Roemeense aanklagers doen onderzoek naar leider rechtse partij
BOEKAREST (ANP/RTR) - Roemeense aanklagers hebben woensdag aangekondigd een onderzoek naar verkiezingsfraude te doen, vier dagen voor de Europese en lokale verkiezingen. George Simion, de leider van de conservatieve rechts-nationalistische partij Alliantie voor de Unie van Roemenen (AUR), zei dat hij het doelwit was van het onderzoek.
De aanklagers zeiden in een verklaring dat een leider van een partij in het parlement zijn staf zou hebben aangezet tot het vervalsen van handtekeningen om een onafhankelijke kandidaat te helpen de vereiste drempel te halen die nodig was om mee te doen aan de verkiezingen. In de verklaring werd geen naam genoemd, maar Simion reageerde zelf door te zeggen dat een "politiek gemotiveerd" onderzoek tegen hem loopt.
Simion zei dat hij "een poging om de publieke opinie te manipuleren om AUR uit de verkiezingsstrijd te verwijderen" al had verwacht. Hij ontkende elk vergrijp in zijn verklaring. "U zult ons niet intimideren, u zult ons niet tegenhouden".
Volgens peilingen zal AUR, dat vijf jaar geleden werd opgericht en zich verzet tegen migratie en militaire hulp aan Oekraïne, bij de Europese verkiezingen op zondag de tweede partij worden. De partij hoopt zich aan te sluiten bij de Europese Conservatieven en Hervormers (ECR) in het Europees Parlement, waarbij onder meer Fratelli d'Italia van de Italiaanse premier Giorgia Meloni, de Poolse oppositiepartij Recht en Rechtvaardigheid (PiS) en de Nederlandse partijen JA21 en SGP zijn aangesloten, maar voert ook overleg met de groep Identiteit en Democratie waarbij de PVV is aangesloten.
Meer uit Buitenland
MELBOURNE (ANP) - In het oosten van de Australische stad Melbourne is in de nacht van woensdag op donderdag een auto met op het dak een bord met de tekst "Gelukkig Chanoeka" in brand gestoken. De auto werd rond 02.50 uur volledig uitgebrand op de oprit van een huis aangetroffen door de uitgerukte hulpdiensten. Dat melden Australische media, waaronder Sky News Australia. Er zat niemand in de auto. Er zijn geen gewonden gevallen.
1 uur geledenPYONGYANG (ANP) - De Noord-Koreaanse leider Kim Jong-un heeft de recente wens van Zuid-Korea om samen met de Verenigde Staten nucleair aangedreven onderzeeërs te ontwikkelen bekritiseerd. Hij deed dat tijdens een bezoek aan een Noord-Koreaanse productielocatie voor kernonderzeeërs. Hij overzag daar een testlancering van een "nieuw type" luchtafweerraketten, meldt staatspersbureau KCNA.
1 uur geledenVATICAANSTAD (ANP/DPA/RTR) - Paus Leo XIV heeft tijdens zijn eerste kerstnachtmis als kerkleider in Vaticaanstad opgeroepen tot medemenselijkheid en vrede. Hij zei in zijn preek op kerstavond dat het verhaal van Jezus, die in een stal werd geboren omdat er geen plaats was in een herberg, christenen eraan moet herinneren dat een weigering om armen en vreemdelingen te helpen gelijkstaat aan het afwijzen van God zelf.
3 uur geledenTEGUCIGALPA (ANP/RTR) - De door de Amerikaanse president Trump gesteunde conservatieve Nasry Asfura heeft de presidentsverkiezingen in Honduras gewonnen. Dat heeft de kiesraad van het Midden-Amerikaanse land bekendgemaakt. De uitslag liet vier weken op zich wachten door vertragingen, technische problemen en aantijgingen van fraude.
5 uur geledenWASHINGTON (ANP/RTR) - Amerikaanse autoriteiten hebben ruim 1 miljoen documenten ontdekt die mogelijk te maken hebben met de spraakmakende zaak rond de Amerikaanse zedendelinquent Epstein. Het ministerie van Justitie zegt de documenten zo snel mogelijk te willen vrijgeven, maar gezien de omvang kan dat nog enkele weken duren.
8 uur geledenRAMALLAH (ANP/RTR) - Veertien landen veroordelen de goedkeuring van negentien nieuwe nederzettingen op de Westelijke Jordaanoever door Israël, schrijven ze in een verklaring. Het statement komt van Duitsland, België, Canada, Denemarken, Spanje, Frankrijk, Italië, Ierland, IJsland, Japan, Malta, Nederland, Noorwegen en het Verenigd Koninkrijk.
9 uur geledenKYIV (ANP/BLOOMBERG) - Rusland gebruikt mogelijk Chinese satellietbeelden bij aanvallen op doelen in Oekraïne, aldus de Oekraïense president Volodymyr Zelensky. Volgens hem valt er een verband te leggen tussen Chinese satellietbeelden van Oekraïens grondgebied en Russische aanvallen op energievoorzieningen.
10 uur geleden