Roeibaas Evertse telt zijn zegeningen richting Tokio 2020
AMSTERDAM (ANP) - Technisch directeur Hessel Evertse van de Nederlandse roeibond (KNRB) telt in alle hectiek rondom het heersende coronavirus zijn zegeningen. "Het is fijn om nu al te weten dat we met tien boten kunnen deelnemen aan de Olympische Spelen van Tokio 2020. We weten dus ook al welke boten er in de container gaan richting Japan. Dat staat voor mei op de agenda, maar ik denk dat we zeker wat dat betreft nog wel even geduld moeten hebben."
Dankzij de historische oogst bij de WK vorig jaar in Linz is Nederland voor Tokio 2020 verzekerd van een omvangrijke vloot. Oranje behaalde in Oostenrijk zes plakken in de veertien olympische disciplines (een goud, drie zilver, twee brons) en daarmee evenzoveel olympische startbewijzen. Inclusief de zogenoemde startende reserves kan Nederland in Japan sowieso in negen klassen deelnemen.
De mannen vier-zonder heeft internationaal de olympische norm gehaald, maar moet nog aan de nationale eis voldoen. "Dat is een plek bij de eerste vijf op de EK", legt Evertse uit. "Maar als in Polen niet wordt geroeid, verdienen ze waarschijnlijk wel het voordeel van de twijfel."
EK in Polen
De internationale roeifederatie heeft inmiddels de drie wereldbekertoernooien voor dit seizoen geschrapt. Daarnaast gaan ook wereldwijd de olympische kwalificatietoernooien niet door. "Vrijwel alle belangrijke meetmomenten, alle wedstrijden om je nog te bewijzen, zijn weg", beseft Evertse. "Misschien bieden de EK begin juni in Polen nog kansen voor sommige teams om aan de nationale eisen te voldoen. Dat toernooi is gelukkig nog niet van de kalender gehaald."
Ook de vrouwen acht mag nog hopen op een olympisch ticket. "Met deze jonge ploeg zetten we vooral in op de Spelen van Parijs 2024. Maar wellicht kunnen ze in Tokio ook al van start gaan. Als negende vorig jaar bij de WK hebben ze nog niet voldaan aan de eisen, maar we houden rekening met afvallers. Dus wie weet."
De olympische roeiers van de KNRB zijn door alle overheidsmaatregelen tegen een verdere verspreiding van het coronavirus voorlopig voornamelijk aangewezen op trainen in een thuissituatie. "Op de ergometer, op de fiets, op de hardloopbaan; er zijn voldoende mogelijkheden om voldoende fysieke arbeid te verrichten. Hopelijk is het toch mogelijk om in de kleine boten te blijven roeien. Je zit daarin op anderhalve meter afstand van elkaar en niet met de gezichten naar elkaar. Dat is dus een optie, al blijven we alle gezondheidsrisico's natuurlijk heel goed in de gaten houden."
Meer uit Sport
BOLOGNA (ANP/RTR) - Voormalig Formule 1-coureur en paralympisch kampioen Alex Zanardi is op 59-jarige leeftijd overleden. Dat heeft zijn familie zaterdag bekendgemaakt.
4 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen kijkt met een goed gevoel terug op de eerste racedag bij de Grote Prijs van Miami. Na de verbeteringen aan zijn Red Bull tijdens de onderbreking van het Formule 1-seizoen reed hij de tweede tijd in de vrije training en eindigde hij als vijfde in de sprintkwalificatie.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Coureur Lando Norris van McLaren was blij dat de verbeteringen die de renstal doorvoerde tijdens de pauze in het Formule 1-seizoen zich in Miami uitbetaalden met de beste tijd in sprintkwalificatie. "Het is een mooie beloning voor het team, dat hard heeft gewerkt aan de auto", zei de regerend wereldkampioen.
13 uur geledenMIAMI (ANP) - Max Verstappen heeft zijn goede vrije training een redelijk vervolg gegeven in de sprintkwalificatie bij de Grote Prijs van Miami. De viervoudig wereldkampioen van Red Bull tekende op het zeer warme stratencircuit rondom het Hard Rock Stadium voor de vijfde tijd. Lando Norris van McLaren was de snelste in de sprintkwalificatie en start zaterdag vanaf poleposition.
13 uur geledenMADRID (ANP) - Alexander Zverev heeft op het masterstoernooi van Madrid een einde gemaakt aan de opmars van de Belgische tennisser Alexander Blockx. De als tweede geplaatste Duitser won met 6-2 7-5 en treft in de finale de als eerste geplaatste Italiaan Jannik Sinner.
17 uur geledenORBE (ANP) - Wielrenner Dorian Godon heeft zijn tweede zege geboekt in de Ronde van Romandië. De Franse kampioen van Ineos Grenadiers was na 176 kilometer de beste in een sprint van een uitgedund peloton. Hij versloeg Finn Fisher-Black uit Nieuw-Zeeland en Valentin Paret-Peintre uit Frankrijk. De Sloveense wereldkampioen en geletruidrager Tadej Pogacar werd vierde.
21 uur geledenMADRID (ANP) - Jannik Sinner staat voor het eerst in de finale van het tennistoernooi van Madrid. In de halve finale was de Italiaanse nummer 1 van de wereld in twee sets te sterk voor de Fransman Arthur Fils: 6-2 6-4.
22 uur geleden