Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roeier Twellaar liet zelfs zijn vriendin voor ieder bezoek testen

Roeier Twellaar liet zelfs zijn vriendin voor ieder bezoek testen

TOKIO (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben in aanloop naar de Olympische Spelen hun uiterste best gedaan om besmetting met het coronavirus te voorkomen. Dat zegt Melvin Twellaar, die in de weken voor vertrek naar Tokio alleen zijn vriendin zag en haar ook voorafgaand aan ieder bezoek een coronatest liet doen.

De Nederlandse roeiafvaardiging in Japan heeft al te maken met drie coronagevallen; roeier Finn Florijn, coach Josy Verdonkschot en een niet nader genoemd staflid. Er wordt gevreesd voor meer positieve gevallen.

"Je kan er niet zoveel aan doen en je houdt je zo goed mogelijk aan alle maatregelen. Ik denk dat wij er al strenger op zijn dan noodzakelijk was. Het heeft nu geen zin om ons druk te maken", aldus de 30-jarige Stef Broenink, die samen met Twellaar (24) de dubbeltwee vormt. Twellaar: "Het is alleen maar afleiding. Uiteindelijk zijn we hier voor de Spelen en om onze beste race te varen in de finale. Natuurlijk weet je wat er is gebeurd. Maar het gaat energie vreten als je ermee bezig blijft."

Focus

Volgens Broenink zijn de roeiers wel bekend met dit soort situaties. "Het is voor ons ook niet de eerste keer. We moeten elke keer door die hoepel springen en daar raak je aan gewend. We proberen ons zo goed mogelijk te focussen op het roeien. Als je je gaat opvreten, dan red je het sowieso niet. Twellaar: "Ideaal is het nooit."

Het duo Twellaar/Broenink meent dat de Nederlandse roeiers elkaar geen verwijten kunnen maken. "We zijn weken van tevoren supervoorzichtig geweest", aldus Twellaar. "Ik heb bijvoorbeeld geen vrienden gezien en alleen mijn vriendin. Zij moest zich iedere keer eerst testen voordat ze bij mij kwam. Ik ken weinig mensen die voorzichtiger waren dan wij."

Intrinsieke motivatie

Broenink meent dat de roeiers in aanloop naar de Spelen juist ieder risico hebben gemeden en dat op Japanse bodem nog steeds doen. "Dat komt bij iedereen vanuit zijn intrinsieke motivatie, want dit zijn zúlke belangrijke momenten. We zijn allemaal intelligente mensen en iedereen weet dat het wel heel zonde zou zijn als je het daarop stuk laat lopen. Twellaar: "Je schiet alleen maar jezelf in de voet als je het niet doet, het komt vanuit je eigen motivatie."

De roeiers plaatsten zich overtuigend voor de finale van de dubbeltwee. De komende dagen hopen ze zich te kunnen concentreren op het roeien. "Als je je heel bang gaat zitten maken, dan heb je sowieso al verloren", aldus Broenink. "Het is zonde als je aan de start verschijnt en je verliest omdat je je er te druk om maakt. Op het roeien heb je wel invloed."

Meer uit Sport

Hoolwerf moet bij EK genoegen nemen met zilver op massastart

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatser Bart Hoolwerf heeft bij de EK afstanden in Polen genoegen moeten nemen met zilver op de massastart. Hij werd geklopt door de Belgische titelverdediger Bart Swings, ook de olympisch kampioen. De Italiaan Andrea Giovannini werd derde.

8 uur geleden
Del Grosso opnieuw Nederlands kampioen veldrijden

HUIJBERGEN (ANP) - Tibor del Grosso heeft zijn Nederlandse titel in het veldrijden geprolongeerd. Hij eindigde in het Brabantse Huijbergen voor Lars van der Haar, die zijn laatste NK reed. De derde plaats was voor Pim Ronhaar.

9 uur geleden
Bobsleeërs in viermansbob dertiende in St. Moritz

ST. MORITZ (ANP) - De Nederlandse bobsleeërs zijn bij de wereldbeker in het Zwitserse St. Moritz als dertiende geëindigd in de viermansbob. Dave Wesselink was met remmers Janko en Jelen Franjic en Timme Koster na twee runs 1,20 seconde langzamer dan de winnende Duitser Adam Ammour, die zijn landgenoot Johannes Lochner aftroefde.

10 uur geleden
Schaatsster Hoogendoorn pakt EK-zilver op 1000 meter

TOMASZOW MAZOWIECKI (ANP) - Schaatsster Chloé Hoogendoorn heeft bij de EK afstanden in Polen zilver gegrepen op de 1000 meter. De 21-jarige Zuid-Hollandse moest met 1.16,34 de titel laten aan Nikola Zdrahalova uit Tsjechië, die won in 1.16,06. Isabel Grevelt pakte brons.

10 uur geleden
Poolse tennissers winnen voor het eerst United Cup

SYDNEY (ANP) - De tennissers van Polen hebben voor het eerst de United Cup gewonnen. Het team met onder anderen Iga Swiatek en Hubert Hurkacz was in de finale in Sydney te sterk voor Zwitserland: 2-1. Polen verloor de afgelopen twee jaar nog de finale van het toernooi voor gemengde landenteams.

11 uur geleden
Atlete Brinkman derde bij rentree in halve marathon Egmond

EGMOND AAN ZEE (ANP) - Atlete Nienke Brinkman is bij haar rentree derde geworden op de halve marathon van Egmond. De winst ging naar Florence Niyonkuru uit Rwanda in 1.10.38, voor haar landgenote Emeline Imanizabayo.

11 uur geleden
Tennisster Sabalenka toont vorm met nieuwe titel in Brisbane

BRISBANE (ANP) - De Belarussische tennisster Aryna Sabalenka heeft haar titel in Brisbane geprolongeerd. De nummer 1 van de wereld was in de finale duidelijk te sterk voor de Oekraïense Maria Kostjoek, de nummer 26 van de wereld: 6-4 6-3.

17 uur geleden