Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roeisters 'twijfelen over mijnenveld' en houden hun hart vast

Roeisters 'twijfelen over mijnenveld' en houden hun hart vast

TOKIO (ANP) - Roeisters Roos de Jong en Lisa Scheenaard houden naar eigen zeggen hun hart vast na de positieve coronatest van Josy Verdonkschot, de hoofdcoach van de vrouwen. Inmiddels hebben al drie leden van de Nederlandse roeiafvaardiging in Tokio positief getest op het coronavirus en de vrees bestaat dat het aantal oploopt.

"Het komt nu ineens heel dichtbij", zei Scheenaard na het bereiken van de finale van de dubbeltwee. "Eerst was het een ander perspectief omdat het verder van ons afstond. Maar Josy is onze hoofdcoach. En dan ga je toch wel twijfelen hoe groot het mijnenveld precies is, gekeken naar hoe voorzichtig hij altijd is. Het speelt zeker mee."

De roeiploeg werd eerder in de week opgeschrikt door de positieve test van roeier Finn Florijn en ook een ander staflid bleek besmet te zijn. Zondagochtend werden De Jong en Scheenaard wakker met het nieuws dat ook een van hun coaches positief heeft getest.

Knop omzetten

"We hadden een hartslag van 180 in de ochtend toen we wakker werden en het appje lazen", aldus De Jong. Scheenaard: "Je verwacht wel anders op te staan en je merkte wel dat er een stilte viel in de kamer. We vroegen ons af hoe alles zit en of de medische staf ons kon voorzien van aanvullende informatie. Maar we moesten ook de knop omzetten omdat we een superbelangrijke race hadden."

De Jong en Scheenaard hopen dat hun jacht op eremetaal niet verstoord gaat worden. "Je roeit soort van het toernooi van je leven, maar eigenlijk sta je er met zijn tweeën alleen voor", aldus De Jong, die samen met Scheenaard een minibubbel probeert te vormen. "We hebben ons hier anderhalf jaar op voorbereid, maar toch probeer ik er vanaf nu iedere race echt van te genieten. Want wat als het de laatste is? We hebben hier vijf jaar alles voor gegeven, het is best wel eng."

Eenzaam

Scheenaard: "We gaan er nu helemaal paranoïde mee om. Nou, paranoïde is misschien overdreven, maar we gaan in ieder geval niet minder voorzichtig worden." De Jong: We zijn echt alleen maar met zijn tweeën. Het is fijn om in ieder geval iemand te hebben. Verder is het vrij eenzaam op het moment. We weten dat we elkaar nodig hebben."

De Jong en Scheenaard hebben recent nog met Verdonkschot in een bus gezeten. "Weliswaar met een mondkapje en niet super dicht bij elkaar. Maar blijkbaar kun je corona ook krijgen op een manier waar je totaal geen zicht op hebt", aldus Scheenaard. De Jong: "Voor nu is het 'fingers crossed'. Elke dag met een negatieve test is een goede dag."

Meer uit Sport

F1-kampioen Norris neemt nummer 1 over van Verstappen

ABU DHABI (ANP/RTR) - Lando Norris, de nieuwe wereldkampioen in de Formule 1, neemt volgend seizoen startnummer 1 over van de uitgetreden wereldkampioen Max Verstappen. Dat vertelde de Britse coureur van McLaren tegen persbureau Reuters, nadat hij een dag eerder Verstappen met 2 punten van de vijfde wereldtitel had afgehouden.

6 uur geleden
Handbalsters verslaan titelverdediger Frankrijk op hoofdronde WK

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land hun zesde overwinning geboekt en de hoofdronde als groepswinnaar afgesloten. De ploeg van bondscoach Henrik Signell won in de handbalarena in Ahoy Rotterdam het laatste duel in de hoofdronde knap van titelverdediger Frankrijk (26-23). Oranje was net als Frankrijk al zeker van een plek in de kwartfinale. De Franse ploeg kwam geen moment op voorsprong.

6 uur geleden
Opnieuw wereldbekerzege voor springruiter Greve

LA CORUÑA (ANP) - Springruiter Willem Greve heeft zondag in het Noord-Spaanse La Coruña zijn tweede wereldbekerwedstrijd op rij gewonnen. Met de tienjarige merrie Pretty Woman van 't Paradijs N.O.P. bleef de ruiter uit Markelo foutloos in de barrage. Hij hield de Noorse Oda Charlotte Lynvaer (Carabella vd Neyen Z) en de Fransman Simon Delestre (Golden Boy DK) achter zich.

1 dag geleden
Estafettezwemsters sluiten EK kortebaan af met tweede goud

LUBLIN (ANP) - De Nederlandse zwemsters hebben de Europese titelstrijd kortebaan in het Poolse Lublin afgesloten met een gouden medaille op de 4x50 meter wisselslag. Marrit Steenbergen, Tessa Giele, Maaike de Waard en Valerie van Roon hielden de teams van Zweden en Italië achter zich.

1 dag geleden
Norris: ik heb titel eerlijk en niet agressief gewonnen

ABU DHABI (ANP) - Lando Norris is vooral blij dat hij zijn eerste wereldtitel in de Formule 1 op "zijn" manier heeft gewonnen. "Door een eerlijke coureur te zijn", zei de 26-jarige kampioen van McLaren. "Ik heb het gevoel dat ik heb gewonnen op de manier waarop ik het wilde winnen, en dat was niet door iemand te zijn die ik niet ben, door te proberen agressief te zijn", zei hij in een persconferentie na de Grote Prijs van Abu Dhabi. Norris verloor de race van een ijzersterke Max Verstappen, maar verdiende met de derde plaats net genoeg punten om de Nederlander van Red Bull in het kampioenschap voor te blijven.

1 dag geleden
Zwemster De Waard pakt EK-brons op 50 meter rugslag

LUBLIN (ANP) - Zwemster Maaike de Waard heeft bij de Europese kampioenschappen kortebaan in het Poolse Lublin het brons gepakt op de 50 meter rugslag. De winst was voor de Italiaanse Sara Cox, die in 25,49 seconden een Europees record zwom. De Française Analia Pigrée werd tweede in 25,96. De Waard kwam tot een tijd van 25,97. Tessa Giele (26,19) eindigde als vijfde.

1 dag geleden
Zege in massastart voelt 'lekker' voor schaatsster Groenewoud

HEERENVEEN (ANP) - Marijke Groenewoud heeft na mindere prestaties in de wereldbekers in Noord-Amerika vertrouwen geput uit haar zege op de massastart in Heerenveen. "Voor mezelf is dat hartstikke lekker", zei ze na haar zege in de sprint. "Vorig jaar ging het supergoed, nu was het in de eerdere twee wedstrijden nog niet goed en liet ik me een beetje insluiten. Nu gebeurde dat niet."

1 dag geleden