Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roeiers testen olympische baan onder uitdagende omstandigheden

Roeiers testen olympische baan onder uitdagende omstandigheden

PARIJS (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben deze week hun eerste meters gemaakt op de olympische roeibaan van Parijs. Bondscoach Eelco Meenhorst bracht met 34 roeiers, verdeeld over tien boten, een tweedaags flitsbezoek aan het meer Vaires-sur-Marne ten oosten van Parijs waar eind juli de Olympische Spelen plaatsvinden.

Skiffeur Simon van Dorp keek dinsdagmiddag tevreden terug op de korte trainingsstage in het Stade Nautique. De zilverenmedaillewinnaar van de WK vorig jaar in Belgrado ondervond dat de omstandigheden op het Franse meer uitdagend kunnen zijn. "Maandag hadden we te maken met windkracht 4 en bij vlagen windkracht 6. Het tweede deel van de roeibaan is best wel open. Als dan wind van opzij komt en hoge golven ontstaan, kan de finish lastig worden. Het was goed om daar een beetje mee te oefenen. Bij de hoge golven heb ik wat stukjes op racetempo gedaan", zei Van Dorp dinsdag in een telefonisch interview.

Van Dorp staat te boek als een technisch begaafde skiffeur. Zware omstandigheden met veel wind en golven kunnen in zijn voordeel zijn. "Ik kan redelijk goed omgaan met slecht water, maar dat kunnen meerdere roeiers zoals bijvoorbeeld de regerend olympisch kampioen Stefanos Douskos. Het is natuurlijk afwachten wat de omstandigheden in de zomer zullen zijn."

Rustig

De 26-jarige Amsterdammer vond het prettig om alvast kennis te maken met "de ins en outs van de baan en de gigantische trainingsfaciliteiten" rond het Stade Nautique. Maar een echt olympisch gevoel kreeg Van Dorp nog niet. "Het is hier nog heel rustig en een beetje kaal, de tribunes staan er nog niet."

De 34-koppige roeiploeg sliep in hetzelfde hotel als waar de ploeg tijdens de Olympische Spelen verblijft. De roeibond heeft dit hotel, op tien kilometer van de roeibaan, verkozen boven een verblijf in het olympisch dorp op zo'n 50 minuten rijden.

Doelstelling

Van Dorp kijkt uit naar zijn tweede deelname aan de Spelen. In 2021 maakte hij deel uit van de Holland Acht waarmee hij in Tokio als vijfde eindigde. Vorig jaar stapte hij over van de dubbelvier naar de skiff. Bij zijn WK-debuut in de smalle eenpersoonsboot verraste de Amsterdammer met een zilveren medaille. Van Dorp moest alleen de Duitse titelverdediger Oliver Zeidler voor zich dulden.

Met het oog op Parijs is zijn doelstelling helder. "Ik zet hoog in, ik ga voor olympisch goud", stelde Van Dorp. "Ik voel dat ik steeds beter word in de skiff. Het is aan mij om zo hard mogelijk van A naar B te roeien."

Meer uit Sport

Schuldbewuste Velzeboer weet niet wat er in haar hoofd omging

MILAAN (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer vond het na haar fatale val in de halve finale van de gemengde aflossing lastig aan te geven waar het precies misging. "Ik weet niet zo goed wat er in mijn hoofd omging. Ik kwam na een wissel wat klem te zitten en ik wilde weer snelheid gaan maken. Toen kwam ik met mijn punt in het ijs. Het was niet te voorspellen dat dit ging gebeuren. Het is gewoon klote", vertelde de kopvrouw van de Nederlandse ploeg in Milaan.

1 uur geleden
Griekspoor keert alleen terug in Davis Cup als zaken beter worden

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor (29) keert alleen terug in het Davis Cup-team als er bepaalde zaken bij de tennisbond veranderen. Dat zei de nummer 1 van Nederland in Ahoy na zijn overwinning in de eerste ronde op het ABN AMRO Open tegen Giovanni Mpetshi Perricard. "Als je de Davis Cup wilt winnen, dan moeten dingen beter", aldus Griekspoor. "Heel veel mensen in het Nederlandse tennis zijn het met me eens. Ik spreek het uit. Ik vang die kogels daarvoor graag op."

1 uur geleden
Leerdam mag ingedeukte gouden medaille inleveren voor reparatie

MILAAN (ANP/AFP) - Schaatsster Jutta Leerdam mag haar gouden olympische medaille inleveren voor reparatie. De organisatie van de Olympische Spelen in Milaan heeft dinsdag laten weten dat sporters hun medailles kunnen inleveren als deze mankementen vertonen.

1 uur geleden
Skiester Shiffrin faalt in combinatie en eindigt naast het podium

CORTINA D'AMPEZZO (ANP/RTR) - De Amerikaanse skivedette Mikaela Shiffrin heeft naast een medaille gegrepen in de olympische teamcombinatie. De specialiste op de slalom en succesvolste skiester in de wereldbeker (108 overwinningen) eindigde samen met Breezy Johnson als vierde.

1 uur geleden
Shorttrackers krijgen dag de tijd om teleurstelling te verwerken

MILAAN (ANP) - De Nederlandse shorttrackploeg krijgt van bondscoach Niels Kerstholt ongeveer een dag de tijd om de teleurstelling van het missen van een medaille op de olympische gemengde aflossing te verwerken. "Ik moet ze nu even de tijd geven en met rust laten. Morgen gaan we het ijs weer op om volle bak te trainen", zei de bondscoach, die donderdag de volgende wedstrijden op de Spelen heeft.

1 uur geleden
Bondscoach Kerstholt aangeslagen na val Velzeboer: dit raakt me

MILAAN (ANP) - Niet alleen de Nederlandse shorttrackers zelf, maar ook bondscoach Niels Kerstholt was na het mislopen van een medaille op de olympische gemengde aflossing aangeslagen. "Dan ben je zoveel sneller en zoveel beter en dan gebeurt dit. Dat raakt me, dat zie je nu ook", zei hij na afloop van de race tegen Nederlandse journalisten in de Milano Ice Skating Arena, daarbij doelend op zijn natte ogen.

2 uur geleden
Griekspoor naar tweede ronde ATP-toernooi in Rotterdam

ROTTERDAM (ANP) - Tallon Griekspoor staat in de tweede ronde van het ABN AMRO Open. De 29-jarige tennisser won dinsdag in twee sets van de Fransman Giovanni Mpetshi Perricard: 6-4 6-4. Griekspoor speelt in de tweede ronde tegen de Fransman Quentin Halys, die won van Mees Röttgering.

2 uur geleden