Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roeiers dubbelvier behouden hun focus en maken favorietenrol waar

Roeiers dubbelvier behouden hun focus en maken favorietenrol waar

TOKIO (ANP) - De roeiers van de dubbelvier maakten hun favorietenstatus helemaal waar op de Olympische Spelen van Tokio en bezorgden Nederland de eerste gouden medaille. "We hebben hier zo lang naartoe gewerkt en hebben het gewoon geflikt. Dat is toch niet te bevatten", zei Tone Wieten, die met Dirk Uittenbogaard, Abe Wiersma en Koen Metsemakers het Nederlandse vlaggenschip in Tokio vormt, bij de NOS.

Volgens Wieten was het gelukt omdat de dubbelvier de focus had weten te behouden, ondanks de coronabesmettingen binnen de Nederlandse roeiploeg. "We hebben de focus bij onszelf gehouden. Dat was de laatste week even moeilijk, maar we hebben het voor elkaar gekregen." Hij refereerde daarmee aan de bewogen week voor de roeiploeg, die drie leden zag wegvallen vanwege een positieve coronatest. Hoofdcoach Josy Verdonkschot van de vrouwenboten, skiffeur Finn Florijn en een staflid moesten in quarantaine.

De dubbelvier pakte het goud door Groot-Brittannië en Australië voor te blijven. Dat leek nog even mis te gaan door een misslag, een zogenoemde 'snoek', van Uittenbogaard aan het begin van de race, waardoor Oranje terugviel naar de vierde plaats.

"Er was erg veel zijwind. We wisten dat het op dat stuk lastig was, omdat er een opening zit in de baan", aldus Uittenbogaard. "Ik zat tegen de wind in te leunen en ik heb iets te veel geleund, denk ik. Toen was ik de controle even kwijt. We hebben het meteen opgepakt en ik zag in mijn ooghoeken dat andere ploegen er ook last van hadden."

Meer uit Sport

Atlete Keetels wint 3 weken na 'Rotterdam' marathon van Vancouver

VANCOUVER (ANP) - Atlete Mikky Keetels heeft de marathon van Vancouver gewonnen. De 27-jarige Nederlands kampioene op de marathon legde de 42,195 kilometer af in een tijd van 2.33.01, ruim onder het oude parcoursrecord van 2.34,27. Daarmee was ze 24 seconden sneller dan Dayna Pidhoresky uit Canada, die de marathon een jaar eerder had gewonnen.

1 uur geleden
Verstappen na inhaalrace vijfde in GP Miami, zege Antonelli

MIAMI (ANP) - Max Verstappen is bij de Grote Prijs van Miami in de Formule 1 op de vijfde plaats geëindigd. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull viel al in de eerste bocht ver terug, maar herstelde zich daarna knap. De overwinning op het stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium ging naar WK-leider Kimi Antonelli van Mercedes.

2 uur geleden
Sinner wint masterstoernooi van Madrid voor het eerst

MADRID (ANP) - Tennisser Jannik Sinner (24) heeft de Madrid Open op zijn naam geschreven. De Italiaanse nummer 1 van de wereldranglijst won in de finale van het masterstoernooi in twee sets van de 29-jarige Duitser Alexander Zverev: 6-1 6-2.

5 uur geleden
Zilver en brons voor judoka's Van Heemst en Kamps bij Grand Slam

DOESJANBE (ANP) - Judoka Yael van Heemst heeft bij de Grand Slam in Doesjanbe in Tadzjikistan zilver veroverd in de klasse tot 78 kilogram. De 24-jarige judoka verloor met ippon in de finale van Jelizaveta Litvinenko, die uitkomt voor de Verenigde Arabische Emiraten. Marit Kamps greep in dezelfde klasse brons.

6 uur geleden
Pogacar wint Ronde van Romandië met zege in slotrit

LEYSIN (ANP) - Tadej Pogacar heeft de Ronde van Romandië op zijn naam geschreven. De wereldkampioen van UAE Team Emirates won de slotrit van Lucens naar Leysin en boekte zo zijn vierde etappezege in de Zwitserse rittenkoers.

7 uur geleden
Wielrenster Rüegg wint openingsetappe Vuelta Femenina, Vos valt

SALVATERRA DE MIÑO (ANP) - Wielrenster Noemi Rüegg heeft de eerste etappe van de Vuelta Femenina op haar naam geschreven. De Zwitserse van EF Education - Oatly kwam na 113 kilometer door de Spaanse regio Galicië als eerste over de finish in Salvaterra de Miño, nabij de Portugese grens. In een sprint bleef ze de Belgische Lotte Kopecky voor. De Duitse Franziska Koch werd derde.

8 uur geleden
GP Miami begint drie uur eerder door verwachting extreem weer

MIAMI (ANP) - De Grote Prijs van Miami begint zondag drie uur eerder dan gepland vanwege de weersverwachtingen. De race zal om 13.00 uur (lokale tijd) beginnen, omdat er rond de oorspronkelijke starttijd extreem weer wordt verwacht, waaronder zware onweersbuien.

19 uur geleden