Roeiers dubbelvier bezorgen TeamNL met goud eerste medaille
VAIRES-SUR-MARNE (ANP) - De Nederlandse roeiers van de dubbelvier hebben Nederland de eerste medaille bezorgd op de Olympische Spelen. Koen Metsemakers, Tone Wieten, Finn Florijn en Lennart van Lierop roeiden op de olympische baan in Vaires-sur-Marne naar het goud. Dat gebeurde onder het toeziend oog van chef de mission Pieter van den Hoogenband.
De Nederlandse afvaardiging in Parijs moest tot de vijfde dag wachten op de eerste plak. De afgelopen dagen werden Nederlandse favorieten in onder meer het mountainbiken en judo geplaagd door bijvoorbeeld pech of vroegtijdig uitgeschakeld.
Achter het Nederlandse viertal werden de Italianen tweede en het brons ging naar de Poolse boot.
Drie jaar geleden pakte de Nederlandse dubbelvier ook goud op de Spelen van Tokio. Toen zaten Metsemakers en Wieten in de boot met Dirk Uittenbogaard en Abe Wiersma.
Het is de eerste dag dat er medailles worden verdeeld bij het roeien.
Meer uit Sport
TBILISI (ANP) - Naomi van Krevel heeft op de EK judo in het Georgische Tbilisi naast een bronzen medaille gegrepen in de klasse tot 52 kilogram. De 25-jarige judoka verloor in de strijd om het brons van de Spaanse Ariane Toro Soler, die eerder werd uitgeschakeld in de halve finale.
5 uur geledenBRISBANE (ANP/RTR) - De organisatie van de Olympische Spelen van 2032 in het Australische Brisbane ziet geen reden om te kijken naar een alternatieve locatie voor het olympische roeitoernooi. De roeiwedstrijden moeten plaatsvinden in de rivier de Fitzroy in de deelstaat Queensland, die bekendstaat om sterke getijden en als leefgebied van krokodillen.
10 uur geledenSTUTTGART (ANP/AFP) - Iga Swiatek is overtuigend begonnen aan haar gravelseizoen. De Poolse tennisster boekte in Stuttgart in de achtste finales een duidelijke zege op de Duitse Laura Siegemund: 6-2 6-3.
23 uur geledenPEGEIA (ANP) - Schaker Anish Giri is als tweede geëindigd op het Kandidatentoernooi op Cyprus. De 31-jarige Nederlandse grootmeester versloeg in de veertiende en laatste ronde in Pegeia de Duitser Matthias Blübaum.
1 dag geledenBARCELONA (ANP/AFP) - Carlos Alcaraz doet deze week niet mee aan het ATP-tennistoernooi van Barcelona. De Spanjaard heeft een polsblessure, meldt de organisatie.
1 dag geledenLONDEN (ANP/RTR) - Tennisser Jamie Murray beëindigt zijn topsportloopbaan. De 40-jarige Schot, de broer van de al eerder gestopte Andy Murray, heeft dat woensdag gemeld.
1 dag geledenTONGEREN-BORGLOON (ANP) - Tim Merlier heeft de Ronde van Limburg gewonnen. De Belgische wielrenner van Soudal Quick-Step was veruit de beste in de sprint in Tongeren-Borgloon in Belgisch Limburg. De Colombiaan Fernando Gaviria werd op meerdere fietslengtes tweede, voor Floris van Tricht uit België. Merlier won de Ronde van Limburg voor de tweede keer in zijn carrière. Een week geleden schreef hij ook al de Scheldeprijs op zijn naam.
1 dag geleden