Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roemeense premier hoopt op snelle terugkeer erfgoed

Roemeense premier hoopt op snelle terugkeer erfgoed

BOEKAREST (ANP) - De Roemeense premier Marcel Ciolacu heeft in Roemeense media beklemtoond dat de buit van de overvallers in het Drents Museum snel moet worden teruggevonden en terug moet naar Roemenië. Het gaat voor zover bekend om een gouden helm en gouden armbanden die tot het historische erfgoed van Roemenië behoren en die onderdeel zijn van wat de Dacische schat wordt genoemd.

Ciolacu vertrouwt er naar eigen zeggen op dat de dieven door Nederland snel worden ingerekend. Ciolacu sprak ook met zijn minister van Buitenlandse Zaken, Emil Hurezeanu, over de roofoverval. De gestolen waar is volgens de premier van onschatbare waarde voor het Roemeense erfgoed. In Roemenië heerst de angst dat de dieven de gouden kunstschatten snel omsmelten.

Ze stammen uit het Dacische Rijk dat grotendeels op het grondgebied van het huidige Roemenië heeft bestaan van de vijfde eeuw voor Christus tot ruim honderd jaar na het begin van onze jaartelling toen het werd onderworpen aan het Romeinse Rijk. Tijdens het bewind van de Roemeense communistische dictator Nicolae Ceaușescu (1918-1989) werd in Roemenië in 1966 een autofabriek opgericht die de auto's naar dat rijk heeft genoemd (Dacia).

Meer uit Binnenland

ProRail: treinverkeer Rotterdam-Delft zeker tot zondagavond plat

ROTTERDAM (ANP) - Het treinverkeer tussen Rotterdam en Delft ligt tot zeker zondagavond 23.00 uur stil. Volgens ProRail duurt het minstens tot die tijd voor de schade is gerepareerd na de brandstichting bij een spoorbrug bij Delfshaven. Mogelijk rijden er zelfs pas maandagochtend weer treinen op dat traject.

4 uur geleden
Drukte op Schiphol, amper treinen door stroom- en wisselstoring

SCHIPHOL (ANP) - Door stroom- en wisselstoringen zijn veel treinen rond Schiphol uitgevallen, waardoor het erg druk is op de luchthaven, meldt een woordvoerder van NS. Treinen richting onder meer Utrecht, Dordrecht en Venlo zijn geannuleerd.

8 uur geleden
Burgemeester Oldebroek aanwezig bij hijsen regenboogvlag

WEZEP (ANP) - In de Gelderse gemeente Oldebroek is zaterdag bij de Kruiskerk de regenboogvlag gehesen door de dominee. Dat gebeurde in het dorp Wezep, dat onder Oldebroek valt, in het bijzijn van burgemeester Tanja Haseloop-Amsing. "Iedereen is voor mij gelijk en daar wilde ik heel graag op deze manier uiting aan geven", zegt Haseloop-Amsing na afloop.

12 uur geleden
Politie onderzoekt of spoorbrand sabotage of kattenkwaad is

ROTTERDAM (ANP) - De politie hoopt onder meer op basis van camerabeelden meer te weten te komen over de brandstichting bij het spoor in de nacht van vrijdag op zaterdag. Waarom in een technische ruimte bij een spoorbrug brand is gesticht, is nog onduidelijk.

12 uur geleden
Ambassadeur VS wil stappen bondgenoten na sancties tegen ICC

DEN HAAG (ANP) - De Amerikaanse ambassadeur in Nederland, Joe Popolo, staat achter de nieuwe sancties van de Verenigde Staten tegen het Internationaal Strafhof (ICC), dat in Den Haag is gevestigd. "Ik roep onze nauwste bondgenoten op om gebruik te maken van deze mogelijkheid om de Amerikaanse zorgen weg te nemen", laat Popolo zaterdag weten op X.

12 uur geleden
Staatssecretaris na brandstichting: handen af van het spoor

DEN HAAG (ANP) - Staatssecretaris Annet Bertram (Openbaar Vervoer) vindt het "heel kwalijk en zorgwekkend" dat in de nacht van vrijdag op zaterdag brand is gesticht langs het spoor tussen Rotterdam en Delft. "Handen af van het spoor", laat de CDA-bewindsvrouw via een woordvoerder weten. "De politie doet onderzoek."

13 uur geleden
Geen treinverkeer tussen Rotterdam en Delft door brandstichting

ROTTERDAM (ANP) - Door brandstichting bij een spoorbrug in Delfshaven in Rotterdam rijden er zaterdag geen treinen tussen stations Rotterdam Centraal en Delft Campus. Dat melden spoorbeheerder ProRail en de NS.

16 uur geleden