Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roeiers testen olympische baan onder uitdagende omstandigheden

Roeiers testen olympische baan onder uitdagende omstandigheden

PARIJS (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben deze week hun eerste meters gemaakt op de olympische roeibaan van Parijs. Bondscoach Eelco Meenhorst bracht met 34 roeiers, verdeeld over tien boten, een tweedaags flitsbezoek aan het meer Vaires-sur-Marne ten oosten van Parijs waar eind juli de Olympische Spelen plaatsvinden.

Skiffeur Simon van Dorp keek dinsdagmiddag tevreden terug op de korte trainingsstage in het Stade Nautique. De zilverenmedaillewinnaar van de WK vorig jaar in Belgrado ondervond dat de omstandigheden op het Franse meer uitdagend kunnen zijn. "Maandag hadden we te maken met windkracht 4 en bij vlagen windkracht 6. Het tweede deel van de roeibaan is best wel open. Als dan wind van opzij komt en hoge golven ontstaan, kan de finish lastig worden. Het was goed om daar een beetje mee te oefenen. Bij de hoge golven heb ik wat stukjes op racetempo gedaan", zei Van Dorp dinsdag in een telefonisch interview.

Van Dorp staat te boek als een technisch begaafde skiffeur. Zware omstandigheden met veel wind en golven kunnen in zijn voordeel zijn. "Ik kan redelijk goed omgaan met slecht water, maar dat kunnen meerdere roeiers zoals bijvoorbeeld de regerend olympisch kampioen Stefanos Douskos. Het is natuurlijk afwachten wat de omstandigheden in de zomer zullen zijn."

Rustig

De 26-jarige Amsterdammer vond het prettig om alvast kennis te maken met "de ins en outs van de baan en de gigantische trainingsfaciliteiten" rond het Stade Nautique. Maar een echt olympisch gevoel kreeg Van Dorp nog niet. "Het is hier nog heel rustig en een beetje kaal, de tribunes staan er nog niet."

De 34-koppige roeiploeg sliep in hetzelfde hotel als waar de ploeg tijdens de Olympische Spelen verblijft. De roeibond heeft dit hotel, op tien kilometer van de roeibaan, verkozen boven een verblijf in het olympisch dorp op zo'n 50 minuten rijden.

Doelstelling

Van Dorp kijkt uit naar zijn tweede deelname aan de Spelen. In 2021 maakte hij deel uit van de Holland Acht waarmee hij in Tokio als vijfde eindigde. Vorig jaar stapte hij over van de dubbelvier naar de skiff. Bij zijn WK-debuut in de smalle eenpersoonsboot verraste de Amsterdammer met een zilveren medaille. Van Dorp moest alleen de Duitse titelverdediger Oliver Zeidler voor zich dulden.

Met het oog op Parijs is zijn doelstelling helder. "Ik zet hoog in, ik ga voor olympisch goud", stelde Van Dorp. "Ik voel dat ik steeds beter word in de skiff. Het is aan mij om zo hard mogelijk van A naar B te roeien."

Meer uit Sport

Baanwielrenners nog niet onder de indruk van olympische piste LA

APELDOORN (ANP) - De Nederlandse baanwielrenners zijn nog niet onder de indruk van de olympische piste van de Spelen van Los Angeles in 2028. "Afgelopen zomer zijn we een week naar LA geweest om de baan te verkennen, maar die voelt heel klein en compact. Het is niks vergeleken hier met Omnisport", zei vijfvoudig olympisch kampioen Harrie Lavreysen tijdens een persmoment langs de wielerbaan in Apeldoorn.

1 uur geleden
Sloveense wielrenner Roglič wint EK-tijdrit in eigen land

ŠENČUR (ANP) - De Sloveense wielrenner Primož Roglič is in eigen land voor het eerst Europees kampioen tijdrijden geworden. De 36-jarige routinier was in Šenčur op het parcours van 22,1 kilometer sneller dan de Fransen Bruno Armirail en Maxime Decomble. De Nederlander Sjoerd Bax eindigde op de 23e plaats.

1 uur geleden
Baanwielrenner Lavreysen na nederlagen extra gebrand op goed WK

APELDOORN (ANP) - Baanwielrenner Harrie Lavreysen is er na zijn zeldzame nederlagen op de sprint dit jaar extra op gebrand er tijdens de WK volgende week in Shanghai weer te staan. De vijfvoudig olympisch kampioen slaat de kilometer tijdrit over om zo vol voor prolongatie van zijn sprinttitel te gaan. Op dat onderdeel was de 29-jarige Brabander sinds 2019 ongeslagen, maar dit jaar verloor hij zowel op de EK als in de wereldbeker.

1 uur geleden
Judoka Van Lieshout verliest strijd om brons op WK in Bakoe

BAKOE (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout heeft de Nederlandse ploeg niet aan de eerste medaille kunnen helpen op de WK in Bakoe (Azerbeidzjan). De Europese kampioene verloor in de klasse tot 63 kilogram de strijd om het brons van Enkhriilen Lkhagvatogoo uit Mongolië.

2 uur geleden
Reusser opnieuw Europees kampioene tijdrijden, Vollering tweede

ŠENČUR (ANP) - Wielrenster Marlen Reusser is voor de vijfde keer in haar carrière Europees kampioen tijdrijden geworden. De Zwitserse wereldkampioene tijdrijden was in Slovenië 23 seconden sneller dan Demi Vollering, de wereldkampioene op de weg. Juliette Berthet uit Frankrijk, ploeggenote van Vollering bij FDJ United-Suez, werd derde op 1.09 minuut. De andere Nederlandse deelnemer, Lieke Nooijen, werd tiende op 2.40 minuten van de winnares.

3 uur geleden
Kraus verdedigt Europese bokstitel tegen Duitser Deines

AMSTERDAM (ANP) - Bokser Gradus Kraus verdedigt op 28 november zijn Europese titel in het lichtzwaargewicht. De Duitser Adam Deines is in Amsterdam zijn tegenstander, meldt organisator Boxing Gladiators.

3 uur geleden
MotoGP brengt in 2027 'meer spektakel' met sprintkwalificatie

MADRID (ANP) - De MotoGP introduceert in 2027 een sprintkwalificatie die de startopstelling voor de sprintrace bepaalt. Het nieuwe format moet nog meer spektakel opleveren voor de toeschouwers, laat de organisatie van de belangrijkste motorsportklasse weten in een persbericht.

5 uur geleden