Roeiselectie na succesvol EK gewijzigd naar WK
AMSTERDAM (ANP) - Na succesvol verlopen Europese kampioenschappen eerder dit jaar in Bled, gaat de Nederlandse roeiploeg met de nodige wijzigingen in bootformaties naar de WK in Belgrado. De technische staf heeft de aanpassingen gedaan in het kader van "het maximaliseren van de gouden medaillekansen". Op het EK was er twee keer goud, vijf keer zilver en vier keer brons.
In Belgrado, waar het evenement plaatsvindt van 3 tot 10 september, staan niet alleen de medailles centraal. Het gaat ook om het binnenhalen van olympische startbewijzen voor Parijs 2024, waarbij niet de roeier maar de boot zich plaatst. Er volgt nog wel een herkansing in de vorm van een olympisch kwalificatietoernooi (OKT).
Eelco Meenhorst, hoofdcoach van TeamNL Roeien, verduidelijkt: "We kijken altijd hoe we samenstellingen kunnen optimaliseren door gebruik te maken van data en kennis. Dat is een continu proces".
WK-titel verdedigen
Karolien Florijn gaat, na prolongatie van haar Europese titel in de skiff, ook haar WK-titel verdedigen. De mannen dubbeltwee en de vrouwen vier zonder blijven qua namen ongewijzigd. Lennart van Lierop en Simon van Dorp ruilen van plek: Van Lierop voegt zich bij Finn Florijn en olympisch kampioenen Koen Metsemakers en Tone Wieten in de mannen dubbelvier. Van Dorp gaat verder in de skiff.
Verder voegen onder andere de dubbeltwee van vorig jaar en afgelopen EK met Laila Youssifou en Roos de Jong zich samen met Bente Paulis bij Tessa Dullemans in de vrouwen dubbelvier. Nika Vos en Lisa Scheenaard vormen de nieuwe vrouwen dubbeltwee. Gert-Jan van Doorn, Olav Molenaar en Guus Mollee schuiven van de vier zonder door naar de Holland Acht.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout was al vanaf de zomer bezig met de olympische 500 meter. "Toen werd het programma van de Spelen bekend en zag ik dat deze afstand op mijn verjaardag was ingepland. Dat kan geen toeval zijn. Ik wist dat het op deze dag moest gebeuren", sprak de rijder van TeamNL, die in Milaan zijn 26e verjaardag vierde met een zilveren medaille. Zijn broer Jens behaalde, na zijn olympische titels op de 1000 en 1500 meter, brons.
5 uur geledenMILAAN (ANP) - Diepe ontgoocheling overheerst bij de shorttracksters na de olympische finale van de aflossing. Daarin kwam Michelle Velzeboer ten val waardoor het team met verder Xandra Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap als nummer 4 naast de medailles greep. "Dit is ontzettend teleurstellend, het is heel veel pech", zei Xandra Velzeboer.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is bij de Olympische Spelen in het medailleklassement weer een plaats gestegen. Dat is te danken aan de shorttrackbroers Melle en Jens van 't Wout, die in Milaan op de 500 meter respectievelijk als tweede en derde eindigden.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Melle van 't Wout heeft bij de Olympische Spelen een zilveren medaille behaald op de 500 meter. Zijn broer Jens van 't Wout eindigde als derde en pakte het brons. De zege ging naar de Canadees Steven Dubois. Teun Boer, de derde Nederlandse deelnemer, ging in de finale onderuit.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttracksters hebben bij de Spelen in Milaan na een val naast een medaille gegrepen op de aflossing. In de Milano Ice Skating Arena eindigde het team van Xandra Velzeboer, Michelle Velzeboer, Selma Poutsma en Zoë Florence Deltrap in de finale als vierde. Het goud ging naar Zuid-Korea, voor Italië en Canada.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout kan woensdag zijn derde olympische medaille bij de Spelen van Milaan winnen. De 24-jarige Nederlander plaatste zich in de Milano Ice Skating Arena voor de finale van de 500 meter. Eerder won Van 't Wout, die de snelste was in de tweede halve finale, goud op de 1000 en 1500 meter.
10 uur geledenMILAAN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft een volgende stap gezet op weg naar zijn derde medaille op de Olympische Spelen in Milaan. De olympisch kampioen op de 1000 en 1500 meter bereikte woensdag de halve finale op de 500 meter.
11 uur geleden