Roel Wever nieuwe burgemeester van Heerlen
HEERLEN (ANP) - De gemeenteraad van Heerlen heeft woensdagavond VVD-er Roel Wever voorgedragen als nieuwe burgemeester van de Limburgse stad. Wever (57) is de beoogd opvolger van Emile Roemer (SP), die waarnemend burgemeester is.
Roemer trad aan na het opstappen van PvdA'er Ralf Krewinkel. Deze stapte in februari vorig jaar op toen uitlekte dat hij had gesolliciteerd naar een vacante burgemeesterspost in buurgemeente Kerkrade. In de Heerlense politiek ontstond over die sollicitatie veel beroering omdat Krewinkel al een jaar ziek thuis zat en hij in die tijd solliciteerde. Roemer werd daarop benoemd tot waarnemend burgemeester.
De belangstelling voor een burgemeesterspost in Heerlen viel tegen. In oktober 2019 besloot gouverneur Theo Bovens van Limburg de vacature na een eerste teleurstellende ronde opnieuw open te stellen omdat het aantal sollicitanten te klein was.
Wever is al meer dan 14 jaar actief als adviseur van het openbaar bestuur en begeleidt gemeenteraden en colleges van burgemeesters en wethouders in onder meer Gelderland en Brabant.
Meer uit Binnenland
DEN HAAG (ANP) - Zo'n 1,8 miljoen mensen hebben afgelopen weekend de Open Monumentendag bezocht. Dat zijn ongeveer evenveel bezoekers als vorig jaar. Tijdens de veertigste editie openden door het hele land 6000 monumenten hun deuren en waren er ongeveer 1250 activiteiten te bezoeken.
28 minuten geledenDEN HAAG (ANP) - Overheidsorganisaties verkennen of het mogelijk is om dwangsommen af te schaffen. Dat blijkt uit een e-mail van de Immigratie- en Naturalisatiedienst (IND) die werd vrijgegeven op verzoek van dagblad Trouw.
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Freek Staps neemt afscheid als hoofdredacteur bij het ANP. Hij verlaat het persbureau rond de jaarwisseling omdat hij "ruimte wil maken voor nieuw leiderschap voor de redactie, verse ideeën en nieuwe energie".
1 uur geledenDEN HAAG (ANP) - De herkomst van biomassa die in Nederlandse energiecentrales wordt verbrand, wordt inzet van een rechtszaak tegen de Nederlandse Staat. Comité Schone Lucht (CSL) kondigt aan via de rechter strenger toezicht te gaan eisen. De milieuorganisatie wil met de zaak bereiken dat de staat "niet langer biomassa als duurzaam behandelt of subsidieert wanneer de herkomst en duurzaamheid van het gebruikte hout onvoldoende onafhankelijk zijn vastgesteld".
3 uur geledenHAARLEM (ANP) - De politie heeft twee verdachten aangehouden na een aanrijding op de Plataanstraat in Haarlem. Daar werd zondagavond rond 18.45 uur een kind aangereden.
3 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Vier mensen die getroffen zijn door het busongeluk in Zwitserland zijn zondag teruggekeerd naar Nederland, meldt Eurocross. "Dit zijn er minder dan in eerste instantie verwacht", aldus de alarmcentrale. "Vele omstandigheden kunnen ervoor zorgen dat een repatriëring uiteindelijk vertraagd kan worden. Dit kan zijn om bijvoorbeeld praktische of medische redenen."
12 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Actrice Keja Klaasje Kwestro heeft zondagavond de Theo d'Or gewonnen voor meest indrukwekkende acteerprestatie voor haar rol in de theatershow F*CK LOLITA. Ook theateractrice Samantha Cherish Wielkens en Jacobien Elffers & De Superdrum kregen een Theo d'Or, melden het Nederlands Theater Festival en de Vereniging van Schouwburg- en Concertgebouwdirecties (VSCD).
12 uur geleden