Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roeibaas Evertse telt zijn zegeningen richting Tokio 2020

Roeibaas Evertse telt zijn zegeningen richting Tokio 2020

AMSTERDAM (ANP) - Technisch directeur Hessel Evertse van de Nederlandse roeibond (KNRB) telt in alle hectiek rondom het heersende coronavirus zijn zegeningen. "Het is fijn om nu al te weten dat we met tien boten kunnen deelnemen aan de Olympische Spelen van Tokio 2020. We weten dus ook al welke boten er in de container gaan richting Japan. Dat staat voor mei op de agenda, maar ik denk dat we zeker wat dat betreft nog wel even geduld moeten hebben."

Dankzij de historische oogst bij de WK vorig jaar in Linz is Nederland voor Tokio 2020 verzekerd van een omvangrijke vloot. Oranje behaalde in Oostenrijk zes plakken in de veertien olympische disciplines (een goud, drie zilver, twee brons) en daarmee evenzoveel olympische startbewijzen. Inclusief de zogenoemde startende reserves kan Nederland in Japan sowieso in negen klassen deelnemen.

De mannen vier-zonder heeft internationaal de olympische norm gehaald, maar moet nog aan de nationale eis voldoen. "Dat is een plek bij de eerste vijf op de EK", legt Evertse uit. "Maar als in Polen niet wordt geroeid, verdienen ze waarschijnlijk wel het voordeel van de twijfel."

EK in Polen

De internationale roeifederatie heeft inmiddels de drie wereldbekertoernooien voor dit seizoen geschrapt. Daarnaast gaan ook wereldwijd de olympische kwalificatietoernooien niet door. "Vrijwel alle belangrijke meetmomenten, alle wedstrijden om je nog te bewijzen, zijn weg", beseft Evertse. "Misschien bieden de EK begin juni in Polen nog kansen voor sommige teams om aan de nationale eisen te voldoen. Dat toernooi is gelukkig nog niet van de kalender gehaald."

Ook de vrouwen acht mag nog hopen op een olympisch ticket. "Met deze jonge ploeg zetten we vooral in op de Spelen van Parijs 2024. Maar wellicht kunnen ze in Tokio ook al van start gaan. Als negende vorig jaar bij de WK hebben ze nog niet voldaan aan de eisen, maar we houden rekening met afvallers. Dus wie weet."

De olympische roeiers van de KNRB zijn door alle overheidsmaatregelen tegen een verdere verspreiding van het coronavirus voorlopig voornamelijk aangewezen op trainen in een thuissituatie. "Op de ergometer, op de fiets, op de hardloopbaan; er zijn voldoende mogelijkheden om voldoende fysieke arbeid te verrichten. Hopelijk is het toch mogelijk om in de kleine boten te blijven roeien. Je zit daarin op anderhalve meter afstand van elkaar en niet met de gezichten naar elkaar. Dat is dus een optie, al blijven we alle gezondheidsrisico's natuurlijk heel goed in de gaten houden."

Meer uit Sport

Voormalig olympisch zwemkampioene Oleksiak twee jaar geschorst

MONACO (ANP/RTR) - De Canadese topzwemster Penny Oleksiak is voor twee jaar geschorst. De olympisch kampioene op de 100 meter vrije slag van 2016 ging drie keer in een periode van twaalf maanden in de fout met het doorgeven van haar verblijfplaatsen, de zogenoemde whereabouts. Dat meldde de Athletics Integrity Unit (AIU) dinsdag.

8 uur geleden
Nederlandse tennissers sluiten jaar af als nummer 6 van de wereld

ROEHAMPTON (ANP) - De Nederlandse tennissers sluiten het jaar af als nummer 6 van de wereld. Dat is twee plaatsen lager dan in 2024, toen het Davis Cup-team onder leiding van Paul Haarhuis voor het eerst de finale haalde.

14 uur geleden
Drievoudig olympisch turnkampioen Whitlock keert terug

LONDEN (ANP/RTR) - Drievoudig olympisch turnkampioen Max Whitlock pakt zijn topsportcarrière weer op. De 32-jarige Brit richt zich op deelname aan de Olympische Spelen van 2028 in Los Angeles, heeft hij aangekondigd.

21 uur geleden
Leden NOC*NSF stemmen in met bestuursvorm met raad van toezicht

ARNHEM (ANP) - NOC*NSF stapt per 1 januari over op een nieuw bestuursmodel. De aangesloten sportbonden gingen tijdens de algemene ledenvergadering op Papendal massaal akkoord met de vorming van een raad van toezicht (rvt) die in de plaats komt van het bestuur. Bestuursvoorzitter Anneke van Zanen-Nieberg neemt die taak ook in de rvt op zich.

1 dag geleden
Lavreysen gekozen tot wielrenner van het jaar

UTRECHT (ANP) - Harrie Lavreysen is uitgeroepen tot wielrenner van het jaar. Dat gebeurde maandag tijdens het Wielergala in Utrecht. De meervoudig wereldkampioen baanwielrennen was zelf niet aanwezig om de bijbehorende Gerrit Schulte Trofee in ontvangst te nemen.

1 dag geleden
Autocoureur Mick Schumacher rijdt in 2026 in IndyCar Series

BERLIJN (ANP/DPA) - Mick Schumacher gaat in 2026 racen in de IndyCar Series. De zoon van racelegende Michael Schumacher heeft getekend bij Rahal Letterman Lanigan Racing (RLL), zo heeft het Amerikaanse team maandag bekendgemaakt.

1 dag geleden
Kos en De Laat in shorttrackselectie voor World Tour in Dordrecht

UTRECHT (ANP) - Shorttracker Daan Kos is teruggekeerd in de selectie voor de vierde wedstrijd in de World Tour, die vanaf donderdag plaatsvindt in Dordrecht. De 22-jarige shorttracker moest de wedstrijden van afgelopen week in het Poolse Gdansk missen door een rugblessure. Ook Itzhak de Laat maakt weer deel uit van de selectie van bondscoach Niels Kerstholt. Kay Huisman en Bram Steenaart zijn niet geselecteerd.

1 dag geleden