Roeiploeg vindt het jammer dat er niet op Seine geroeid wordt
BELGRADO (ANP) - De Nederlandse roeiploeg vindt het jammer dat het olympische roeitoernooi tijdens de Olympische Spelen niet op de Seine of elders in het centrum van Parijs gehouden wordt. Het roeitoernooi vindt plaats in Vaires-sur-Marne, op ruim 30 kilometer van het centrum.
"Ik vind dat heel erg jammer, want ik had er echt heel veel voor over gehad", aldus Roos de Jong, die donderdag op de WK in Belgrado een olympisch ticket bemachtigde met de dubbelvier. "Ik denk dat de Seine misschien te smal is of niet lang genoeg rechtdoor gaat. Maar ik had best met een bocht willen roeien als je dan op de Seine zou kunnen racen. Dan heb je echt veel publiek."
Omdat de roeibaan buiten de stad ligt, heeft de roeiploeg besloten niet in het olympisch dorp te verblijven. In plaats daarvan is gekozen voor een hotel dichter bij de roeilocatie. "Jammer dat we niet in het olympisch dorp slapen, al heb ik het dorp al wel keer een meegemaakt", zei Veronique Meester, die donderdag op de WK in Belgrado olympische kwalificatie afdwong voor de tweezonder. "Uiteindelijk gaat het wel om de prestaties. Als die beter zijn als je in een hotel bij de baan verblijft, dan neem je dat voor lief."
Waterkwaliteit nog twijfelachtig
De Jong had zich liever bij de hele Nederlandse ploeg gevoegd. "Als je ergens anders zit, dan voelt het toch weer gewoon als de WK roeien. De Spelen zijn juist bijzonder omdat je met alle sporten samen bent. Dat je dezelfde eetzaal hebt als atleten waar je heel erg tegenop kijkt."
Momenteel is er veel te doen over de waterkwaliteit van de Seine. Zodoende is het twijfelachtig of er tijdens de Spelen gezwommen kan worden in de rivier in de Franse hoofdstad.
Meer uit Sport
MILAAN (ANP) - André Cats, directeur topsport van sportkoepel NOC*NSF, hoopt na de meest succesvolle Winterspelen ooit voor Nederland op "een steun in de rug". Dat zei hij op de slotdag in Milaan, waar TeamNL tien gouden, zeven zilveren en drie bronzen medailles behaalde.
1 uur geledenMILAAN (ANP) - Chef de mission Carl Verheijen keek zondag met een meer dan tevreden gevoel terug op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina d'Ampezzo. "Dit waren onze beste Spelen ooit", zei hij over de prestaties van de sporters van TeamNL.
1 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Atleet Timme Koster wil gaan onderzoeken hoe hij ook in de toekomst het hordelopen met het bobsleeën kan combineren. De 23-jarige Noord-Hollander sloot afgelopen zomer aan bij het bobsleeteam van voormalig hordeloper Dave Wesselink en maakte in de afgelopen week meteen zijn debuut op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina.
2 uur geledenAPELDOORN (ANP) - Jonas Phijffers heeft in Apeldoorn het Nederlands record op de 400 meter indoor verbeterd. De 22-jarige atleet klokte een tijd van 45,35. Phijffers had begin februari in het Tsjechische Ostrava het record van Liemarvin Bonevacia uit 2022 al geëvenaard met een tijd van 45,48.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland eindigt de Olympische Spelen in Milaan op de derde plaats in het medailleklassement. Met nog twee van de 116 onderdelen te gaan, kan het team van chef de mission Carl Verheijen niet meer worden gepasseerd.
2 uur geledenABU DHABI (ANP) - Wielrenner Isaac del Toro van UAE Team Emirates heeft de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten op zijn naam geschreven. De leidende positie van de 22-jarige Mexicaan kwam in de zevende en laatste etappe niet meer in gevaar. De Italiaan Jonathan Milan van Lidl-Trek won de slotrit over 149 kilometer na een massasprint in Abu Dhabi.
2 uur geledenMILAAN (ANP) - Een groot deel van de Nederlandse sporters die heeft meegedaan aan de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo gaat naar de sluitingsceremonie. Sportkoepel NOC*NSF laat weten dat 26 van de 38 atleten naar de historische Arena di Verona gaan, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers. De openingsceremonie werd ook bezocht door 26 atleten van TeamNL.
2 uur geleden