Roeicoach Meenhorst na vroeg behalen doelstelling: mooie score
VAIRES-SUR-MARNE (ANP) - De Nederlandse roeiploeg heeft de doelstelling van twee olympische gouden medailles al na twee van de vier finaledagen gehaald. Nooit eerder waren er twee titels voor de roeiers op één Spelen. "En in totaal vier medailles in twee dagen. Een mooie score lijkt me", zei bondscoach Eelco Meenhorst na het goud van donderdag voor de vrouwen-vierzonder en zilver voor de mannen-dubbeltwee.
Meenhorst is vooral blij dat de ploeg de titels pakt op de hoofdnummers. In het verleden was Nederland vooral succesvol in de lichte categorie. "Die medailles waren natuurlijk ook fantastisch, maar ik denk dat wat hier nu staat heel stevig is. Daar zijn we met zijn allen trots op."
In de dubbelvier was er woensdag al goud voor de mannen en zilver voor de vrouwen.
Meer uit Sport
HEERENVEEN (ANP) - Schaatser Louis Hollaar heeft de 500 meter van het NK allround gewonnen. Hij finishte na 36,16 in ijsstadion Thialf in Heerenveen. Ties van Seumeren eindigde als tweede (36,19) en Jur Veenje reed de derde tijd (36,83).
1 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Schaatsster Meike Veen heeft de 500 meter van het NK allround gewonnen. Ze finishte na 38,88 in ijsstadion Thialf in Heerenveen. Marijke Groenewoud eindigde met een minieme achterstand als tweede (38,88), vlak voor Jade Groenewoud (38,95).
1 uur geledenBURIRAM (ANP) - De Italiaanse motorcoureur Marco Bezzecchi start vanaf pole in de Grote Prijs van Thailand, de eerste race van het nieuwe seizoen in de MotoGP. Hij zette de beste tijd neer in de kwalificatie op het Chang International Circuit bij Buriram en was sneller dan regerend wereldkampioen Marc Márquez uit Spanje.
3 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Rico Verhoeven doet op 23 mei in Egypte een gooi naar de wereldtitel boksen in de categorie zwaargewicht. Verhoeven neemt het op tegen regerend wereldkampioen Oleksandr Usyk. Dat meldt de organisatie van het evenement.
16 uur geledenWENEN (ANP) - De Nederlandse basketballers hebben hun derde duel in de WK-kwalificatie gewonnen. De ploeg van bondscoach Johan Roijakkers versloeg Oostenrijk in Wenen met 81-71. Bij rust stond Oranje al met 40-34 voor.
17 uur geledenDUBAI (ANP) - Tallon Griekspoor is voor de zesde keer in zijn carrière doorgedrongen tot de finale van een ATP-toernooi. De nummer 25 van de wereldranglijst was in Dubai met 7-5 7-6 (6) te sterk voor de als vijfde geplaatste Rus Andrej Roeblev. De Nederlander blesseerde zich aan het einde van de eerste set, maar kon alsnog doorspelen.
19 uur geledenPRAAG (ANP) - Schaatsbond KNSB stuurt kunstrijdster Niki Wories en het duo Daria Danilova en Michel Tsiba naar de WK kunstrijden. Dat toernooi vindt van 24 tot en met 29 maart plaats in Praag, Tsjechië.
20 uur geleden