Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roeiers Holland Acht 'klusten bij' maar konden Britten niet aan

Roeiers Holland Acht 'klusten bij' maar konden Britten niet aan

VAIRES-SUR-MARNE (ANP) - De roeiers van de Holland Acht maakten indruk met hun optreden in de finale. Ze kwamen in de buurt van de ongenaakbare Britten, maar wisten net niet voor een megastunt te zorgen. Mick Makker was na afloop lovend over de werkethiek van zijn bootgenoten.

"We hebben echt niks laten liggen de afgelopen periode. We hebben zó ontzettend hard getraind en heel veel bijgeklust. Ons schema is al zwaar, maar we hebben zo'n ontzettende drive gecreëerd", zei Makker (31) na het in ontvangst nemen van de zilveren plak.

"Met bijklussen bedoel ik dat we net even wat extra werk verrichten. Soms wordt het niet afgesproken, dan ga je eens wat extra's doen in de skiff en dan kom je elkaar ineens tegen op het water. Het was echt een strijd van: wie doet het meest? Er is echt een mentaliteit ontstaan dat niks te gek is. Normaal moeten trainers je opjutten om braaf je trainingen te doen, maar wij moeten juist worden afgeremd."

'Recordsnelheden geroeid'

Halverwege ging Nederland aan de leiding, maar in het tweede deel van de race nam Groot-Brittannië het over. "We hebben nog nooit van de Britten gewonnen. Die zijn net nog even te goed, maar we hebben alles gedaan wat we moesten doen", aldus Makker.

Na afloop werd vooral het mooie van zilver ingezien in plaats van dat er gebaald werd van het missen van goud. "We hebben wereldrecordsnelheden geroeid. En helaas waren die zelfs niet genoeg voor goud", zei Makker.

Herkomst naam

"Heel veel roeinaties zetten vol in op de acht. Het niveau is hoog en de concurrentie is moordend. Voor mij voelt het niet als een olympische titel, maar ik weet dat we het beste hebben gedaan wat we konden. We mogen heel erg tevreden zijn, want dit was het gewoon."

In 1996 werd de naam Holland Acht gecreëerd na de gouden medaille voor Nederland op de Spelen van Atlanta.

Meer uit Sport

Shorttracker Knegt krijgt bij emotioneel afscheid gouden speld

TILBURG (ANP) - Sjinkie Knegt heeft zondag bij zijn afscheid als shorttracker van de KNSB de gouden speld ontvangen. De bond eert daarmee schaatsers die een bijzondere prestatie hebben geleverd.

4 uur geleden
Nederlands podium bij 500 meter vrouwen op EK shorttrack

TILBURG (ANP) - De 500 meter bij de Europese kampioenschappen shorttrack in Tilburg heeft een volledig Nederlands podium opgeleverd. Xandra Velzeboer won en schreef daarmee naast de 1000 meter ook de kortste afstand op haar naam.

5 uur geleden
Van 't Wout verzekert zich bij EK ook van goud op 1000 meter

TILBURG (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout heeft bij de EK in Tilburg alle individuele afstanden gewonnen. De 24-jarige Nederlander was zondag in de finale van de 1000 meter oppermachtig en schaatste van begin tot eind aan de leiding. Zaterdag schreef Van 't Wout al de 500 en 1500 meter op zijn naam en zondag pakte hij ook goud op de gemengde aflossing. Later op zondag kan hij er met de mannenaflossingsploeg een vijfde gouden plak aan toevoegen.

6 uur geleden
Shorttrackster Fontana wint op EK 1500 meter, zilver voor Deltrap

TILBURG (ANP) - Arianna Fontana heeft bij de Europese kampioenschappen shorttrack de 1500 meter op haar naam gebracht. De Italiaanse bleef in Tilburg de Nederlandse Zoë Florence Deltrap (zilver) en haar landgenote Arianna Sighel (brons) voor.

7 uur geleden
Venus Williams (45) als oudste deelnemer snel klaar in Melbourne

MELBOURNE (ANP) - Venus Williams heeft tennishistorie geschreven als oudste deelnemer ooit aan de Australian Open. Het verblijf van de 45-jarige Amerikaanse op het grandslamtoernooi in Melbourne was van korte duur, want ze werd in de eerste ronde uitgeschakeld. Williams beet wel stevig van zich af tegen de 24-jarige Servische Olga Danilovic; ze verloor na twee uur en zeventien minuten in drie sets: 7-6 (5) 3-6 4-6.

8 uur geleden
Nederlandse shorttrackers pakken op EK goud op gemengde aflossing

TILBURG (ANP) - De Nederlandse shorttrackers hebben bij de Europese kampioenschappen in Tilburg goud gewonnen op de gemengde aflossing. Xandra Velzeboer, Teun Boer, Michelle Velzeboer en Jens van 't Wout wisten het Italiaanse team, dat steeds op de tweede positie lag, in het slot van de race ook van zich af te houden.

8 uur geleden
Alcaraz zonder setverlies naar tweede ronde Australian Open

MELBOURNE (ANP) - Carlos Alcaraz heeft zich zondag zonder grote problemen geplaatst voor de tweede ronde van de Australian Open. De nummer 1 van de wereldranglijst was in Melbourne in drie sets (6-3 7-6 (2) 6-2) te sterk voor de Australiër Adam Walton (26). Alcaraz speelt tegen de Duitser Yannick Hanfmann om een plek in de derde ronde.

9 uur geleden