Roeiers dubbelvier bezorgen TeamNL met goud eerste medaille
VAIRES-SUR-MARNE (ANP) - De Nederlandse roeiers van de dubbelvier hebben Nederland de eerste medaille bezorgd op de Olympische Spelen. Koen Metsemakers, Tone Wieten, Finn Florijn en Lennart van Lierop roeiden op de olympische baan in Vaires-sur-Marne naar het goud. Dat gebeurde onder het toeziend oog van chef de mission Pieter van den Hoogenband.
De Nederlandse afvaardiging in Parijs moest tot de vijfde dag wachten op de eerste plak. De afgelopen dagen werden Nederlandse favorieten in onder meer het mountainbiken en judo geplaagd door bijvoorbeeld pech of vroegtijdig uitgeschakeld.
Achter het Nederlandse viertal werden de Italianen tweede en het brons ging naar de Poolse boot.
Drie jaar geleden pakte de Nederlandse dubbelvier ook goud op de Spelen van Tokio. Toen zaten Metsemakers en Wieten in de boot met Dirk Uittenbogaard en Abe Wiersma.
Het is de eerste dag dat er medailles worden verdeeld bij het roeien.
Meer uit Sport
SAN FRANCISCO (ANP) - American footballteam Seattle Seahawks heeft de zestigste editie van de Super Bowl gewonnen. In het Levi's Stadium, in de regio rond de Baai van San Francisco, versloegen zij de New England Patriots met 29-13.
25 minuten geledenLIVIGNO (ANP) - Melissa Peperkamp en Romy van Vreden zijn op de Olympische Spelen uitgeschakeld in de kwalificatie op de big air. Beide Nederlandse snowboardsters wisten in het Livigno Snow Park niet bij de eerste twaalf te eindigen.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is het ook op de tweede dag van de Winterspelen in Milaan en Cortina d'Ampezzo niet gelukt een medaille te winnen. Snowboardster Michelle Dekker kwam zondag op de parallelreuzenslalom niet verder dan de achtste finales en bij het langebaanschaatsen eindigden Chris Huizinga (zevende), Stijn van de Bunt (negende) en Marcel Bosker (elfde) allemaal naast het podium.
9 uur geledenMETZ (ANP) - Femke Bol sprak na haar eerste wedstrijd over 800 meter van een aangename kennismaking. "Ik vond het echt heel leuk, maar ook heel spannend. Ik had die laatste 200 meter heel zwaar gemaakt in mijn hoofd en dat viel in het echt erg mee", vertelde ze na afloop van haar race in de indoorhal van het Franse Metz.
9 uur geledenTREVISO (ANP/BELGA) - De Amerikaanse skiester Lindsey Vonn is in het ziekenhuis in het Noord-Italiaanse Treviso geopereerd om een breuk in haar linkerbeen te stabiliseren. Dat heeft het Italiaanse nieuwsagentschap ANSA zondagavond bekendgemaakt.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Sander Eitrem is bij de Olympische Spelen in Milaan niet bezweken onder de favorietenrol die hij zichzelf had opgelegd door het recente wereldrecord. De Noor schaatste twee weken voor de Spelen in Inzell als eerste de 5000 meter onder de 6 minuten (5.58,52). "Ik ben opgelucht", zei hij. "Na Inzell was de druk de afgelopen dagen heel hoog."
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Jutta Leerdam is op de olympische 1000 meter ingedeeld in de vijftiende en laatste rit en komt daarin maandag uit tegen titelverdedigster Miho Takagi. Dat is zondag door loting bepaald. Leerdam eindigde vier jaar geleden in Beijing als tweede achter de Japanse.
9 uur geleden