Roeister Oldenburg breekt nekwervel met mountainbiken
SALZBURG (ANP) - Roeister Marloes Oldenburg, die eind september bij de WK zilver won in de vrouwen vier-zonder en in de vrouwen acht, heeft haar nekwervel gebroken. De 34-jarige Oldenburg kwam ernstig ten val tijdens een mountainbike-sessie op vakantie in Oostenrijk, zo meldt roeibond KNRB.
Oldenburg werd in Salzburg geopereerd en is afgelopen dinsdag, na twee weken in het ziekenhuis te hebben gelegen, per ambulance naar Nederland vervoerd. Ze gaat thuis bij haar ouders revalideren. "Ik ben extreem gelukkig dat ik nog leef en alles komt echt wel weer terug. Het gaat alleen ontzettend lang duren", zegt Oldenburg in een reactie op roeien.nl. "Mijn doel is om terug te komen en voor Parijs te gaan. Ik heb twaalf weken als doel gesteld om in de basis weer hersteld te zijn en daar ga ik de komende tijd volledig voor. Daarna zien we wel weer verder. Het voordeel is dat ik superfit ben."
Meer uit Sport
UTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.
2 uur geledenATHENE (ANP/DPA) - Het ontsteken van de Olympische vlam voor de Winterspelen van 2026 in Milaan en Cortina d'Ampezzo wordt vanwege slechte weersvoorspellingen verplaatst naar een overdekte hal. Dat maakte de organisatie bekend.
5 uur geledenCALGARY (ANP) - Marijke Groenewoud heeft bij de wereldbeker in Calgary zilver gegrepen op de massastart. De 26-jarige wereldkampioene op dit onderdeel moest alleen Ivanie Blondin uit Canada voor zich dulden in de sprint. Mia Manganello uit de Verenigde Staten eindigde als derde.
15 uur geledenCALGARY (ANP) - Femke Kok heeft bij wereldbekerwedstrijden in Calgary de vierde 500 meter op rij gewonnen. De wereldkampioene was de beste in 36,72. Jutta Leerdam werd met 37,01 tweede en Marrit Fledderus met 37,08 derde. Achter het geheel Nederlandse podium volgde Anna Boersma op de vierde plaats en Angel Daleman op de vijfde plaats.
17 uur geledenCALGARY (ANP) - De Nederlandse schaatssters hebben bij de wereldbekerwedstrijden in Calgary de ploegenachtervolging gewonnen. Joy Beune, Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud waren met 2.52,52 nipt sneller dan Canada en Japan. Olympisch kampioen Canada was 0,16 seconde langzamer. Japan kwam tot 2.53,08.
18 uur geledenBOLOGNA (ANP) - De Italiaanse tennissers hebben voor de derde keer op rij de Davis Cup gewonnen. In Bologna bezorgde Flavio Cobolli, de nummer 22 van de wereldranglijst, Italië het tweede punt door de Spanjaard Jaume Munar te verslaan in drie sets: 1-6 7-6 (5) 7-5. Matteo Berrettini had de gastheren op voorsprong gebracht met een zege op Pablo Carreño Busta (6-3 6-4).
18 uur geledenGDANSK (ANP) - Xandra Velzeboer heeft bij de World Tour in het Poolse Gdansk ook de derde 500 meter gewonnen. De regerend wereldkampioene op deze afstand was in de finale sneller dan de Amerikaanse Corinne Stoddard en Choi Min-jeong uit Zuid-Korea.
22 uur geleden