Roeisters dubbeltwee grijpen net naast medaille in Parijs
VAIRES-SUR-MARNE (ANP) - Roeisters Martine Veldhuis en Lisa Scheenaard hebben op de Olympische Spelen in Parijs in de dubbeltwee net naast een medaille gegrepen. Na een goede start viel het duo al snel terug naar de vierde plek. In het tweede deel op de hete roeibaan in Vaires-sur-Marne konden ze geen plekje meer winnen.
Favoriet Nieuw-Zeeland (6.50,45) toonde zich in een spannend slot nipt sterker dan Roemenië (6.50,69). Groot-Brittannië won brons (6.53,22), op ruim een seconde voor Veldhuis en Scheenaard.
Nieuw-Zeeland, Roemenië en Groot-Brittannië gingen in het laatste kwart gelijk op, maar de Britse vrouwen moesten zich op de laatste meters nog zorgen maken om de oprukkende Veldhuis en Scheenaard. Chef de mission Pieter van den Hoogenband en IOC-voorzitter Thomas Bach zagen op de snikhete tribunes de 27-jarige Twentse en 35-jarige Limburgse net tekortkomen voor een medaille. In Tokio won Scheenaard met Roos de Jong nog brons in de dubbeltwee.
Voldoende support
Ondanks de warmte zijn roeifans, onder wie veel in het oranje, massaal afgekomen op de tweede finaledag van het roeitoernooi. Volgens de organisatie zijn op de buiten Parijs gelegen baan zo'n 21.500 toeschouwers aanwezig.
Het roeitoernooi duurt nog tot en met zaterdag.
Meer uit Sport
SALT LAKE CITY (ANP) - Joy Beune heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City haar tweede afstandszege geboekt. De 26-jarige schaatsster won na de 3000 meter van vrijdag ook de 1500 meter. Beune bleef met een dik persoonlijk record van 1.51,05 landgenote Antoinette Rijpma-de Jong en Ragne Wiklund uit Noorwegen ruim voor.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Carlos Alcaraz is voor het eerst doorgedrongen tot de finale van de ATP Finals. De Spaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Turijn de Canadees Félix Auger-Aliassime met 6-2 6-4
1 uur geledenSALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de wereldbekerwedstrijden in Salt Lake City de eerste 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene was met een Nederlands record van 36,48 sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioene Erin Jackson (36,87) en de Japanse Yukino Yoshida (36,88). Kok bleef 0,12 seconde boven het wereldrecord.
1 uur geledenTURIJN (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft de finale bereikt van de ATP Finals, het eindejaarstoernooi in Turijn. Voor eigen publiek rekende de Italiaan in de halve finale in twee sets af met de Australiër Alex de Minaur: 7-5 6-2.
7 uur geledenBENGALURU (ANP) - De Nederlandse tennissters zijn zonder in actie te komen uit de Wereldgroep van de Billie Jean King Cup gedegradeerd. Oranje zag in Bengaluru Slovenië met 2-0 van India winnen, waardoor het team van captain Elise Tamaëla is uitgeschakeld in de play-offs.
7 uur geledenMERKSPLAS (ANP) - Joris Nieuwenhuis heeft de Aardbeiencross in het Belgische Merksplas op zijn naam geschreven. De 29-jarige Achterhoeker kwam in de wedstrijd in het klassement van de Superprestige solo over de finish voor de Belgen Niels Vandeputte en Emiel Verstrynge.
7 uur geledenVALENCIA (ANP) - De Spaanse motorcoureur Álex Márquez heeft zaterdag de sprintrace gewonnen van de Grote Prijs van Valencia in de MotoGP. Het was zijn tweede sprintzege op rij, nadat de Ducati-rijder vorige week in het Portugese Portimão ook al de kortere wedstrijd had gewonnen.
8 uur geleden