Roeiers Holland Acht 'klusten bij' maar konden Britten niet aan
VAIRES-SUR-MARNE (ANP) - De roeiers van de Holland Acht maakten indruk met hun optreden in de finale. Ze kwamen in de buurt van de ongenaakbare Britten, maar wisten net niet voor een megastunt te zorgen. Mick Makker was na afloop lovend over de werkethiek van zijn bootgenoten.
"We hebben echt niks laten liggen de afgelopen periode. We hebben zó ontzettend hard getraind en heel veel bijgeklust. Ons schema is al zwaar, maar we hebben zo'n ontzettende drive gecreëerd", zei Makker (31) na het in ontvangst nemen van de zilveren plak.
"Met bijklussen bedoel ik dat we net even wat extra werk verrichten. Soms wordt het niet afgesproken, dan ga je eens wat extra's doen in de skiff en dan kom je elkaar ineens tegen op het water. Het was echt een strijd van: wie doet het meest? Er is echt een mentaliteit ontstaan dat niks te gek is. Normaal moeten trainers je opjutten om braaf je trainingen te doen, maar wij moeten juist worden afgeremd."
'Recordsnelheden geroeid'
Halverwege ging Nederland aan de leiding, maar in het tweede deel van de race nam Groot-Brittannië het over. "We hebben nog nooit van de Britten gewonnen. Die zijn net nog even te goed, maar we hebben alles gedaan wat we moesten doen", aldus Makker.
Na afloop werd vooral het mooie van zilver ingezien in plaats van dat er gebaald werd van het missen van goud. "We hebben wereldrecordsnelheden geroeid. En helaas waren die zelfs niet genoeg voor goud", zei Makker.
Herkomst naam
"Heel veel roeinaties zetten vol in op de acht. Het niveau is hoog en de concurrentie is moordend. Voor mij voelt het niet als een olympische titel, maar ik weet dat we het beste hebben gedaan wat we konden. We mogen heel erg tevreden zijn, want dit was het gewoon."
In 1996 werd de naam Holland Acht gecreëerd na de gouden medaille voor Nederland op de Spelen van Atlanta.
Meer uit Sport
SANTIAGO (ANP) - Yanne Dorenbos heeft op de tweede dag van de WK baanwielrennen in Chili het zilver veroverd op het onderdeel scratch. De 25-jarige Castricummer moest in de sprint alleen de Duitser Moritz Augenstein voorlaten. Het brons ging naar de Nieuw-Zeelander Campbell Stewart.
6 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen heeft bij de WK baanwielrennen in Chili voor de vierde keer de titel op de keirin veroverd. De 28-jarige Brabander, ook regerend olympisch kampioen op het onderdeel, hield in de finale de Australiër Leigh Hoffman en zijn landgenoot Jeffrey Hoogland achter zich.
6 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland hebben zich bij de wereldkampioenschappen baanwielrennen in Chili gekwalificeerd voor de finale van het onderdeel keirin. Olympisch kampioen Lavreysen won zijn heat, Hoogland finishte in zijn race als tweede.
8 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Baanrenster Hetty van de Wouw is donderdag bij de WK in Chili doorgedrongen tot de kwartfinales van het sprinttoernooi. De 27-jarige Brabantse versloeg in de tweede ronde de Tsjechische Veronika Jabornikova.
13 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen en Jeffrey Hoogland hebben zich bij de wereldkampioenschappen baanwielrennen in Chili gekwalificeerd voor de halve finales van het onderdeel keirin. Hoogland werd derde in zijn heat, regerend olympisch kampioen Lavreysen behaalde niet veel later hetzelfde resultaat. Een plaats bij de beste vier was nodig voor een vervolg op de piste van Santiago.
13 uur geledenMONACO (ANP) - De Keniaanse atlete Ruth Chepngetich is voor drie jaar geschorst. De wereldrecordhoudster op de marathon heeft toegegeven dat ze een verboden middel heeft gebruikt. Door haar bekentenis heeft de Athletics Integrity Unit (AIU) haar dopingschorsing met een jaar gereduceerd. Normaal gesproken geldt een schorsing van vier jaar.
14 uur geledenSANTIAGO (ANP) - Harrie Lavreysen heeft zich bij de WK baanwielrennen in Chili via een omweg alsnog geplaatst voor de kwartfinales van het onderdeel keirin. De veelvoudig wereldkampioen slaagde er niet in om in zijn heat bij de eerste twee te eindigen, maar won zijn race in de herkansingen, waarin telkens vier renners reden om één ticket.
14 uur geleden