Roeiers dubbelvier: de wind was lastigste tegenstander
TOKIO (ANP) - De roeiers van de mannen dubbelvier waren dik tevreden na hun eerste optreden op de olympische roeibaan in Tokio. Met de indrukwekkende 'Dinosaur Bridge' op de achtergrond plaatste het viertal zich met een overtuigende race voor de finale. "We hebben onze favorietenstatus waargemaakt, want we winnen onze serie in lastige condities. De wind kwam overal vandaan", zei Dirk Uittenbogaard, een van de vier roeiers. "We werden bij vlagen echt opzij geduwd. Die wind was vrij lastig op te vangen, maar we zijn er goed doorheen gekomen."
De dubbelvier is de regerend wereldkampioen en won de afgelopen jaren zo'n beetje alle races. De druk om in Tokio te presteren is groot, maar volgens roeier Koen Metsemakers niet groter dan anders. "Rond de Spelen is er altijd meer aandacht, maar ik geloof niet dat het onze prestatie heel erg heeft beïnvloed. We hebben voldaan aan de verwachting. Bovendien leggen we onszelf al genoeg druk op.’’
De roeiers proberen de perikelen binnen de Nederlandse equipe rond het coronavirus zo veel mogelijk van zich af te zetten. Skateboardster Candy Jacobs, taekwondoka Reshmie Oogink en een staflid van de roeibond zijn positief getest in Tokio. "Je schrikt ervan, maar het moet niet te veel afleiden, omdat je er ook geen invloed op hebt. We volgen strikt de maatregelen, dat doen we al heel lang, en verder zijn we heel erg bezig met onszelf. Wij zien in Tokio verder niemand.’’
Meer uit Sport
LONDEN (ANP) - Tennisster Marta Kostjoek heeft zich voor het eerst geplaatst voor de halve finales op Wimbledon. De 24-jarige Oekraïense versloeg Jasmine Paolini (30) uit Italië in twee sets: 6-3 6-2.
1 uur geledenLANNEMEZAN (ANP) - Het Tourpeloton is vanuit het Zuid-Franse Lannemezan vertrokken voor de vijfde etappe. Die is normaal gesproken een prooi voor de sprinters, hun eerste kans van deze Ronde van Frankrijk. De finish is rond 17.30 uur na 158 kilometer in het bij de Pyreneeën gelegen Pau.
3 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Novak Djokovic heeft voor de vijftiende keer in zijn carrière de halve finale van Wimbledon bereikt. Dat deed de Servische 24-voudig grandslamwinnaar dinsdagavond in een vijfsetter tegen de Canadese nummer 4 van de wereld Félix Auger-Aliassime: 7-6 (10) 3-6 6-3 6-7 (4) 7-6 (4).
17 uur geledenKYIV (ANP) - Het Oekraïense ministerie van Buitenlandse Zaken heeft zijn zorgen geuit over de versoepeling van het Internationaal Olympisch Comité (IOC) rond Russische sporters. Dinsdag besloot het IOC de schorsing van het Russisch Olympisch Comité voorlopig op te heffen, waardoor Russen weer deel mogen nemen aan teamsporten en kwalificaties voor de Olympische Spelen.
20 uur geledenLONDEN (ANP) - De Tsjechische tennisster Karolína Muchová heeft de halve finale van Wimbledon bereikt. In de kwartfinale was ze in twee sets te sterk voor de Japanse viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka: 7-6 (4) 6-4. Het is voor het eerst in haar carrière dat Muchová de halve finales van Wimbledon heeft bereikt.
22 uur geledenFOIX (ANP) - Mads Pedersen heeft de vierde etappe van de Tour de France op zijn naam geschreven. De Deen van Lidl-Trek was na 181,9 kilometer tussen Carcassonne en Foix de beste in de sprint van de kopgroep van tien renners. Zijn Amerikaanse teamgenoot Quinn Simmons werd tweede en de Spanjaard Raúl García Pierna werd derde.
23 uur geledenLONDEN (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst in zijn carrière de kwartfinales van Wimbledon bereikt. Hij wist dinsdag het restant van de achtste finale tegen Jiří Lehečka uit Tsjechië winnend af te sluiten. De partij was maandag stilgelegd vanwege de avondklok van Wimbledon. Zverev won uiteindelijk in vier sets: 6-4 7-5 3-6 7-6 (6).
23 uur geleden