Roemeense strafschopheld Duckadam (65) overleden
BOEKAREST (ANP) - Voormalig topkeeper Helmuth Duckadam is op 65-jarige leeftijd overleden. De Roemeen verwierf in 1986 de heldenstatus bij het Roemeense Steaua Boekarest door in de finale van de Europa Cup 1, de voorloper van de Champions League, tegen Barcelona in de benodigde strafschoppenserie liefst vier penalty's te stoppen. De 'held van Sevilla', waar de finale plaatsvond, was daarmee voor een groot deel verantwoordelijk voor het winnen van de belangrijkste prijs in het Europese clubvoetbal.
Steaua had het favoriete Barcelona in de reguliere speeltijd en na verlenging op 0-0 gehouden. De Roemenen misten hun eerste twee strafschoppen, maar dankzij de vier reddingen van Duckadam won Steaua als eerste club uit het toenmalige Oostblok de Europa Cup 1.
Opmerkelijk genoeg was de finale op 27-jarige leeftijd zijn laatste wedstrijd op het hoogste niveau. Duckadam werd niet veel later getroffen door een zeldzame bloedziekte, waardoor hij drie jaar niet meer keepte voordat hij uiteindelijk in 1991 zijn loopbaan afsloot.
"FCSB (Steaua Boekarest) laat weten dat alle spelers en medewerkers van de club treuren om het verlies van de legendarische Helmuth Duckadam", schrijft de club op Instagram.
Meer uit Voetbal
WATFORD (ANP) - Myron Boadu heeft vlak voor het sluiten van de Engelse transfermarkt een contract getekend bij het Engelse Watford. De 25-jarige aanvaller vertrok eerder deze zomer transfervrij bij PSV.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Luuk Brouwers vertrekt bij sc Heerenveen. De 28-jarige middenvelder had in Friesland nog een contract van een jaar, maar vertrekt naar het Cypriotische Omonia Nicosia. Op Cyprus tekent hij een contract van twee jaar, met een optie voor nog een jaar.
8 uur geledenIPSWICH (ANP) - Zian Flemming speelt ook dit jaar in de Premier League. De 28-jarige aanvaller verruilt het gedegradeerde Burnley voor Ipswich Town. De transfer werd vlak voor het sluiten van de Engelse transfermarkt afgerond.
8 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Verdediger Thilo Kehrer speelt de rest van het seizoen voor Ajax. De 29-jarige Duitser wordt per direct gehuurd van AS Monaco.
9 uur geledenMANCHESTER (ANP/RTR) - Enzo Fernández (25) heeft zijn transfer van Chelsea naar Manchester City afgerond. De middenvelder heeft een contract voor vijf jaar getekend. City betaalt naar verluidt een bedrag van 125 miljoen pond (145 miljoen euro) voor de diensten van de Argentijn. Dat betekent een evenaring van de Engelse toptransfer van Aleksander Isak van Newcastle United naar Liverpool uit 2025.
11 uur geledenLONDEN (ANP) - Quinten Timber heeft Olympique Marseille verruild voor Crystal Palace. De 25-jarige middenvelder rondde zijn transfer af nipt voor het sluiten van de Franse en Engelse transfermarkt. In Londen heeft Timber een contract getekend tot 2031.
11 uur geledenTURIJN (ANP) - Juventus heeft de Duitse aanvaller Nick Woltemade en middenvelder Pape Sarr uit Senegal naar Turijn gehaald. Woltemade wordt voor een seizoen gehuurd van Newcastle United, terwijl Sarr overkomt van Tottenham Hotspur. De Canadese aanvaller Jonathan David verruilt Juventus op huurbasis voor Atlético Madrid.
22 uur geleden