Roeier Schwarz van Holland Acht waakt voor hoogmoed
ALMERE (ANP) - Bram Schwarz is met 22 jaar de jongste roeier in de Holland Acht, maar aan ervaring geen gebrek bij de Amsterdammer. Hij roeit al vanaf zijn tiende en kan pronken met wereldtitels in de 'Achten’ bij de junioren en beloften. Vorig jaar beleefde hij een voorlopig hoogtepunt in de elite-boot van het Nederlandse roeien door zilver te behalen op het WK.
"De Holland Acht is een naam in het roeien. Als je daarin zit en goede resultaten behaalt, dan ben je wel goed onderweg", zegt Schwarz, die deze week samen met zijn kompanen de ruim 17 meter lange roeiboot eindelijk uit de loods van roeivereniging Pampus in Almere mag tillen en te water laten. De 'Acht’ had door het coronavirus elf weken op het droge gelegen.
Schwarz had het er best moeilijk mee toen het besluit viel dat de Olympische Spelen in Tokio deze zomer niet doorgaan. Voor roeiers zijn de Spelen het ultieme sportevenement waar ze vier jaar naartoe werken. "Een roeiseizoen vergt fysiek en mentaal veel van je. Het is een zware sport, we trainen hard en lang en dat is niet altijd even leuk. Als het doel dan wegvalt, mag je best even de tijd nemen om die klap te verwerken en tot jezelf te komen."
Toegevoegde waarde
Dat Schwarz al zo jong met roeien begon, komt deels door zijn afkomst. Zijn vader Sven Schwarz nam als roeier deel aan de Olympische Spelen van 1988 (Seoul) en 1992 (Barcelona). "Ik was vrij om te doen wat ik wilde, maar ik ben wel gaan roeien en mijn vader heeft me bij de junioren ook begeleid. Ik kan nog steeds terecht bij hem voor vragen of adviezen en dat was in deze periode best fijn.’’
Hij kan zich na de gedwongen coronapauze weer met volledige aandacht richten op de Spelen van Tokio in 2021 en weet precies wat er van hem wordt verwacht in de Acht. "Mijn rol is het ritme van Robert Lücken, die de slag zet, zo goed mogelijk door te geven aan de sterke jongens achter mij in het middenschip. Ik geef op gevoel de accenten aan en dat is zeker een toegevoegde waarde. In de Holland Acht zitten de beste acht atleten die met elkaar samen kunnen werken en daarmee kun je het verschil maken. Je kunt de allersterkste roeier erin zetten, maar als die niet gelijk met de anderen kan roeien, gaat die boot helemaal nergens heen.’’
Of hij ook nog individueel succes nastreeft in een kleinere boot? "Ik ben nog jong, misschien in de toekomst. Maar een roeier moet niet te hoogmoedig zijn en zichzelf te hoog inschatten. In de kleine nummers zitten de gigantische vermogens, de exceptioneel sterke atleten. Ik lever wel vermogen, maar ben niet de sterkste.’’
Meer uit Sport
DOETINCHEM (ANP) - De volleyballers van Orion Stars zijn voor het derde jaar op rij landskampioen geworden. Zondag was de ploeg in het eigen Doetinchem met 3-0 te sterk voor Lycurgus uit Groningen. Daarmee is Orion Stars op 3-0 gekomen in de best-of-fiveserie en is het kampioenschap beslist.
5 uur geledenSOFIA (ANP) - Paul Magnier heeft na de eerste ook de derde etappe van de Giro d'Italia gewonnen. De Franse renner van Soudal Quick-Step was in de straten van de Bulgaarse hoofdstad Sofia de snelste in de massasprint, voor de Italiaan Jonathan Milan en Dylan Groenewegen. De Nederlander van Unibet Rose Rockets kwam in de laatste meters snel opzetten, maar kon zijn wiel net niet voor dat van de Fransman steken.
5 uur geledenVARNA (ANP) - Turnster Floor Slooff (19) heeft bij de World Challenge Cup in het Bulgaarse Varna brons gegrepen in de finale op het onderdeel vloer. De turnster uit Driehuis behaalde een score van 12,800 punten en hoefde daarmee alleen de Britse turnsters Shantae-Eve Asiedua Amankwhaah (13,233) en Grace Davies (12,966) voor zich te dulden.
6 uur geledenASTANA (ANP) - Judoka Michael Korrel heeft zijn eerste medaille gewonnen sinds zijn terugkeer van een schorsing. De 32-jarige Nederlander won bij het Grand Slam in het Kazachse Astana de strijd om het brons in de klasse tot 100 kilogram van de Rus Idar Bifov. Korrel keerde begin dit jaar terug na een jaar te hebben gemist vanwege administratieve fouten rond dopingcontroles.
6 uur geledenLE MANS (ANP) - De Spanjaard Jorge Martín heeft voor het eerst in ruim anderhalf jaar een race gewonnen in de MotoGP. De oud-wereldkampioen van Aprilia haalde op het circuit van Le Mans kort voor het einde WK-leider Marco Bezzecchi in en won zo de Grote Prijs van Frankrijk. Martín heeft nu nog maar een achterstand van 1 punt op de Italiaan, na zaterdag ook al de sprintrace te hebben gewonnen.
7 uur geledenLE MANS (ANP) - Moto2-coureur Collin Veijer is in de Grote Prijs van Frankrijk gecrasht. De 21-jarige Staphorster kwam ten val in de tweede ronde van de race op het circuit van Le Mans, die was ingekort en herstart na eerdere zware crashes. Veijer leek zich niet ernstig te hebben geblesseerd, maar kon ook niet verder.
9 uur geledenPLOVDIV (ANP) - Wielerploeg UAE Team Emirates is ook Adam Yates kwijtgeraakt in de Giro d'Italia. De 33-jarige Brit, die zaterdag in de tweede etappe al met veertien minuten achterstand binnenkwam door de gevolgen van een zware valpartij, heeft symptomen van een hersenschudding. Zaterdag stapten ploeggenoten Jay Vine en Marc Soler al af na hun betrokkenheid bij de massale crash in het peloton.
11 uur geleden