Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roeisters vierzonder pakken tweede Nederlandse roeigoud in Parijs

Roeisters vierzonder pakken tweede Nederlandse roeigoud in Parijs

VAIRES-SUR-MARNE (ANP) - De roeisters van de vierzonder hebben de tweede gouden Nederlandse roeimedaille van deze Spelen in Parijs gepakt. Marloes Oldenburg, Hermijntje Drenth, Tinka Offereins en Benthe Boonstra waren Groot-Brittannië in een zeer spannende race nipt te snel af.

De Nederlandse boot begon de race sterk en had na het eerste kwart een comfortabele voorsprong op de Britten, op voorhand al ingeschat als de grootste concurrent. De Britten kwamen met nog ongeveer een halve race te gaan nagenoeg gelijk, maar kwamen nooit voor te liggen. Met minimaal verschil (6.27,13 om 6.27,31) verzekerde de Nederlandse vierzonder zich van het goud. Het brons ging naar Nieuw-Zeeland in 6.29,08.

Op de hete roeibaan van het buiten Parijs gelegen Vaires-sur-Marne waren op de tweede finaledag van het roeitoernooi veel Nederlanders aanwezig. Met het zingen van "Holland, Holland" hielpen zij Oldenburg, Drenth, Offereins en Boonstra door de laatste meters heen. Zo konden zij de tweede Nederlandse roeimedaille van de dag vieren, na de zilveren plak in de dubbeltwee bij de mannen.

Wereldtitel

De Nederlandse vierzonder bij de vrouwen veroverde vorig jaar al de wereldtitel op de WK in Belgrado. Alle vier de roeisters debuteren op de Spelen.

Woensdag roeiden de mannen in de dubbelvier al naar het eerste Nederlandse goud van deze Spelen.

Meer uit Sport

Veldrijdster Brand boekt in Niel vijfde zege van seizoen

NIEL (ANP/BELGA) - Veldrijdster Lucinda Brand heeft in de Superprestigecross in het Belgische Niel haar vijfde zege van het seizoen geboekt. De 36-jarige Nederlandse kwam vlak na de eerste ronde alleen aan de leiding en bouwde haar voorsprong daarna uit. Europees kampioene Inge van der Heijden eindigde als tweede, Aniek van Alphen maakte het volledig Nederlandse podium compleet.

1 uur geleden
Sinner begint ATP Finals met zege op Auger-Aliassime

TURIJN (ANP) - Jannik Sinner is de ATP Finals in Turijn begonnen met een overtuigende zege. De Italiaanse nummer 2 van de wereldranglijst versloeg de Canadees Félix Auger-Aliassime in twee sets: 7-5 6-1.

18 uur geleden
Uitspraak zaak Villars tegen FIA over verkiezingen op 3 december

PARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.

20 uur geleden
Schaatsster Beune hersteld voor 3000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.

21 uur geleden
Ferrari-baas wil dat F1-coureurs Ferrari racen en minder praten

ROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.

23 uur geleden
Amerikaanse tennisser Fritz wint van Musetti op ATP Finals

TURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.

1 dag geleden
Tennisser Alcaraz lost Sinner weer af als mondiale nummer 1

LONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de eerste plaats op de wereldranglijst weer overgenomen van Jannik Sinner. De 22-jarige Spanjaard stond een week geleden de positie af aan zijn twee jaar oudere rivaal uit Italië.

1 dag geleden