Roeisters De Jong en Scheenaard naar finale dubbeltwee
TOKIO (ANP) - De Nederlandse roeisters hebben zich overtuigend verzekerd van een plek in de eindstrijd van de dubbeltwee. Roos de Jong en Lisa Scheenaard zetten in hun halve finale de beste tijd op de klokken: 7.08,09.
De Jong en Scheenaard moesten in het eerste deel van hun race Canada voor zich dulden, maar namen in de slotfase de leiding over. De overwinning in de halve finales kwam op de laatste honderd meter geen moment meer in gevaar. Achter Canada (7.09,44) werden de Verenigde Staten (7.11,14) derde.
"Ik denk dat het nog niet perfect was, maar dat het wel een race was waarin dingen op hun plek vielen", zei Scheenaard. "We hadden eigenlijk niet verwacht dat we in de laatste 500 meter de Canadese boot nog zo makkelijk voorbij zouden gaan. We hadden echt een sprint tot de finish verwacht. Het geeft wel rust en vertrouwen voor de komende dagen."
Wind mee
Eerder in de week waren De Jong en Scheenaard nog aanmerkelijk sneller en dat had volgens het tweetal een simpele reden: de wind. "Nu hadden we wind tegen en de vorige keer mee. Dat maakt heel veel verschil", aldus De Jong.
Melvin Twellaar en Stef Broenink kwalificeerden zich bij de mannen eveneens met de snelste tijd voor de finale van de dubbeltwee. Het duo finishte na 6.20,17 en was een stuk langzamer dan vrijdag toen ze nog een olympisch record roeiden (6.08,38). Achter de Nederlanders werd China tweede (6.23,11) en Zwitserland derde (6.25,89).
Focus behouden
"We hadden wel vertrouwen en hebben de focus behouden en ons plannetje uitgevoerd", zei Twellaar, die van tevoren al geen toptijd verwachtte. "De wind heeft superveel invloed op de tijden. Met wind tegen kun je geen record roeien. Je moet de juiste cocktail van wind en warm water hebben." Broenink: "Deze baan is best wel lastig. Ik verwacht niet heel veel snelle tijden. Maar je moet gewoon als eerste over de streep komen."
De Nederlandse vier-zonder plaatste zich ook voor de finale. Jan van der Bij, Boudewijn Roëll, Sander de Graaf en Nelson Ritsema werden met 6.11,22 tweede in de herkansingen, achter het Roemeense viertal: 6.09,72.
Meer uit Sport
OREGON (ANP) - Sifan Hassan doet zondag 1 november toch niet mee aan de marathon van New York. De 33-jarige Nederlandse atlete is ziek geweest en heeft daardoor niet genoeg kunnen trainen. Dat schrijft ze op Instagram.
7 uur geledenMILTON KEYNES (ANP) - Laurent Mekies blijft voorlopig teambaas van Red Bull in de Formule 1. De Fransman verlengde woensdag zijn contract tot en met 2031. Dat meldt het Oostenrijkse team van de Nederlandse coureur Max Verstappen.
10 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turner Casimir Schmidt (30) krijgt "extra spanning en extra motivatie" van de WK turnen in Ahoy. "Ik moest even wennen", zei de turner toen hij woensdagmiddag het Rotterdamse sportpaleis binnenstapte voor de podiumtraining bij het mondiale eindtoernooi.
10 uur geledenRIYAD (ANP/RTR) - Het tennistoernooi Six Kings Slam in Saudi-Arabië is verplaatst naar eind december. De recente aanvallen op het koninkrijk door de Jemenitische Houthi's zijn daarvoor de reden, melden de organisatoren woensdag.
12 uur geledenWUHAN (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka is opnieuw vroegtijdig uitgeschakeld. De nummer 2 van de wereld verloor woensdag in de tweede ronde van het Wuhan Open van de Amerikaanse Ann Li: 6-3 4-6 6-7 (5). Sabalenka verloor vorige week in de derde ronde van de China Open van Nikola Bartunkova.
13 uur geledenZÜRICH (ANP) - De FIFA is van plan om tijdens de vergadering van de FIFA-raad op donderdag in Zürich een ontwikkelingsplan ter waarde van 5,71 miljard euro voor de komende vier jaar voor te stellen. Dit heeft een ingewijde woensdag aan persbureau AFP laten weten.
13 uur geledenEDE (ANP) - De Belgische sprinter Tim Merlier (33) heeft in Ede de eerste etappe van de Eneco Tour gewonnen. De renner van Soudal Quick-Step was de snelste in een massasprint. Dylan Groenewegen eindigde als tweede voor Gerben Thijssen uit België.
13 uur geleden