Roeiers dubbelvier bezorgen TeamNL met goud eerste medaille
VAIRES-SUR-MARNE (ANP) - De Nederlandse roeiers van de dubbelvier hebben Nederland de eerste medaille bezorgd op de Olympische Spelen. Koen Metsemakers, Tone Wieten, Finn Florijn en Lennart van Lierop roeiden op de olympische baan in Vaires-sur-Marne naar het goud. Dat gebeurde onder het toeziend oog van chef de mission Pieter van den Hoogenband.
De Nederlandse afvaardiging in Parijs moest tot de vijfde dag wachten op de eerste plak. De afgelopen dagen werden Nederlandse favorieten in onder meer het mountainbiken en judo geplaagd door bijvoorbeeld pech of vroegtijdig uitgeschakeld.
Achter het Nederlandse viertal werden de Italianen tweede en het brons ging naar de Poolse boot.
Drie jaar geleden pakte de Nederlandse dubbelvier ook goud op de Spelen van Tokio. Toen zaten Metsemakers en Wieten in de boot met Dirk Uittenbogaard en Abe Wiersma.
Het is de eerste dag dat er medailles worden verdeeld bij het roeien.
Meer uit Sport
CORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
6 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
7 uur geledenSAKHIR (ANP) - Max Verstappen komt donderdag en vrijdagmiddag in actie tijdens de laatste testdagen van de Formule 1 in Bahrein. Dat meldde zijn team Red Bull dinsdag.
8 uur geledenMILAAN (ANP) - Hoewel de schaatssters genoegen moesten nemen met zilver op de ploegenachtervolging bij de Spelen van Milaan, was Joy Beune blij dat ze naar huis gaat met een medaille. "Het is zilver geworden en ik ben daar supertrots op. Ik heb iets tastbaars om mijn nek hangen", zei ze na de verloren finale tegen Canada met teamgenoten Antoinette Rijpma-de Jong en Marijke Groenewoud.
8 uur geledenMILAAN (ANP/RTR) - De eigenaar van de Oekraïense voetbalclub Sjachtar Donetsk heeft 180.000 euro gedoneerd aan de 27-jarige skeletonner Vladyslav Jeraskevitsj. Dat deed hij omdat de sporter was gediskwalificeerd voor de Winterspelen in Milaan-Cortina vanwege het dragen van een helm met afbeeldingen van Oekraïense sporters die zijn omgekomen in de oorlog met Rusland. Dat maakte de voetbalclub dinsdag bekend.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatser Marcel Bosker vertrok voor de wedstrijd om de bronzen medaille op de ploegenachtervolging op de Spelen uit het stadion om zich op te frissen voor een eventuele huldiging. Dat vertelde de 29-jarige rijder van team Reggeborgh toen hij weer terugkeerde in het Milano Speed Skating Stadium.
9 uur geledenMILAAN (ANP) - Rintje Ritsma is "tevreden" met een zilveren medaille voor de vrouwen en "trots" op de mannen die vierde zijn geëindigd. Dat zei de bondscoach van de schaatsers in Milaan bij de NOS.
10 uur geleden