Roemeense strafschopheld Duckadam (65) overleden
BOEKAREST (ANP) - Voormalig topkeeper Helmuth Duckadam is op 65-jarige leeftijd overleden. De Roemeen verwierf in 1986 de heldenstatus bij het Roemeense Steaua Boekarest door in de finale van de Europa Cup 1, de voorloper van de Champions League, tegen Barcelona in de benodigde strafschoppenserie liefst vier penalty's te stoppen. De 'held van Sevilla', waar de finale plaatsvond, was daarmee voor een groot deel verantwoordelijk voor het winnen van de belangrijkste prijs in het Europese clubvoetbal.
Steaua had het favoriete Barcelona in de reguliere speeltijd en na verlenging op 0-0 gehouden. De Roemenen misten hun eerste twee strafschoppen, maar dankzij de vier reddingen van Duckadam won Steaua als eerste club uit het toenmalige Oostblok de Europa Cup 1.
Opmerkelijk genoeg was de finale op 27-jarige leeftijd zijn laatste wedstrijd op het hoogste niveau. Duckadam werd niet veel later getroffen door een zeldzame bloedziekte, waardoor hij drie jaar niet meer keepte voordat hij uiteindelijk in 1991 zijn loopbaan afsloot.
"FCSB (Steaua Boekarest) laat weten dat alle spelers en medewerkers van de club treuren om het verlies van de legendarische Helmuth Duckadam", schrijft de club op Instagram.
Meer uit Voetbal
ALKMAAR (ANP) - Ibrahim Sadiq vertrekt bij AZ. De Alkmaarders verkopen de 26-jarige Ghanese buitenspeler aan de Amerikaanse club Colorado Rapids, die uitkomt in de Major League Soccer (MLS).
39 minuten geledenMADRID (ANP/AFP) - Marcos Llorente stelt zich niet langer beschikbaar voor het nationale voetbalelftal van Spanje. Dat maakte de 31-jarige verdediger van Atlético Madrid, die anderhalve maand geleden met zijn land de wereldtitel won, op Instagram bekend.
53 minuten geledenLONDEN (ANP) - Arsenal heeft Gabriel Martinelli verkocht aan de Saudische voetbalclub Al-Hilal. De Engelse landskampioen krijgt volgens Engelse media bijna 70 miljoen euro voor de Braziliaanse buitenspeler, die bij zijn nieuwe werkgever onder andere ploeggenoot wordt van Oranje-international Crysencio Summerville. Arsenal ontving nog niet eerder zoveel geld voor een speler.
1 uur geledenUTRECHT (ANP) - FC Utrecht neemt afscheid van Zidane Iqbal. De 23-jarige Irakese middenvelder, die in juni met zijn land meedeed aan het wereldkampioenschap, stapt over naar de Schotse club Dundee United FC.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Jordi Cruijff vindt niet dat hij de voorbije transferperiode te veel risico heeft genomen. De technisch directeur van Ajax haalde de voorbije maanden elf nieuwe spelers naar Amsterdam, onder wie een aantal ervaren krachten die transfervrij waren, zoals Julian Brandt (30), Daley Blind (36) en Sofyan Amrabat (30). Ook huurt Ajax de nodige spelers.
4 uur geledenZÜRICH (ANP) - Clubs hebben een recordbedrag uitgegeven op de transfermarkt. Dat concludeert wereldvoetbalbond FIFA na het sluiten van de transfermarkt voor veel landen.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Earnest Stewart blijft ook de komende jaren directeur voetbalzaken van PSV. De Eindhovense club verlengde donderdag het in 2027 aflopende contract van de 57-jarige Amerikaan met drie jaar.
5 uur geleden