Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roemeens dorp woedend op Louis Vuitton om 'gestolen' bloesontwerp

Roemeens dorp woedend op Louis Vuitton om 'gestolen' bloesontwerp

BOEKAREST (ANP) - Dorpelingen in het Roemeense berggebied de Karpaten zijn woedend op het Franse luxemerk Louis Vuitton voor het "stelen" van het ontwerp van hun traditionele blouse.

Maria Gioanca (69), een van de vrouwen die het zwart-witte kledingstuk nog met de hand naaien in het dorp, vertelde persbureau AFP dat ze "niet zal toestaan dat het kostuum wordt gestolen" voor chique strandkleding. In de Roemeense gemeente Vaideeni hadden veel van de naaisters nog nooit van Louis Vuitton gehoord. Ze zagen echter meteen de gelijkenis met hun traditionele borduurwerk toen ze een foto zagen van de witte linnen blouse van het Franse merk, geborduurd met zwarte motieven voor hun nieuwe 'LV by the Pool'- collectie.

"Waarom bespotten ze onze spullen", vraagt Ioana Staniloiu (76) zich af. "In vergelijking met onze blouse is het lelijk", zei ze over de blouse die is gemaakt door sterontwerper Nicolas Ghesquière en op de Louis Vuitton-website wordt aangeprezen als "luchtig".

In Roemenië vraagt de actiegroep La Blouse Roumaine (De Roemeense Blouse) sinds 2017 aan merken om eerlijk te zijn en de oorsprong te erkennen wanneer hun kleding lijkt op of geïnspireerd is door Roemeense volkskostuums.

Meer uit Financieel

KLM en bonden sluiten cao-akkoord voor grondpersoneel

SCHIPHOL (ANP) - KLM heeft met de vakbonden een nieuw cao-akkoord voor grondmedewerkers van de luchtvaartmaatschappij gesloten. Eind vorige maand werd al een principeovereenkomst gesloten met FNV en CNV, die nu is goedgekeurd door de leden. Volgens KLM wordt het akkoord breed gedragen, ook door de bonden De Unie, NVLT en VKP.

2 uur geleden
Verlies voor Amsterdamse AEX-index, chipfondsen fors lager

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is vrijdag met verlies het weekend ingegaan. De chipfondsen ASML, ASMI en Besi waren de grootste dalers bij de hoofdfondsen op het Damrak met minnen tot 6,3 procent door zorgen bij beleggers over de enorme investeringen in AI en de sterk gestegen waarderingen van techfondsen.

2 uur geleden
Stop op datacenters Amsterdam bespaart Liander 125 miljoen

AMSTERDAM (ANP) - Het besluit van de gemeente Amsterdam om geen grote nieuwe datacenters toe te staan in de gemeente, betekent dat Liander drie elektriciteitsstations minder hoeft te bouwen. Hiermee bespaart de netbeheerder zo'n 125 miljoen euro, meldde de gemeente Amsterdam vrijdagmiddag op basis van een nieuwe doorrekening. Ook TenneT hoeft volgens deze doorrekening twee stations minder te bouwen.

2 uur geleden
Werknemers kledingketen Zara willen protesteren op Black Friday

MADRID (ANP/RTR) - Werknemers van kledingketen Zara zijn van plan om in meerdere Europese landen te protesteren op Black Friday. Ze willen dat er weer een regeling komt voor het delen van winsten met het personeel van het Spaanse moederbedrijf Inditex.

3 uur geleden
Motor achter economische groei verzwakt, constateert CPB

DEN HAAG (ANP) - Het proces van economische vernieuwing in Nederland is duidelijk afgezwakt. Tot die conclusie komt het Centraal Planbureau (CPB) in een nieuw rapport. Volgens de belangrijke adviseur van het kabinet worden slecht presterende bedrijven minder snel vervangen door nieuwe, innovatieve en goed presterende bedrijven.

4 uur geleden
Wall Street opent hoger na verliezen dag eerder

NEW YORK (ANP) - De aandelenbeurzen in New York zijn vrijdag met winst geopend na de flinke ommezwaai een dag eerder. Beter dan verwachte resultaten van beurslieveling Nvidia, de grote aanjager van de AI-rally dit jaar, leken donderdag nog voor opluchting te zorgen bij beleggers. Wall Street kon de koersrally echter niet volhouden door de onzekerheid over het aanstaande rentebesluit van de Federal Reserve.

4 uur geleden
Conglomeraat uit Abu Dhabi wil buitenlandse tak Lukoil overnemen

ABU DHABI (ANP/RTR) - Het conglomeraat International Holding Company (IHC) uit Abu Dhabi wil de buitenlandse bezittingen van het Russische oliebedrijf Lukoil overnemen. De Emirati hebben hun interesse ook al kenbaar gemaakt aan het Amerikaanse ministerie van Financiën.

6 uur geleden