Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roeiploeg spoelt coronakater weg met historische medailleoogst

Roeiploeg spoelt coronakater weg met historische medailleoogst

TOKIO (ANP) - De Nederlandse roeiploeg heeft op de Olympische Spelen van Tokio de coronakater weggespoeld met vier medailles. Het goud voor de mannen dubbelvier, het zilver voor de mannen dubbeltwee (Melvin Twellaar en Stef Broenink) én de vrouwen vier-zonder en het brons voor de vrouwen dubbeltwee (Roos de Jong en Lisa Scheenaard) waren historisch. Nooit eerder vergaarden Nederlandse roeiers zoveel eremetaal op één olympische dag.

Technisch directeur Hessel Evertse prees de veerkracht van zijn roeiers, die door drie coronabesmettingen in de ploeg nog meer beperkingen kregen opgelegd bij hun voorbereidingen op de olympische wedstrijden. "We hebben ondanks de tegenslagen laten zien wat we waard zijn. Fantastische roeiprestaties zijn er op het goede moment uitgekomen."

Er was veel commotie rond de roeiploeg, vooral omdat de teams uit andere landen uit vrees voor besmettingen elk contact wilde mijden. De roeiers zijn er professioneel mee omgegaan, meent Evertse. Zijn roeiers waren voorbereid op allerlei scenario's aangaande het weer en de wind, maar niet op tal van belemmeringen om hun sport te kunnen uitoefenen. "Die maatregelen en beperkingen in bewegingsvrijheid waren natuurlijk erg vervelend, maar ik heb niet het idee dat de roeiers dat zo hebben ervaren. Ze hebben laten zien wat zij konden en wij als staf verwachten."

Geen verrassing

De medailles van de mannen dubbelvier, de vrouwen vier-zonder en mannen dubbeltwee waren geen verrassing voor Evertse. "Die van Roos en Lisa in de dubbeltwee misschien ook niet, maar die medaille beschouw ik wel als een bonus. Ze zaten er dit jaar wel heel lekker in. De mannen dubbeltwee was ook erg sterk dit toernooi, maar in de voorbereiding zagen we in de trainingen al dat ze net zo goed zijn als de dubbelvier."

Over het vlaggenschip niets dan lof van de technisch directeur. "Toen Dirk Uittenbogaard die misslag maakte, ging ik door de grond. Het zal toch niet, dacht ik. Maar wat een geweldig herstel; olympisch kampioen in een wereldrecord is uniek."

Meer uit Sport

McLaren-teambaas: we hebben Las Vegas achter ons gelaten

DOHA (ANP) - Het Formule 1-team van McLaren heeft de gebeurtenissen tijdens de Grote Prijs van Las Vegas achter zich gelaten. Dat stelt teambaas Andrea Stella in een persbericht, in aanloop naar de GP van Qatar.

5 uur geleden
Verstappen bekijkt titelstrijd in de Formule 1 'race voor race'

DOHA (ANP) - Max Verstappen gaat de strijd om de wereldtitel in de Formule 1 "race voor race bekijken". Dat zegt de viervoudig wereldkampioen in aanloop naar de GP van Qatar via zijn team Red Bull. "We gaan elk raceweekend in met de instelling om zoveel mogelijk punten te pakken", aldus Verstappen. "We kunnen ons alleen een perfect weekend veroorloven."

7 uur geleden
Formule 1-ontwerper Newey wordt teambaas bij Aston Martin

DOHA (ANP) - Adrian Newey wordt komend seizoen de nieuwe teambaas van Aston Martin. Dat heeft het Formule 1-team bekendgemaakt. Hij volgt daarmee Andy Cowell op, die een andere functie krijgt.

7 uur geleden
Handbalster Abbingh stopt na dit seizoen ook bij haar club

ROTTERDAM (ANP) - Handbalster Lois Abbingh stopt na dit seizoen met handballen. Dat zei de aanvoerster van Oranje tijdens een persmoment in Ahoy voorafgaand aan haar laatste WK.

8 uur geleden
Italiaanse skiester Brignone is terug op de piste

MILAAN (ANP) - De Italiaanse skiester Federica Brignone is zeven maanden na een dubbele beenbreuk terug op de piste. Volgens de Italiaanse wintersportfederatie gaat ze er alles aan doen om aan de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo deel te nemen.

10 uur geleden
Verstappen genomineerd voor 'actie van het jaar' in Formule 1

DOHA (ANP) - Max Verstappen is genomineerd voor 'de actie van het jaar'. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 kan die prijs tijdens het gala van autosportfederatie FIA later dit jaar winnen. Verstappen maakte zijn in het oog springende actie na de start van de GP in Imola waar hij Oscar Piastri voorbijging. Lando Norris en Oliver Bearman zijn de andere genomineerden.

11 uur geleden
Hockeysters zonder aanvoerster Sanders naar Argentinië

AMSTERDAM (ANP) - De Nederlandse hockeysters reizen zonder Pien Sanders naar Argentinië voor de start van het nieuwe seizoen van de Pro League. De aanvoerster is onvoldoende fit voor twee dubbele confrontaties met het gastland en Duitsland.

14 uur geleden