Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roemeense rechter schrapt bewijsmateriaal tegen Andrew Tate deels

Roemeense rechter schrapt bewijsmateriaal tegen Andrew Tate deels

BOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - Een rechtbank in Roemenië heeft besloten om een deel van het bewijsmateriaal dat is verzameld in de zaak rond mensensmokkel tegen de Brits-Amerikaanse influencer Andrew Tate te schrappen. Volgens de rechtbank zijn "onregelmatigheden" gevonden in de aanklacht tegen de omstreden oud-kickbokser.

Aanklagers moeten de aanklacht nu rectificeren. Ze krijgen vijf dagen de tijd om te specificeren of ze de zaak willen doorzetten of om een herziening willen vragen. Ook oordeelde de rechtbank dat de verklaringen van twee getuigen en van Tate en zijn broer tijdens eerdere verhoren moeten worden geschrapt.

Tate en zijn broer Tristan werden vorig jaar aangeklaagd op verdenking van mensensmokkel, verkrachting en het vormen van een criminele bende om vrouwen seksueel uit te buiten. Ook twee Roemeense vrouwen zijn verdachten in de zaak. Tate en de overige verdachten ontkennen schuldig te zijn.

In een verklaring zegt de advocaat van Tate de "enorme overwinning voor zijn cliënten" toe te juichen. "Het besluit van de rechtbank om belangrijk bewijsmateriaal te schrappen en een rectificatie van de aanklacht te eisen, laat zien dat de beschuldigingen niet voldoende onderbouwd zijn. Dit is een belangrijke stap richting het zuiveren van hun namen", aldus Eugen Vidineac.

Meer uit Buitenland

België blijft tegen gebruik bevroren tegoeden voor Oekraïne

BRUSSEL (ANP/BELGA) - De Belgische premier Bart De Wever heeft in het parlement herhaald dat België zonder keiharde garanties nooit akkoord kan gaan met de inzet van bevroren Russische tegoeden voor een lening aan Oekraïne. De Wever wil "stevige juridische garanties" en "contractueel vastgelegde risicodekking" door andere lidstaten en eventueel landen buiten de EU. Bronnen zeggen tegen het ANP dat de garanties die voorzitter van de Europese Commissie Ursula von der Leyen eerder deze week heeft voorgesteld, onvoldoende zijn.

1 uur geleden
Brand uitgebroken bij klimaattop in Belém, locatie ontruimd

BELÉM (ANP/RTR) - Op de locatie van de klimaattop COP30 in de Braziliaanse stad Belém is brand uitgebroken. Bezoekers moeten de locatie verlaten, meldt een verslaggever ter plaatse. De brand is volgens de autoriteiten weer onder controle.

1 uur geleden
Trump: oproep Democraten tot negeren orders is strafbaar met dood

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft geopperd dat een zestal Democraten de doodstraf kan krijgen voor oproepen aan het leger om orders te negeren. Hij reageert daarmee op een oproep van een groepje Democraten uit het Congres aan militairen om "onwettige bevelen" van de regering te weigeren.

2 uur geleden
VN-missie Libanon meldt ongeveer 10.000 schendingen van bestand

BEIROET (ANP) - Sinds het staakt-het-vuren tussen Hezbollah en Israël bijna een jaar geleden inging, is het bestand duizenden keren geschonden, meldt de VN-missie in Libanon (UNIFIL) op X. Het gaat om meer dan 7500 schendingen in de lucht en bijna 2500 schendingen op de grond.

2 uur geleden
Noorwegen begint op Pornhub campagne tegen kindermisbruik

OSLO (ANP/AFP) - De Noorse overheid is een campagne begonnen op de pornosite Pornhub om hulp te bieden aan gebruikers die mogelijk seksuele gedachten over kinderen hebben. Dat heeft een hoge ambtenaar gezegd tegen het Franse persbureau AFP. Iedereen die op Pornhub zoekt naar termen als "tieners", "preteens" of "net legaal" krijgt een advertentie te zien met de vraag: "Heb je seksuele gedachten over kinderen?", waarbij de gebruiker een link krijgt naar gespecialiseerde ondersteuningswebsites.

2 uur geleden
VN-chef roept landen op tot compromissen nu slot COP30 nadert

BELÉM (ANP) - VN-chef António Guterres heeft alle onderhandelaars in de slotfase van de klimaattop op het hart gedrukt open te staan voor compromissen. "De wereld kijkt naar Belém", zei Guterres. Hij voegde eraan toe dat dit ook geldt voor gemeenschappen die "in de frontlinie" van klimaatverandering staan en bijvoorbeeld te maken hebben met overstromingen. "Zij hebben genoeg excuses gehoord en willen resultaten zien."

4 uur geleden
Media: Trump heeft vredesplan voor Oekraïne goedgekeurd

WASHINGTON/BRUSSEL (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump heeft deze week een plan van 28 punten goedgekeurd voor vrede tussen Oekraïne en Rusland. Dat berichten media als CBS News en NBC News, die zich baseren op bronnen binnen de Amerikaanse regering. In Europa leefde juist de hoop dat het plan niet de instemming van Trump zou krijgen.

4 uur geleden