Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roeiers Holland Acht 'klusten bij' maar konden Britten niet aan

Roeiers Holland Acht 'klusten bij' maar konden Britten niet aan

VAIRES-SUR-MARNE (ANP) - De roeiers van de Holland Acht maakten indruk met hun optreden in de finale. Ze kwamen in de buurt van de ongenaakbare Britten, maar wisten net niet voor een megastunt te zorgen. Mick Makker was na afloop lovend over de werkethiek van zijn bootgenoten.

"We hebben echt niks laten liggen de afgelopen periode. We hebben zó ontzettend hard getraind en heel veel bijgeklust. Ons schema is al zwaar, maar we hebben zo'n ontzettende drive gecreëerd", zei Makker (31) na het in ontvangst nemen van de zilveren plak.

"Met bijklussen bedoel ik dat we net even wat extra werk verrichten. Soms wordt het niet afgesproken, dan ga je eens wat extra's doen in de skiff en dan kom je elkaar ineens tegen op het water. Het was echt een strijd van: wie doet het meest? Er is echt een mentaliteit ontstaan dat niks te gek is. Normaal moeten trainers je opjutten om braaf je trainingen te doen, maar wij moeten juist worden afgeremd."

'Recordsnelheden geroeid'

Halverwege ging Nederland aan de leiding, maar in het tweede deel van de race nam Groot-Brittannië het over. "We hebben nog nooit van de Britten gewonnen. Die zijn net nog even te goed, maar we hebben alles gedaan wat we moesten doen", aldus Makker.

Na afloop werd vooral het mooie van zilver ingezien in plaats van dat er gebaald werd van het missen van goud. "We hebben wereldrecordsnelheden geroeid. En helaas waren die zelfs niet genoeg voor goud", zei Makker.

Herkomst naam

"Heel veel roeinaties zetten vol in op de acht. Het niveau is hoog en de concurrentie is moordend. Voor mij voelt het niet als een olympische titel, maar ik weet dat we het beste hebben gedaan wat we konden. We mogen heel erg tevreden zijn, want dit was het gewoon."

In 1996 werd de naam Holland Acht gecreëerd na de gouden medaille voor Nederland op de Spelen van Atlanta.

Meer uit Sport

WK korfbal 2027 in 12 Nederlandse speelsteden, finale in Ahoy

ROTTERDAM (ANP) - Het wereldkampioenschap korfbal van 2027 vindt plaats in twaalf Nederlandse speelsteden verspreid over het land. Dat maakte de organisatie bekend tijdens een bijeenkomst in Ahoy Rotterdam bij de finale van de Korfbal League.

12 uur geleden
Tennisser Cobolli ten koste van Zverev naar finale München

MÜNCHEN (ANP) - Titelverdediger Alexander Zverev is er niet in geslaagd om voor de tweede keer op rij de finale van het tennistoernooi van München te halen. De als eerste geplaatste Duitser verloor in de halve finales met 3-6 3-6 van de Italiaan Flavio Cobolli, de mondiale nummer 16.

12 uur geleden
Peet helpt korfballers DVO aan eerste landstitel in de zaal

ROTTERDAM (ANP) - De korfballers van DVO uit Bennekom hebben voor het eerst de Nederlandse titel in de zaal veroverd. De ploeg van coaches Jeroen van Brakel en Reinier Rense was in een zenuwslopende finale van de Korfbal League nipt te sterk voor Fortuna uit Delft. In een uitverkochte zaal met 11.000 supporters werd het in Ahoy 31-30. Rosalie Peet maakte in de laatste minuut de beslissende score voor DVO.

13 uur geleden
Turnster Sanne Wevers werkt aan comeback met oog op WK Rotterdam

DUIVEN (ANP) - Turnster Sanne Wevers (34) werkt aan een comeback en focust zich op de wereldkampioenschappen in eigen land. Dat meldt Wevers in een interview met de NOS.

22 uur geleden
Dopingautoriteit onderzoekt tennisster Vondrousova na missen test

LAUSANNE (ANP/RTR) - De dopingautoriteit ITIA is een onderzoek gestart naar de Tsjechische tennisster Marketa Vondrousova. De voormalige winnares van Wimbledon zou in december vorig jaar een dopingtest bij haar huis hebben geweigerd. In afwachting van het onderzoek geldt geen voorlopige schorsing, meldt ITIA.

1 dag geleden
Judoka Van Lieshout verrast zichzelf met snelle EK-zege

TBILISI (ANP) - Judoka Joanne van Lieshout had niet verwacht dat haar EK-finale binnen een minuut voorbij zou zijn. Dat zei de 23-jarige judoka na haar eerste Europese titel in het Georgische Tbilisi. Ze besliste de wedstrijd tegen de Franse Manon Deketer binnen een minuut met ippon dankzij een sterke houdgreep.

1 dag geleden
Handbalster Polman kondigt afscheid van de topsport aan

BOEKAREST (ANP) - Estavana Polman heeft haar afscheid van het handbal aangekondigd. De voormalige vedette van het Nederlands vrouwenteam stopt ermee aan het einde van dit seizoen. Dat meldt de 33-jarige speelster op Instagram. Op 23 mei speelt ze haar laatste wedstrijd.

1 dag geleden