Roeblev bereikt tweede ronde na zege op Belgische qualifier
ROTTERDAM (ANP) - Andrej Roeblev heeft zich verzekerd van een plek in de tweede ronde van het ABN AMRO Open. De Russische nummer 5 van de wereld versloeg de Belgische qualifier Zizou Bergs met 7-5 6-3.
De als tweede geplaatste Roeblev (26) had in beide sets aan één break voldoende voor setwinst. In de eerste set won hij de servicegame van de Belg bij 6-5 en in de tweede set bij 4-3. Na een uur en 22 minuten maakte Roeblev het af met een sterke service, die Bergs te machtig was.
Bergs maakte zijn debuut in het hoofdtoernooi van het ABN AMRO Open. Hij is de nummer 132 van de wereld.
Kanshebber
Voor Roeblev is het al de achtste keer dat hij deelneemt in Rotterdam. "Ik vind dit toernooi zo leuk, mede door de sfeer die er heerst. En omdat het een ATP 500-toernooi is. Alles bij elkaar eigenlijk", zei de Rus, die het in de tweede ronde opneemt tegen Félix Auger-Aliassime.
Roeblev geldt na Jannik Sinner als de grootste kanshebber voor de titel. Vorige maand verloor hij op de Australian Open van de Italiaan. "Ik verloor in drie sets van hem en was bang dat hij vervolgens in drie sets van Novak Djokovic zou verliezen. Dat ik dan zou denken: hoe ver ben ik wel niet verwijderd van de titel. Maar gelukkig viel het mee. Ik blijf in ieder geval zo hard mogelijk werken om ooit een grand slam te winnen."
Roeblev won het toernooi in Ahoy drie jaar geleden. Hij versloeg toen in de finale de Hongaar Marton Fucsovics.
Meer uit Sport
DEN BOSCH (ANP/BELGA) - Wielrenner Wout van Aert doet dit seizoen mee aan acht wedstrijden in het veldrijden. Dat meldt zijn ploeg Visma - Lease a Bike maandag.
46 minuten geledenLUSAIL (ANP) - De Formule 1 krijgt een ontknoping waarin drie coureurs in de laatste grand prix van het jaar gaan uitmaken wie de kampioen wordt. Dat zijn regerend kampioen Max Verstappen (Red Bull), de huidige WK-leider Lando Norris (McLaren) en Oscar Piastri (McLaren).
1 uur geledenROTTERDAM (ANP) - Handbalster Bo van Wetering kon met Oranje tegen Egypte met een comfortabele voorsprong in de tweede helft "dingen uitproberen". Dat zei de handbalster die met acht treffers topscorer van de avond werd, na afloop van de tweede gewonnen groepswedstrijd, waardoor Nederland zich plaatste voor de hoofdronde op het WK in Ahoy Rotterdam (37-15).
12 uur geledenROTTERDAM (ANP) - De Nederlandse handbalsters hebben ook de tweede groepswedstrijd op het WK in eigen land gewonnen. De ploeg van bondscoach Henrik Signell was in een uitverkocht Ahoy Rotterdam voor 9000 toeschouwers veel te sterk voor Egypte en won met 37-15. Daarmee verzekerde Oranje zich van een plek in de hoofdronde van het toernooi. Bij rust was het verschil al gemaakt en leidde Nederland met 18-10. Bo van Wetering was met acht treffers topscorer.
13 uur geledenMONACO (ANP) - Femke Bol heeft naast de prijs voor beste atlete van de wereld gegrepen. De Nederlandse atlete zag de titel in de categorie baanatleten tijdens het jaarlijkse gala in Monaco gaan naar de Amerikaanse Sydney McLaughlin-Levrone, de andere finaliste in deze categorie bij de verkiezing.
13 uur geledenLUSAIL (ANP) - Max Verstappen won de Grote Prijs van Qatar niet omdat hij de snelste auto had, maar omdat hij voor de beste strategie koos. "Op pure snelheid kom ik tekort op de McLarens, maar dit soort races laat zien dat je met de juiste tactiek ook kunt winnen. Een race verloopt niet altijd als vooraf gedacht, er kan veel gebeuren", zei de viervoudig wereldkampioen van Red Bull in de persconferentie na afloop.
14 uur geledenLUSAIL (ANP) - Lando Norris heeft geen kritiek op zijn team McLaren geuit na de voor de Brit teleurstellend verlopen Grote Prijs van Qatar, waarin hij als vierde eindigde. Het team liet Norris en teamgenoot Oscar Piastri doorrijden, terwijl de rest van het veld bij een safetycar-situatie banden wisselde. "Achteraf is het niet de juiste beslissing, maar op het moment zelf dachten we dat we het juiste deden. Zo gaat dat", aldus de Brit bij Viaplay.
15 uur geleden