Roeiers Holland Acht 'klusten bij' maar konden Britten niet aan
VAIRES-SUR-MARNE (ANP) - De roeiers van de Holland Acht maakten indruk met hun optreden in de finale. Ze kwamen in de buurt van de ongenaakbare Britten, maar wisten net niet voor een megastunt te zorgen. Mick Makker was na afloop lovend over de werkethiek van zijn bootgenoten.
"We hebben echt niks laten liggen de afgelopen periode. We hebben zó ontzettend hard getraind en heel veel bijgeklust. Ons schema is al zwaar, maar we hebben zo'n ontzettende drive gecreëerd", zei Makker (31) na het in ontvangst nemen van de zilveren plak.
"Met bijklussen bedoel ik dat we net even wat extra werk verrichten. Soms wordt het niet afgesproken, dan ga je eens wat extra's doen in de skiff en dan kom je elkaar ineens tegen op het water. Het was echt een strijd van: wie doet het meest? Er is echt een mentaliteit ontstaan dat niks te gek is. Normaal moeten trainers je opjutten om braaf je trainingen te doen, maar wij moeten juist worden afgeremd."
'Recordsnelheden geroeid'
Halverwege ging Nederland aan de leiding, maar in het tweede deel van de race nam Groot-Brittannië het over. "We hebben nog nooit van de Britten gewonnen. Die zijn net nog even te goed, maar we hebben alles gedaan wat we moesten doen", aldus Makker.
Na afloop werd vooral het mooie van zilver ingezien in plaats van dat er gebaald werd van het missen van goud. "We hebben wereldrecordsnelheden geroeid. En helaas waren die zelfs niet genoeg voor goud", zei Makker.
Herkomst naam
"Heel veel roeinaties zetten vol in op de acht. Het niveau is hoog en de concurrentie is moordend. Voor mij voelt het niet als een olympische titel, maar ik weet dat we het beste hebben gedaan wat we konden. We mogen heel erg tevreden zijn, want dit was het gewoon."
In 1996 werd de naam Holland Acht gecreëerd na de gouden medaille voor Nederland op de Spelen van Atlanta.
Meer uit Sport
SHANGHAI (ANP/AFP) - Formule 1-coureur George Russell verwacht dit seizoen een "behoorlijk spannend gevecht" tussen zijn eigen team Mercedes en Ferrari. "Wij deden het afgelopen weekend heel goed in de kwalificatie, maar zondag zag je de echte snelheid. Toen was Ferrari qua rondetijden even snel als wij", zei de 28-jarige Britse winnaar van de openingsrace in Australië.
1 uur geledenSHANGHAI (ANP/DPA/AFP) - Max Verstappen acht zichzelf nu op de "perfecte leeftijd" om naast de Formule 1 ook langeafstandsraces te gaan doen. De viervoudig wereldkampioen in de koningsklasse kondigde deze week aan dat hij in mei meedoet aan de 24-uursrace op de Nürburgring. Daar hoopt hij de komende jaren Spa en Le Mans aan toe te voegen, zei de 28-jarige Verstappen in aanloop naar de Grote Prijs van China.
3 uur geledenINDIAN WELLS (ANP/AFP) - Tennisser Novak Djokovic is er niet in geslaagd de kwartfinales van het masterstoernooi van Indian Wells te halen. De 24-voudig grandslamkampioen verloor na een spannend duel van de Britse titelverdediger Jack Draper: 4-6 6-4 7-6 (5).
4 uur geledenSHANGHAI (ANP) - Cadillac heeft bewezen dat het de Formule 1 aankan. Dat zegt teambaas Graeme Lowdon in een vooruitblik op de Grote Prijs van China komend weekend. "Het was heel bijzonder om het Formule 1-team van Cadillac geschiedenis te zien schrijven door onze eerste race uit te rijden."
17 uur geledenMILAAN (ANP) - Het Paralympisch Comité van Oekraïne stelt dat zijn atleten en coaches vanaf het begin van de Paralympische Spelen in Milaan en Cortina "systematisch onder druk zijn gezet" door vertegenwoordigers van het Internationaal Paralympisch Comité (IPC).
18 uur geledenUCHON (ANP) - Jonas Vingegaard heeft de macht gegrepen in Parijs-Nice. In een chaotische etappe in regenachtige omstandigheden kwam de tweevoudig Tourwinnaar alleen boven op een klim van eerste categorie. De Nederlander Tim van Dijke werd derde op 45 seconden van de winnaar, vier seconden achter zijn ploeggenoot Daniel Martínez. Mick van Dijke, de tweelingbroer van Tim, werd vierde. Vingegaard neemt de leiding in het algemeen klassement over.
19 uur geledenUCHON (ANP) - Juan Ayuso is hard gevallen in de vierde etappe van Parijs-Nice. De Spaanse wielrenner was de leider in het algemeen klassement en heeft de rittenkoers verlaten.
20 uur geleden