Roeisters De Jong en Scheenaard na brons: bedreven in hordelopen
TOKIO (ANP) - Roeisters Roos de Jong en Lisa Scheenaard zijn "bedreven geworden in het hordelopen". Dat zeiden ze na het veroveren van een bronzen plak in de dubbeltwee op de olympische roeibaan van Tokio.
De aanloop naar hun eerste olympische finale verliep niet zonder zorgen. Coach Josy Verdonkschot bleek positief te hebben getest, evenals roeier Finn Florijn, en er werd gevreesd voor meer besmettingen. "Elke dag met een negatieve test is een goede dag", zeiden ze afgelopen weekend nog.
Een positieve test bleef het tweetal bespaard en ze pakten hun eerste olympische medaille. "Ik denk dat we het een goede plek hebben gegeven. Het was natuurlijk weer een nieuwe horde, maar ondertussen zijn we redelijk bedreven geworden in hordelopen", zei Scheenaard. "Ik denk dat dit er nog prima bij kon. Het heeft ons niet beïnvloed en ik denk dat we onze beste race hebben gevaren. We moesten het nieuws even laten bezinken, het kwam heel rauw op ons dak."
De Jong denkt dat ze de afgelopen jaren mentaal sterker zijn geworden. "Ik denk dat we als team heel erg veerkrachtig zijn geworden in de laatste twee jaar. Ik geloofde dat we ons er doorheen konden slaan en dat hebben we gedaan", aldus De Jong. "We hebben zo'n duidelijk doel gehad de afgelopen vijf jaar van ons leven en we kennen elkaar zo goed."
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisster Serena Williams maakt over ruim een week op Wimbledon na bijna vier jaar haar rentree in het enkelspel. De 23-voudig grandslamkampioen heeft van de organisatie een wildcard gekregen, na eerder ook al met haar zus Venus via deze weg te zijn toegelaten tot het dubbelspel in Londen.
11 uur geledenBANGKOK (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben de tweede week in de Nations League afgesloten met de vierde zege. De ploeg van bondscoach Felix Kozlowski versloeg in Bangkok gastland Thailand in drie sets: 25-23 25-22 25-15.
14 uur geledenVILLARS-SUR-OLLON (ANP/Belga) - Tadej Pogačar heeft ook de Ronde van Zwitserland aan zijn lange palmares toegevoegd. De Sloveense wereldkampioen won de Zwitserse rittenkoers voor het eerst. De renner van UAE Team Emirates zag de leiderstrui die hij al in de eerste etappe veroverde in de slotrit, met start en finish in Villars-sur-Ollon, niet meer in gevaar komen. Met een inhaalrace boekte hij zijn derde etappezege deze week.
15 uur geledenLONDEN (ANP) - De Argentijn Francisco Cerúndolo heeft voor het eerst het tennistoernooi van Queen's gewonnen. De nummer 27 van de wereld versloeg de Amerikaan Tommy Paul in de finale op het Londense gras en boekte zo de belangrijkste zege van zijn loopbaan: 6-7 (4) 6-4 6-3. Paul, die in de tweede ronde Botic van de Zandschulp uitschakelde, won het toernooi twee jaar geleden al eens.
15 uur geledenHENGELO (ANP) - Jessica Schilder koos haar zesde en laatste poging uit bij de FBK Games in Hengelo om over de 20 meter te stoten. De wereldkampioene noteerde een afstand van 20,03 en daarmee won ze de wedstrijd op Nederlandse bodem.
15 uur geledenHENGELO (ANP) - Niels Laros heeft bij de FBK Games in Hengelo een opzienbarende rentree gemaakt op de atletiekbaan. De 21-jarige atleet uit Oosterhout won na acht maanden blessureleed zijn eerste wedstrijd, de 800 meter. Hij liep ook nog eens de derde Nederlandse tijd ooit met 1.43,83. Alleen Bram Som (Nederlands recordhouder met 1.43,45) en Rob Druppers (1.43,56) waren sneller.
15 uur geledenHENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol heeft het thuispubliek bij de FBK Games verwend met een overwinning op haar nieuwe atletieknummer, de 800 meter. De 26-jarige Amersfoortse snelde op de snikhete kunststofbaan in Hengelo naar de zege in een tijd van 1.57,41.
16 uur geleden