Roeisters dubbeltwee grijpen net naast medaille in Parijs
VAIRES-SUR-MARNE (ANP) - Roeisters Martine Veldhuis en Lisa Scheenaard hebben op de Olympische Spelen in Parijs in de dubbeltwee net naast een medaille gegrepen. Na een goede start viel het duo al snel terug naar de vierde plek. In het tweede deel op de hete roeibaan in Vaires-sur-Marne konden ze geen plekje meer winnen.
Favoriet Nieuw-Zeeland (6.50,45) toonde zich in een spannend slot nipt sterker dan Roemenië (6.50,69). Groot-Brittannië won brons (6.53,22), op ruim een seconde voor Veldhuis en Scheenaard.
Nieuw-Zeeland, Roemenië en Groot-Brittannië gingen in het laatste kwart gelijk op, maar de Britse vrouwen moesten zich op de laatste meters nog zorgen maken om de oprukkende Veldhuis en Scheenaard. Chef de mission Pieter van den Hoogenband en IOC-voorzitter Thomas Bach zagen op de snikhete tribunes de 27-jarige Twentse en 35-jarige Limburgse net tekortkomen voor een medaille. In Tokio won Scheenaard met Roos de Jong nog brons in de dubbeltwee.
Voldoende support
Ondanks de warmte zijn roeifans, onder wie veel in het oranje, massaal afgekomen op de tweede finaledag van het roeitoernooi. Volgens de organisatie zijn op de buiten Parijs gelegen baan zo'n 21.500 toeschouwers aanwezig.
Het roeitoernooi duurt nog tot en met zaterdag.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis moest bij de NK afstanden tot het uiterste gaan om de titel op de 1500 meter binnen te slepen. Dat lukte in een spannende rit waarin hij Joep Wennemars versloeg en ook nog teamgenoot Tim Prins vier honderdsten van een seconde voorbleef. "Ik ben supertrots dat ik mezelf overstijg en ook de rest", zei de 35-jarige schaatser van Reggeborgh.
3 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Femke Kok is bij de NK afstanden voor de vijfde keer Nederlands kampioen op de 500 meter geworden. De drievoudig wereldkampioene op deze afstand was met 37,00 ook de snelste op de tweede 500 meter. Het zilver ging naar Anna Boersma en het brons naar Marrit Fledderus.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Kjeld Nuis is bij de NK afstanden in Heerenveen voor de zesde keer Nederlands kampioen op de 1500 meter geworden. De 35-jarige schaatser van Reggeborgh was met 1.43,49 nipt sneller dan teamgenoot Tim Prins. Joep Wennemars werd derde.
5 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Femke Kok heeft bij de NK afstanden de eerste 500 meter gewonnen. De 25-jarige wereldkampioene op de 500 meter bleef met een tijd van 37,10 Anna Boersma en Marrit Fledderus voor.
6 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Merel Conijn is voor de eerste keer Nederlands kampioen op de 3000 meter geworden. De 24-jarige schaatsster van AH-Zaanlander was bij de NK afstanden in Heerenveen met 3.58,13 sneller dan teamgenote Bente Kerkhoff en Marijke Groenewoud.
7 uur geledenRIYAD (ANP) - Tennisster Demi Schuurs is de WTA Finals in het dubbelspel begonnen met een nederlaag. Het als eerste geplaatste Italiaanse koppel Sara Errani/Jasmine Paolini was in het Saudische Riyad in twee sets te sterk voor de 32-jarige Limburgse en haar Amerikaanse dubbelpartner Asia Muhammad: 6-3 6-3.
7 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Joy Beune gaat op de tweede dag van de NK afstanden niet van start op de 3000 meter. De regerend wereldkampioene op deze afstand is ziek, meldt haar ploeg Team IKO X2O.
10 uur geleden