Roemeense Cirstea verrast Sabalenka op tennistoernooi Miami
MIAMI (ANP) - De Roemeense tennisster Sorana Cirstea heeft voor een verrassing gezorgd op het grote WTA-toernooi van Miami. De nummer 74 van de wereld was bij de laatste acht met 6-4 6-4 te sterk voor Aryna Sabalenka uit Belarus, begin dit jaar de winnares van de Australian Open.
Voor Cirstea (32) is het haar eerste halvefinaleplaats op een WTA 1000-toernooi, het niveau onder de grand slams, sinds 2013. Ze is de eerste speelster ooit van buiten de top 50 die in hetzelfde jaar negen wedstrijden weet te winnen tijdens de zogenoemde 'Sunshine Double', oftewel Indian Wells en Miami. In Indian Wells werd ze in de kwartfinales verslagen door de Poolse Iga Swiatek.
In de halve eindstrijd treft Cirstea Ekaterina Alexandrova uit Rusland of de Tsjechische Petra Kvitova.
De andere halve finale gaat tussen Elena Rybakina uit Kazachstan en de Amerikaanse Jessica Pegula.
Meer uit Sport
VERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
2 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
3 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
4 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
4 uur geledenGÖTEBORG (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft in het Zweedse Göteborg zijn derde wereldbekerwedstrijd van het seizoen gewonnen. Kim Emmen werd namens Nederland tweede. Emmen en haar paard Imagine gingen aan de leiding na een foutloze barrage. Maar Greve, die als laatste van start ging, reed op Grandorado eveneens foutloos en was een halve seconde sneller. De derde plaats was voor Malin Bayard-Johnson uit Zweden.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - De Verenigde Staten hebben de olympische ijshockeyfinale in Milaan na verlenging met 2-1 gewonnen van Canada. De eindstrijd was vooraf veelbesproken door de gespannen politieke situatie tussen de twee buurlanden. In reguliere speeltijd kwamen de Verenigde Staten op voorsprong door een doelpunt van Matt Boldy. De gelijkmaker kwam van de stick van Cale Makar. In extra tijd maakte Jack Hughes de VS voor het eerst sinds 1980 olympisch kampioen.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Sportkoepel NOC*NSF wil samen met schaatsbond KNSB de mislukte ploegenachtervolging van de Nederlandse mannen op de Olympische Spelen evalueren. Net als vier jaar geleden in Beijing bleef een medaille op dat teamonderdeel uit.
8 uur geleden