Roemeense strafschopheld Duckadam (65) overleden
BOEKAREST (ANP) - Voormalig topkeeper Helmuth Duckadam is op 65-jarige leeftijd overleden. De Roemeen verwierf in 1986 de heldenstatus bij het Roemeense Steaua Boekarest door in de finale van de Europa Cup 1, de voorloper van de Champions League, tegen Barcelona in de benodigde strafschoppenserie liefst vier penalty's te stoppen. De 'held van Sevilla', waar de finale plaatsvond, was daarmee voor een groot deel verantwoordelijk voor het winnen van de belangrijkste prijs in het Europese clubvoetbal.
Steaua had het favoriete Barcelona in de reguliere speeltijd en na verlenging op 0-0 gehouden. De Roemenen misten hun eerste twee strafschoppen, maar dankzij de vier reddingen van Duckadam won Steaua als eerste club uit het toenmalige Oostblok de Europa Cup 1.
Opmerkelijk genoeg was de finale op 27-jarige leeftijd zijn laatste wedstrijd op het hoogste niveau. Duckadam werd niet veel later getroffen door een zeldzame bloedziekte, waardoor hij drie jaar niet meer keepte voordat hij uiteindelijk in 1991 zijn loopbaan afsloot.
"FCSB (Steaua Boekarest) laat weten dat alle spelers en medewerkers van de club treuren om het verlies van de legendarische Helmuth Duckadam", schrijft de club op Instagram.
Meer uit Voetbal
MANCHESTER (ANP) - Trainer Pep Guardiola voelt zich verantwoordelijk voor de nederlaag van Manchester City tegen Bayer Leverkusen in de Champions League (0-2). "Ik heb mijn ploeg op te veel posities gewijzigd", zei hij na de wedstrijd.
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - José Mourinho zag "een niet perfect team" zijn tactisch plan goed uitvoeren. Dat zei de 62-jarige coach van Benfica na afloop van de gewonnen Champions League-wedstrijd tegen Ajax (0-2).
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rayane Bounida heeft het idee dat hij zijn interim-trainer Fred Grim heeft overtuigd in het verloren duel met Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik denk dat ik nu basisspeler ben", zei hij met veel bravoure in de perskamer van de Johan Cruijff ArenA. "Ik denk dat ik lekker ga slapen."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Interim-trainer Fred Grim baalde van de uitslag van het duel tussen Ajax en Benfica (0-2) in de Champions League. "Maar ik heb wel een team gezien", zei hij. "Ze stonden er voor elkaar en hebben zich aan de afspraken gehouden. Ik zie zeker aanknopingspunten voor de komende duels."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Benfica-trainer José Mourinho vindt oud-Ajacied Wesley Sneijder geschikt voor alle mogelijke functies binnen Ajax. Dat zei de Portugees bij de persconferentie in Amsterdam na afloop van het Champions League-duel met Ajax dat eindigde in 0-2.
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Davy Klaassen probeerde positief te blijven na de nederlaag van Ajax tegen Benfica (0-2) in de Champions League. "Ik zag wel een ploeg die beter heeft gespeeld dan in de afgelopen weken", zei de aanvoerder in een flashinterview vlak na de wedstrijd. "Daar moeten we op voortbouwen, stap voor stap. Dan gaan de resultaten ook komen."
13 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax is er niet in geslaagd tegen Benfica de eerste punten in de Champions League te pakken en blijft na vijf wedstrijden puntloos laatste. In de Johan Cruijff ArenA ging de ploeg van interim-trainer Fred Grim met 0-2 onderuit tegen het Benfica van José Mourinho.
14 uur geleden