Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roemeens dorp woedend op Louis Vuitton om 'gestolen' bloesontwerp

Roemeens dorp woedend op Louis Vuitton om 'gestolen' bloesontwerp

BOEKAREST (ANP) - Dorpelingen in het Roemeense berggebied de Karpaten zijn woedend op het Franse luxemerk Louis Vuitton voor het "stelen" van het ontwerp van hun traditionele blouse.

Maria Gioanca (69), een van de vrouwen die het zwart-witte kledingstuk nog met de hand naaien in het dorp, vertelde persbureau AFP dat ze "niet zal toestaan dat het kostuum wordt gestolen" voor chique strandkleding. In de Roemeense gemeente Vaideeni hadden veel van de naaisters nog nooit van Louis Vuitton gehoord. Ze zagen echter meteen de gelijkenis met hun traditionele borduurwerk toen ze een foto zagen van de witte linnen blouse van het Franse merk, geborduurd met zwarte motieven voor hun nieuwe 'LV by the Pool'- collectie.

"Waarom bespotten ze onze spullen", vraagt Ioana Staniloiu (76) zich af. "In vergelijking met onze blouse is het lelijk", zei ze over de blouse die is gemaakt door sterontwerper Nicolas Ghesquière en op de Louis Vuitton-website wordt aangeprezen als "luchtig".

In Roemenië vraagt de actiegroep La Blouse Roumaine (De Roemeense Blouse) sinds 2017 aan merken om eerlijk te zijn en de oorsprong te erkennen wanneer hun kleding lijkt op of geïnspireerd is door Roemeense volkskostuums.

Meer uit Financieel

Honderden vluchten geannuleerd in Portugal door staking

LISSABON (ANP/RTR) - In Portugal zijn donderdag honderden vluchten geannuleerd door een landelijke staking. Ook het treinverkeer in heel het land kwam tot stilstand en scholen moesten de deuren sluiten vanwege protesten tegen voorgestelde hervormingen van de arbeidswet.

2 uur geleden
IEA verlaagt voorspelling recordoverschot olie in 2026

PARIJS (ANP/BLOOMBERG) - Het Internationaal Energie Agentschap (IEA) heeft de schattingen voor een wereldwijd olieoverschot dit jaar en volgend jaar voor het eerst in enkele maanden naar beneden bijgesteld. Dat komt volgens het agentschap doordat de vraag naar olie toeneemt en de productiegroei afneemt.

3 uur geleden
Voorstel: EU-budget moet 10 procent omhoog

BRUSSEL (ANP) - Een verhoging van de EU-meerjarenbegroting met 10 procent, geen bezuinigingen op de budgetten voor landbouw en achterstandsbeleid en meer eigen middelen om nieuwe prioriteiten te financieren. Dat is de inzet van de onderhandelaars die namens het Europees Parlement met de EU-lidstaten tot overeenstemming moeten komen over de meerjarenbegroting 2028-2034.

4 uur geleden
AEX-index daalt na renteverlaging Fed en resultaten Oracle

AMSTERDAM (ANP) - De Amsterdamse AEX-index is donderdag lager begonnen. Beleggers verwerkten het besluit van de Federal Reserve om de rente voor de derde keer op rij te verlagen. Met de lagere leenkosten wil de centrale bank de kwakkelende arbeidsmarkt stimuleren. De beleidsmakers van de Fed waren wel verdeeld over het rentebesluit en voorzien voor het komende jaar nog maar één renteverlaging. Ook gaf voorzitter Jerome Powell aan dat de Fed bij de komende rentevergadering waarschijnlijk in de pauzestand gaat.

5 uur geleden
Overlevenden tyfoon Filipijnen in 2021 klagen Shell aan

LONDEN (ANP/AFP) - Overlevenden van de tyfoon Rai op de Filipijnen hebben Shell aangeklaagd. Ze willen geld zien omdat ze vinden dat het energiebedrijf heeft bijgedragen aan de tyfoon en de schade die daardoor is ontstaan. Drie klimaatorganisaties steunen de overlevenden in de rechtszaak, die in Groot-Brittannië plaatsvindt.

5 uur geleden
Elon Musk hint op beursgang ruimtevaartbedrijf SpaceX

AUSTIN (ANP/RTR) - Elon Musk heeft een hint gegeven voor een beursgang van SpaceX, nadat verschillende media de afgelopen dagen al hadden gemeld dat het commerciële ruimtevaartbedrijf naar de aandelenmarkt wil. Een ruimtevaartjournalist had in een artikel geschreven dat die beursgangplannen zijn bevestigd en Musk schreef vervolgens op X dat die journalist gelijk heeft.

6 uur geleden
Woningen op Funda sneller verkocht in 2025

AMSTERDAM (ANP) - Woningen werden in 2025 sneller verkocht dan een jaar eerder, meldt huizenwebsite Funda. Ook het woningaanbod op Funda groeide dit jaar. Door de aanhoudende krapte op de woningmarkt nam de vraagprijs van huizen eveneens toe.

6 uur geleden