Roeblev bereikt tweede ronde na zege op Belgische qualifier
ROTTERDAM (ANP) - Andrej Roeblev heeft zich verzekerd van een plek in de tweede ronde van het ABN AMRO Open. De Russische nummer 5 van de wereld versloeg de Belgische qualifier Zizou Bergs met 7-5 6-3.
De als tweede geplaatste Roeblev (26) had in beide sets aan één break voldoende voor setwinst. In de eerste set won hij de servicegame van de Belg bij 6-5 en in de tweede set bij 4-3. Na een uur en 22 minuten maakte Roeblev het af met een sterke service, die Bergs te machtig was.
Bergs maakte zijn debuut in het hoofdtoernooi van het ABN AMRO Open. Hij is de nummer 132 van de wereld.
Kanshebber
Voor Roeblev is het al de achtste keer dat hij deelneemt in Rotterdam. "Ik vind dit toernooi zo leuk, mede door de sfeer die er heerst. En omdat het een ATP 500-toernooi is. Alles bij elkaar eigenlijk", zei de Rus, die het in de tweede ronde opneemt tegen Félix Auger-Aliassime.
Roeblev geldt na Jannik Sinner als de grootste kanshebber voor de titel. Vorige maand verloor hij op de Australian Open van de Italiaan. "Ik verloor in drie sets van hem en was bang dat hij vervolgens in drie sets van Novak Djokovic zou verliezen. Dat ik dan zou denken: hoe ver ben ik wel niet verwijderd van de titel. Maar gelukkig viel het mee. Ik blijf in ieder geval zo hard mogelijk werken om ooit een grand slam te winnen."
Roeblev won het toernooi in Ahoy drie jaar geleden. Hij versloeg toen in de finale de Hongaar Marton Fucsovics.
Meer uit Sport
AMSTERDAM (ANP) - Jorrit Bergsma vindt het een mooie kans voor Nederland om het olympisch schaatstoernooi van 2030 in Thialf te organiseren. Dat zei de 40-jarige schaatser na aankomst op Schiphol. Samen met een groot deel van de Nederlandse olympische ploeg arriveerde hij daar maandagmiddag vanuit Milaan, waar hij op de Olympische Spelen goud op de massastart en brons op de 10 kilometer veroverde.
1 uur geledenAMSTERDAM (ANP) - Shorttracker Jens van 't Wout was na zijn aankomst op Schiphol verbaasd door de ontvangst. "Volgens mij heeft het hier heel erg geleefd", zei de 24-jarige shorttracker in een aankomsthal van Schiphol waar de Nederlandse olympische sporters maandagmiddag juichend werden onthaald door zeker honderd mensen.
1 uur geledenRIO DE JANEIRO (ANP) - Tomás Martín Etcheverry heeft op het tennistoernooi van Rio de Janeiro zijn eerste ATP-titel veroverd. De 26-jarige Argentijn versloeg in de finale de Chileen Alejandro Tabilo met 3-6 7-6 (3) 6-4.
8 uur geledenVERONA (ANP) - De 25e editie van de Winterspelen van Milaan is voorbij. De olympische vlam in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater, werd even voor 23.00 uur gedoofd.
18 uur geledenDEN HAAG (ANP) - Koning Willem-Alexander en koningin Máxima zijn trots op TeamNL. Dat laten zij zondagavond weten via sociale media.
18 uur geledenVERONA (ANP) - Shorttrackster Xandra Velzeboer en langebaanschaatser Jorrit Bergsma hebben bij de sluitingsceremonie van de 25e Winterspelen de Nederlandse vlag binnengedragen in de historische Arena di Verona, waar normaal gesproken theater en opera worden opgevoerd. De Olympische Spelen begonnen zestien dagen eerder met de openingsceremonie in stadion San Siro in Milaan.
19 uur geledenVERONA (ANP) - De sluitingsceremonie van de 25e editie van de Winterspelen in Milaan in Cortina d'Ampezzo is om 20.30 uur begonnen. Het slotfeest is in de historische Arena di Verona, een Romeins amfitheater dat plaats biedt aan 20.000 toeschouwers.
19 uur geleden