Roeiploeg vindt het jammer dat er niet op Seine geroeid wordt
BELGRADO (ANP) - De Nederlandse roeiploeg vindt het jammer dat het olympische roeitoernooi tijdens de Olympische Spelen niet op de Seine of elders in het centrum van Parijs gehouden wordt. Het roeitoernooi vindt plaats in Vaires-sur-Marne, op ruim 30 kilometer van het centrum.
"Ik vind dat heel erg jammer, want ik had er echt heel veel voor over gehad", aldus Roos de Jong, die donderdag op de WK in Belgrado een olympisch ticket bemachtigde met de dubbelvier. "Ik denk dat de Seine misschien te smal is of niet lang genoeg rechtdoor gaat. Maar ik had best met een bocht willen roeien als je dan op de Seine zou kunnen racen. Dan heb je echt veel publiek."
Omdat de roeibaan buiten de stad ligt, heeft de roeiploeg besloten niet in het olympisch dorp te verblijven. In plaats daarvan is gekozen voor een hotel dichter bij de roeilocatie. "Jammer dat we niet in het olympisch dorp slapen, al heb ik het dorp al wel keer een meegemaakt", zei Veronique Meester, die donderdag op de WK in Belgrado olympische kwalificatie afdwong voor de tweezonder. "Uiteindelijk gaat het wel om de prestaties. Als die beter zijn als je in een hotel bij de baan verblijft, dan neem je dat voor lief."
Waterkwaliteit nog twijfelachtig
De Jong had zich liever bij de hele Nederlandse ploeg gevoegd. "Als je ergens anders zit, dan voelt het toch weer gewoon als de WK roeien. De Spelen zijn juist bijzonder omdat je met alle sporten samen bent. Dat je dezelfde eetzaal hebt als atleten waar je heel erg tegenop kijkt."
Momenteel is er veel te doen over de waterkwaliteit van de Seine. Zodoende is het twijfelachtig of er tijdens de Spelen gezwommen kan worden in de rivier in de Franse hoofdstad.
Meer uit Sport
LOS ANGELES (ANP/RTR) - LeBron James weet niet of hij volgend seizoen nog terugkeert in de NBA. "Ik weet niet wat de toekomst voor mij in petto heeft", zei hij na de nederlaag van LA Lakers tegen Oklahoma City (115-110) in de play-offs.
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil formeel onderhandelen met Nederland over de organisatie van het schaatstoernooi in schaatsstadion Thialf in Heerenveen. Dat bevestigt NOC*NSF maandagavond aan het ANP. Tot dusver was naast Heerenveen ook Turijn in beeld.
13 uur geledenHEERENVEEN (ANP/AFP) - Het organisatiecomité van de Olympische Winterspelen van 2030 in de Franse Alpen wil "exclusieve gesprekken" aangaan met schaatsstadion Thialf in Heerenveen met het oog op het organiseren van het olympische schaatstoernooi. Dat meldt het Franse persbureau AFP maandag.
14 uur geledenROME (ANP) - Jannik Sinner heeft zonder al te veel moeite de vierde ronde van het tennistoernooi in Rome bereikt. De Italiaanse nummer 1 van de wereld gunde Alexei Popyrin slechts twee games en won in twee sets: 6-2 6-0.
18 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttrackers Jens en Melle van 't Wout gaan samenwerken met schaatsploeg Team Essent. De broers gaan geen deel uitmaken van het schaatsteam, maar worden wel "op een andere manier" aan de ploeg verbonden, staat in een verklaring van de ploeg.
19 uur geledenARNHEM (ANP) - De Atletiekunie stelt dat organisaties van loopevenementen verantwoordelijk zijn voor de uitvoering van de door de bond opgestelde protocollen voor deelname, waaronder leeftijdsgrenzen. Dat zei de Atletiekunie in reactie op het overlijden van een 15-jarig meisje tijdens de halve marathon in Leiden op zondag.
23 uur geledenDOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
1 dag geleden