Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roeier Twellaar liet zelfs zijn vriendin voor ieder bezoek testen

Roeier Twellaar liet zelfs zijn vriendin voor ieder bezoek testen

TOKIO (ANP) - De Nederlandse roeiers hebben in aanloop naar de Olympische Spelen hun uiterste best gedaan om besmetting met het coronavirus te voorkomen. Dat zegt Melvin Twellaar, die in de weken voor vertrek naar Tokio alleen zijn vriendin zag en haar ook voorafgaand aan ieder bezoek een coronatest liet doen.

De Nederlandse roeiafvaardiging in Japan heeft al te maken met drie coronagevallen; roeier Finn Florijn, coach Josy Verdonkschot en een niet nader genoemd staflid. Er wordt gevreesd voor meer positieve gevallen.

"Je kan er niet zoveel aan doen en je houdt je zo goed mogelijk aan alle maatregelen. Ik denk dat wij er al strenger op zijn dan noodzakelijk was. Het heeft nu geen zin om ons druk te maken", aldus de 30-jarige Stef Broenink, die samen met Twellaar (24) de dubbeltwee vormt. Twellaar: "Het is alleen maar afleiding. Uiteindelijk zijn we hier voor de Spelen en om onze beste race te varen in de finale. Natuurlijk weet je wat er is gebeurd. Maar het gaat energie vreten als je ermee bezig blijft."

Focus

Volgens Broenink zijn de roeiers wel bekend met dit soort situaties. "Het is voor ons ook niet de eerste keer. We moeten elke keer door die hoepel springen en daar raak je aan gewend. We proberen ons zo goed mogelijk te focussen op het roeien. Als je je gaat opvreten, dan red je het sowieso niet. Twellaar: "Ideaal is het nooit."

Het duo Twellaar/Broenink meent dat de Nederlandse roeiers elkaar geen verwijten kunnen maken. "We zijn weken van tevoren supervoorzichtig geweest", aldus Twellaar. "Ik heb bijvoorbeeld geen vrienden gezien en alleen mijn vriendin. Zij moest zich iedere keer eerst testen voordat ze bij mij kwam. Ik ken weinig mensen die voorzichtiger waren dan wij."

Intrinsieke motivatie

Broenink meent dat de roeiers in aanloop naar de Spelen juist ieder risico hebben gemeden en dat op Japanse bodem nog steeds doen. "Dat komt bij iedereen vanuit zijn intrinsieke motivatie, want dit zijn zúlke belangrijke momenten. We zijn allemaal intelligente mensen en iedereen weet dat het wel heel zonde zou zijn als je het daarop stuk laat lopen. Twellaar: "Je schiet alleen maar jezelf in de voet als je het niet doet, het komt vanuit je eigen motivatie."

De roeiers plaatsten zich overtuigend voor de finale van de dubbeltwee. De komende dagen hopen ze zich te kunnen concentreren op het roeien. "Als je je heel bang gaat zitten maken, dan heb je sowieso al verloren", aldus Broenink. "Het is zonde als je aan de start verschijnt en je verliest omdat je je er te druk om maakt. Op het roeien heb je wel invloed."

Meer uit Sport

Broeders-Bol loopt voor FBK Games al 800 meter in Ostrava

OSTRAVA (ANP) - Femke Broeders-Bol komt al uit op de 800 meter op de Gouden Spike in het Tsjechische Ostrava op 16 juni. Dat is vijf dagen voor haar race op de FBK Games in Hengelo, zo maakte de organisatie van de atletiekmeeting in Tsjechië bekend.

5 uur geleden
Voorsprong basketballers San Antonio in finale Western Conference

OKLAHOMA CITY (ANP/AFP) - De basketballers van San Antonio Spurs hebben een 1-0-voorsprong genomen in de finale van de Western Conference van de NBA. Dankzij een indrukwekkend optreden van sterspeler Victor Wembanyama won de ploeg uit Texas na twee verlengingen met 122-115 bij titelverdediger Oklahoma City Thunder.

21 uur geleden
Volleybalster Daalderop mist groot deel zomerprogramma Oranje

UTRECHT (ANP) - Aanvoerder Nika Daalderop van de Nederlandse volleybalsters mist naar verwachting een groot deel van het zomerprogramma van Oranje. De 27-jarige Amsterdamse kampt met een hamstringblessure. Daalderop ontbreekt deze week tijdens de wedstrijden in de Four Nations Cup in Apeldoorn en in juni bij de start van de Volleyball Nations League.

1 dag geleden
Grand Départ Tour de France 2028 in Reims na twee keer buitenland

REIMS (ANP/AFP) - De Tour de France start in 2028 in Reims. Dat heeft de organisatie van de grootste wielerwedstrijd ter wereld maandag bekendgemaakt in de noordoostelijk gelegen Franse stad. De edities van 2026 (Barcelona) en 2027 (Edinburgh) beginnen in het buitenland.

1 dag geleden
Internationale turnbond laat Russen en Belarussen weer toe

SHARM-EL-SHEIKH (ANP) - De internationale turnbond World Gymnastics gaat Russen en Belarussen weer toelaten bij internationale wedstrijden. Dat is de uitkomst van een vergadering van het uitvoerend bestuursorgaan van de bond in het Egyptische Sharm-el-Sheikh.

1 dag geleden
Sinner wint in Rome vijfde masterstoernooi van 2026

ROME (ANP) - Tennisser Jannik Sinner heeft zijn vijfde masterstoernooi van 2026 gewonnen. De Italiaanse nummer 1 van de wereld versloeg in Rome de Noor Casper Ruud in twee sets: 6-4 6-4.

2 dagen geleden
Di Giannantonio wint GP van Catalonië na chaotische race

BARCELONA (ANP/AFP) - Motorcoureur Fabio Di Giannantonio heeft in de MotoGP de Grote Prijs van Catalonië gewonnen. De Italiaanse Ducati-rijder bleef de Spanjaarden Joan Mir en Fermín Aldeguer voor na een chaotische race, die werd stilgelegd na een zware crash van de Spanjaard Álex Márquez, die naar het ziekenhuis moest worden gebracht.

2 dagen geleden