Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roemeense kandidaat Georgescu: verkiezingsuitspraak hof is coup

Roemeense kandidaat Georgescu: verkiezingsuitspraak hof is coup

BOEKAREST (ANP/RTR/AFP) - De Roemeense presidentskandidaat Calin Georgescu heeft de uitspraak van het hooggerechtshof een "coup" genoemd. Dat deed hij in een verklaring aan nieuwszender Realitatea TV. Ook zei hij in een videoboodschap dat de democratie "onder vuur ligt". Het hof oordeelde vrijdag dat de presidentsverkiezingen over moeten na Russische inmenging tijdens de verkiezingscampagne.

De partijloze en pro-Russische Georgescu kreeg tijdens de eerste ronde van de presidentsverkiezingen op 24 november verrassend de meeste stemmen. Zondag zou de tweede ronde plaatsvinden waarin Georgescu het zou opnemen tegen de pro-Europese Elena Lasconi, maar die gaat door de uitspraak van het hof niet door.

Volgens de Roemeense veiligheidsraad is het land tijdens de verkiezingscampagne doelwit geweest van "Russische hybride aanvallen". Vooral op TikTok zou er veel aandacht zijn geweest voor Georgescu, terwijl hij zelf beweerde geen geld te hebben uitgegeven.

Onwettig

Ook Lasconi noemde de uitspraak van het hof onder meer onwettig en immoreel. De sociaaldemocratische premier Marcel Ciolacu is wel blij met het besluit en sprak van de "enige juiste oplossing". Huidig president Klaus Iohannis zei vrijdag aan te blijven tot een opvolger is gekozen.

Rusland heeft de beschuldigingen van inmenging in de verkiezingscampagne tegengesproken.

Meer uit Buitenland

Advocaten Diddy: rechter maakte fout bij strafbepaling

NEW YORK (ANP/RTR) - Het advocatenteam van Sean 'Diddy' Combs heeft donderdag een verzoek ingediend om de rapper onmiddellijk vrij te laten. Volgens hen heeft rechter Arun Subramanian een fout gemaakt toen hij de rapper in juli veroordeelde tot een gevangenisstraf van vier jaar en twee maanden.

2 uur geleden
Volgende week gesprekken tussen Israël en Libanon in Washington

WASHINGTON (ANP/RTR/AFP) - Libanon en Israël onderhandelen volgende week in Washington, meldt het Amerikaanse ministerie van Buitenlandse Zaken. De gesprekken zouden naar verwachting gaan plaatsvinden op het ministerie.

4 uur geleden
Poetin kondigt bestand in Oekraïne aan met orthodox Pasen

MOSKOU (ANP/AFP) - De Russische president Vladimir Poetin heeft een staakt-het-vuren met Oekraïne aangekondigd tijdens het orthodoxe paasfeest. Dat vindt komend weekend plaats.

5 uur geleden
Melania Trump ontkent banden met Epstein

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse presidentsvrouw Melania Trump heeft ontkend ooit banden te hebben gehad met de beruchte zedendelinquent Jeffrey Epstein. Volgens haar proberen mensen haar reputatie te schaden door geruchten te verspreiden over haar relatie met de overleden zakenman.

5 uur geleden
Libanon stelt dodental door aanvallen Israël naar boven bij

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Libanon heeft het dodental door de Israëlische bombardementen op woensdag naar boven bijgesteld. Het ministerie van Volksgezondheid meldt dat zeker 303 mensen om het leven kwamen door de aanvallen en 1150 personen gewond raakten.

6 uur geleden
Libanon wil staakt-het-vuren voor onderhandelingen met Israël

BEIROET (ANP/AFP) - Libanon wil eerst dat er een staakt-het-vuren wordt uitgeroepen, en dan pas onderhandelen met Israël. Dat melden Al Jazeera en AFP op basis van een Libanese functionaris. De gesprekken zouden dan onder toezicht van de Amerikanen plaatsvinden en worden geleid door de Libanese oud-ambassadeur in de VS, Simon Karam.

6 uur geleden
Rutte: NAVO wil desgewenst helpen bij Hormuz-coalitie

WASHINGTON (ANP) - De NAVO is bereid te helpen bij het heropenen van de Straat van Hormuz, zegt secretaris-generaal Mark Rutte. "Als de NAVO kan helpen, zullen we dat natuurlijk doen."

8 uur geleden