Roeiers dubbelvier bezorgen TeamNL met goud eerste medaille
VAIRES-SUR-MARNE (ANP) - De Nederlandse roeiers van de dubbelvier hebben Nederland de eerste medaille bezorgd op de Olympische Spelen. Koen Metsemakers, Tone Wieten, Finn Florijn en Lennart van Lierop roeiden op de olympische baan in Vaires-sur-Marne naar het goud. Dat gebeurde onder het toeziend oog van chef de mission Pieter van den Hoogenband.
De Nederlandse afvaardiging in Parijs moest tot de vijfde dag wachten op de eerste plak. De afgelopen dagen werden Nederlandse favorieten in onder meer het mountainbiken en judo geplaagd door bijvoorbeeld pech of vroegtijdig uitgeschakeld.
Achter het Nederlandse viertal werden de Italianen tweede en het brons ging naar de Poolse boot.
Drie jaar geleden pakte de Nederlandse dubbelvier ook goud op de Spelen van Tokio. Toen zaten Metsemakers en Wieten in de boot met Dirk Uittenbogaard en Abe Wiersma.
Het is de eerste dag dat er medailles worden verdeeld bij het roeien.
Meer uit Sport
ARNHEM (ANP) - Atlete Nienke Brinkman maakt een verrassende rentree in het trailrunnen. De 32-jarige marathonloopster gaat mee met de Nederlandse ploeg naar het EK in het Sloveense bergplaatsje Kamnik van 5 tot en met 7 juni. Ze komt uit op het onderdeel uphill, een bergloop over 8,9 kilometer met 1280 meter hoogteverschil.
4 uur geledenOSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.
13 uur geledenOKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.
1 dag geledenUTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.
1 dag geledenREIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.
1 dag geledenSHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.
2 dagen geledenROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.
2 dagen geleden