Roemeense premier hoopt op snelle terugkeer erfgoed
BOEKAREST (ANP) - De Roemeense premier Marcel Ciolacu heeft in Roemeense media beklemtoond dat de buit van de overvallers in het Drents Museum snel moet worden teruggevonden en terug moet naar Roemenië. Het gaat voor zover bekend om een gouden helm en gouden armbanden die tot het historische erfgoed van Roemenië behoren en die onderdeel zijn van wat de Dacische schat wordt genoemd.
Ciolacu vertrouwt er naar eigen zeggen op dat de dieven door Nederland snel worden ingerekend. Ciolacu sprak ook met zijn minister van Buitenlandse Zaken, Emil Hurezeanu, over de roofoverval. De gestolen waar is volgens de premier van onschatbare waarde voor het Roemeense erfgoed. In Roemenië heerst de angst dat de dieven de gouden kunstschatten snel omsmelten.
Ze stammen uit het Dacische Rijk dat grotendeels op het grondgebied van het huidige Roemenië heeft bestaan van de vijfde eeuw voor Christus tot ruim honderd jaar na het begin van onze jaartelling toen het werd onderworpen aan het Romeinse Rijk. Tijdens het bewind van de Roemeense communistische dictator Nicolae Ceaușescu (1918-1989) werd in Roemenië in 1966 een autofabriek opgericht die de auto's naar dat rijk heeft genoemd (Dacia).
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - De troonrede bevatte "niets, maar dan ook echt niets, positiefs voor de veehouderij", meldt landbouworganisatie Agractie. Volgens de belangenorganisatie voor boeren en tuinders valt voor de zoveelste keer te lezen dat er met het kabinetsbeleid weer duidelijkheid en perspectief ontstaat voor boeren. "Met het woord 'perspectief' worden zowel veehouders als burgers op het verkeerde been gezet", stelt Agractie.
49 minuten geledenROTTERDAM (ANP) - Een crowdfundingactie voor de zaterdag bij een politieactie overleden Alfredo Goeloe heeft tot nu toe 10.000 euro opgebracht. Volgens de GoFundMe-pagina zal het geld worden gebruikt om zijn familie te steunen en om hem "een waardig afscheid" te geven. Het streefbedrag, dat eerder op 7000 euro stond, is 13.000 euro.
50 minuten geledenELST (ANP) - Zanger en tatoeageartiest Ben Saunders is op 43-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn broer Dean in de nacht van dinsdag op woensdag bekendgemaakt via Instagram. "Mijn lieve kleine broertje is vandaag overleden. Ik heb nog nooit zo'n pijn ervaren als ik nu voel." Saunders werd eind 2010 bij het grote publiek bekend door zijn deelname aan het eerste seizoen van The Voice of Holland.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De ChristenUnie stemt niet in met het Belastingplan van het kabinet als daar niets aan verandert. Dat zegt partijleider Mirjam Bikker in een interview met het Nederlands Dagblad. Volgens haar wordt de rekening van de kabinetsplannen te veel neergelegd bij "harde werkers en gewone gezinnen".
4 uur geledenHILVERSUM (ANP) - Van de sabotageacties op het spoor dinsdagochtend zijn weinig camerabeelden. Dat heeft topvrouw Mirjam van Velthuizen van ProRail in Nieuwsuur gezegd. Of op die beelden daders te zien zijn, is haar niet duidelijk. Ze weet ook niet wie achter de sabotageacties zit, waardoor het treinverkeer in een groot deel van Nederland op Prinsjesdag werd verstoord.
7 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Minister Vincent Karremans van Infrastructuur en Waterstaat laat aangifte doen tegen de personen die dinsdag brand hebben gesticht langs de snelwegen. Dat zei hij in het programma Pauw & De Wit op NPO 1.
9 uur geledenTEUGE (ANP) - Op het spoor tussen Apeldoorn en Deventer is dinsdagavond een buis gevonden. ProRail gaat ervan uit dat het om een nieuwe sabotageactie gaat die vermoedelijk in de avond is uitgevoerd.
10 uur geleden