Roeiers dubbelvier behouden hun focus en maken favorietenrol waar
TOKIO (ANP) - De roeiers van de dubbelvier maakten hun favorietenstatus helemaal waar op de Olympische Spelen van Tokio en bezorgden Nederland de eerste gouden medaille. "We hebben hier zo lang naartoe gewerkt en hebben het gewoon geflikt. Dat is toch niet te bevatten", zei Tone Wieten, die met Dirk Uittenbogaard, Abe Wiersma en Koen Metsemakers het Nederlandse vlaggenschip in Tokio vormt, bij de NOS.
Volgens Wieten was het gelukt omdat de dubbelvier de focus had weten te behouden, ondanks de coronabesmettingen binnen de Nederlandse roeiploeg. "We hebben de focus bij onszelf gehouden. Dat was de laatste week even moeilijk, maar we hebben het voor elkaar gekregen." Hij refereerde daarmee aan de bewogen week voor de roeiploeg, die drie leden zag wegvallen vanwege een positieve coronatest. Hoofdcoach Josy Verdonkschot van de vrouwenboten, skiffeur Finn Florijn en een staflid moesten in quarantaine.
De dubbelvier pakte het goud door Groot-Brittannië en Australië voor te blijven. Dat leek nog even mis te gaan door een misslag, een zogenoemde 'snoek', van Uittenbogaard aan het begin van de race, waardoor Oranje terugviel naar de vierde plaats.
"Er was erg veel zijwind. We wisten dat het op dat stuk lastig was, omdat er een opening zit in de baan", aldus Uittenbogaard. "Ik zat tegen de wind in te leunen en ik heb iets te veel geleund, denk ik. Toen was ik de controle even kwijt. We hebben het meteen opgepakt en ik zag in mijn ooghoeken dat andere ploegen er ook last van hadden."
Meer uit Sport
PARIJS (ANP/AFP) - Alexander Zverev is opgelucht dat hij zich sinds zondag eindelijk winnaar van een grandslamtoernooi mag noemen. "We hebben nederlagen geleden, we zijn soms ook verliezers geweest op de belangrijkste momenten. Maar uiteindelijk zijn we nu grandslamkampioenen en dat is wat telt", sprak de Duitser na zijn zege op de Italiaan Flavio Cobolli in de finale van Roland Garros tot zijn begeleiders op de tribune.
4 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben bij het WK in Warschau brons gegrepen. Oranje won de troostfinale tegen Azerbeidzjan met 21-14.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisser Alexander Zverev heeft voor het eerst een grandslamtoernooi gewonnen. De 29-jarige Duitser versloeg in de finale van Roland Garros de Italiaan Flavio Cobolli in vijf sets: 6-1 4-6 6-4 6-7 (5) 6-1. De partij duurde 4 uur en 16 minuten.
5 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Formule 1-coureur Kimi Antonelli is de jongste winnaar van de Grand Prix van Monaco geworden. De 19-jarige Mercedes-coureur won op het stratencircuit in het prinsdom zijn vijfde race op rij en nam het record van jongste winnaar af van de Brit Lewis Hamilton, die zondag als tweede eindigde.
5 uur geledenBADHOEVEDORP (ANP) - Golfer Eugenio Chacarra heeft het KLM Open in Badhoevedorp op zijn naam geschreven. De 26-jarige Spanjaard eindigde met één slag voorsprong op de Fin Oliver Lindell. Golfer Lars van der Vight werd de beste Nederlander op de 38e plaats.
6 uur geledenMONACO (ANP/AFP) - Max Verstappen heeft opgelucht gereageerd dat geen van de andere coureurs op hem is gereden toen hij niet wegkwam bij de start van de Grote Prijs van Monaco in de Formule 1. "Gelukkig reageerde iedereen achter mij op de juiste wijze", zei hij tegen verschillende media. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull moest meteen in de eerste ronde opgeven met een defect aan de motor.
7 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters zijn er bij het WK in Warschau niet in geslaagd zich te plaatsen voor de finale. In de halve eindstrijd was Australië met 16-14 te sterk. Voor Oranje wacht nu de strijd om het brons.
7 uur geleden