Roeiers dubbelvier: de wind was lastigste tegenstander
TOKIO (ANP) - De roeiers van de mannen dubbelvier waren dik tevreden na hun eerste optreden op de olympische roeibaan in Tokio. Met de indrukwekkende 'Dinosaur Bridge' op de achtergrond plaatste het viertal zich met een overtuigende race voor de finale. "We hebben onze favorietenstatus waargemaakt, want we winnen onze serie in lastige condities. De wind kwam overal vandaan", zei Dirk Uittenbogaard, een van de vier roeiers. "We werden bij vlagen echt opzij geduwd. Die wind was vrij lastig op te vangen, maar we zijn er goed doorheen gekomen."
De dubbelvier is de regerend wereldkampioen en won de afgelopen jaren zo'n beetje alle races. De druk om in Tokio te presteren is groot, maar volgens roeier Koen Metsemakers niet groter dan anders. "Rond de Spelen is er altijd meer aandacht, maar ik geloof niet dat het onze prestatie heel erg heeft beïnvloed. We hebben voldaan aan de verwachting. Bovendien leggen we onszelf al genoeg druk op.’’
De roeiers proberen de perikelen binnen de Nederlandse equipe rond het coronavirus zo veel mogelijk van zich af te zetten. Skateboardster Candy Jacobs, taekwondoka Reshmie Oogink en een staflid van de roeibond zijn positief getest in Tokio. "Je schrikt ervan, maar het moet niet te veel afleiden, omdat je er ook geen invloed op hebt. We volgen strikt de maatregelen, dat doen we al heel lang, en verder zijn we heel erg bezig met onszelf. Wij zien in Tokio verder niemand.’’
Meer uit Sport
ORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
28 minuten geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
41 minuten geledenMIAMI (ANP) - Kimi Antonelli ziet de recente aanpassingen in het motorreglement van de Formule 1 als een stap vooruit. Dat zei de 19-jarige leider in de WK-stand bij een persmoment in aanloop naar de Grote Prijs van Miami van zondag.
20 uur geledenVUCHERENS (ANP) - Tadej Pogacar heeft na de eerste ook de tweede etappe van de Ronde van Romandië gewonnen. De wereldkampioen uit Slovenië was de snelste in de sprint van een uitgedund peloton na een heuvelachtige rit naar Vucherens. Hij versloeg de Fransman Dorian Godon, die dinsdag de proloog won. Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland werd derde.
1 dag geledenMADRID (ANP) - De Belgische tennisser Alexander Blockx heeft titelverdediger Casper Ruud uitgeschakeld in de kwartfinale van het masterstoernooi van Madrid. De 21-jarige Blockx, 69e op de wereldranglijst, had aan twee sets genoeg tegen de Noorse nummer 15 van de wereld: 6-4 6-4.
1 dag geledenBENIMANTELL (ANP) - Mathieu van der Poel rijdt deze zomer de Tour de France. Dat zei de Nederlandse wielrenner in een interview met de Spaanse sportkrant AS. Ook is het volgens Van der Poel "zeer goed mogelijk" dat hij eind augustus in actie komt op het wereldkampioenschap mountainbike.
1 dag geledenLONDEN (ANP) - De Nederlandse tafeltennissters hebben op het WK voor landenteams in Londen de groepsfase afgesloten met een duidelijke zege op Mexico (3-0). Li Jie, Britt Eerland en Shuohan Men wonnen alle drie hun partijen met 3-0 in games.
1 dag geleden