Roeblev bereikt tweede ronde na zege op Belgische qualifier
ROTTERDAM (ANP) - Andrej Roeblev heeft zich verzekerd van een plek in de tweede ronde van het ABN AMRO Open. De Russische nummer 5 van de wereld versloeg de Belgische qualifier Zizou Bergs met 7-5 6-3.
De als tweede geplaatste Roeblev (26) had in beide sets aan één break voldoende voor setwinst. In de eerste set won hij de servicegame van de Belg bij 6-5 en in de tweede set bij 4-3. Na een uur en 22 minuten maakte Roeblev het af met een sterke service, die Bergs te machtig was.
Bergs maakte zijn debuut in het hoofdtoernooi van het ABN AMRO Open. Hij is de nummer 132 van de wereld.
Kanshebber
Voor Roeblev is het al de achtste keer dat hij deelneemt in Rotterdam. "Ik vind dit toernooi zo leuk, mede door de sfeer die er heerst. En omdat het een ATP 500-toernooi is. Alles bij elkaar eigenlijk", zei de Rus, die het in de tweede ronde opneemt tegen Félix Auger-Aliassime.
Roeblev geldt na Jannik Sinner als de grootste kanshebber voor de titel. Vorige maand verloor hij op de Australian Open van de Italiaan. "Ik verloor in drie sets van hem en was bang dat hij vervolgens in drie sets van Novak Djokovic zou verliezen. Dat ik dan zou denken: hoe ver ben ik wel niet verwijderd van de titel. Maar gelukkig viel het mee. Ik blijf in ieder geval zo hard mogelijk werken om ooit een grand slam te winnen."
Roeblev won het toernooi in Ahoy drie jaar geleden. Hij versloeg toen in de finale de Hongaar Marton Fucsovics.
Meer uit Sport
SAKHIR (ANP) - Max Verstappen houdt vast aan zijn kritiek op de nieuwe regels in de Formule 1. De viervoudig wereldkampioen hekelde die vorige week in Bahrein door ze "niet Formule 1-waardig" te noemen. Verstappen stelde woensdag tijdens een nieuwe testweek in Bahrein dat de Formule 1 niet te veel op de Formule E moet gaan lijken. "Vergroot de batterij niet, schaf die juist af en concentreer je op een mooie motor", zei hij tegen een aantal media, waaronder het AD.
53 minuten geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Mikaela Shiffrin (30) heeft de gouden medaille op de slalom gewonnen. De Amerikaanse alpineskiester won woensdag beide runs in Cortina d'Ampezzo. Het betekende de derde olympische gouden medaille voor Shiffrin in haar loopbaan. Ze hield de Zwitserse Camille Rast en de Zweedse Anna Swenn-Larsson ruim achter zich.
2 uur geledenJEBEL MOBRAH (ANP) - Wielrenner Remco Evenepoel is zijn leiderstrui kwijtgeraakt in de derde etappe van de Ronde van de Verenigde Arabische Emiraten, kortweg UAE Tour. De tweevoudig olympisch kampioen van Red Bull-Bora-hansgrohe liep op de steile slotklim naar Jebel Mobrah veel tijdverlies op. De Italiaan Antonio Tiberi was de sterkste en neemt de leiding in het algemeen klassement over.
2 uur geledenLIVIGNO (ANP/AFP) - Snowboarder Su Yiming heeft China de eerste gouden medaille van deze Olympische Winterspelen bezorgd. Su won op zijn 22e verjaardag het onderdeel slopestyle, nadat hij eerder deze maand zijn olympische titel op de big air van vier jaar geleden in eigen land was kwijtgeraakt. De Japanner Taiga Hasegawa werd in Livigno tweede, de Amerikaan Jake Canter veroverde het brons.
3 uur geledenMILAAN (ANP) - Schaatsster Femke Kok ziet zichzelf vrijdag op de olympische 1500 meter niet als topfavoriet, maar als outsider. "Dit wordt mijn eerste internationale 1500 meter. Dat klinkt eigenlijk best wel lullig, bedenk ik mij nu", vertelde ze lachend na haar training in het Milano Speed Skating Stadium.
3 uur geledenCORTINA D'AMPEZZO (ANP) - Bobsleeër Dave Wesselink is bij zijn debuut op de Olympische Spelen in de tweemansbob als tiende geëindigd. De 26-jarige Noord-Hollander kwam na vier runs in het Cortina Sliding Centre tot een totaaltijd van 3.43,32. Daarmee was hij 3,62 seconden langzamer dan de Duitse winnaar Johannes Lochner.
18 uur geledenMILAAN (ANP) - Nederland is dinsdag bij de Olympische Spelen in het medailleklassement op de vierde plaats blijven staan. De langebaanschaatssters Joy Beune, Marijke Groenewoud en Antoinette Rijpma-de Jong eindigden op de ploegenachtervolging als tweede en bezorgden Nederland zo de zesde zilveren medaille in Milaan.
20 uur geleden