Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roemeense strafschopheld Duckadam (65) overleden

Roemeense strafschopheld Duckadam (65) overleden

BOEKAREST (ANP) - Voormalig topkeeper Helmuth Duckadam is op 65-jarige leeftijd overleden. De Roemeen verwierf in 1986 de heldenstatus bij het Roemeense Steaua Boekarest door in de finale van de Europa Cup 1, de voorloper van de Champions League, tegen Barcelona in de benodigde strafschoppenserie liefst vier penalty's te stoppen. De 'held van Sevilla', waar de finale plaatsvond, was daarmee voor een groot deel verantwoordelijk voor het winnen van de belangrijkste prijs in het Europese clubvoetbal.

Steaua had het favoriete Barcelona in de reguliere speeltijd en na verlenging op 0-0 gehouden. De Roemenen misten hun eerste twee strafschoppen, maar dankzij de vier reddingen van Duckadam won Steaua als eerste club uit het toenmalige Oostblok de Europa Cup 1.

Opmerkelijk genoeg was de finale op 27-jarige leeftijd zijn laatste wedstrijd op het hoogste niveau. Duckadam werd niet veel later getroffen door een zeldzame bloedziekte, waardoor hij drie jaar niet meer keepte voordat hij uiteindelijk in 1991 zijn loopbaan afsloot.

"FCSB (Steaua Boekarest) laat weten dat alle spelers en medewerkers van de club treuren om het verlies van de legendarische Helmuth Duckadam", schrijft de club op Instagram.

Meer uit Voetbal

Oranje-international Aké met Fenerbahçe naar Champions League

LYON (ANP) - Fenerbahçe heeft zich geplaatst voor het hoofdtoernooi van de Champions League. De Turkse topclub won in de play-offs in Frankrijk met 2-1 bij Olympique Lyon. De eerste wedstrijd was in 1-1 geëindigd.

7 uur geleden
Mbappé leidt Real Madrid met drie treffers langs Real Sociedad

MADRID (ANP) - Real Madrid heeft de eerste thuiswedstrijd van dit seizoen in de Spaanse voetbalcompetitie gewonnen. Het elftal van trainer José Mourinho nam na rust afstand van Real Sociedad: 4-1. Real was de competitie zaterdag begonnen met een late zege op Espanyol (1-2).

7 uur geleden
FIFA: alle gekwalificeerde landen zijn bij WK vrouwen onder 20

ZÜRICH (ANP) - Alle landen die zich hebben gekwalificeerd voor het wereldkampioenschap voetbal voor vrouwen onder 20 in september zullen aan het toernooi meedoen. Dat meldt een woordvoerder van wereldvoetbalbond FIFA woensdag aan het ANP. Dat zou betekenen dat de boycot door de Europese voetbalbond UEFA van alle competities van de FIFA van tafel is.

11 uur geleden
Ook Italiaanse voetbalbond niet achter herverkiezing Infantino

ROME (ANP/BELGA) - In navolging van meerdere Europese voetbalbonden heeft ook de Italiaanse bond (FIGC) aangekondigd niet achter de herverkiezing van FIFA-voorzitter Gianni Infantino in maart te staan. De Zwitser ligt onder vuur na zijn inmiddels ingetrokken voorstel om een commerciële organisatie voor de FIFA-toernooirechten op te richten en 20 procent daarvan aan particuliere investeerders te verkopen.

13 uur geleden
Ajax-coach ziet vleugelspits Tsygankov als gewenste versterking

AMSTERDAM (ANP) - Trainer Míchel Sánchez is zeer gecharmeerd van Viktor Tsygankov, de buitenspeler uit Oekraïne die Ajax deze week nog wil aantrekken.

14 uur geleden
Reuters: UEFA op het punt om FIFA-boycot in te trekken

NYON (ANP/RTR) - De Europese voetbalbond UEFA staat op het punt om de boycot van alle competities van de FIFA in te trekken. Dat meldt persbureau Reuters woensdag op basis van anonieme bronnen. De UEFA zou toezeggingen hebben gekregen van de FIFA rond het omstreden investeringsplan dat leidde tot de boycot.

15 uur geleden
Sterling aangeklaagd voor gevaarlijk rijden en bezit lachgas

LONDEN (ANP/RTR) - Voetballer Raheem Sterling is aangeklaagd voor gevaarlijk rijden, het bezit van lachgas, een onrechtmatige inhaalactie en het weigeren van een ademtest. Dat meldt een woordvoerder van de politie van Hampshire & Isle of Wight.

15 uur geleden