Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roeibaas Evertse telt zijn zegeningen richting Tokio 2020

Roeibaas Evertse telt zijn zegeningen richting Tokio 2020

AMSTERDAM (ANP) - Technisch directeur Hessel Evertse van de Nederlandse roeibond (KNRB) telt in alle hectiek rondom het heersende coronavirus zijn zegeningen. "Het is fijn om nu al te weten dat we met tien boten kunnen deelnemen aan de Olympische Spelen van Tokio 2020. We weten dus ook al welke boten er in de container gaan richting Japan. Dat staat voor mei op de agenda, maar ik denk dat we zeker wat dat betreft nog wel even geduld moeten hebben."

Dankzij de historische oogst bij de WK vorig jaar in Linz is Nederland voor Tokio 2020 verzekerd van een omvangrijke vloot. Oranje behaalde in Oostenrijk zes plakken in de veertien olympische disciplines (een goud, drie zilver, twee brons) en daarmee evenzoveel olympische startbewijzen. Inclusief de zogenoemde startende reserves kan Nederland in Japan sowieso in negen klassen deelnemen.

De mannen vier-zonder heeft internationaal de olympische norm gehaald, maar moet nog aan de nationale eis voldoen. "Dat is een plek bij de eerste vijf op de EK", legt Evertse uit. "Maar als in Polen niet wordt geroeid, verdienen ze waarschijnlijk wel het voordeel van de twijfel."

EK in Polen

De internationale roeifederatie heeft inmiddels de drie wereldbekertoernooien voor dit seizoen geschrapt. Daarnaast gaan ook wereldwijd de olympische kwalificatietoernooien niet door. "Vrijwel alle belangrijke meetmomenten, alle wedstrijden om je nog te bewijzen, zijn weg", beseft Evertse. "Misschien bieden de EK begin juni in Polen nog kansen voor sommige teams om aan de nationale eisen te voldoen. Dat toernooi is gelukkig nog niet van de kalender gehaald."

Ook de vrouwen acht mag nog hopen op een olympisch ticket. "Met deze jonge ploeg zetten we vooral in op de Spelen van Parijs 2024. Maar wellicht kunnen ze in Tokio ook al van start gaan. Als negende vorig jaar bij de WK hebben ze nog niet voldaan aan de eisen, maar we houden rekening met afvallers. Dus wie weet."

De olympische roeiers van de KNRB zijn door alle overheidsmaatregelen tegen een verdere verspreiding van het coronavirus voorlopig voornamelijk aangewezen op trainen in een thuissituatie. "Op de ergometer, op de fiets, op de hardloopbaan; er zijn voldoende mogelijkheden om voldoende fysieke arbeid te verrichten. Hopelijk is het toch mogelijk om in de kleine boten te blijven roeien. Je zit daarin op anderhalve meter afstand van elkaar en niet met de gezichten naar elkaar. Dat is dus een optie, al blijven we alle gezondheidsrisico's natuurlijk heel goed in de gaten houden."

Meer uit Sport

Atlete Hodgkinson loopt 24 jaar oud wereldrecord uit de boeken

LIÉVIN (ANP) - De Britse atlete Keely Hodgkinson (23) heeft een wereldrecord gelopen op de 800 meter indoor. In het Franse Liévin liep ze naar een tijd van 1.54,87, bijna een seconde sneller dan het bijna 24 jaar oude wereldrecord van de Sloveense Jolanda Ceplak. Het record stond sinds 3 maart 2002, de geboortedag van Hodgkinson.

6 uur geleden
Van Veen verliest finale bij Premier League Darts in Glasgow

GLASGOW (ANP) - Darter Gian van Veen heeft op de derde speeldag van de Premier League de finale verloren. In het Schotse Glasgow was Jonny Clayton uit Wales met 6 legs tegen 2 te sterk voor de Nederlander, die in januari verliezend finalist was op het WK darts.

6 uur geleden
Amerikaanse kunstrijdster Liu wint individueel goud op Spelen

MILAAN (ANP) - Kunstrijdster Alysa Liu heeft namens de Verenigde Staten goud gewonnen op de individuele wedstrijd op de Olympische Spelen van Milaan en Cortina. De Japanse Kaori Sakamoto pakte het zilver, voor haar landgenote Ami Nakai.

6 uur geleden
IJshockeysters VS verslaan Canada in olympische finale

MILAAN (ANP) - De Amerikaanse ijshockeysters hebben goud gewonnen op de Olympische Spelen van Milaan door in de finale na verlenging met 2-1 te winnen van Canada. Dat het zo lang spannend bleef was verrassend, omdat de VS in de groepsfase nog met 5-0 te sterk waren voor Canada. Het brons ging naar Zwitserland, dat eerder op de dag in de extra tijd Zweden versloeg.

8 uur geleden
Atlete Visser in Liévin onder WK-limiet 60 meter horden indoor

LIÉVIN (ANP) - Atlete Nadine Visser heeft in het Franse Liévin onder de limiet voor de WK indoor gelopen op de 60 meter horden. Met 7,90 werd ze tweede in haar race achter Devyne Charlton uit de Bahama's.

8 uur geleden
Schaatser Nuis gaat nog zeker een jaar door, misschien wel twee

MILAAN (ANP) - Kjeld Nuis is na zijn bronzen medaille op de 1500 meter van de Spelen van Milaan zeker nog niet van plan te stoppen. De 36-jarige schaatser gaat zeker een jaar door. "Nog wel twee jaar ook misschien", voegde hij eraan toe.

10 uur geleden
Kok rijdt alleen op 1500 meter, Rijpma-de Jong tegen Bowe

MILAAN (ANP) - Femke Kok rijdt vrijdag bij haar internationale debuut op de 1500 meter in haar eentje in rit 1. Dat blijkt uit de loting. De schaatsster plaatste zich op het olympisch kwalificatietoernooi (OKT) voor de afstand die ze bijna nooit rijdt. Kok won in Milaan al goud op 'haar' 500 meter en zilver op de 1000 meter.

10 uur geleden