Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roeiploeg vindt het jammer dat er niet op Seine geroeid wordt

Roeiploeg vindt het jammer dat er niet op Seine geroeid wordt

BELGRADO (ANP) - De Nederlandse roeiploeg vindt het jammer dat het olympische roeitoernooi tijdens de Olympische Spelen niet op de Seine of elders in het centrum van Parijs gehouden wordt. Het roeitoernooi vindt plaats in Vaires-sur-Marne, op ruim 30 kilometer van het centrum.

"Ik vind dat heel erg jammer, want ik had er echt heel veel voor over gehad", aldus Roos de Jong, die donderdag op de WK in Belgrado een olympisch ticket bemachtigde met de dubbelvier. "Ik denk dat de Seine misschien te smal is of niet lang genoeg rechtdoor gaat. Maar ik had best met een bocht willen roeien als je dan op de Seine zou kunnen racen. Dan heb je echt veel publiek."

Omdat de roeibaan buiten de stad ligt, heeft de roeiploeg besloten niet in het olympisch dorp te verblijven. In plaats daarvan is gekozen voor een hotel dichter bij de roeilocatie. "Jammer dat we niet in het olympisch dorp slapen, al heb ik het dorp al wel keer een meegemaakt", zei Veronique Meester, die donderdag op de WK in Belgrado olympische kwalificatie afdwong voor de tweezonder. "Uiteindelijk gaat het wel om de prestaties. Als die beter zijn als je in een hotel bij de baan verblijft, dan neem je dat voor lief."

Waterkwaliteit nog twijfelachtig

De Jong had zich liever bij de hele Nederlandse ploeg gevoegd. "Als je ergens anders zit, dan voelt het toch weer gewoon als de WK roeien. De Spelen zijn juist bijzonder omdat je met alle sporten samen bent. Dat je dezelfde eetzaal hebt als atleten waar je heel erg tegenop kijkt."

Momenteel is er veel te doen over de waterkwaliteit van de Seine. Zodoende is het twijfelachtig of er tijdens de Spelen gezwommen kan worden in de rivier in de Franse hoofdstad.

Meer uit Sport

Marathonloopster Brinkman maakt comeback op EK trailrunning

ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.

35 minuten geleden
Broeders-Bol loopt voor FBK Games al 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.

10 uur geleden
Voorsprong basketballers San Antonio in finale Western Conference

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.

1 dag geleden
Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

1 dag geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

1 dag geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

1 dag geleden
Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

2 dagen geleden