Roeisters dubbelvier bezorgen Nederland eerste goud op WK
SHANGHAI (ANP) - De Nederlandse roeiploeg heeft op de wereldkampioenschappen in Shanghai het eerste goud te pakken. Dat deden de vrouwen in de dubbelvier. Tessa Dullemans, Willemijn Mulder, Margot Leeuwenburgh en Lisa Bruijnincx hielden titelverdediger en olympisch kampioen Groot-Brittannië net achter zich. Het brons was voor Duitsland.
De dubbelvier, in een andere samenstelling vorig jaar goed voor zilver op de Olympische Spelen, pakte eerder dit jaar het brons op de EK in de Bulgaarse stad Plovdiv. Daarna nam olympiër Dullemans de plaats in van Lisanne van der Leij.
De Nederlandse vrouwen waren voortvarend gestart en namen al vroeg een bootlengte voorsprong. Op driekwart van de race over 2000 meter kwamen de Britse vrouwen opzetten, maar de voorsprong van het Oranje-kwartet kwam niet meer in gevaar. Nederland was bij de vrouwen in de dubbelvier alleen in 2017 eerder wereldkampioen geweest.
Eerste WK
"Voor drie van ons was dit hun eerste WK", werd Leeuwenburgh geciteerd op de site van de wereldroeibond. "We hadden een droom, maar je weet nooit wat er gaat gebeuren. Het is heel speciaal om dan meteen het goud te veroveren. Halverwege dachten we: dit kan wel eens lukken. Daarna was het gewoon vol doorgaan tot de finish."
Dullemans was er al wel bij toen Nederland in 2023 tweede werd op de WK en een jaar later zilver pakte op de Spelen van Parijs. Beide keren waren de Britse vrouwen net te sterk, in de olympische finale was de finishfoto nodig om te zien voor wie het goud was.
Meer uit Sport
TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben gedomineerd op de 500 meter bij de Europese kampioenschappen in Tilburg. Er was sprake van goud, zilver en brons voor de mannen van bondscoach Niels Kerstholt op de kortste afstand. Jens van 't Wout veroverde het goud, Teun Boer behaalde het zilver en Melle van 't Wout pakte het brons.
55 minuten geledenTILBURG (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer heeft op de EK in Tilburg het goud veroverd op de 1000 meter. De kopvrouw van de Nederlandse ploeg finishte voor haar zus Michelle Velzeboer, die het zilver bemachtigde. De Italiaanse Elisa Confortola pakte het brons. Selma Poutsma, de derde Nederlandse in de finale, kwam als vijfde over de finish.
1 uur geledenWENGEN (ANP) - De Zwitserse skiër Marco Odermatt heeft voor de vierde achtereenvolgende keer de afdaling op de fameuze Lauberhorn in Wengen op zijn naam geschreven. De topfavoriet voor olympisch goud volgende maand in Cortina was veruit de snelste op de piste in de Zwitserse Alpen. Hij was 0,79 seconde sneller dan de Oostenrijker Vincent Kriechmayr. De Italiaan Giovanni Franzoni noteerde de derde tijd; hij gaf 0,90 seconde toe op Odermatt, die zijn 52e wereldbekerzege boekte.
2 uur geledenTILBURG (ANP) - Jens van 't Wout heeft zijn titel geprolongeerd op de 1500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg. De kopman van de Nederlandse ploeg was de sterkste in de finale. Hij nam vier ronden voor het einde de koppositie in en stond die niet meer af.
2 uur geledenYANBU (ANP) - Motorcoureur Luciano Benavides heeft op spectaculaire wijze de Dakar Rally gewonnen. De Argentijn begon met een achterstand van ruim drie minuten op Ricky Brabec aan de laatste etappe, maar zag de Amerikaan 7 kilometer voor de finish een verkeerde afslag nemen. Brabec kwam in Saudi-Arabië na dertien etappes van in totaal 4748 kilometer uiteindelijk twee seconden te kort voor een derde eindzege.
7 uur geledenADELAIDE (ANP) - Mirra Andrejeva heeft het tennistoernooi van Adelaide gewonnen. De 18-jarige Russin versloeg Victoria Mboko uit Canada in de finale: 6-3 6-1.
8 uur geledenADELAIDE (ANP) - Tomas Machac heeft het tennistoernooi in het Australische Adelaide op zijn naam geschreven. De 25-jarige Tsjech won in de finale van de Fransman Ugo Humbert: 6-4 6-7 (2) 6-2.
9 uur geleden