Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roeisters De Jong en Scheenaard naar finale dubbeltwee

Roeisters De Jong en Scheenaard naar finale dubbeltwee

TOKIO (ANP) - De Nederlandse roeisters hebben zich overtuigend verzekerd van een plek in de eindstrijd van de dubbeltwee. Roos de Jong en Lisa Scheenaard zetten in hun halve finale de beste tijd op de klokken: 7.08,09.

De Jong en Scheenaard moesten in het eerste deel van hun race Canada voor zich dulden, maar namen in de slotfase de leiding over. De overwinning in de halve finales kwam op de laatste honderd meter geen moment meer in gevaar. Achter Canada (7.09,44) werden de Verenigde Staten (7.11,14) derde.

"Ik denk dat het nog niet perfect was, maar dat het wel een race was waarin dingen op hun plek vielen", zei Scheenaard. "We hadden eigenlijk niet verwacht dat we in de laatste 500 meter de Canadese boot nog zo makkelijk voorbij zouden gaan. We hadden echt een sprint tot de finish verwacht. Het geeft wel rust en vertrouwen voor de komende dagen."

Wind mee

Eerder in de week waren De Jong en Scheenaard nog aanmerkelijk sneller en dat had volgens het tweetal een simpele reden: de wind. "Nu hadden we wind tegen en de vorige keer mee. Dat maakt heel veel verschil", aldus De Jong.

Melvin Twellaar en Stef Broenink kwalificeerden zich bij de mannen eveneens met de snelste tijd voor de finale van de dubbeltwee. Het duo finishte na 6.20,17 en was een stuk langzamer dan vrijdag toen ze nog een olympisch record roeiden (6.08,38). Achter de Nederlanders werd China tweede (6.23,11) en Zwitserland derde (6.25,89).

Focus behouden

"We hadden wel vertrouwen en hebben de focus behouden en ons plannetje uitgevoerd", zei Twellaar, die van tevoren al geen toptijd verwachtte. "De wind heeft superveel invloed op de tijden. Met wind tegen kun je geen record roeien. Je moet de juiste cocktail van wind en warm water hebben." Broenink: "Deze baan is best wel lastig. Ik verwacht niet heel veel snelle tijden. Maar je moet gewoon als eerste over de streep komen."

De Nederlandse vier-zonder plaatste zich ook voor de finale. Jan van der Bij, Boudewijn Roëll, Sander de Graaf en Nelson Ritsema werden met 6.11,22 tweede in de herkansingen, achter het Roemeense viertal: 6.09,72.

Meer uit Sport

Tennisser Sinner meldt zich af voor masterstoernooi Montreal

MONTREAL (ANP) - Tennisser Jannik Sinner uit Italië heeft zich afgemeld voor het masterstoernooi van Montreal. Dat heeft de organisatie van het Canadese tennistoernooi (2-13 augustus) gemeld. Ook viervoudig winnaar Novak Djokovic doet niet mee.

9 uur geleden
Arensman mist 'een paar procentjes' ten opzichte van vorige Tour

ALPE D'HUEZ (ANP) - Thymen Arensman mist ten opzichte van vorig jaar "een paar procentjes" in de Tour de France. Dat zei de Nederlandse renner van Netcompany-Ineos vrijdag na afloop van de negentiende etappe naar Alpe d'Huez tegen de NOS. Arensman zat in de vroege ontsnapping, viel onderaan de slotklim als eerste aan bij de koplopers, maar eindigde als twaalfde. Vorig jaar won hij twee bergetappes.

10 uur geleden
Basketballer James speelt 24e NBA-seizoen voor Philadelphia 76ers

PHILADELPHIA (ANP/RTR) - LeBron James speelt zijn 24e seizoen in de Amerikaanse basketbalcompetitie NBA voor de Philadelphia 76ers. De 43-jarige basketbalvedette hoopt het team aan de titel te helpen na 43 jaar 'droogte'.

12 uur geleden
Verstappen vierde in tweede vrije training in Boedapest

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft in de tweede vrije training bij de Grote Prijs van Hongarije de vierde tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was in zijn Red Bull 0,692 seconde langzamer dan de Brit Lewis Hamilton in de Ferrari.

12 uur geleden
Pogačar boekt op Alpe d'Huez vijfde ritzege Tour de France

ALPE D'HUEZ (ANP) - Tadej Pogačar heeft vrijdag zijn vijfde etappezege van deze Tour de France geboekt. De Sloveense geletruidrager (UAE Team Emirates) was de beste in de negentiende etappe over 127,9 kilometer van Gap naar Alpe d'Huez. Hij wist als enige klassementsrenner de kopgroep te achterhalen. De Fransman Lenny Martinez werd tweede, voor Richard Carapaz uit Ecuador.

13 uur geleden
Tweede tijd Verstappen in eerste vrije training GP Hongarije

BOEDAPEST (ANP) - Max Verstappen heeft de tweede tijd gereden in de eerste vrije training bij de Grote Prijs van Hongarije. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 klokte in zijn Red Bull een tijd van 1.19,559, ruim langzamer dan de Ferrari van Charles Leclerc (1.19,075).

16 uur geleden
Tourpeloton onderweg naar Alpe d'Huez in voorlaatste bergetappe

GAP (ANP) - Het peloton in de Tour de France is vrijdag vertrokken in Gap voor de voorlaatste bergetappe van deze editie. De negentiende etappe gaat over 127,9 kilometer, telt 3500 hoogtemeters en finisht bovenaan de Alpe d'Huez. Zaterdag is het skidorp opnieuw de aankomstplaats, maar dan na een beklimming vanaf de 'achterkant' van de berg over de Col de Sarenne.

16 uur geleden