Rodrygo helpt Real Madrid met twee treffers langs Cádiz
CÁDIZ (ANP) - De Braziliaanse aanvaller Rodrygo heeft Real Madrid met twee treffers aan een zege bij Cádiz geholpen. Topscorer Jude Bellingham bepaalde de eindstand op 3-0. Real is door de zege in ieder geval voor een dag koploper. Het verrassende Girona, dat 1 punt minder heeft, speelt maandag nog tegen Athletic Club.
Rodrygo zou eigenlijk niet eens in de basis staan. Maar omdat Brahim Díaz zich niet fit genoeg voelde, stond de 22-jarige buitenspeler aan de aftrap. Al na een kwartier liet hij zich zien met een actie. Na naar binnen te zijn gedribbeld schoot Rodrygo in de verre bovenhoek raak.
De Braziliaan maakte na ruim een uur zijn vijfde competitietreffer van het seizoen. Hij kreeg van de verdediging van laagvlieger Cádiz alle tijd om af te ronden. Een kwartier voor tijd maakte Engels international Bellingham met een schuiver de 3-0. Dat was zijn elfde treffer in twaalf competitiewedstrijden dit seizoen.
Meer uit Voetbal
SAN FRANCISCO (ANP) - Algerije heeft op het wereldkampioenschap voetbal een belangrijke zege geboekt op Jordanië. Het elftal van bondscoach Vladimir Petković won in San Francisco met 2-1.
3 uur geledenEAST RUTHERFORD (ANP) - Noorwegen gaat door na de zestiende finales van het WK voetbal. Het elftal van bondscoach Ståle Solbakken won in de nacht van maandag op dinsdag met 3-2 van Senegal. Aanvaller Erling Haaland was met twee doelpunten wederom belangrijk voor de ploeg.
6 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - Frankrijk staat na twee overwinningen in de zestiende finales van het WK voetbal. De wereldkampioen van 1998 en 2018 versloeg Irak (3-0), na een zege in het eerste duel op Senegal (3-1).
7 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - De voetballers van Frankrijk en Irak zijn ongeveer twee uur later aan de tweede helft van hun wedstrijd op het WK begonnen. Tijdens de rust van het duel in Philadelphia bliksemde het binnen een straal van 13 kilometer rond het stadion. Dat was voor de lokale autoriteiten reden in te grijpen.
8 uur geledenPHILADELPHIA (ANP) - De tweede helft van het duel tussen Frankrijk en Irak op het WK is voorlopig met een uur uitgesteld. Het regent en onweert in Philadelphia en de lokale autoriteiten vinden het te gevaarlijk om verder te spelen. De toeschouwers op onoverdekte tribunes zijn verzocht de tribunes te verlaten en zich in veiligheid te brengen.
10 uur geledenARLINGTON (ANP/DPA) - Lionel Messi is zeer tevreden na de 2-0-overwinning van Argentinië tegen Oostenrijk, waarin hij dankzij twee WK-doelpunten alleen recordhouder werd. "Ik geniet van het moment", zei Messi. "Ik had uit de strafschop moeten scoren." Hij miste vroeg in de wedstrijd, maar verzekerde zijn land met zijn zeventiende en achttiende WK-goal van de volgende ronde.
11 uur geledenMÜNCHEN (ANP) - Miroslav Klose heeft Lionel Messi gefeliciteerd met het overnemen van zijn WK-doelpuntenrecord. Door twee treffers tegen Oostenrijk (2-0) is Messi met achttien doelpunten de alleen recordhouder op wereldkampioenschappen voetbal geworden. Klose scoorde tussen 2002 en 2014 zestien keer voor Duitsland.
11 uur geleden