Roeblev bewijst zichzelf in Parijs slechte dienst voor ATP Finals
PARIJS (ANP) - Tennisser Andrej Roeblev heeft zichzelf een slechte dienst bewezen in de strijd om een ticket voor de ATP Finals. De Rus werd in de tweede ronde van het masterstoernooi van Parijs uitgeschakeld door Francisco Cerúndolo. De Argentijnse nummer 29 van de wereld won in twee tiebreaks: 7-6 (5) 7-6 (6).
Roeblev, als zesde geplaatst in de Franse hoofdstad, begon het toernooi in Parijs als de nummer 8 van de jaarranglijst. De beste acht spelers van het seizoen mogen meedoen aan het eindejaarstoernooi dat half november in Turijn plaatsvindt.
De nederlaag van Roeblev biedt kansen voor onder anderen de Australiër Alex de Minaur, die negende staat op de ranking over 2024. Grigor Dimitrov uit Bulgarije staat op de tiende plek.
Er zijn vier spelers zeker van deelname aan de ATP Finals: Jannik Sinner, Carlos Alcaraz, Alexander Zverev en Daniil Medvedev.
Meer uit Sport
ROSMALEN (ANP) - Oud-winnaar Alex de Minaur doet volgende week opnieuw mee aan het tennistoernooi in Rosmalen. De organisatie van het Libéma Open heeft de nummer 7 van de wereld een wildcard gegeven, waardoor het aantal top 10-spelers op drie uitkomt. Eerder zegden de Canadees Félix Auger-Aliassime en de Rus Daniil Medvedev hun deelname al toe aan het grastoernooi op het Autotron.
3 uur geledenDEN BOSCH (ANP) - Sportief directeur Grischa Niermann vertrekt bij Visma - Lease a Bike, bevestigt de Nederlandse wielerploeg. Ploegleider Marc Reef neemt zijn functie per 1 september over.
4 uur geledenHEERENVEEN (ANP) - Shorttracker Itzhak de Laat beëindigt zijn loopbaan. Dat meldt schaatsbond KNSB. De 31-jarige De Laat nam deel aan de Olympische Winterspelen van 2018, 2022 en 2026.
4 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Mirra Andrejeva (19) heeft Sorana Cîrstea (36) in de kwartfinale van Roland Garros gedeclasseerd. De 19-jarige Russische won in Stadion Philippe-Chatrier in minder dan een uur afgetekend in twee sets van de 36-jarige Roemeense: 6-0 6-3. Andrejeva speelt in de halve finale tegen de winnares van het Oekraïense onderonsje tussen Jelina Svitolina en Marta Kostjoek.
4 uur geledenEINDHOVEN (ANP) - Het Europees kampioenschap waterpolo voor vrouwen is in 2028 opnieuw in Eindhoven. Het Pieter van den Hoogenband Zwemstadion was in 2024 ook al het decor van de strijd om de Europese titel, toen gewonnen door de waterpolosters van Oranje.
5 uur geledenPARIJS (ANP) - Tennisster Aryna Sabalenka heeft de kwartfinale van Roland Garros bereikt. De nummer 1 van de wereld uit Belarus rekende op het gravel in twee sets af met viervoudig grandslamwinnares Naomi Osaka uit Japan: 7-5 6-3.
18 uur geledenWARSCHAU (ANP) - De Nederlandse 3x3-basketballers zijn het WK in Warschau goed begonnen. Zowel het mannen- als het vrouwenteam, dat de titelverdediger is, won de eerste twee groepswedstrijden.
19 uur geleden