Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roemeense aanklagers doen onderzoek naar leider rechtse partij

Roemeense aanklagers doen onderzoek naar leider rechtse partij

BOEKAREST (ANP/RTR) - Roemeense aanklagers hebben woensdag aangekondigd een onderzoek naar verkiezingsfraude te doen, vier dagen voor de Europese en lokale verkiezingen. George Simion, de leider van de conservatieve rechts-nationalistische partij Alliantie voor de Unie van Roemenen (AUR), zei dat hij het doelwit was van het onderzoek.

De aanklagers zeiden in een verklaring dat een leider van een partij in het parlement zijn staf zou hebben aangezet tot het vervalsen van handtekeningen om een onafhankelijke kandidaat te helpen de vereiste drempel te halen die nodig was om mee te doen aan de verkiezingen. In de verklaring werd geen naam genoemd, maar Simion reageerde zelf door te zeggen dat een "politiek gemotiveerd" onderzoek tegen hem loopt.

Simion zei dat hij "een poging om de publieke opinie te manipuleren om AUR uit de verkiezingsstrijd te verwijderen" al had verwacht. Hij ontkende elk vergrijp in zijn verklaring. "U zult ons niet intimideren, u zult ons niet tegenhouden".

Volgens peilingen zal AUR, dat vijf jaar geleden werd opgericht en zich verzet tegen migratie en militaire hulp aan Oekraïne, bij de Europese verkiezingen op zondag de tweede partij worden. De partij hoopt zich aan te sluiten bij de Europese Conservatieven en Hervormers (ECR) in het Europees Parlement, waarbij onder meer Fratelli d'Italia van de Italiaanse premier Giorgia Meloni, de Poolse oppositiepartij Recht en Rechtvaardigheid (PiS) en de Nederlandse partijen JA21 en SGP zijn aangesloten, maar voert ook overleg met de groep Identiteit en Democratie waarbij de PVV is aangesloten.

Meer uit Buitenland

Krachtige aardbeving voor kust Venezuela gevoeld in Caracas

CARACAS (ANP) - Een aardbeving met een kracht van 7,1 heeft woensdagmiddag plaatsgevonden voor de kust van Venezuela, meldt de Amerikaanse geologische dienst USGS. De beving was op een diepte van 13 kilometer, aldus de USGS.

7 minuten geleden
Trump doet Turkije vage belofte over F-35's na gesprek met Rutte

WASHINGTON (ANP) - De Amerikaanse president Donald Trump zei woensdag dat hij "waarschijnlijk iets zal doen" waar Turkije blij mee zal zijn. Hij deed deze uitspraak toen hem na een ontmoeting met NAVO-chef Mark Rutte werd gevraagd of hij zou ingaan op de wens van Ankara voor F-35-gevechtsvliegtuigen en de straalmotoren die nodig zijn voor de ontwikkeling van het eigen Turkse gevechtsvliegtuig, de KAAN.

10 minuten geleden
Trump vraagt ​​Congres 87,6 miljard dollar extra voor Iranoorlog

WASHINGTON (ANP) - De regering van president Donald Trump heeft het Amerikaanse Congres gevraagd om 87,6 miljard dollar extra financiering. Het grootste deel daarvan is bestemd voor "dringende behoeften" in het kader van de Iranoorlog.

10 minuten geleden
Rutte weerspreekt Amerikaanse kritiek op NAVO-bondgenoten

WASHINGTON (ANP) - De kritiek van Washington op de Europese bereidheid om de VS te helpen in de Amerikaans-Israëlische oorlog tegen Iran is maar ten dele gegrond. Dat zei NAVO-chef Mark Rutte woensdag in de Oval Office, tijdens een persmoment na een overleg met de Amerikaanse president Donald Trump.

13 minuten geleden
Twee duikers vermist in Frankrijk na afbreken klif

BIARRITZ (ANP) - Twee duikers worden vermist in het Franse Biarritz, nadat een deel van een klif in zee is gestort, schrijft de Franse krant Le Parisien. Op het strand van de bekende surfplaats was het woensdagavond erg druk toen het gebeurde, door de hittegolf waar Frankrijk mee te maken heeft.

15 minuten geleden
Rechters ICC stappen naar Amerikaanse rechter om sancties

NEW YORK (ANP) - Drie rechters van het Internationaal Strafhof (ICC) spannen een rechtszaak aan tegen de regering van de Amerikaanse president Donald Trump. Ze vinden dat de sancties die tegen hen en andere medewerkers van het hof werden ingesteld de Amerikaanse wet overtreden.

16 minuten geleden
VS en Iran komen eind juni weer samen voor technisch overleg

MANAMA (ANP/AFP) - De Verenigde Staten en Iran komen eind deze maand voor de tweede keer samen voor technisch overleg met als doel de Iranoorlog definitief te beëindigen. De Amerikaanse minister van Buitenlandse Zaken Marco Rubio heeft gezegd dat dit op 29 of 30 juni is, waarschijnlijk weer in Zwitserland.

6 uur geleden