Webmail

Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roeblev komt terug uit geslagen positie en bereikt laatste acht

Roeblev komt terug uit geslagen positie en bereikt laatste acht

MELBOURNE (ANP) - De Russische tennisser Andrej Roeblev heeft met een zwaarbevochten zege op Holger Rune de kwartfinales van de Australian Open bereikt. De 19-jarige Deen kreeg in de vijfde set twee matchpoints, maar liet die liggen. Rune gaf in de beslissende matchtiebreak - die tot 10 punten ging - een voorsprong van 7-3 weg en stapte alsnog als verliezer van de baan.

Roeblev kon na ruim 3,5 uur tennissen in de Rod Laver Arena de winst vieren: 6-3 3-6 6-3 4-6 7-6 (9). "Een achtbaan is nog makkelijker te doorstaan dan deze partij", zei de 25-jarige Rus. "Dit is de eerste keer in mijn carrière dat ik zo'n partij weet te winnen." De nummer 6 van de wereld treft in de kwartfinale de winnaar van de partij tussen negenvoudig toernooiwinnaar Novak Djokovic uit Servië en de Australiër Alex de Minaur.

Het duel tussen Roeblev en Rune zat vol verrassende ontwikkelingen en wisselende kansen. Roeblev gaf tot twee keer toe een set voorsprong en het initiatief uit handen. Rune bleef geloven in zijn kansen en knokte zich steeds weer terug. In de beslissende vijfde set nam de nummer 10 van de wereld al snel een break voorsprong. Rune mocht op 5-3 zelf serveren voor de winst, maar leverde 'op love' zijn service in, waarna Roeblev terug kwam tot 5-5. Bij een stand van 6-5 kreeg Rune twee matchpoints op de service van de Rus, maar Roeblev werkte die vakkundig weg.

Return Roeblev

In de tiebreak leek de Deense tiener alsnog toe te slaan. Rune nam al snel een voorsprong van 5-0, maar nadat hij op 7-3 was gekomen, maakte Roeblev zes punten op rij. De Rus liet zijn eerste twee matchpoints liggen, maar bij de derde was het wel raak. Een return van Roeblev plofte via de netband op de helft van Rune.

De Rus bereikte in 2021 al de laatste acht in Melbourne en stond op Roland Garros (twee keer) en de US Open (drie keer) ook al in de kwartfinales. Roeblev wist nog nooit door te dringen tot de halve finales op een grandslamtoernooi.

Meer uit Sport

Uitspraak zaak Villars tegen FIA over verkiezingen op 3 december

PARIJS (ANP/RTR) - De uitspraak in de rechtszaak die coureur Laura Villars heeft aangespannen tegen de internationale autosportfederatie FIA om de verkiezingsregels aan te vechten volgt op 3 december. De 28-jarige Zwitserse wil dat de aankomende verkiezingen voor het voorzitterschap worden opgeschort. De verkiezingen staan gepland voor 12 december in Oezbekistan.

16 minuten geleden
Schaatsster Beune hersteld voor 3000 meter in Salt Lake City

SALT LAKE CITY (ANP) - Schaatsster Joy Beune is voldoende hersteld om vrijdag bij de eerste wereldbekerwedstrijd in Salt Lake City van start te gaan op de 3000 meter. Dat meldt schaatsbond KNSB.

38 minuten geleden
Ferrari-baas wil dat F1-coureurs Ferrari racen en minder praten

ROME (ANP/RTR) - Ferrari-topman John Elkann heeft tegen F1-coureurs Charles Leclerc en Lewis Hamilton gezegd dat ze minder moeten praten en zich moeten concentreren op het racen. Leclerc en Hamilton kenden een teleurstellend raceweekend in Brazilië, waar zij beiden uitvielen in de Grote Prijs van São Paulo.

2 uur geleden
Amerikaanse tennisser Fritz wint van Musetti op ATP Finals

TURIJN (ANP) - Taylor Fritz heeft zijn eerste wedstrijd op de ATP Finals in Turijn gewonnen. De 28-jarige Amerikaan versloeg de Italiaan Lorenzo Musetti in twee sets: 6-3 6-4.

3 uur geleden
Tennisser Alcaraz lost Sinner weer af als mondiale nummer 1

LONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Carlos Alcaraz heeft de eerste plaats op de wereldranglijst weer overgenomen van Jannik Sinner. De 22-jarige Spanjaard stond een week geleden de positie af aan zijn twee jaar oudere rivaal uit Italië.

11 uur geleden
Teambaas Mekies prijst 'ongelooflijke prestatie' Verstappen

SÃO PAULO (ANP) - Teambaas Laurent Mekies van Red Bull kwam woorden tekort om de prestatie van Max Verstappen in de Grote Prijs van São Paulo te beschrijven. "Het was een ongelooflijke prestatie van Max", liet hij via het team weten. "We weten allemaal dat hij vorig jaar vanaf P17 naar de zege reed in de regen en dat dat een van de meest uitzonderlijke races was. Maar dit jaar deed hij het bijna opnieuw, vanuit de pitstraat, op het droge en dat met een extra stop door een lekke band."

20 uur geleden
Tennisser Zverev begint ATP Finals met zege op Shelton

TURIJN (ANP) - Alexander Zverev is de ATP Finals begonnen met een zege. De als derde geplaatste Duitse tennisser versloeg de Amerikaan Ben Shelton in twee sets: 6-3 7-6 (6).

21 uur geleden