Roemeense bondscoach Contra stapt op
MADRID (ANP/DPA) - De Roemeense voetbalbond moet op zoek naar een nieuwe bondscoach die de nationale ploeg alsnog naar het EK 2020 kan leiden. Cosmin Contra besloot na de mislukte kwalificatiereeks zijn functie neer te leggen. Roemenië krijgt in maart nog wel een herkansing via de play-offs van de Nations League.
De Roemenen eindigden in groep F op de vierde plaats, na nederlagen de afgelopen dagen tegen Zweden (0-2) en Spanje (5-0). Die twee landen kwalificeerden zich wel voor de Europese eindronde. Na de afstraffing in Madrid, met naar schatting 12.000 Roemeense fans op de tribune, maakte Contra bekend dat hij vertrekt. "Ik heb mijn doel niet bereikt en verlaat de nationale ploeg", zei de 43-jarige trainer in Roemeense media. "Het spijt me voor de fans dat het niet gelukt is."
Contra, oud-speler van onder meer AC Milan en Atlético Madrid, volgde twee jaar geleden Christoph Daum op als bondscoach. De gerenommeerde oud-internationals Gheorghe Hagi en Dan Petrescu worden genoemd als kandidaten om met het Roemeense elftal de play-offs in te gaan.
Meer uit Voetbal
BARCELONA (ANP) - Robert Lewandowski vertrekt aan het einde van het seizoen bij FC Barcelona. "Na vier jaar vol uitdagingen en hard werk is het tijd om verder te gaan", schrijft de Poolse spits op Instagram. "Ik vertrek met het gevoel dat de missie is volbracht. Vier seizoenen, drie kampioenschappen. Ik zal nooit de liefde vergeten die ik vanaf mijn allereerste dagen van de fans heb gekregen. Catalonië is mijn thuis. Dank aan iedereen die ik tijdens deze prachtige vier jaar heb ontmoet. Barça is terug waar het thuishoort."
31 minuten geledenBARCELONA (ANP) - Frenkie de Jong mist zondag ook de thuiswedstrijd van FC Barcelona tegen Real Betis. "Hij vertelde me dat hij zich niet goed voelt", zei trainer Hansi Flick op een persconferentie. "Dus hij speelt niet."
49 minuten geledenISTANBUL (ANP/RTR) - Secretaris-generaal Mattias Grafström spreekt zaterdag in Istanbul met functionarissen van de Iraanse voetbalbond. Hij wil ze geruststellen over deelname aan het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. Dat meldt een bron aan persbureau Reuters.
4 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Mika Godts respecteert dat bondscoach Rudi Garcia van België hem niet heeft opgenomen in zijn selectie voor het WK in de Verenigde Staten, Canada en Mexico. "De coach heeft zijn keuzes gemaakt en die respecteer ik volledig", meldt de linksbuiten van Ajax op Instagram.
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP/RTR) - Trainer Arne Slot voelt geen extra druk na de nederlaag van Liverpool bij Aston Villa (4-2). "We moeten ons nu richten op de thuiswedstrijd van volgende week tegen Brentford", zei hij. "Met goed spel moeten we de steun van onze fans verdienen."
5 uur geledenBIRMINGHAM (ANP) - Liverpool is er nog niet in geslaagd zich te plaatsen voor het hoofdtoernooi van de Champions League van komend seizoen. Het elftal van trainer Arne Slot verloor met 4-2 bij Aston Villa en zakte daardoor naar de vijfde plaats. Aston Villa is als nummer 4 nu wel zeker van deelname aan de Champions League.
15 uur geledenPORT-AU-PRINCE (ANP) - Ruben Providence mag zich na de play-offs met Almere City FC melden bij het nationale voetbalelftal van Haïti. De 24-jarige aanvaller is door bondscoach Sébastien Migné geselecteerd voor het WK.
18 uur geleden