Roemeense bondscoach Contra stapt op
MADRID (ANP/DPA) - De Roemeense voetbalbond moet op zoek naar een nieuwe bondscoach die de nationale ploeg alsnog naar het EK 2020 kan leiden. Cosmin Contra besloot na de mislukte kwalificatiereeks zijn functie neer te leggen. Roemenië krijgt in maart nog wel een herkansing via de play-offs van de Nations League.
De Roemenen eindigden in groep F op de vierde plaats, na nederlagen de afgelopen dagen tegen Zweden (0-2) en Spanje (5-0). Die twee landen kwalificeerden zich wel voor de Europese eindronde. Na de afstraffing in Madrid, met naar schatting 12.000 Roemeense fans op de tribune, maakte Contra bekend dat hij vertrekt. "Ik heb mijn doel niet bereikt en verlaat de nationale ploeg", zei de 43-jarige trainer in Roemeense media. "Het spijt me voor de fans dat het niet gelukt is."
Contra, oud-speler van onder meer AC Milan en Atlético Madrid, volgde twee jaar geleden Christoph Daum op als bondscoach. De gerenommeerde oud-internationals Gheorghe Hagi en Dan Petrescu worden genoemd als kandidaten om met het Roemeense elftal de play-offs in te gaan.
Meer uit Voetbal
ROTTERDAM (ANP) - Anis Hadj Moussa staat alsnog voor een vertrek bij Feyenoord. De club uit Rotterdam zou een nieuw bod van Al-Ittihad op de rechtsbuiten hebben geaccepteerd, zo vertelde de zaakwaarnemer van de rechtsbuiten aan buitenlandse media.
52 minuten geledenVALENCIA (ANP) - FC Barcelona is in vorm vlak voor het thuisduel van woensdag met Feyenoord in de Champions League. De kampioen van Spanje maakte indruk in de gewonnen uitwedstrijd tegen Valencia (0-5).
54 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Mohamed Ihattaren heeft Fortuna Sittard aan een uitzege op ADO Den Haag geholpen. Hij had met twee doelpunten en een assist een groot aandeel in de overwinning (2-3).
55 minuten geledenHEERENVEEN (ANP) - AZ-trainer Leeroy Echteld ergerde zich zondag in de uitwedstrijd tegen sc Heerenveen (2-3) in de Eredivisie een helft lang aan het spel van zijn eigen ploeg. "We waren te passief, niet goed in de duels en lieten onze doelman steeds de lange bal spelen. Dat hebben we niet goed gedaan", vertelde de 57-jarige oud-spits.
1 uur geledenLIVERPOOL (ANP) - Manchester United heeft opnieuw punten verspeeld in de Premier League. De ploeg kwam in de uitwedstrijd tegen Everton niet verder dan een gelijkspel (2-2).
2 uur geledenVELSEN (ANP) - Ronald Koeman heeft Telstar, dat langdurig met tien man speelde, 1 punt bezorgd in de thuiswedstrijd tegen SC Cambuur. De doelman benutte na een achterstand van 0-2 twee strafschoppen (2-2).
2 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Ajax kan zeker een maand niet beschikken over verdediger Aaron Bouwman. Dat heeft de Amsterdamse club zondag gemeld op de eigen site. Bouwman raakte zaterdagavond geblesseerd in de thuiswedstrijd tegen PSV. Hij heeft onder anderen zijn borstbeen en long gekneusd en bracht de nacht van zaterdag op zondag door in het ziekenhuis. Naar verwachting mag hij zondagavond naar huis.
2 uur geleden