Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roemeens dorp woedend op Louis Vuitton om 'gestolen' bloesontwerp

Roemeens dorp woedend op Louis Vuitton om 'gestolen' bloesontwerp

BOEKAREST (ANP) - Dorpelingen in het Roemeense berggebied de Karpaten zijn woedend op het Franse luxemerk Louis Vuitton voor het "stelen" van het ontwerp van hun traditionele blouse.

Maria Gioanca (69), een van de vrouwen die het zwart-witte kledingstuk nog met de hand naaien in het dorp, vertelde persbureau AFP dat ze "niet zal toestaan dat het kostuum wordt gestolen" voor chique strandkleding. In de Roemeense gemeente Vaideeni hadden veel van de naaisters nog nooit van Louis Vuitton gehoord. Ze zagen echter meteen de gelijkenis met hun traditionele borduurwerk toen ze een foto zagen van de witte linnen blouse van het Franse merk, geborduurd met zwarte motieven voor hun nieuwe 'LV by the Pool'- collectie.

"Waarom bespotten ze onze spullen", vraagt Ioana Staniloiu (76) zich af. "In vergelijking met onze blouse is het lelijk", zei ze over de blouse die is gemaakt door sterontwerper Nicolas Ghesquière en op de Louis Vuitton-website wordt aangeprezen als "luchtig".

In Roemenië vraagt de actiegroep La Blouse Roumaine (De Roemeense Blouse) sinds 2017 aan merken om eerlijk te zijn en de oorsprong te erkennen wanneer hun kleding lijkt op of geïnspireerd is door Roemeense volkskostuums.

Meer uit Financieel

Aantal faillissementen stijgt met 12 procent in maart

DEN HAAG (ANP) - Het aantal faillissementen is in maart op jaarbasis toegenomen, meldt het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS). In totaal gingen vorige maand 301 bedrijven failliet. Dat zijn 32 faillissementen meer dan in dezelfde maand een jaar eerder, een stijging van 12 procent. Ten opzichte van februari daalde het aantal faillissementen wel, met 3 procent.

42 minuten geleden
Nederlandse export van goederen stijgt in februari

DEN HAAG (ANP) - De Nederlandse goederenexport is in februari verder gestegen. Volgens het Centraal Bureau voor de Statistiek (CBS) werden vooral meer machines, delfstoffen en transportmiddelen uitgevoerd. De uitvoer van voedings- en genotmiddelen was echter lager. De exportgroei kwam uit op 1,6 procent.

45 minuten geleden
Atradius: aantal faillissementen daalt dit jaar in Nederland

AMSTERDAM (ANP) - Het aantal faillissementen in Nederland neemt dit jaar af, verwacht kredietverzekeraar Atradius. Voor volgend jaar rekent Atradius wel weer op een toename.

7 uur geleden
Haven Antwerpen: eerste gereinigde schepen na olielek vertrokken

ANTWERPEN (ANP/BELGA) - De eerste gereinigde schepen zijn zaterdagnacht en zondagochtend vertrokken uit containerterminals van de haven van Antwerpen na het olielek. Dat meldt het Antwerpse havenbedrijf in een update. De opruimwerkzaamheden zijn na het olielek in het Deurganckdok nog volop aan de gang.

17 uur geleden
Ierse politie ontruimt centrum Dublin na brandstofprotesten

DUBLIN (ANP/RTR) - De Ierse politie heeft zondag een einde gemaakt aan de protestactie met vrachtwagens en tractoren in hoofdstad Dublin na dagenlange demonstraties tegen de sterk gestegen brandstofprijzen door de oorlog in het Midden-Oosten. Door die protesten werd het verkeer in delen van het centrum van Dublin geblokkeerd.

20 uur geleden
Iran: grootste deel raffinagecapaciteit binnen 2 maanden hersteld

TEHERAN (ANP/RTR) - Iran verwacht dat de beschadigde olieraffinage- en distributiecapaciteit van het land binnen twee maanden weer grotendeels hersteld zal zijn. Dat heeft de Iraanse plaatsvervangend minister voor Olie zondag gezegd. Herstelwerkzaamheden zijn gaande aan energiefaciliteiten die zijn beschadigd door aanvallen.

20 uur geleden
Saudi-Arabië: capaciteit belangrijke oliepijpleiding hersteld

RIYAD (ANP/RTR) - Saudi-Arabië heeft de transportcapaciteit van de belangrijke oost-westelijke oliepijpleiding in het land volledig hersteld. Die capaciteit werd verminderd door een aanval op een pompstation van de pijpleiding. Volgens het Saudische energieministerie is de transportcapaciteit weer terug op ongeveer 7 miljoen vaten olie per dag.

22 uur geleden