Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roeiers Holland Acht 'klusten bij' maar konden Britten niet aan

Roeiers Holland Acht 'klusten bij' maar konden Britten niet aan

VAIRES-SUR-MARNE (ANP) - De roeiers van de Holland Acht maakten indruk met hun optreden in de finale. Ze kwamen in de buurt van de ongenaakbare Britten, maar wisten net niet voor een megastunt te zorgen. Mick Makker was na afloop lovend over de werkethiek van zijn bootgenoten.

"We hebben echt niks laten liggen de afgelopen periode. We hebben zó ontzettend hard getraind en heel veel bijgeklust. Ons schema is al zwaar, maar we hebben zo'n ontzettende drive gecreëerd", zei Makker (31) na het in ontvangst nemen van de zilveren plak.

"Met bijklussen bedoel ik dat we net even wat extra werk verrichten. Soms wordt het niet afgesproken, dan ga je eens wat extra's doen in de skiff en dan kom je elkaar ineens tegen op het water. Het was echt een strijd van: wie doet het meest? Er is echt een mentaliteit ontstaan dat niks te gek is. Normaal moeten trainers je opjutten om braaf je trainingen te doen, maar wij moeten juist worden afgeremd."

'Recordsnelheden geroeid'

Halverwege ging Nederland aan de leiding, maar in het tweede deel van de race nam Groot-Brittannië het over. "We hebben nog nooit van de Britten gewonnen. Die zijn net nog even te goed, maar we hebben alles gedaan wat we moesten doen", aldus Makker.

Na afloop werd vooral het mooie van zilver ingezien in plaats van dat er gebaald werd van het missen van goud. "We hebben wereldrecordsnelheden geroeid. En helaas waren die zelfs niet genoeg voor goud", zei Makker.

Herkomst naam

"Heel veel roeinaties zetten vol in op de acht. Het niveau is hoog en de concurrentie is moordend. Voor mij voelt het niet als een olympische titel, maar ik weet dat we het beste hebben gedaan wat we konden. We mogen heel erg tevreden zijn, want dit was het gewoon."

In 1996 werd de naam Holland Acht gecreëerd na de gouden medaille voor Nederland op de Spelen van Atlanta.

Meer uit Sport

Verstappen wint ook zijn tweede GT3-race op Nürburgring

NÜRBURGRING (ANP) - Max Verstappen heeft ook zijn tweede GT3-race op de Nürburgring gewonnen. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 finishte, met zijn teamgenoten Daniel Juncadella en Jules Gounon, de vier uur durende race met ongeveer een minuut voorsprong op Jordan Pepper en Dan Harper in de BMW. De race was lang spannend, maar in het laatste deel maakte Verstappen het verschil in de Mercedes.

2 uur geleden
Handballers verliezen in Golden League van Noorwegen

KOPENHAGEN (ANP) - De Nederlandse handballers hebben in de Golden League met 38-31 verloren van Noorwegen. Het was de tweede wedstrijd van Nederland in het oefentoernooi in Kopenhagen, waar ook Denemarken en de Verenigde Staten aan deelnemen. Oranje won het eerste duel met 39-30 van de VS.

3 uur geleden
Gemengde estafetteploeg mist door val medaille op WK indoor

TORUN (ANP) - De gemengde estafetteploeg op de 4x400 meter heeft op de WK indooratletiek in het Poolse Torun geen medaille behaald. Keenan Blake, Myrte van der Schoot, Tony van Diepen en Eveline Saalberg eindigden als vijfde en schoven kort na afloop op naar de vierde plaats door de diskwalificatie van Jamaica.

4 uur geleden
Skiester Pirovano wint laatste afdaling en wereldbekerklassement

KVITFJELL (ANP) - De Italiaanse skiester Laura Pirovano heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen, en daarmee de winst in het wereldbekerklassement veiliggesteld. In de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, in de buurt van Lillehammer, was de Italiaanse 0,15 seconde sneller dan de Amerikaanse olympisch kampioen Breezy Johnson. Kira Weidle-Winkelmann uit Duitsland werd derde op een kwart tel.

4 uur geleden
Skiër Paris wint laatste afdaling van het seizoen in Kvitfjell

KVITFJELL (ANP/DPA) - De Italiaanse skiër Dominik Paris heeft de laatste afdaling van het seizoen gewonnen. Bij de wereldbekerfinale in het Noorse Kvitfjell, nabij Lillehammer, was hij 0,19 seconde sneller dan de Zwitserse olympisch kampioen Franjo von Allmen. De Oostenrijker Vincent Kriechmayr werd derde op 0,60 seconde van de winnaar.

6 uur geleden
Bisschops snelt naar halve finales 60 meter op WK indoor

TORUN (ANP) - Minke Bisschops heeft zich geplaatst voor de halve finales van de 60 meter bij de WK indooratletiek in het Poolse Torun. De 23-jarige atlete kwam in haar heat als derde over de finish in een tijd van 7,22. De eerste drie kregen rechtstreeks toegang tot de halve finales, die zaterdagavond zijn.

6 uur geleden
Verstappen op pole position bij uitstapje naar Nürburgring

NÜRBURG (ANP) - Max Verstappen heeft pole position veiliggesteld in de Nürburgring Langstrecken-Serie. De coureur van Red Bull maakt zaterdag een uitstapje uit de Formule 1 naar de Duitse race over vier uur, ter voorbereiding op de 24-uursrace die hij in mei op de Nürburgring rijdt.

7 uur geleden