Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roeier Twellaar liet zelfs zijn vriendin voor ieder bezoek testen

Roeier Twellaar liet zelfs zijn vriendin voor ieder bezoek testen

TOKIO (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben in aanloop naar de Olympische Spelen hun uiterste best gedaan om besmetting met het coronavirus te voorkomen. Dat zegt Melvin Twellaar, die in de weken voor vertrek naar Tokio alleen zijn vriendin zag en haar ook voorafgaand aan ieder bezoek een coronatest liet doen.

De Nederlandse roeiafvaardiging in Japan heeft al te maken met drie coronagevallen; roeier Finn Florijn, coach Josy Verdonkschot en een niet nader genoemd staflid. Er wordt gevreesd voor meer positieve gevallen.

"Je kan er niet zoveel aan doen en je houdt je zo goed mogelijk aan alle maatregelen. Ik denk dat wij er al strenger op zijn dan noodzakelijk was. Het heeft nu geen zin om ons druk te maken", aldus de 30-jarige Stef Broenink, die samen met Twellaar (24) de dubbeltwee vormt. Twellaar: "Het is alleen maar afleiding. Uiteindelijk zijn we hier voor de Spelen en om onze beste race te varen in de finale. Natuurlijk weet je wat er is gebeurd. Maar het gaat energie vreten als je ermee bezig blijft."

Focus

Volgens Broenink zijn de roeiers wel bekend met dit soort situaties. "Het is voor ons ook niet de eerste keer. We moeten elke keer door die hoepel springen en daar raak je aan gewend. We proberen ons zo goed mogelijk te focussen op het roeien. Als je je gaat opvreten, dan red je het sowieso niet. Twellaar: "Ideaal is het nooit."

Het duo Twellaar/Broenink meent dat de Nederlandse roeiers elkaar geen verwijten kunnen maken. "We zijn weken van tevoren supervoorzichtig geweest", aldus Twellaar. "Ik heb bijvoorbeeld geen vrienden gezien en alleen mijn vriendin. Zij moest zich iedere keer eerst testen voordat ze bij mij kwam. Ik ken weinig mensen die voorzichtiger waren dan wij."

Intrinsieke motivatie

Broenink meent dat de roeiers in aanloop naar de Spelen juist ieder risico hebben gemeden en dat op Japanse bodem nog steeds doen. "Dat komt bij iedereen vanuit zijn intrinsieke motivatie, want dit zijn zúlke belangrijke momenten. We zijn allemaal intelligente mensen en iedereen weet dat het wel heel zonde zou zijn als je het daarop stuk laat lopen. Twellaar: "Je schiet alleen maar jezelf in de voet als je het niet doet, het komt vanuit je eigen motivatie."

De roeiers plaatsten zich overtuigend voor de finale van de dubbeltwee. De komende dagen hopen ze zich te kunnen concentreren op het roeien. "Als je je heel bang gaat zitten maken, dan heb je sowieso al verloren", aldus Broenink. "Het is zonde als je aan de start verschijnt en je verliest omdat je je er te druk om maakt. Op het roeien heb je wel invloed."

Meer uit Sport

IOC wil Rusland bij junioren terug met vlag en volkslied

BERLIJN (ANP/DPA/RTR) - Het Internationaal Olympisch Comité (IOC) wil dat jeugdatleten en jeugdteams uit Rusland en Belarus weer zonder beperkingen onder eigen vlag en volkslied mogen deelnemen aan internationale wedstrijden. De aanbeveling is een volgende stap in de herintegratie van beide landen, die sinds de inval van Rusland in Oekraïne worden geweerd in de internationale sportwereld.

10 uur geleden
Wennemars komt alleen voor start ijs op bij wereldbeker in Hamar

HAMAR (ANP) - Schaatser Joep Wennemars gaat vrijdag bij de wereldbekerwedstrijden in het Noorse Hamar van start op de 500 meter, maar zal die race niet uitrijden. De 23-jarige schaatser heeft last van een liesblessure, maar start omdat hij met de punten die hij verdient in de top 21 van het wereldbekerklassement blijft. Dat is voor de Nederlandse schaatsbond KNSB belangrijk om met het maximale aantal van negen schaatsers te mogen deelnemen aan de Olympische Spelen van Milaan in februari.

12 uur geleden
Wielrenner Kooij gaat bij nieuwe ploeg voor groene trui in Tour

PARIJS (ANP) - Wielrenner Olav Kooij gaat bij zijn ploeg Decathlon CMA CGM rijden voor de groene trui tijdens de Tour de France. Dat meldt de Franse wielerformatie.

15 uur geleden
Tweevoudig olympisch skikampioene Gisin zwaar ten val in training

ST. MORITZ (ANP/DPA) - Tweevoudig olympisch kampioene alpineskiën Michelle Gisin heeft tijdens een training in het Zwitserse St. Moritz een ernstige val gemaakt.

16 uur geleden
Nederlandse curlers lopen deelname aan Olympische Spelen mis

KELOWNA (ANP) - De Nederlandse curlingmannen ontbreken in februari bij de Olympische Spelen in Milaan. Het team van skip Wouter Gösgens en Laurens Hoekman, Jaap van Dorp en Tobias van den Hurk eindigde bij het olympisch kwalificatietoernooi in Kelowna in Canada als vijfde en had bij de eerste drie landen moeten eindigen om in aanmerking te komen voor de twee olympische startbewijzen.

1 dag geleden
Nederland met maximaal aantal shorttrackers naar de Spelen

LAUSANNE (ANP) - Nederland mag in februari met het maximale aantal shorttrackers meedoen aan de Olympische Spelen in Milaan. Dat heeft de internationale schaatsbond ISU laten weten.

1 dag geleden
Oranje-handbalsters naar halve finale op WK na zege op Hongarije

ROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben op het WK in eigen land de halve finale bereikt. In Ahoy in Rotterdam versloeg de ploeg van bondscoach Henrik Signell in de kwartfinale Hongarije onder het toeziend oog van koning Willem-Alexander: 28-23.

1 dag geleden