Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roemeens leger krijgt leiding over ziekenhuizen

Roemeens leger krijgt leiding over ziekenhuizen

BOEKAREST (ANP/BLOOMBERG) - Het Roemeense leger heeft vanwege de coronacrisis de regie overgenomen in meerdere ziekenhuizen. De regering in Boekarest hoopt zo meer greep te krijgen op de uitbraak van het virus, waar ook veel zorgverleners mee besmet zijn geraakt.

Het leger heeft onder meer de leiding gekregen over een ziekenhuis in Suceava, het epicentrum van de uitbraak in het Oost-Europese land. Daar zijn veel artsen zelf besmet geraakt. Militairen zijn ook de baas in twee andere medische centra.

"We zien hetzelfde patroon. Dezelfde problemen als in Suceava", zei minister Nelu Tătaru van Volksgezondheid. "We moeten snel maatregelen nemen om alles weer op het juiste spoor te krijgen."

Bovengemiddeld snel

Het coronavirus lijkt in Roemeense ziekenhuizen bovengemiddeld snel om zich heen te grijpen. Ruim 800 van de 6879 mensen bij wie een besmetting is vastgesteld is een zorgverlener.

Experts verwachten dat de piek van de uitbraak in het land nog moet komen. President Klaus Iohannis heeft landgenoten die in het buitenland werken gevraagd voorlopig niet terug te keren. Alleen in het zwaar getroffen Noord-Italië werken naar schatting al bijna een half miljoen Roemenen.

Meer uit Buitenland

Minstens 89 doden en 700 gewonden bij aanvallen Israël op Libanon

BEIROET (ANP/RTR) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag ten minste 89 doden en 700 gewonden gevallen, meldt het Libanese Ministerie van Gezondheid. Onder de doden zouden ook twaalf hulpverleners zijn. Israël voert naar eigen zeggen de zwaarste aanvallen uit op Libanon sinds het begin van de oorlog.

1 uur geleden
Pakistan: meldingen schendingen staakt-het-vuren VS en Iran

ISLAMABAD (ANP/AFP/RTR) - Er zijn volgens de Pakistaanse premier Shehbaz Sharif meldingen van schendingen van het staakt-het-vuren tussen de Verenigde Staten en Iran. Hij heeft er bij de landen op aangedrongen de wapenstilstand te respecteren en terughoudend te zijn.

2 uur geleden
Iran spreekt met Pakistan over Israëlische aanvallen op Libanon

TEHERAN (ANP/AFP/RTR) - De Iraanse minister van Buitenlandse Zaken, Abbas Araghchi, heeft gesproken met de commandant van de Pakistaanse strijdkrachten over de "schendingen van het staakt-het-vuren" door Israël. Pakistan meldde in de nacht van dinsdag op woensdag dat de wapenstilstand tussen de VS en Iran ook voor Libanon geldt. Israël ontkende dit later en voert naar eigen zeggen de grootste aanvallen op Libanon uit sinds het begin van de oorlog.

3 uur geleden
Tientallen doden door Israëlische aanvallen op Libanon

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Bij Israëlische aanvallen op Libanon zijn woensdag tientallen doden en honderden gewonden gevallen, meldt de Libanese overheid. Volgens de Libanese premier Nawaf Salam hebben de aanvallen dichtbevolkte gebieden geraakt.

4 uur geleden
Hegseth: VS behaalde in Iran victorie met hoofdletter V

ARLINGTON (ANP) - De Amerikaanse minister van Defensie Pete Hegseth zegt dat de oorlog met Iran is geëindigd in een "victorie met de hoofdletter V" voor de Verenigde Staten. Hij claimt een "historische overwinning op het slagveld".

4 uur geleden
Hezbollah roept Libanezen op nog niet terug te keren naar huis

BEIROET (ANP/RTR/AFP) - Hezbollah roept bewoners van het zuiden van Libanon, de Bekaavallei en de zuidelijke buitenwijken van Beiroet op om nog niet terug te keren naar huis. Eerst moet er een "officieel en definitief" staakt-het-vuren worden gesloten, zegt de gewapende groep.

5 uur geleden
Turkse media: tien mensen vast voor aanval Israëlisch consulaat

ISTANBUL (ANP/AFP/RTR) - De Turkse autoriteiten hebben tien mensen vastzitten voor een schietpartij bij het Israëlische consulaat in Istanbul, zeggen onderzoekers tegen het Turkse staatspersbureau Anadolu. Onder die tien zijn ook twee vermoedelijke schutters die gewond zijn geraakt. Zij worden verhoord. Een derde schutter kwam om.

5 uur geleden