Roeisters De Jong en Scheenaard naar finale dubbeltwee
TOKIO (ANP) - De Nederlandse roeisters hebben zich overtuigend verzekerd van een plek in de eindstrijd van de dubbeltwee. Roos de Jong en Lisa Scheenaard zetten in hun halve finale de beste tijd op de klokken: 7.08,09.
De Jong en Scheenaard moesten in het eerste deel van hun race Canada voor zich dulden, maar namen in de slotfase de leiding over. De overwinning in de halve finales kwam op de laatste honderd meter geen moment meer in gevaar. Achter Canada (7.09,44) werden de Verenigde Staten (7.11,14) derde.
"Ik denk dat het nog niet perfect was, maar dat het wel een race was waarin dingen op hun plek vielen", zei Scheenaard. "We hadden eigenlijk niet verwacht dat we in de laatste 500 meter de Canadese boot nog zo makkelijk voorbij zouden gaan. We hadden echt een sprint tot de finish verwacht. Het geeft wel rust en vertrouwen voor de komende dagen."
Wind mee
Eerder in de week waren De Jong en Scheenaard nog aanmerkelijk sneller en dat had volgens het tweetal een simpele reden: de wind. "Nu hadden we wind tegen en de vorige keer mee. Dat maakt heel veel verschil", aldus De Jong.
Melvin Twellaar en Stef Broenink kwalificeerden zich bij de mannen eveneens met de snelste tijd voor de finale van de dubbeltwee. Het duo finishte na 6.20,17 en was een stuk langzamer dan vrijdag toen ze nog een olympisch record roeiden (6.08,38). Achter de Nederlanders werd China tweede (6.23,11) en Zwitserland derde (6.25,89).
Focus behouden
"We hadden wel vertrouwen en hebben de focus behouden en ons plannetje uitgevoerd", zei Twellaar, die van tevoren al geen toptijd verwachtte. "De wind heeft superveel invloed op de tijden. Met wind tegen kun je geen record roeien. Je moet de juiste cocktail van wind en warm water hebben." Broenink: "Deze baan is best wel lastig. Ik verwacht niet heel veel snelle tijden. Maar je moet gewoon als eerste over de streep komen."
De Nederlandse vier-zonder plaatste zich ook voor de finale. Jan van der Bij, Boudewijn Roëll, Sander de Graaf en Nelson Ritsema werden met 6.11,22 tweede in de herkansingen, achter het Roemeense viertal: 6.09,72.
Meer uit Sport
SPIELBERG (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull heeft zijn excuses aangeboden aan Max Verstappen na de crash van de Nederlander tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot eerder op zaterdag op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.
8 uur geledenROME (ANP) - Zwemster Marrit Steenbergen heeft bij wedstrijden in Rome het wereldrecord op de 100 meter vrije slag verbeterd. De 26-jarige Nederlandse noteerde een tijd van 51,68. Ze was daarmee een fractie sneller dan de Zweedse Sarah Sjöström (51,71), die het record sinds 2017 in handen had.
9 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) is opgelucht dat ze haar eerste wedstrijd achter de rug heeft. Bij de Nederlandse titelstrijd in Ahoy turnde ze haar eerste toernooi sinds de Olympische Spelen van Parijs en kwam ze in actie op balk (13,500) en brug (11,800).
10 uur geledenSANTA PONSA (ANP/AFP) - Tennisser Alejandro Davidovich Fokina heeft op Mallorca zijn eerste ATP-titel veroverd. Hij verloor zijn vijf eerdere finales op het hoogste niveau. De 27-jarige Spanjaard versloeg in de eindstrijd op Mallorca de Amerikaan Ethan Quinn met 7-6 (4) 6-3. Hij is op het Spaanse eiland de opvolger van Tallon Griekspoor, die vorig jaar het voorbereidingstoernooi op Wimbledon won.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser en turner Aaron Enser hebben bij de Nederlandse kampioenschappen in Ahoy de meerkamptitels gewonnen. Voor Enser, die dit jaar debuteert bij de senioren, is het zijn eerste meerkamptitel. Visser greep voor de vierde keer in haar loopbaan meerkampgoud, na eerdere overwinningen in 2023, 2022 en 2019.
11 uur geledenASSEN (ANP) - Zonta van den Goorbergh was tevreden met zijn veertiende tijd in de kwalificatie voor de TT van Assen. De 20-jarige Moto2-rijder moest kort na elkaar twee sessies afwerken op het smoorhete circuit van Assen en dat viel hem niet mee. "In het racepak is het een sauna en dan met de motor erbij heb je een Turks stoombad. Het was aardig warm", zei hij na afloop.
12 uur geledenSPIELBERG (ANP) - Max Verstappen is gecrasht tijdens de kwalificatie voor de Grote Prijs van Oostenrijk. De viervoudig wereldkampioen schoot op de Red Bull Ring in Spielberg vlak voor het einde van de derde en laatste kwalificatiesessie van de baan.
13 uur geleden