Roeiploeg moet alles in afzondering doen na drie coronagevallen
TOKIO (ANP) - De Nederlandse roeiploeg op de Olympische Spelen wordt vanwege de drie coronagevallen voorlopig helemaal afgezonderd van de deelnemers uit andere landen en van de vrijwilligers in Tokio. Zo kan de ploeg bij de olympische roeibaan niet langer gebruikmaken van de eetzaal en de algemene warming-upruimte. "We hebben van de internationale federatie het verzoek gekregen of wij eraan willen meewerken om het voor de vrijwilligers, de organisatie en met name de andere landen zo veilig mogelijk te maken", zegt technisch directeur Hessel Evertse. "Dat doen we natuurlijk."
Eerst testte een staflid van de roeiploeg positief op het coronavirus, vervolgens ook skiffeur Finn Florijn en hoofdcoach Josy Verdonkschot van de vrouwenboten. "Wij doen er zelf al alles aan om niet besmet te raken en ervoor te zorgen dat we zo min mogelijk risico vormen voor anderen", aldus Evertse. Nadat Verdonkschot als derde lid van de roeiploeg positief had getest, kwam het verzoek van de mondiale federatie om zoveel mogelijk in afzondering te gaan.
Omdat de roeiers de gemeenschappelijke ruimtes bij de roeibaan niet meer kunnen gebruiken, moeten ze zich nu voor wedstrijden voorbereiden in een tentje van 4 bij 4 meter, met ruimte voor slechts enkele fietsen en ergometers. Tussen de middag eten ze in een aparte ruimte of ze gaan terug naar het olympisch dorp.
Taxi's
De roeiers kunnen ook geen gebruik meer maken van het busvervoer vanuit het olympisch dorp naar de roeibaan. Ze worden nu in taxi's en kleine busjes vervoerd. "Dat zijn geaccrediteerde taxi's, met chauffeurs die ook dagelijks een coronatest doen. Die taxi's moet je eigenlijk 48 uur van tevoren reserveren, dat is lastig te organiseren gezien de steeds veranderende situatie", aldus Evertse. "We zijn het al 1,5 jaar gewend om in kleine groepen te werken, mini-bubbels. Iedere groep heeft een eigen programma, een eigen dagindeling. Er vallen in de begeleiding nu mensen tussenuit, wat betekent dat wij met minder mensen meer werk moeten doen. Maar we zijn flexibel, we kunnen dat aan."
Goed eten, goed slapen en goed roeien, dat zijn volgens Evertse de drie kernpunten voor zijn ploeg. "Dat komt door dit alles wel in het gedrang. Maar als het niet kan zoals het moet, dan moet het maar zoals het kan. Er is een hoop onzekerheid, we moeten veel schakelen, maar de sporters bewaren rust en focus. En onze mensen werken snoeihard om dat voor die sporters mogelijk te maken."
Meer uit Sport
LEEUWARDEN (ANP) - Schaatsbond KNSB maakte zondag niet meer bekend welke shorttrackers naar de Olympische Spelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo mogen. Waarschijnlijk valt de beslissing maandag, zo bevestigde een woordvoerder.
4 uur geledenBELGRADO (ANP) - Novak Djokovic is uit de bond voor professionele tennissers PTPA gestapt. De winnaar van 24 grandslamtoernooien heeft die beslissing genomen omdat hij zich onvoldoende kan vinden in de koers van de organisatie.
4 uur geledenMELBOURNE (ANP/RTR) - Stanislas Wawrinka hoopt met een wildcard zijn laatste Australian Open te kunnen spelen. De 40-jarige Zwitser heeft vorige maand aangekondigd dat hij aan het einde van 2026 stopt als proftennisser. Hij won de Australian Open in 2014 en staat nu met een 157e plaats te laag op de wereldranglijst om rechtstreeks te worden toegelaten tot het hoofdtoernooi.
6 uur geledenZONHOVEN (ANP) - Mathieu van der Poel heeft zondag voor de zesde keer de wereldbekerveldrit van Zonhoven gewonnen. De 30-jarige coureur was in de Belgische sneeuw opnieuw een klasse apart op het parcours met de beroemde Kuil van Zonhoven. De Nederlander Tibor Del Grosso (22) werd tweede.
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Suzanne Schulting heeft bij het NK shorttrack de titel veroverd op de 1500 meter. De drievoudig olympisch kampioene duwde haar schaats in de Elfstedenhal in Leeuwarden net wat eerder over de finish dan Michelle Velzeboer, die nagenoeg de hele race op kop reed.
10 uur geledenLEEUWARDEN (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij het NK opnieuw alle afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de Elfstedenhal in Leeuwarden de snelste op de 1000 meter. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam. Vorig jaar won Van 't Wout ook alle drie de afstanden.
11 uur geledenSYDNEY (ANP/DPA) - De Nederlandse tennissers zijn de United Cup, het toernooi voor gemengde landenteams, begonnen met een ruime nederlaag. Duitsland was in Sydney met 3-0 te sterk.
18 uur geleden