Kies je webmail

Omdat ZeelandNet ook DELTA webmail aanbiedt, vragen we je eenmalig je voorkeur op te geven.

Roeblev klopt al geplaatste Thiem in derde partij ATP Finals

Roeblev klopt al geplaatste Thiem in derde partij ATP Finals

LONDEN (ANP/AFP) - Tennisser Andrej Roeblev heeft zijn derde en laatste partij op de ATP Finals in Londen gewonnen. De Rus, die debuteert op het toernooi voor de beste acht tennissers van het seizoen, versloeg in twee sets de Oostenrijker Dominic Thiem: 6-2 7-5.

Voor Thiem is de nederlaag zonder consequenties. De Oostenrijker was na de overwinningen op Stefanos Tsitsipas en Rafael Nadal al zeker van de halve finales in Londen. Voor Roeblev was het zijn eerste zege. De Rus was al uitgeschakeld voor de laatste vier. Later donderdag strijden Tsitspas en Nadal om het andere ticket voor de halve finale.

Roeblev brak in de eerste set twee keer op de opslagbeurt van Thiem. In de tweede set liep de Rus ook al snel uit naar een voorsprong door een breakpoint te benutten. Zijn tegenstander kwam echter terug tot 4-4 en 5-5. Vervolgens verloor Thiem zijn service opnieuw. Roeblev maakte het vervolgens op eigen service af.

Intensiteit

"Ik speelde vanaf het eerste punt heel goed en Dominic begon niet zo goed", zei Roeblev. "Het gaf me meer zelfvertrouwen en daardoor ging ik steeds beter spelen. Het was niet gemakkelijk voor Dominic, maar ik denk dat hij ook al gefocust is op de halve finales. Ik wens hem veel succes. Hij verdient het om daar te staan en om de titel te winnen."

Thiem gaf toe dat het lastig was om dezelfde intensiteit in zijn spel te krijgen als in de vorige twee partijen. "Als ik niet op 110 procent ben dit toernooi, heb ik geen kans tegen welke speler dan ook. Dat gebeurde vandaag."

De Oostenrijker kan zich gaan opmaken voor de partij tegen de winnaar van de groepswedstrijd tussen Novak Djokovic en Alexander Zverev van vrijdag. "Het zijn beiden voormalig winnaars van dit toernooi. Het doel is om vrijdag de intensiteit te vinden in de training zodat ik er zaterdag 100 procent voor klaar ben, wie ik ook tref", zei Thiem, die dit jaar de US Open won.

Meer uit Sport

Volleybalsters verslaan Turkije in drie sets in Nations League

BRASILIA (ANP) - De Nederlandse volleybalsters hebben zich in de Nations League hersteld van de nederlaag van 3-1 tegen Brazilië. Het team van bondscoach Felix Koslowski versloeg Turkije in Brasilia met 3-0. De setstanden waren 25-23 25-17 25-18.

1 uur geleden
Visser opnieuw derde op honderd meter horden in Diamond League

ROME (ANP) - Atlete Nadine Visser is in de Diamond League opnieuw als derde geëindigd op de honderd meter horden. De 31-jarige Nederlandse kwam donderdag in Rome tot een tijd van 12,58 seconden. De zege ging naar de Jamaicaanse Megan Simmonds in 12,50, voor de Amerikaanse Kendra Harrison (12,54).

3 uur geleden
Broeders-Bol bestempelt zichzelf bij FBK Games niet als favoriet

HENGELO (ANP) - Femke Broeders-Bol bestempelt zichzelf voor de FBK Games in Hengelo niet als favoriet op haar nieuwe afstand, de 800 meter. Volgens de 26-jarige Amersfoortse is aansluiting met de wereldtop een kwestie van jaren. "De kans is heel groot dat ik dit jaar niet alles ga winnen", vertelt ze in een persbericht van de organisatie in aanloop naar de wedstrijd op 21 juni.

4 uur geleden
Qualifier Chwalińska stunt weer en bereikt finale Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Maja Chwalińska heeft in de halve finale op Roland Garros voor een nieuwe stunt gezorgd. De 24- jarige Poolse qualifier, die woensdag in de kwartfinale verrassend de Russin Anna Kalinskaja versloeg, was in twee sets te sterk voor diens landgenote Diana Sjnajder en staat in de finale: 7-6 (4) 6-4.

5 uur geleden
Andrejeva verslaat Kostjoek en bereikt finale op Roland Garros

PARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva staat voor het eerst in de finale van Roland Garros. De 19-jarige Russin versloeg in een beladen halve finale de Oekraïense Marta Kostjoek in twee sets: 6-1 6-3. Twee jaar geleden stond de huidige nummer 8 van de wereld al eens in de halve finale op het Franse grandslamtoernooi, maar die verloor ze destijds.

8 uur geleden
Verstappen voorzichtig over kansen bij Grand Prix van Monaco

MONACO (ANP) - Max Verstappen weet nog niet precies wat hij van de Red Bull kan verwachten in de straten van Monaco. De viervoudig wereldkampioen in de Formule 1 is daarom voorzichtig in vragen over zijn kansen bij de Grand Prix van Monaco. "De kwalificatie is het hoogtepunt van het weekend. Daar moet je presteren", was Verstappen duidelijk.

9 uur geleden
3x3-basketbalsters na twee zeges naar kwartfinales op WK

WARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketbalsters hebben op het WK in Warschau de kwartfinales bereikt. De regerend wereldkampioen won ook de derde en vierde groepswedstrijd van respectievelijk Kazachstan en Polen en is zo groepswinnaar in groep A.

1 dag geleden