Roeisters dubbelvier winnen op WK zilver na sterke eindsprint
RACICE (ANP) - De Nederlandse roeisters hebben bij de WK in Tsjechië na een indrukwekkende eindsprint zilver gepakt in de dubbelvier. Bente Paulis, Ilse Kolkman, Tessa Dullemans en Nika Vos kwamen net tekort om olympisch kampioen China van het goud af te houden. Met 6.18,68 waren ze een seconde langzamer dan de Chinese boot. Het brons was voor Groot-Brittannië.
Het kwartet uit Nederland leek lang niet mee te strijden om de medailles. In de buitenste baan lag Oranje op de vijfde plaats met een duidelijke achterstand op vooral Groot-Brittannië en China. Halverwege versnelden de roeisters echter en hadden ze de hoogste snelheid van het veld. Ze rukten op naar de derde plek en passeerden daarna ook Europees kampioen Groot-Brittannië. De voorsprong van de Chinezen was echter nog net groot genoeg voor de wereldtitel.
De boot met Paulis, Kolkman, Dullemans en Vos was in augustus op de EK nog als tweede geëindigd achter Groot-Brittannië.
De roeisters in de vier zonder hadden eerder zaterdag ook zilver veroverd.
Meer uit Sport
DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van Red Bull betuigt spijt voor de opmerkingen die door topadviseur Helmut Marko zijn gemaakt over Mercedes-rijder Kimi Antonelli na de door Max Verstappen gewonnen Grote Prijs van Qatar.
1 uur geledenBOLOGNA (ANP/BELGA) - De Italiaanse tennislegende Nicola Pietrangeli is op 92-jarige leeftijd overleden. Dat meldt de Italiaanse tennisfederatie FITP.
2 uur geledenDEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
4 uur geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
5 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
15 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
16 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.
17 uur geleden