Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roeiselectie na succesvol EK gewijzigd naar WK

Roeiselectie na succesvol EK gewijzigd naar WK

AMSTERDAM (ANP) - Na succesvol verlopen Europese kampioenschappen eerder dit jaar in Bled, gaat de Nederlandse roeiploeg met de nodige wijzigingen in bootformaties naar de WK in Belgrado. De technische staf heeft de aanpassingen gedaan in het kader van "het maximaliseren van de gouden medaillekansen". Op het EK was er twee keer goud, vijf keer zilver en vier keer brons.

In Belgrado, waar het evenement plaatsvindt van 3 tot 10 september, staan niet alleen de medailles centraal. Het gaat ook om het binnenhalen van olympische startbewijzen voor Parijs 2024, waarbij niet de roeier maar de boot zich plaatst. Er volgt nog wel een herkansing in de vorm van een olympisch kwalificatietoernooi (OKT).

Eelco Meenhorst, hoofdcoach van TeamNL Roeien, verduidelijkt: "We kijken altijd hoe we samenstellingen kunnen optimaliseren door gebruik te maken van data en kennis. Dat is een continu proces".

WK-titel verdedigen

Karolien Florijn gaat, na prolongatie van haar Europese titel in de skiff, ook haar WK-titel verdedigen. De mannen dubbeltwee en de vrouwen vier zonder blijven qua namen ongewijzigd. Lennart van Lierop en Simon van Dorp ruilen van plek: Van Lierop voegt zich bij Finn Florijn en olympisch kampioenen Koen Metsemakers en Tone Wieten in de mannen dubbelvier. Van Dorp gaat verder in de skiff.

Verder voegen onder andere de dubbeltwee van vorig jaar en afgelopen EK met Laila Youssifou en Roos de Jong zich samen met Bente Paulis bij Tessa Dullemans in de vrouwen dubbelvier. Nika Vos en Lisa Scheenaard vormen de nieuwe vrouwen dubbeltwee. Gert-Jan van Doorn, Olav Molenaar en Guus Mollee schuiven van de vier zonder door naar de Holland Acht.

Meer uit Sport

Atlete Keetels wint 3 weken na 'Rotterdam' marathon van Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.

10 uur geleden
Verstappen na inhaalrace vijfde in GP Miami, zege Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.

12 uur geleden
Sinner wint masterstoernooi van Madrid voor het eerst

MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.

14 uur geleden
Zilver en brons voor judoka's Van Heemst en Kamps bij Grand Slam

DOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.

15 uur geleden
Pogacar wint Ronde van Romandië met zege in slotrit

LEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.

16 uur geleden
Wielrenster Rüegg wint openingsetappe Vuelta Femenina, Vos valt

SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.

17 uur geleden
GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

1 dag geleden