Roeiselectie na succesvol EK gewijzigd naar WK
AMSTERDAM (ANP) - Na succesvol verlopen Europese kampioenschappen eerder dit jaar in Bled, gaat de Nederlandse roeiploeg met de nodige wijzigingen in bootformaties naar de WK in Belgrado. De technische staf heeft de aanpassingen gedaan in het kader van "het maximaliseren van de gouden medaillekansen". Op het EK was er twee keer goud, vijf keer zilver en vier keer brons.
In Belgrado, waar het evenement plaatsvindt van 3 tot 10 september, staan niet alleen de medailles centraal. Het gaat ook om het binnenhalen van olympische startbewijzen voor Parijs 2024, waarbij niet de roeier maar de boot zich plaatst. Er volgt nog wel een herkansing in de vorm van een olympisch kwalificatietoernooi (OKT).
Eelco Meenhorst, hoofdcoach van TeamNL Roeien, verduidelijkt: "We kijken altijd hoe we samenstellingen kunnen optimaliseren door gebruik te maken van data en kennis. Dat is een continu proces".
WK-titel verdedigen
Karolien Florijn gaat, na prolongatie van haar Europese titel in de skiff, ook haar WK-titel verdedigen. De mannen dubbeltwee en de vrouwen vier zonder blijven qua namen ongewijzigd. Lennart van Lierop en Simon van Dorp ruilen van plek: Van Lierop voegt zich bij Finn Florijn en olympisch kampioenen Koen Metsemakers en Tone Wieten in de mannen dubbelvier. Van Dorp gaat verder in de skiff.
Verder voegen onder andere de dubbeltwee van vorig jaar en afgelopen EK met Laila Youssifou en Roos de Jong zich samen met Bente Paulis bij Tessa Dullemans in de vrouwen dubbelvier. Nika Vos en Lisa Scheenaard vormen de nieuwe vrouwen dubbeltwee. Gert-Jan van Doorn, Olav Molenaar en Guus Mollee schuiven van de vier zonder door naar de Holland Acht.
Meer uit Sport
ROTTERDAM (ANP) - Zevenvoudig olympisch turnkampioene Simone Biles (29) is zaterdag te gast bij de eerste dag van de toestelfinales bij de WK turnen in Rotterdam. De Amerikaanse werd vlak voor de finales het podium opgeroepen en gepresenteerd aan het publiek.
9 minuten geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft nog problemen met het hobbelige asfalt op het circuit van Austin, maar de viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 was niet ontevreden over zijn resultaten in de vrije trainingen bij de Grote Prijs van de Verenigde Staten. De coureur van Red Bull reed de tweede tijd in de eerste training en de derde in de tweede sessie.
5 uur geledenPHILLIP ISLAND (ANP) - MotoGP-coureur Jorge Martín heeft zijn pols gebroken tijdens de sprintrace bij de Grote Prijs van Australië. De Spaanse wegracer kan zodoende zondag niet meedoen aan de hoofdrace.
5 uur geledenMILWAUKEE (ANP) - De honkballers van Milwaukee Brewers hebben in de nacht van vrijdag op zaterdag het eerste duel in de World Series gewonnen. De Brewers trokken in het American Family Field van Milwaukee met 3-2 de winst op de Tampa Bay Rays naar zich toe.
6 uur geledenN i e u w bericht, meer informatie na 3e alinea: meer tijden en stand
13 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Turnster Naomi Visser (25) is met een totaal van 52,866 punten elfde geworden in de meerkampfinale bij de WK in Rotterdam. Het goud ging naar de Amerikaanse Skye Blakely, die 55,733 punten bij elkaar turnde.
16 uur geledenAUSTIN (ANP) - Max Verstappen heeft in de eerste vrije training van de Grote Prijs van de Verenigde Staten de tweede tijd gereden. De viervoudig wereldkampioen moest op het Circuit of the Americas 0,084 seconde toegeven op de beste tijd van de Monegask Charles Leclerc in de Ferrari.
17 uur geleden