Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roeiers testen olympische baan onder uitdagende omstandigheden

Roeiers testen olympische baan onder uitdagende omstandigheden

PARIJS (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben deze week hun eerste meters gemaakt op de olympische roeibaan van Parijs. Bondscoach Eelco Meenhorst bracht met 34 roeiers, verdeeld over tien boten, een tweedaags flitsbezoek aan het meer Vaires-sur-Marne ten oosten van Parijs waar eind juli de Olympische Spelen plaatsvinden.

Skiffeur Simon van Dorp keek dinsdagmiddag tevreden terug op de korte trainingsstage in het Stade Nautique. De zilverenmedaillewinnaar van de WK vorig jaar in Belgrado ondervond dat de omstandigheden op het Franse meer uitdagend kunnen zijn. "Maandag hadden we te maken met windkracht 4 en bij vlagen windkracht 6. Het tweede deel van de roeibaan is best wel open. Als dan wind van opzij komt en hoge golven ontstaan, kan de finish lastig worden. Het was goed om daar een beetje mee te oefenen. Bij de hoge golven heb ik wat stukjes op racetempo gedaan", zei Van Dorp dinsdag in een telefonisch interview.

Van Dorp staat te boek als een technisch begaafde skiffeur. Zware omstandigheden met veel wind en golven kunnen in zijn voordeel zijn. "Ik kan redelijk goed omgaan met slecht water, maar dat kunnen meerdere roeiers zoals bijvoorbeeld de regerend olympisch kampioen Stefanos Douskos. Het is natuurlijk afwachten wat de omstandigheden in de zomer zullen zijn."

Rustig

De 26-jarige Amsterdammer vond het prettig om alvast kennis te maken met "de ins en outs van de baan en de gigantische trainingsfaciliteiten" rond het Stade Nautique. Maar een echt olympisch gevoel kreeg Van Dorp nog niet. "Het is hier nog heel rustig en een beetje kaal, de tribunes staan er nog niet."

De 34-koppige roeiploeg sliep in hetzelfde hotel als waar de ploeg tijdens de Olympische Spelen verblijft. De roeibond heeft dit hotel, op tien kilometer van de roeibaan, verkozen boven een verblijf in het olympisch dorp op zo'n 50 minuten rijden.

Doelstelling

Van Dorp kijkt uit naar zijn tweede deelname aan de Spelen. In 2021 maakte hij deel uit van de Holland Acht waarmee hij in Tokio als vijfde eindigde. Vorig jaar stapte hij over van de dubbelvier naar de skiff. Bij zijn WK-debuut in de smalle eenpersoonsboot verraste de Amsterdammer met een zilveren medaille. Van Dorp moest alleen de Duitse titelverdediger Oliver Zeidler voor zich dulden.

Met het oog op Parijs is zijn doelstelling helder. "Ik zet hoog in, ik ga voor olympisch goud", stelde Van Dorp. "Ik voel dat ik steeds beter word in de skiff. Het is aan mij om zo hard mogelijk van A naar B te roeien."

Meer uit Sport

Langebaanschaatsen op Winterspelen 2030 definitief naar Thialf

HEERENVEEN (ANP) - Het olympisch schaatstoernooi op de langebaan vindt in 2030 definitief plaats in Thialf in Heerenveen. Sportkoepel NOC*NSF laat in een persbericht weten dat het organisatiecomité van de Winterspelen in de Franse Alpen dat heeft bekendgemaakt.

42 minuten geleden
Tennisser Van de Zandschulp naar tweede ronde Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Botic van de Zandschulp is doorgedrongen tot de tweede ronde van Wimbledon. De Nederlander rekende in zijn openingspartij op het grandslamtoernooi in Londen in vier sets af met de Amerikaan Aleksandar Kovacevic: 6-3 6-7 (2) 6-4 6-0.

1 uur geleden
Tennisser Griekspoor zakt flink op wereldranglijst

LONDEN (ANP) - Tallon Griekspoor is flink gezakt op de wereldranglijst. Op de ranglijst die is gepresenteerd op de dag dat het hoofdtoernooi van Wimbledon begint, is de 29-jarige Haarlemmer gezakt van de 39e naar de 58e plaats.

7 uur geleden
Griekspoor dinsdag in laatste partij op baan 6 op Wimbledon

LONDEN (ANP) - Tennisser Tallon Griekspoor komt dinsdag op het grandslamtoernooi van Wimbledon in actie in de vierde partij op baan 6. Dat blijkt uit het vrijgegeven speelschema voor die dag.

15 uur geleden
Coureur Russell blij dat hij weer op het hoogste treetje staat

SPIELBERG (ANP) - De Britse Formule 1-coureur George Russell is na de zege in de GP van Oostenrijk blij dat hij weer eens op het hoogste treetje staat. "Het is geweldig om weer de eerste te zijn. Het was even geleden, dus ik ga hier zeker even van genieten", zei de Mercedes-coureur.

21 uur geleden
Opnieuw titel voor Visser en Enser op slotdag NK, ook goud Wevers

ROTTERDAM (ANP) - Turner Aaron Enser en turnster Naomi Visser hebben op de finaledag van de NK in Ahoy Rotterdam allebei nog een titel gepakt. De 19-jarige Enser, die zaterdag de Nederlandse meerkamptitel greep, turnde zondag naar goud op het toestel vloer (13,050).

21 uur geleden
Hitte heeft amper vat op bezoekersaantallen TT van Assen

ASSEN (ANP) - De hitte heeft nauwelijks invloed gehad op het aantal bezoekers bij de TT van Assen. De organisatie meldde bijna 194.000 betalende bezoekers in de afgelopen drie dagen. "Dat is mij reuze meegevallen, ik had verwacht dat er minder mensen zouden komen", zei voorzitter Arjan Bos van het TT Circuit. "Er was op de vrijdag en zaterdag wel sprake van een lichte daling en dat schuif ik dan maar op de hittestress."

23 uur geleden