Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roeisters dubbeltwee grijpen net naast medaille in Parijs

Roeisters dubbeltwee grijpen net naast medaille in Parijs

VAIRES-SUR-MARNE (ANP) - Roeisters Martine Veldhuis en Lisa Scheenaard hebben op de Olympische Spelen in Parijs in de dubbeltwee net naast een medaille gegrepen. Na een goede start viel het duo al snel terug naar de vierde plek. In het tweede deel op de hete roeibaan in Vaires-sur-Marne konden ze geen plekje meer winnen.

Favoriet Nieuw-Zeeland (6.50,45) toonde zich in een spannend slot nipt sterker dan Roemenië (6.50,69). Groot-Brittannië won brons (6.53,22), op ruim een seconde voor Veldhuis en Scheenaard.

Nieuw-Zeeland, Roemenië en Groot-Brittannië gingen in het laatste kwart gelijk op, maar de Britse vrouwen moesten zich op de laatste meters nog zorgen maken om de oprukkende Veldhuis en Scheenaard. Chef de mission Pieter van den Hoogenband en IOC-voorzitter Thomas Bach zagen op de snikhete tribunes de 27-jarige Twentse en 35-jarige Limburgse net tekortkomen voor een medaille. In Tokio won Scheenaard met Roos de Jong nog brons in de dubbeltwee.

Voldoende support

Ondanks de warmte zijn roeifans, onder wie veel in het oranje, massaal afgekomen op de tweede finaledag van het roeitoernooi. Volgens de organisatie zijn op de buiten Parijs gelegen baan zo'n 21.500 toeschouwers aanwezig.

Het roeitoernooi duurt nog tot en met zaterdag.

Meer uit Sport

Wiebes is zege en roze in Giro d'Italia kwijt na diskwalificatie

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.

5 uur geleden
Wiebes is zege en roze in Giro d'Italia kwijt na diskwalificatie

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de zege in de eerste etappe van de Giro d'Italia Women en de roze leiderstrui kwijtgeraakt na een diskwalificatie. De organisatie meldt dat de Nederlands kampioene van SD Worx - Protime is gediskwalificeerd wegens een overtreding van de reglementen voor haar fiets. Die zou niet aan het vereiste minimumgewicht hebben voldaan.

9 uur geleden
Titelverdedigster Gauff uitgeschakeld op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Titelverdedigster Coco Gauff is uitgeschakeld op Roland Garros. De 22-jarige Amerikaanse verloor in de derde ronde van de tot Oostenrijkse genaturaliseerde Anastasia Potapova (25): 4-6 7-6 (1) 6-4.

11 uur geleden
Wielrenster Wiebes pakt roze na zege in eerste etappe Giro

RAVENNA (ANP) - Wielrenster Lorena Wiebes is de eerste draagster van de roze leiderstrui in de Ronde van Italië voor vrouwen. De 27-jarige Nederlandse topsprintster van SD Worx-Protime was na de eerste etappe over 139 kilometer veruit de snelste van het peloton in de straten van Ravenna.

11 uur geleden
Arensman ziet plan om vierde plek te verdedigen perfect uitpakken

PIANCAVALLO (ANP) - Thymen Arensman heeft zijn vierde plaats in het algemeen klassement van de Giro d'Italia met succes verdedigd. Op de steile slotklim naar Piancavallo wist de 26-jarige Nederlander van Netcompany Ineos zijn voorsprong op de Canadees Derek Gee te behouden, maar slaagde hij er niet in tijd te winnen op de Australiër Jai Hindley.

13 uur geleden
Leider Vingegaard boekt in laatste bergrit Giro vijfde etappezege

PIANCAVELLO (ANP) - De Deen Jonas Vingegaard heeft in de laatste bergrit van de Giro d'Italia zijn vijfde etappezege geboekt. De 29-jarige wielrenner van Visma - Lease a Bike versnelde met nog 11 kilometer te gaan op slotklim Piancavallo en kreeg niemand mee. Zo breidde de oppermachtige leider in het klassement zijn voorsprong verder uit, met zondag alleen nog een vlakke etappe met aankomst in Rome voor de boeg.

15 uur geleden
Tennisster Sabalenka eenvoudig naar vierde ronde Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft zich zonder problemen geplaatst voor de vierde ronde van Roland Garros. De mondiale nummer 1 uit Belarus was met 6-0 7-5 te sterk voor de Australische Daria Kasatkina. Ze speelt in de volgende ronde tegen Naomi Osaka. De viervoudig grandslamwinnares uit Japan won eerder op zaterdag van de Amerikaanse Iva Jovic.

15 uur geleden