getroffen door een zeldzame bloedziekte, waardoor hij drie jaar niet meer keepte voordat hij uiteindelijk in 1991 zijn loopbaan afsloot.
"FCSB (Steaua Boekarest) laat weten dat alle spelers en medewerkers van de club treuren om het verlies van de legendarische Helmuth Duckadam", schrijft de club op Instagram.
Meer uit Voetbal
KRAKAU (ANP) - AZ is ver verwijderd van een plaats in de halve finale van de Conference League. Het elftal van trainer Leeroy Echteld ging in Krakau ruim onderuit bij Sjachtar Donetsk: 3-0. Bij rust was het nog 0-0. Alle doelpunten vielen in de laatste twintig minuten.
2 uur geledenLONDEN (ANP/RTR) - Mohammed Kudus kan in juni mogelijk niet meedoen aan het wereldkampioenschap voetbal. De oud-Ajacied heeft een terugval in zijn herstel van een blessure aan zijn bovenbeen, meldt zijn werkgever Tottenham Hotspur.
2 uur geledenKRAKAU (ANP) - Ro-Zangelo Daal wordt donderdag om disciplinaire redenen buiten het basiselftal van AZ gelaten. De 22-jarige buitenspeler kwam op de wedstrijddag te laat voor een bijeenkomst. Dat zei trainer Leerroy Echteld voor het begin van de kwartfinale tegen Sjachtar Donetsk tegen Ziggo Sport.
4 uur geledenLIVERPOOL (ANP/AFP) - Andy Robertson vertrekt na dit seizoen bij Liverpool. De 32-jarige Schotse linkervleugelverdediger heeft een aflopend contract bij de club waar Arne Slot trainer is.
4 uur geledenBARCELONA (ANP/AFP) - FC Barcelona heeft bij de Europese voetbalbond UEFA een klacht ingediend. De Spaanse voetbalclub vond dat tegenstander Atlético Madrid woensdag in de kwartfinale van de Champions League had moeten worden bestraft voor een handsbal.
4 uur geledenKRAKAU (ANP) - Troy Parrott keert donderdag in de uitwedstrijd tegen Sjachtar Donetsk in de kwartfinale van de Conference League terug in het basiselftal van AZ. De Ierse spits vormt samen met buitenspelers Weslley Patati en Ibrahim Sadiq de voorhoede.
5 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax heeft het in 2027 aflopende contract met middenvelder Jorthy Mokio opengebroken en met vier jaar verlengd. De 18-jarige Belg is nu tot de zomer van 2031 aan de Amsterdamse voetbalclub verbonden.
6 uur geleden