Roeisters dubbelvier winnen op WK zilver na sterke eindsprint
RACICE (ANP) - De Nederlandse roeisters hebben bij de WK in Tsjechië na een indrukwekkende eindsprint zilver gepakt in de dubbelvier. Bente Paulis, Ilse Kolkman, Tessa Dullemans en Nika Vos kwamen net tekort om olympisch kampioen China van het goud af te houden. Met 6.18,68 waren ze een seconde langzamer dan de Chinese boot. Het brons was voor Groot-Brittannië.
Het kwartet uit Nederland leek lang niet mee te strijden om de medailles. In de buitenste baan lag Oranje op de vijfde plaats met een duidelijke achterstand op vooral Groot-Brittannië en China. Halverwege versnelden de roeisters echter en hadden ze de hoogste snelheid van het veld. Ze rukten op naar de derde plek en passeerden daarna ook Europees kampioen Groot-Brittannië. De voorsprong van de Chinezen was echter nog net groot genoeg voor de wereldtitel.
De boot met Paulis, Kolkman, Dullemans en Vos was in augustus op de EK nog als tweede geëindigd achter Groot-Brittannië.
De roeisters in de vier zonder hadden eerder zaterdag ook zilver veroverd.
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
12 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
13 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
13 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
13 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
15 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
15 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
15 uur geleden